_______________Sere mě, jak něktěří tady říkají, že je tento film jen určen pro znalce seriálu. Běžte do pr...le !! Kvůli Vám mě tyhle kecy odradily a shlédnutí "uměleckého" snímku jsem oddaloval ! Nakonec jsem ale sebral odvahu a přesto jsem se rozhodl snímek shlédnout. A udělal jsem zatraceně dobře !! Takže vy, co jste neviděli seriál jako já, neposlouchejte tyhle kecy těch hňupů a v klidu se na film koukněte ! Prostě další skvělý film Pana Lynche ! Nebudete litovat !! ________________________(16.2.2009)

Po druhém zhlédnutí jsem se utvrdil v tom, že tohle je skutečně skvělý film. Velice temný, nikde ani náznak humorných situací ze seriálu. Onu skličující a temnou atmosféru řadím k hlavním přednostem tohoto snímku, který dějově předchází seriálu. Scénář mi přišel nesmírně promyšlený, byť je znát, že střihu padla za oběť nejedna dobrá scéna. Škoda, že postavu Donny hraje jiná herečka než v seriálu, jinou připomínku už nemám. Tenhle mysteriózní thriller s prvky hororu řadím osobně k tomu nejlepšímu, co jsem od Lynche viděl - je to velmi zneklidňující podíváná, natočená brilantním způsobem. A finále je bez debat naprosto famózní a dechberoucí, tenhle zážitek z hlavy nedostanu dlouho. Maestro Lynchi, za tenhle majstrštyk tleskám vestoje. Třešničkou na dortu je, že si zde Lynch sám zahrál.(18.8.2011)

Další výborný kousek z dílny Davida Lynche. Mysteriózní, dbající na krajiny vnitřních pocitů, podobenství do snů, která však při dostatečné míře pozornosti (Lynchovy filmy doporučuji vidět aspoň dvakrát) odhalí důmyslnou smysluplnost. Velice působivé a hlavní herečka Sheryl Lee tu zde podává velmi okouzlující herecký výkon. Nutno vidět, řekl bych, považuji to za klasiku.(2.1.2010)

Chvilku se to tváří, že by to mohla být celkem normální detektivka, pak je o rok víc a se srozumitelností je ámen. Ale na Lynche docela dobrý poměr, psychedelické pasáže jsou ve značném oslabení oproti těm normálním, je to tak 30:70. Na seriál se určitě dívat nebudu, dvě hodiny koukání na přípravu vraždy promiskuitní feťačky mi stačily. 30 dokumentů z psychiatrické léčebny pod krycím názvem Twin Peaks bych nesnesla.(20.11.2012)

Lynch Vás bude nutit koukat znovu na seriál. Lynch opět trošku vymaže mozky, ALE Lynch to hlavně chtěl trochu jinak. Vůbec by mi nevadil původně zamýšlený pětihodinový maraton. Hřálo to, vidět své oblíbené postavy, ale až moc jich zůstalo nedotčených. Ačkoliv jsme toho vysvětlili na můj vkus až dost, přišlo mi, že film končil příliš brzy a vypravěči byla huba přelepena páskou uprostřed věty. Teď jde o to, zda opětovné zhlédnutí seriálu bude jako doplněk stačit nebo se prostě mělo vsadit na delší stopáž. I když v sobě nemám úplně stoprocentní pocit, pořád je to parádní film a výtečná tečka za skvělým seriálem, které ty kultovnější momenty ještě podtrhne a naštval jsem se! Není tam obr!(7.3.2012)

David Lynch si z lidí rád dělá legraci. Některé věci jsou hodně matoucí. Třeba mizení a objevování hlavních postav. Jinak se tenhle film odehrává ještě před seriálem.(19.2.2013)

For ME 94%(24.1.2008)

