Osmdesátiletý Earl je oceňovaným pěstitelem květin a veteránem Korejské války. Žije v Peorii ve státě Illinois. Celý život snažil finančně zabezpečit rodinu, ale tím, že stavěl práci na první místo, se odcizil manželce Mary a také dceři Iris. Nedorazí ani na dceřinu svatbu, což všichni špatně nesou a rodina s ním prakticky nemluví. Poté, co se Iris narodí dcera, je vnučka Ginny jediná, která s ním udržuje kontakt, alespoň pomocí pohledů. Earlovo živobytí však dostává velkou trhlinu s nástupem internetu. Jeho květiny už nikdo nekupuje, zákazníci je shánějí v e-shopech. Earl musí opustit svůj dům a zahradnictví, propustit své pracovníky. Naloží svůj majetek do pick-upu a vydá se za vnučkou. Ta právě absolvuje zásnuby, a doufá, že na ni Earl nezapomněl. Realita je však jiná a jeho žena Mary to okamžitě zjistí. Vyčte mu, že slíbil vnučce zaplatit část svatby a nyní je na mizině. Zoufalý Earl přijme nabídku, kterou mu předloží kamarádka jedné z Ginnyiných družiček: má jezdit vozem ze státu do státu a něco převážet. Neví sice co, ale je mu to jedno. Vydává se do nového Mexika, kde v jednom zapadlém pneuservisu převezme jakousi tašku a mobilní telefon. Až dojede na místo určení, tašku má nechat ve voze i s klíči, a až se vrátí, budou peníze v přihrádce. Celá parta, která mu úkol zadá, je ozbrojená, ale Earl má pro strach uděláno… (TV Nova)

Trailer 1

Malarkey

Pomalé vyprávění je Clintovi Eastwoodovi vlastní a ani si nemyslím, že čím je starší, tím je to vyprávění zdlouhavější. Pašerák je atmosférou hodně podobný Gran Torinu a tam byl Clint přeci jenom o deset let mladší. Jedinou nevýhodou filmu je ale fakt, že tím pomalým vyprávěním ani po půl hodině nemáte dojem, že by film vládnul nějakým důmyslným příběhem. Na Clinta ale i tak koukáte s chutí a sledujete každý jeho závoz, který napříč Amerikou zařídí. To, že je naivní až běda, berete s rezervou. Přeci jenom to totiž má jistý náboj a ten klid a jistota v jeho duši je až neuvěřitelná. Divákovi se pak ani nechce věřit, že Clintovi je tady skoro devadesát, když se prohání nekonečnými silnicemi v americkém jeepu. To se někdo má… ()

Enšpígl

Jsou režiséři, které člověk pozná podle jejich obrazového rukopisu, ale Clinta já poznám podle jeho vyprávěcího stylu. Lidskost hlavního hrdiny, která se postupně a pomalu v průběhu příběhu tvaruje a s blížícím se finále emotivně graduje. Clint si samozřejmě svou postavu dokáže sám sobě přizpůsobit tak, aby působila věrohodně. Musím ho však pochválit i za Bradley Coopera, který tady nemá až tak prostoru, ale jeho postava i za krátký čas se mě dokázala dostat pod kůži. Naopak mě hodně zkalmalo, že Andy a Clint neměli jednu větší společnou dialogovou scénu, to by si tito dva pánové zasloužili a velectěné diváctvo užilo. ()

Cervenak

Keď Clint zlovestne prižmúri oči, vycerí zuby a povie: "Shoot that motherfucker!", je to stále tam. Aj polku si zatancuje, aj pokurizuje, aj dve dievčatá si vezme na motel ("Len zavolám kardiológovi, či je to OK.") "Pašerák" je viac ako príjemný oldchool, má pohodové tempo, je tam dosť veľa vtipných hlášok, ale je to aj napínavé a trochu dojímavé. ()

T2

Rozpočet $50miliónovTržby USA $103,804,407Tržby Celosvetovo $170,604,407Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Clint Eastwood stále udivuje aj v takomto pokročilom veku. Starý umienení frfloš mu sedí, dá sa to zaradiť svojou vychcanosťou ku Gran Torino. Miestami fakt to dosť dobre sype, frky, hlášky. Dokáže pobaviť. /75%/ ()

POMO

Odstátý čajíček o páté bez potřebného dramatického drajvu. Zajímavý pouze Eastwoodovou osobností a jeho staříkem s diskutabilním charakterem, který se coby manžel, táta a děda zasnaží vylepšit vztahy v rodině. Tato rovina nepřináší nic silné a už vůbec ne originální, a thrillerová linka s pašováním působí v rámci současných žánrových standardů sice sympaticky starosvětsky, ale nestrhne. Záporáci nejsou dostatečně scary a o našeho “hrdinu” se v ohrožení z jejich strany zas tolik nebojíme. Možná i proto, že by skoro nikomu v jeho příběhu nechyběl. ()

• Earl Stone (Clint Eastwood) jezdí v luxusním černém pick-upu Lincoln Mark LT. Na státní poznávací značce má pod číslem 92K B4F napsáno „Korean War Veteran“ (česky „korejský válečný veterán“). V průběhu korejské války byl Clint Eastwood v roce 1951 skutečně odveden, prošel základním šestnáctitýdenním výcvikem, ale v bojovém nasazení nebyl, protože na vojenské základně Fort Ord v Kalifornii dělal plaveckého instruktora. Z Fort Ord to není daleko do Carmelu, kde Eastwood v dubnu 1986 vyhrál volby a stal se na dva roky starostou. (Rominator)