Až na vrchol

Mark Neale

Grant Gee

Brad Pitt

Jerry Chater

Takhle má nějak vypadat dokument! Zajímavý od startu do cíle. Mnoho zajímavých informací je demonstrováno přímo na trati, dále skvělé výpovědi závodníků, trenérů, týmových pracovníků, rodičů, prostě od všeho někdo. Až na vrchol popisuje dle mého nejlepší generaci motocyklových závodníků všech dob, kteří jsou vlastně svým způsobem odlišní v mnoha věcech, ale spojuje je chuť vyhrávat a neskutečný cit pro rychlost na dráze. Jsem rád, že se film zaobíral i nešťastnou smrtí Simoncelliho, ale též chválím, že se na ni nezastavil a dokument nebyl jen o něm. To by bylo o dost smutnější. Takhle to bylo o celé MotoGP, která je velice atraktivní a já ji daleko více preferuji než třeba Formule 1 či NASCAR. Brad Pitt obohatil Hitting The Apex svým dramatickým hlasem a vzniklo tak pro mě velké překvapení a ukázka, jak má asi dokument vypadat, aby nebyl nudný a černobílý. Dávám 90%, pět hvězd.(29.7.2016)

Nikdy jsem nebyl fanoušek MotoGP. Vím tak maximálně to, že Rossi je Schumacher na motorkách a že tam jsou ještě Pedrosa, Marquez, Lorenzo, Stoner a Simoncelli (u něj jsem úlně zapomněl, že zemřel). Film je ale skvělý jak pro fanoušky, tak pro lidi jako jsem já, kteří nevědí téměř nic. Dokument je nesmírně intenzivní, hodně emotivní a přímo nacpaný skvělými záběry jak ze závodů, tak ze stájí. Pro mě bylo nejzajímavější sledovat vztahy mezi těmito superjezdci. Jejich nehody zaviněné kolegou a vývoj jejich vztahu. Nejdřív mě tahle pro dokument mamutí stopáž odrazovala, ale nakonec jsem moc rád, že jsem Až na vrchol dal šanci, protože díky tomuhle filmu budu příští sezonu sledovat i já, a to je asi to je asi to nejlepší hodnocení, které tenhle film může dostat. PS - Hlas Brada Pitta tomu dodává atmosféru jak víno. Skvělá věc, opravdu.(31.1.2017)

• nascendi

K motorkám a osobitne k ich závodom mám veľmi rezervovaný vzťah. Podobne ako k závodom F1. Takže tento dokument považujem za dielo vytvorené a určené fanúšikom tohto športu. Z filmárskeho hľadiska a z pohľadu nefanúšikov to nebola žiadna sláva. Zábery kamier boli úžasné, ale nič viac, žiadna pridaná hodnota sa tam neobjavila. Pripadalo mi to ako nastrihané a zlepené Branky, body, sekundy, ale strašne, nekonečne dlhé.(30.7.2019)

• neoBlast

Dokoukal jsem naprosto ubíjející monstrum, které se dá definovat snadno: od fanoušků pro fanoušky. Nechápu. Pokud fandíte motorkám a GP sledujete pravidelně, tak si jenom opakujete známá fakta a příběhy z televize. Pokud k filmu přicházíte téměř neposkvrněni (já), budete se ztrácet v příliš mnoha závodnících, některých zkratkách a příliš deskriptivních pasážích kde se opakuje do zblbnutí. Technická stránka mně (osobně) přišla otřesná, k nevyhnutelným televizním záběrům se tvůrci nesnaží přidat nic navíc a "osudové" příběhy nikdy nedosáhnou uspokojivé dramaturgie. Až na vrchol by chtěl mít stejně velký dopad mězi sportovními dokumenty jako před pěti lety Senna, ale při srovnání s ním se velmi rychle ukáže kdo je tady boss. 30 %(6.3.2016)

Nevím co by pro mě bylo přijatelnější,jestli vidět tenhle dokument nebo jestli vidět celej závod motorek. Nikdy sem tomuhle sportu neměl blízko, takže tohle sem si střelil jen tak z povinnosti a taky kvůli Bradovi, kterej to namlouvá. Senna je pro mě mnohem kvalitnější dokument s podobnou tématikou. Valentino Rossi je těžkej frajer. Buď jak buĎ, na závody motorek se nikdy dívat nebudu a tenhle dokument už taky vidět nemusím :o) Co musím uznat, tak zpomalený záběry na průjezdy motorek zatáčkama. Neuvěřitelný jak to tihle borci kropí...(18.11.2015)