• nascendi

Nepoznám seriál a nedokázal som ani dopozerať film. Rovnako, ako som si počas celého života nedokázal obľúbiť hudbu bez melódie, tak si nedokážem obľúbiť Lynchove filmy bez príbehu, bez ohľadu na diváka, bez zmyslu ich nakrútenia. Twin Peaks je sledom scén rozdielnej zaujímavosti, utajenej nadväznosti, sem tam sú podfarbené dobrou hudbou, z času na čas navodia zaujímavú atmosféru, ale celkovo pôsobia ako výtvor chovanca psychiatrickej liečebne. Je mi to ľúto. Lynch je môj rovesník a rád by som bol na neho hrdý. Ale až tak sa nedokážem premáhať.(9.12.2012)

Mnohem temnější než původní seriál. Z mysteriózního thrilleru Lynch vytvořil solidní horror, který postrádá nadhled seriálu a soustředí se primárně na vylýčení Lauřina psychického stavu před smrtí. Nedá se říci, že by Lynch odkryl něco, co už nebylo řečeno dřív. Celý film původní zápletku ještě víc komplikuje a zahaluje do pláště tajemna. Sex, dorgy a hlasitá hudba se ve svém vizuálním pojetí blíží k pozdějšímu Lynchovu filmu, Lost highway. Sice jsem film taky úplně nepochopil (hlavně výstup Davida Bowieho), ale vzhledem k množství různých teorií, které se po internetu pohybují, nejsem sám. Laura Palemrová je mrtvá....v mozkových závitech filmových fanoušků (ehm) však bude žít věčně.(29.1.2005)

Tak jako každý film co sem viděl od Lynche sem ani tento takřka vůbec nepochopil. Ale to je asi účel.(2.6.2007)

Chvíli nechápete scény, které právě sledujete a sami sebe se ptáte, jestli má Laura iluze, a nebo to je sen (buď Laury či agenta Coopera). Film má mnoho strhujících sekvencí, ale občas mi něco nesedlo, proto chybí 5 hvězda... 87 %. Seriál mám radši :o).(20.10.2007)

V tomto filmu sem asi ne úplně všecko pochopil (i když to částečně asi každý), ovšem zanechal ve mě velký dojem. Kamera úžasná, zvuky doprovázející film fantastické a perfektně dotvořovaly atmosféru. 80%(2.11.2007)

Místy jsem měl dojem, že už začínám chápat o čem že to vlastně je, ale Lynch nezklamal :-) Nevím, nakolik to je zapříčiněný tím, že neznám seriál. Každopádně ta atmosféra…(21.12.2009)

Do you know who I am? I am the arm, and I sound like this... 80%(28.12.2006)

Typická Lynchovina určená hlavně pro fanoušky seriálu. Důležité není pochopit to, ale dokázat se vcítit do neobvyklé Lynchovy mysli a užívat si to. Jediný zápor je absence Lary Flynn Boyle v roli Dany Hayword. Sheryl Lee v kombinaci s Badalamentiho hudbou umí opravdu vytvořit erotické dusno...(25.8.2008)

• Pejpr

Vím, že je to surrealistický film, a že nemám čekat žádnou logiku (kort od Lynche), ale prostě mám rád ve filmu pořádek a jasno. Úvod, stať a závěr a jak tohle není, film ztrácí přehlednost.(10.1.2008)

Film se mi dost líbil. Na tu dobu profesionalita. :) Nějak však nevím, jak alespoň nějak navázat na můj komentář k seriálu. Možná, že po druhém zhlédnutí tohoto filmu se mi to podaří. _ _ _ Po druhém zhlédnutí to chápu tak, že anděl je Laura (=> sex. zneužívání), a uvědomila si tedy svou smrt. ✔(15.9.2011)

Úrovně seriálu film zdaleka nedosahuje. Při prvním shlédnutí, ještě před seriálem, mi film nedával žádný smysl a hodnotil bych jej ještě hůř.(14.2.2008)

Úžasný a pre mňa zvlášť úchvatný film, veľmi zaujímavý až som niekedy mala mráz v chrbte...vždy som sa tešila, že ho uvidím.(21.10.2008)

• DaliX

Film, ktorý asi po polovici stopáže vypnete z dôvodu, že nedáva nijaký zmysel nie je v žiadnom prípade film. Inými slovami načo zabíjať čas sledovaním niečoho, čomu aj tak nepochopíte? Možno sa snaží byť niekto originálny a uznávam, takýto štýl originálny bezpochyby je, ale rozhodne toto nie je môj šálok čaju. A ak sú aj ostatné filmy od Lyncha takéto, potom sa radšej budem jeho filmovej tvorbe vyhýbať oblúkom.(2.10.2011)

A Damn Fine Cup of Coffee... Hodnoceni Twin Peaks jako celku: Jeste pred peti tydny jsem o teto veci vedel pouze to, ze je to "ten slavnej Lynchuv serial, kde hraje Kyle MacLachlan". Pred deseti minutami jsem dokoukal Twin Peaks: Fire Walk With Me a tim prozil posledni cast zivota obyvatel tohoto mestecka. Posledni cast, ktera nam byla ukazana. Mam z toho velmi smisene pocity - jsem moc rad a svym zpusobem stastnej, ze jsem si tento serial pred peti tydny sehnal a temer kazdy den se ponoril do jeho sveta. Zaroven kdyz tohle cele skoncilo pripadam si, jako by mi dala holka kopacky :)... je mi to proste lito a citim i trocha toho smutku. Jeste nikdy jsem si v zadnem filmu ani serialu neoblibil tolik postav. Vzdy prosty ale skvely Andy co breci kdyz vidi mrtvolu, jeho laska - krehka Lucy s hlaskem desetilete holcicky, tik v oku podpantoflaka Pete Martella, pidlovoka puboska Nadine, ma laska Audrey, fantasticka Donna, spravnak Hawk, sicak Bobby, Lynchuv Gordon Cole, Duchovnyho Denis(e) :), serif Truman a dalsi a dalsi ( starecek jako hotelova sluzba s mlekem :D, starosta "je ta vec zapnuta?", pacholek Dick, Albertovy hlasky)... a nakonec On, meho srdce sampion - zvlastni agent Dale "damn good coffee, and hot!" Cooper. Stene, ktere si v blizke dobe poridim, se bude jmenovat Coop :). V tomhle mestecku se clovek smeje, boji, preje, proziva lasku, napeti, trapeni, premysli, luska si prsty, ji koblihy a pije kavu kdyz hlavni postavy jedi koblihy a pijou kavu, proste tohle Twin Peaks clovek nesleduje ale zije ho. Nesmim zapomenout zminit dokonalou hudbu od skvele znelky pres "Laura Palmer´s Theme", "Audrey´s Dance", Freshly Squeezed" po "Nightingale" z Roadhouse. Skvely vyber prostredi - vlkhko, zamraceno, z lesu stoupajici para. Dnes po nekolika letech mi je skutecne lito, ze nejaky filmovy pribeh uz nikdy nemohu prozivat poprve. Tenhle serial me opravdu hodne ovlivnil a tesim se, az se do Twin Peaks po nekolika letech znovu vratim. Deset dni neschopenky, pet baleni Jihlavanky, tricet koblih, zatahnout v pokoji zavesy, zalezt pod perinu a neznat svet okolo :o) ________ Hodnocení filmu Fire Walk with Me: Neubehly ani dve hodiny po dokoukani serialu a me bylo ouvej takovym zpusobem, ze jsem si tohle proste musel pustit ( i kdyz bylo pul treti rano :) ). Slyset po uvodni pulhodince mimo mesto opet "Twin Peaks Theme" se zabery z mestecka pusobi jako balzam na dusicku. Vyborny napad sledovat co se udalo "pred tim" + indicie co bylo "potom". Skvele natocene, opravdu hodne napinave, tentokrate bez humoru. Trochu skoda neucasti Lary Boyle v uloze Donny, jinak nemam vyhrad, vynikajici. [10/10 květen 2009](27.5.2009)