Reklama

Reklama

Až na vrchol

  • Velká Británie Hitting The Apex
Trailer 1
Dokumentární / Sportovní
Velká Británie, 2015, 133 min

Režie:

Mark Neale

Scénář:

Mark Neale

Kamera:

Grant Gee

Hrají:

Valentino Rossi, Brad Pitt (vypravěč), Dani Pedrosa
(další profese)

Obsahy(1)

Až na vrchol představuje příběh šesti bojovníků – šesti nejrychlejších motocyklových závodníků všech dob – a jejich osudů. Příběh o tom, co je v sázce, co lze vyhrát a ztratit, když se ženou za slávou rychlostí přesahující tři sta kilometrů v hodině.
Brad Pitt v roli vypravěče popisuje intenzivní soupeření mezi jezdci, ale i další vazby, jako je přátelství a vzájemný respekt jako důkaz nejvyšší profesionality všech pilotů, kteří mají co do činění s kategorií MotoGP, královnou jednostopých závodů. Ponoříte se do fascinujícího konkurenčního boje, v němž se představí ikona motorsportu Valentino Rossi, Casey Stoner, Dani Pedrosa, Marco Simoncelli, jenž obětoval závodům to nejcennější – svůj vlastní život, a samozřejmě stoupající hvězda, španělský mladík Marc Marquez. (sterovsky)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (62)

Funnel66 

všechny recenze uživatele

V poslední době jeden z mála dokumentů které mě dokázaly přibít do křesla a až do konce jsem naprosto bez dechu hltal každý záběr. Boj, vášeň, napětí - to jsou slova jež vyjadřují tyto moderní gladiátory zápolící na asfaltových bojištích na svých monumentálních strojích měnících oheň v rychlost. Neuvěřitelné vylíčení osudů šesti fantastických bojovníků na dvou kolech. A Pitt tomu dává parádní skvěle poslouchatelý komentář. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Intenzivní dokument, který se ne náhodou podobá i samotnému sledování MotoGP. Mark Neale navazuje na svůj Faster a vybírá si pětici supertalentovaných jezdců a jednoho matadora, který se snaží zachytit nástup nové krve. Dokument není komplexní studií, která nabídne desítky pohledů na čísla, nezasadí všechny okamžiky do většího kontextu, ale perfektně pracuje se všemi jezdci a vazbami mezi nimi, které se za pár let jejich společného závodění mění v nepřátelství na ostří nože. Pravdou je, že látka samotná by vydala v případě komplexního pojetí na mnohem více času a takto dokument působí i ve svých 133 minutách s důrazem na drama více divácky přívětivě. Pro fanoušky MotoGP povinnost, a možná i pro ostatní, protože to hlavní se zde dozvíte a není to tak o lásce k motorkám jako o touze "být rychlý" a vyhrávat, které je pro mnoho sportů identické. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Moto nadšenci během sledování zcela určitě několikrát postříkají monitor. Ostatní hrstku obyvatelstva zřejmě potká jen občasné mrazení v zádech. Tedy velice příjemné mrazení v zádech. Tento dokument chce vzdát hlavně holt všem MotoGP šílencům, kteří se řítí na svých strojích rychlostí přesahující 300 km/h. Brad Pitt je příjemný průvodce, ale ocenil bych jít více do hloubky. Pokud MotoGP scénu pravidelně nesledujete, stejně jako já, tak se budete, stejně jako já, ztrácet, což je trošku škoda. Docela mě překvapilo, že se dokument celkem intenzivně soustředí na soukromí vyvolených jezdců a jejich vzájemné vazby. Záběrů ze samotné trati je ovšem taky spousta. Velmi se mi líbil třeba hned úvodní mini tutorial ukazující, jak správně jezdit. Nechybí zpomalené pády. Dojde i na dost intenzivní okamžiky, kdy je nám ukázáno, že si tento drsný sport umí vyžádat i to nejcennější - lidský život. A k poslechu je samozřejmě hodně italštiny. Pokud tam nemáte pár let prožitých, doporučuji titulky. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Nejsem až tak úplně fanoušek MotoGP i když samozřejmě, že jména jako Rossi, Pedrosa nebo Stoner jsou mi známa, ale tenhle exkluzivní náhled přímo do kuchyně tohoto sportu mě naprosto ultimátně vtáhnul. Obzvlášť ze Simoncelliho a jeho tragického příběhu doslova mrazí. Takže výborný dokument. Vřele doporučuji! 85% ()

Blazis34 

všechny recenze uživatele

Takhle má nějak vypadat dokument! Zajímavý od startu do cíle. Mnoho zajímavých informací je demonstrováno přímo na trati, dále skvělé výpovědi závodníků, trenérů, týmových pracovníků, rodičů, prostě od všeho někdo. Až na vrchol popisuje dle mého nejlepší generaci motocyklových závodníků všech dob, kteří jsou vlastně svým způsobem odlišní v mnoha věcech, ale spojuje je chuť vyhrávat a neskutečný cit pro rychlost na dráze. Jsem rád, že se film zaobíral i nešťastnou smrtí Simoncelliho, ale též chválím, že se na ni nezastavil a dokument nebyl jen o něm. To by bylo o dost smutnější. Takhle to bylo o celé MotoGP, která je velice atraktivní a já ji daleko více preferuji než třeba Formule 1 či NASCAR. Brad Pitt obohatil Hitting The Apex svým dramatickým hlasem a vzniklo tak pro mě velké překvapení a ukázka, jak má asi dokument vypadat, aby nebyl nudný a černobílý. Dávám 90%, pět hvězd. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama