poster

Městečko Twin Peaks (TV film)

 • anglický

  Twin Peaks

 • slovenský

  Mestečko Twin Peaks

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1990, 94 min (Alternativní: 113 min)

 • Jansen
  *****

  Skvostná předehra k seriálu, který změnil dějiny televize. Zcela vážné až mystické okamžiky, střídají odlehčené scény, u kterých nevíme jestli jsou vůbec myšlené vážně nebo si z nás tvůrci jenom střílí. Vítejte v Twin Peaks, washingtonském městečku uprostřed hor se svými pár obyvateli. Agent Dale Cooper přijíždí vyšetřovat brutální vraždu místní vysokoškolačky a hvězdy Laury Palmerové a nebude to vůbec jednoduchý případ. Městečko je plné podivínů a rozhodně není tak nevinné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Charaktery herců snad ani nemohly být lépe rozmístěny. Jsou to totiž především herecké výkony a tísnivá atmosféra, příznačná pro filmy Davida Lynche, co z Twin Peaks dělá neobyčejný zážitek. Usmívající se Kyle MacLachlan je přímo neodolatelný a jako zvláštní agent FBI Dale Cooper vám ještě dlouho zůstane v paměti.(6.4.2008)

 • Seabeast
  *****

  Vynikajicí pilotka ve stopáži celovečeráku k legendárnímu seriálu od mistra Davida Lynche! Od nalezení mrtvoly vysokoškolačky Laury Palmer se postupně minutu po minutě začně utvářet neskutečně vtahující a mysteriózní podívaná se specifickou atmosférou. Grandiózní podíl má na tom hudební doprovod, skládající se minimalisticky jen z hrstky motivů, které se rafinovaně prolýnají bez jakékoliv křeče. Jedná se sice o detektivní zápletku, ale celek je prorostlý i jemnými náznaky humoru, co vůbec nesráží vážnost a tajemnost Městečka Twin Peaks. Přišlo mi, že jeden z prvků vtipnosti je zakomponován také v jednom z hudebních motivů, který nápadně připomíná afektované sentimentální telenovely a jejich romantické momenty. Možná to nebylo úmyslně a třeba se jedná jen o moji představu, ale svým způsobem mě to pobavilo a k humoru Městečka Twin Peaks to sedí jak hrnec na prdeli. Tak jako tak, na konci zjistíte, že nemáte dost a potřebujete si pustit další díl. Tak by to mělo u seriálu vypadat! Ano, zatím jsem doteď tento kultovní seriál nespatřil, ale už teď mám obrovskou třesavku z toho, co se ještě dechberoucího v příběhu objeví!(25.12.2014)

 • Mr.Ripley
  ****

  Neuvěřitelná haluz. Prvotřídní psycho, kde skvělá hudba jde ruku v ruce s dechberoucíma hereckýma kreacema. Především uspokojivé zjištění, že žádná z postav není normální mě nadmíru potěšilo a nastartovalo do sledování následující série. Nebýt komických výstupů, kterých je až příliš, dal bych za pilot 5 takhle se snižuji k silným čtyřem s příslibem, že po kompletním shlédnutí půjdu výše.(24.7.2011)

 • JohnCZ
  **

  Hodnocení mě nepřestává udivovat. Pilot ke Twin Peaks je totiž něco mezi totální kokotinou a geniálním dílem. Minimálně je to trošku něco jiného, než současné seriály, ale abych pravdu řekl, ta přehnaná tragičnost, brutální přehrávání, zdlouhavé záběry o ničem a nulový vývoj děje mě opravdu ze židle nenadzvedly. Několik dílů tomu ale dám, třeba tomuhle městečku plnému totálně pošahaných charakterů přijdu na chuť.(2.12.2014)

 • Frajer42
  ****

  Po šesti letech jsem dal tomuto počinu druhou šanci a zkouknul opět pilotní díl. Za 6 let se mi poněkud pozměnil a vylepšil vkus a já si Lynche neskutečně užil. Opravdu luxusní pilot. Lynchovi se podařilo vybudovat nesmírně zajímavou a nekonečně tajemenou atmosféru. Za 94 minut se mi v mysli nastřádalo asi 8 podezřelých, což je z malé populace městečka téměř každá třetí osoba s celkového počtu osob divákům představených. Nesmírně sympatická je mi zejména postava agenta FBI, který nás případem provází. Značím si tedy menší restík a píšu si k seriálu své opáčko, které si rozhodně zaslouží! Jsem si takřka jistý, že u něj výrazně pozměním své hodnocení, které má na této databázi tu nejvyšší možnou cenu a mělo by být pro všechny potenciální diváky tím vůbec nejsměrodatnějším. Vskutku vynikající záležitost.(22.7.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace