Skadiaľ beriete tie úžasne nápady? Kto je vašou inšpiráciou alebo múzou? Otázky, ktoré pravidelne bombardujú úspešných tvorcov a umelcov. Mitch Stockridge (Dennis Friebe), autor motivačných kníh je jedným z nich. Aj keď každý chápe, že cesta za úspechom a popularitou je ťažká a tŕnistá, a že na vrchol sa možno dostať len za cenu vysokých obetí, nikto z jeho fanúšikov netuší, čo kvôli svojej kariére podstupuje Mitch. No, niekto o tom niečo vie – jeho bývala priateľka, ktorá sa s tým prišla podeliť na políciu. Ale ani tu niet veľa tých, čo by jej slovám uverili. Jedinou osobou, ktorá si myslí, že tu ide o viac, ako len snahu uškodiť slávnemu ex-priateľovi, je detektívka Abby (Joy Kigin). Dostať sa však na kobylku miestnej celebrite nebude vôbec ľahké. (beso74)

beso74

Mitch Stockridge prežíva americký sen, z chlapca šikanovaného spolužiakmi sa stala miestna spisovateľská celebrita chrliaca knihy o motivácii, ktoré miluje snáď každý. Ako to býva, výnimky sa nájdu aj tu. Jednou je jeho otec, o ktorého sa Mitch stará a druhou osobou je policajná vyšetrovateľka, vyšetrujúca narastajúce množstvo nezvestných ľudí v okolí, niektorí z nich priamo zo spisovateľovho okolia. Navyše, jeho ex-priateľka na polícii vypovedá, že Mitch nie je vôbec tým milým a nápomocným človekom, je to monštrum schopné kvôli sláve a úspechu obetovať čokoľvek a kohokoľvek. Pre mňa je tento malý nezávislý film veľkým prekvapením. Aj napriek smiešnemu rozpočtu sa mu podarilo zaujať moju pozornosť, pretože disponuje niečim nevšedným - príbehom. Akurát, že to označenie horor je trochu zavádzajúce - je tu síce monštrum, ale ťažiskom príbehu nie je. Je ním Mitch snažiaci sa za každú cenu vydávať knihy, ktoré budú ešte lepšie ako tie predošlé. Byť úspešným však znamená prinášať veľké obety a on je na také niečo pripravený. Výsledkom je svieža variácia večného faustovského motívu, ktorá nie je postavená na akcii ale skôr na dialógoch (slovné prestrelky Mitch - otec sú parádne). Škoda, že na akciu neostali nejak doláriky, mohlo to byť ešte lepšie. Mimochodom, film vznikol podľa kraťasu Dead Meat (2015). ()