poster

Městečko Twin Peaks (TV film)

 • USA

  Twin Peaks

 • slovenský

  Mestečko Twin Peaks

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1990, 94 min (Alternativní: 113 min)

 • malylada
  ****

  Tak až po dlouhé době jsem se dostal k tomuto seriálu a k tomuto pilotnímu dílu. Doslova pro mě překvapení, že se nese v duchu série Temný případ a rozehrává tak temnou krimi kolem zmizelých a znásilněných dívek. Pilot se nedá hodnotit jako film a většinu času se divák seznamuje s obyvatelstvem městečka a průběžně se zaplétají další a další osoby. Myslím si, že je velká šance se vyhnout předvidatelnosti a naopak čekám Lynchovy zvraty s nějakým podtextem. Trošku mě některé devadesátkové rozhovory vytáčejí, včetně hudby, nepočítáme-li hlavní tísnivou zvukovou stopu. Pokud na tento rozjez navážou ostatní díly, dokážu pochopit, proč je tento seriál považován za kultovní......8/10(31.3.2017)

 • Phoppy
  ***

  No vzhledem k tak vysokému hodnocení a velkému opěvování je zřejmě nutné vidět i celý seriál, na který se momentálně chystám...pilot není vůbec špatný a hudba v něm je výborná nicméně žádná "pecka" to pro mě zatím není...doufám, že tak kladné komentáře na celý seriál už napsané mají pravdu a já budu muset pod jeho vlivem změnit i hodnocení na samotný pilot...(13.8.2007)

 • K.B.L.
  ***

  Zatím shlédnut pouze tento pilot, který hodnotím průměrně. Žádné nadšení nepřišlo, ale stejně tak jsem nebyla zklamána. Na můj vkus je to málo dynamické, což zatím nevím, zda hodnotit pozitivně, či negativně. U jiných režisérů bych to hodnotila spíše negativně, ale protože vím, že to točil Lynch, podvědomě mu to promíjím a pilně sleduji veškeré detaily, protože mi něco říká, že v následujícíh dílech s nimi bude pracováno. Zatím můžu říct, že se vcelku těším.(31.7.2011)

 • noriaki
  *****

  Stačilo si poslechnout prvních pár tónů geniálního hudebního motivu Antonia Badalamentiho, a jakoby kouzlem jsem se ocitl v Twin Peaks. Lynchův skvost se může pochlubit tak opravdovou atmosférou, jak je to jen možné. Každý záběr dýchá skutečnem, každá postava je živoucí a zcela reálná. A vůbec nevadí že režisér vrší jednu podivnost za druhou, a na podstatné části obyvatel by si leckterý psychiatr mohl založit kariéru. Pod mistrovýma rukama do sebe vše zapadá, a příhraniční městečko vytváří svět samo pro sebe. Do této, na první pohled idylky, přichází vetřelec Dale Cooper, speciální agent FBI, bezpochyby jedna z nejzajímavěji napsaných postav kriminální branže. Kyle MacLachlan se do role naprosto ponořil, a vytvořil jakýsi pevný středobod, kolem kterého je vše postavené. Díky němu se i značně nesrozumitelná mytologie zdá přece jen trochu přístupnější. Twin Peaks předběhl dobu minimálně o deset let. Takové míry komplexnosti, sofistikovanosti a opravdovosti postav, dosahují seriály až v dnešní době. David Lynch a Mark Frost jim všem vydláždili cestu.(21.4.2014)

 • Jansen
  *****

  Skvostná předehra k seriálu, který změnil dějiny televize. Zcela vážné až mystické okamžiky, střídají odlehčené scény, u kterých nevíme jestli jsou vůbec myšlené vážně nebo si z nás tvůrci jenom střílí. Vítejte v Twin Peaks, washingtonském městečku uprostřed hor se svými pár obyvateli. Agent Dale Cooper přijíždí vyšetřovat brutální vraždu místní vysokoškolačky a hvězdy Laury Palmerové a nebude to vůbec jednoduchý případ. Městečko je plné podivínů a rozhodně není tak nevinné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Charaktery herců snad ani nemohly být lépe rozmístěny. Jsou to totiž především herecké výkony a tísnivá atmosféra, příznačná pro filmy Davida Lynche, co z Twin Peaks dělá neobyčejný zážitek. Usmívající se Kyle MacLachlan je přímo neodolatelný a jako zvláštní agent FBI Dale Cooper vám ještě dlouho zůstane v paměti.(6.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace