Až na vrchol

Mark Neale

Grant Gee

Brad Pitt
  • neoBlast

Dokoukal jsem naprosto ubíjející monstrum, které se dá definovat snadno: od fanoušků pro fanoušky. Nechápu. Pokud fandíte motorkám a GP sledujete pravidelně, tak si jenom opakujete známá fakta a příběhy z televize. Pokud k filmu přicházíte téměř neposkvrněni (já), budete se ztrácet v příliš mnoha závodnících, některých zkratkách a příliš deskriptivních pasážích kde se opakuje do zblbnutí. Technická stránka mně (osobně) přišla otřesná, k nevyhnutelným televizním záběrům se tvůrci nesnaží přidat nic navíc a "osudové" příběhy nikdy nedosáhnou uspokojivé dramaturgie. Až na vrchol by chtěl mít stejně velký dopad mězi sportovními dokumenty jako před pěti lety Senna, ale při srovnání s ním se velmi rychle ukáže kdo je tady boss. 30 %(6.3.2016)

MOTO GP absolútne nesledujem. Len vysoké hodnotenia tu na CSFD ma prinútili pozrieť si tento športový dokument. Po dlhšej dobe, od čias Ayrtona Sennu tu nič podobné nebolo. Ak nerátam RIVALOV. Ale predsa len Rivali sú film a tento dokument prináša reálne zábery. Človeku ako ja, ktorému Motošport nič nehoví a nesledujem ani F1 to, ale krásne ukázalo zákulisia tohto športu. Je to fakt drsné a dokument zobrazuje smelo aj konkurenčné prostredie, hádky a vlastne všetko čo patrí ku tomu, keď sedíte na mašine, ktorá po rovinke si to rúbe 350 km/h.(28.11.2015)

Nejsem až tak úplně fanoušek MotoGP i když samozřejmě, že jména jako Rossi, Pedrosa nebo Stoner jsou mi známa, ale tenhle exkluzivní náhled přímo do kuchyně tohoto sportu mě naprosto ultimátně vtáhnul. Obzvlášť ze Simoncelliho a jeho tragického příběhu doslova mrazí. Takže výborný dokument. Vřele doporučuji! 85%(7.9.2015)

Takhle má nějak vypadat dokument! Zajímavý od startu do cíle. Mnoho zajímavých informací je demonstrováno přímo na trati, dále skvělé výpovědi závodníků, trenérů, týmových pracovníků, rodičů, prostě od všeho někdo. Až na vrchol popisuje dle mého nejlepší generaci motocyklových závodníků všech dob, kteří jsou vlastně svým způsobem odlišní v mnoha věcech, ale spojuje je chuť vyhrávat a neskutečný cit pro rychlost na dráze. Jsem rád, že se film zaobíral i nešťastnou smrtí Simoncelliho, ale též chválím, že se na ni nezastavil a dokument nebyl jen o něm. To by bylo o dost smutnější. Takhle to bylo o celé MotoGP, která je velice atraktivní a já ji daleko více preferuji než třeba Formule 1 či NASCAR. Brad Pitt obohatil Hitting The Apex svým dramatickým hlasem a vzniklo tak pro mě velké překvapení a ukázka, jak má asi dokument vypadat, aby nebyl nudný a černobílý. Dávám 90%, pět hvězd.(29.7.2016)

Tohle nějak není vono. Místy v dokumentu sice jsou rozhovory se samotnými jezdci nebo s lidmi ze zákulisí, často to jsou ale takové ty obecné řeči, které uslyšíte v průměrném rozhovoru po závodě. Nějaký pohled mimo závody tu je sice také, ale většinu z těch 130 minut vyplňuje popis jednotlivých šampionátů a závodů. Jako sestřih těch pár sezón z pohledu několika jezdců je to fajn, jako kvalitní dokument si u mě Hitting the Apex neobstojí.(28.12.2015)