Reklama

Reklama

Až na vrchol

  • Velká Británie Hitting The Apex
Trailer 1
Dokumentární / Sportovní
Velká Británie, 2015, 133 min

Režie:

Mark Neale

Scénář:

Mark Neale

Kamera:

Grant Gee

Hrají:

Valentino Rossi, Brad Pitt (vypravěč), Dani Pedrosa
(další profese)

Obsahy(1)

Až na vrchol představuje příběh šesti bojovníků – šesti nejrychlejších motocyklových závodníků všech dob – a jejich osudů. Příběh o tom, co je v sázce, co lze vyhrát a ztratit, když se ženou za slávou rychlostí přesahující tři sta kilometrů v hodině.
Brad Pitt v roli vypravěče popisuje intenzivní soupeření mezi jezdci, ale i další vazby, jako je přátelství a vzájemný respekt jako důkaz nejvyšší profesionality všech pilotů, kteří mají co do činění s kategorií MotoGP, královnou jednostopých závodů. Ponoříte se do fascinujícího konkurenčního boje, v němž se představí ikona motorsportu Valentino Rossi, Casey Stoner, Dani Pedrosa, Marco Simoncelli, jenž obětoval závodům to nejcennější – svůj vlastní život, a samozřejmě stoupající hvězda, španělský mladík Marc Marquez. (sterovsky)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (62)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Intenzivní dokument, který se ne náhodou podobá i samotnému sledování MotoGP. Mark Neale navazuje na svůj Faster a vybírá si pětici supertalentovaných jezdců a jednoho matadora, který se snaží zachytit nástup nové krve. Dokument není komplexní studií, která nabídne desítky pohledů na čísla, nezasadí všechny okamžiky do většího kontextu, ale perfektně pracuje se všemi jezdci a vazbami mezi nimi, které se za pár let jejich společného závodění mění v nepřátelství na ostří nože. Pravdou je, že látka samotná by vydala v případě komplexního pojetí na mnohem více času a takto dokument působí i ve svých 133 minutách s důrazem na drama více divácky přívětivě. Pro fanoušky MotoGP povinnost, a možná i pro ostatní, protože to hlavní se zde dozvíte a není to tak o lásce k motorkám jako o touze "být rychlý" a vyhrávat, které je pro mnoho sportů identické. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Výborný dokument z doby, kdy jsem na MotoGP pomalu přestával koukat. Rossiho éra pomalu končila a na jeho místo se drali mladší predátoři. Neale shrnuje to podstatné a nezapomíná přidávat zákulisní třenice (i když jsou pořád hodně vkusně sestříhané) hnané s příchodem šíleného Marqueze. Emocionálním pojítkem je Sicova smrt a uctění jeho vzpomínky. Skvělé záběry a každá bouračka bolí. Těžká nostalgie. Komentuje Tyler Durden, který káže o přeměně ohně v rychlost. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Moto nadšenci během sledování zcela určitě několikrát postříkají monitor. Ostatní hrstku obyvatelstva zřejmě potká jen občasné mrazení v zádech. Tedy velice příjemné mrazení v zádech. Tento dokument chce vzdát hlavně holt všem MotoGP šílencům, kteří se řítí na svých strojích rychlostí přesahující 300 km/h. Brad Pitt je příjemný průvodce, ale ocenil bych jít více do hloubky. Pokud MotoGP scénu pravidelně nesledujete, stejně jako já, tak se budete, stejně jako já, ztrácet, což je trošku škoda. Docela mě překvapilo, že se dokument celkem intenzivně soustředí na soukromí vyvolených jezdců a jejich vzájemné vazby. Záběrů ze samotné trati je ovšem taky spousta. Velmi se mi líbil třeba hned úvodní mini tutorial ukazující, jak správně jezdit. Nechybí zpomalené pády. Dojde i na dost intenzivní okamžiky, kdy je nám ukázáno, že si tento drsný sport umí vyžádat i to nejcennější - lidský život. A k poslechu je samozřejmě hodně italštiny. Pokud tam nemáte pár let prožitých, doporučuji titulky. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Nejsem až tak úplně fanoušek MotoGP i když samozřejmě, že jména jako Rossi, Pedrosa nebo Stoner jsou mi známa, ale tenhle exkluzivní náhled přímo do kuchyně tohoto sportu mě naprosto ultimátně vtáhnul. Obzvlášť ze Simoncelliho a jeho tragického příběhu doslova mrazí. Takže výborný dokument. Vřele doporučuji! 85% ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Překročte limit, abyste věděli, kde je." Několik velkých cen jsem viděl, depo jsem si taky párkrát prošel, ale za nějakého velkého znalce nakláněných motorek se rozhodně nepovažuju. Dokonce jsem si do zhlédnutí tohoto snímku neuvědomoval, proč se jezdci tak často válejí na zemi a hle, oni zkoušejí, co všechno jim gravitace dovolí, aby v dalším kole mohli proletět zatáčku o 0,00001 sekundy rychleji. Jsou to zkrátka šílenci bez pudu sebezáchovy, což je patrně dobře, protože bez nich by nevznikly ty úžasné záběry při průjezdech zatáček, při předjížděcích manévrech či nekontrolovaných kotrmelcích. Mne tedy nejvíc bavili pohodář Valentino Rossi, provokatér Marco Simoncelli a zejména slušňák Casey Stoner, který se nenechal semlít propagačním humbukem a místo toho rozumně včas skončil. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama