_______________Sere mě, jak něktěří tady říkají, že je tento film jen určen pro znalce seriálu. Běžte do pr...le !! Kvůli Vám mě tyhle kecy odradily a shlédnutí "uměleckého" snímku jsem oddaloval ! Nakonec jsem ale sebral odvahu a přesto jsem se rozhodl snímek shlédnout. A udělal jsem zatraceně dobře !! Takže vy, co jste neviděli seriál jako já, neposlouchejte tyhle kecy těch hňupů a v klidu se na film koukněte ! Prostě další skvělý film Pana Lynche ! Nebudete litovat !! ________________________(16.2.2009)

Krásné, děsivé a srdcervoucí--dokonalé doplnění twinpeaksovské skládačky. Nevím co víc napsat než že David je prostě jeden nejlepších(subjektivně možná vůbec nejlepší) a nejoriginálnějších filmařů a tohle je další z jeho genialit.(14.5.2007)

• contrastic

Léčba spočívá hlavně v podávání psychofarmak (antidepresiv, antipsychotik, thymoprofylaktik (lithium, karbamazepin, aj.), podpůrné psychoterapii a v opodstatněných případech elektrokonvulzivní terapie, která je u některých nemocných tak účinná, že upraví jejich stav za 1 - 2 týdny ........... přeloženo: pan Lynch je MAGOR a měl by se léčit !(20.12.2007)

Tak konečně mám za sebou maraton Twin Peaks zakončený tímto filmem. Twin Peaks jsem viděl už kdysi předtím, ale unikly mi poslední díly. Lynch zde prezentuje nádherný a bizarní vesmír fantazie, absurdnosti a šílenství. Seriál je naprosto strhující, silný a má neuvěřitelné vlastní kouzlo, ale nikdy nebyl důstojně zakončen a spoustu otázek zůstalo. Člověk se pak logicky upíná k tomuto filmu. Čeká odpovědi, přestože tuší, že tohle mělo jen odstartovat něco nového. Pokračování konce seriálu bylo ve filmu jenom nenápadně nakousnuto a já bych uvítal, kdyby Lynch někdy dal dohromady ten pětihodinový sestřih. Tohle se prostě neomrzí a přestože Lynch je vlastně taková pěkně zabalená popíková "alterna" pro středoškoláky, kteří "objevují svět", tak mu nelze upřít talent, kreativitu a schopnost vytvořit vlastní velmi intenzivní atmosféru. Mě to osobně hrozně baví. Ta rozbitost narativní osnovy je vlastně kouzelná, Jednotlivé části se neuvěřitelně liší - jako by se něčím stále připomínala televize a tedy kořeny Twin Peaksu (viz první záběr filmu). Paradoxně nejfilmovější se pak stává část odehrávající se v Twin Peaksu. Divák nemá pokoj, je neustále provokován, vyrušován, maten. Pravidla hry se v průběhu mění. V jeden moment vidíme postavy převážně v celcích v křiklavém oblečení, groteskní pózy, nepřirozené herecké projevy a v druhý moment poznáváme důvěrně známý svět městečka skrze detaily a úchvatný herecký projev Sheryl Lee, který zobrazuje vnitřní peklo postavy. Zdánlivě nesnesitelné scény do sebe pohltí a člověka pak strašně mrzí, že tímhle to všechno končí....... Ještě se přidám do diskuze "se seriálem / bez seriálu". Samozřejmě že film sám o sobě vytváří jednotný celek, který je sám o sobě podobně pochopitelný jako nepochopitelné Lynchovy filmy. Nicméně film se neustále vztahuje k seriálovému kontextu. Tahle intertextuální rovina není problematická kvůli pochopení filmu, ale výrazně prohlubuje zážitek, A vůbec.. Jaký je důvod, že se někdo odmítá kouknout na seriál?(29.6.2011)

Nevidel som seriál a to preto,že som viacej nadržaný na film ako na seriál. Lynch je fenomenálny blázon a prečo vysvetlím.Načo jednoduchý príbeh,keď ho môžem spraviť komplikovaným asi to si povedal pri raňajšej kávičke.V príbehu som sa strácal,niečo som po čase pochytil,niečo bolo vysvetlené na konci a niektoré súvislosti mi stále unikajú a srať na to.Určite len preto,že mi niečo uniklo si ho nepozriem znova a ako sa poznám už ho nikdy nepozriem.Ale nie,že by sa mi nepáčil ale už také psycho filmy má zas tak nebavia.Remeselne parádne zvládnuté,vizuálne tiež dokonalé a kamera bola úžasná.To sú tri vzorky dokonalého filmu a k tomu sa pridalo ľahké mysteriózno ale mne tam stále niečo chýbalo asi som už troška rozmaznaný.(12.3.2015)

Typický Lynch(č)? Nie. Pri typickom Lynchovi mám fatálne nutkanie strčiť hlavu do mikrovlnky a odfrčať na Mars. Starne nám, ten náš Dave ;-)(21.1.2008)

Já vůbec nevim jak to hodnotit:D(5.10.2008)

Zvedám na pět. Potřetí to mělo ještě silnější dopad zřejmě díky znalosti více věcí. Některé scény se světlem a hudbou jsou čistá genialita zanechávající dlouhou ozvěnu. -"I'm gone. Long gone. Like a turkey in the corn."(21.10.2010)

No, to co jsme čekal jsem také dostal. Bylo mi jasné, že se mohu těšit na další úchylárnu od Lynche, který se zde kvalitně vyřádil. Atmosféra městečka je výborná, první část s agenty je velice povedená a na temnosti se prosadila druhá část, kde vlastně Lynch nechal plynout svoji fantazi. Bylo to zajímavé, byla to prasečina a tak to má u Davida být.(30.10.2011)

Proč??? Proč do černýho wigwamu a u všech Bobů nemohl vzniknout i celovečerák, završující seriálovej děj, když mohl Lynch natočit tohle?! Fire Walk with Me hodnotim stejně, jako samotnej pilotní film i když je to o poznání drsnější a hlavně psychedeličtější podívaná, což rozhodně zanechá silnější dojem, kterej se možná snaží člověku vsugerovat, že hlavní postavou seriálu byla v podstatě Laura in memoriam... ale ne! Byl to jednoznačně Cooper a daleko radši bych uvítal osvětlení toho, jak to bylo dál s ním a ostatními "nedořešenci".(13.11.2011)

Budu spoilerovat. Spolu s Modrým sametem je tohle můj nejoblíbenější Lynch. Před jeho zhlédnutím sice není nezbytně nutné vidět stejnojmenný seriál, protože děj filmu ději seriálu časově předchází, ale pro znalce seriálu je film mnohem větší rozkoš. Dozvíme se v něm, co předcházelo vraždě Laury Palmerové, středoškolačky na americkém severozápadě, přivydělávající si prostitucí a zneužívané vlastním otcem, kterýžto zločin pak v průběhu celého seriálu vyšetřuje značně "svérázný" speciální agent FBI Dale Cooper (dokonalý Kyle MacLachlan). Pro nezasvěceného diváka - je třeba připravit se na to, že se nejedná o "normální" film, režisérovy výrazové prostředky jsou často expresionistické, surrealistické a já nevím jaké ještě, zkrátka je to místy hodně ujetá podívaná (třeba hned na začátku taneček slečny v rudých šatech s modrou růží). Skvěle vystavěný příběh zaplněný spoustou výrazných a často všelijak pokřivených a bizarních postav, emočně vypjaté scény (musím vypíchnout svojí oblíbenou s Laurou a jejím otcem v autě a mrzákem na přechodu) korunované strhujícím finále, po výtvarné stránce krásné a působivé interiéry, výborná hudba, prostě lahůdka pro milovníka nestandardní filmové podívané. Není tedy divu, že film (stejně jako seriál) v USA příliš komerčního úspěchu nesklidil, což je myslím pro něj ta nejlepší reklama.(7.4.2013)

Velká očekávání přináší velká zklamání. Moje představa o Lauře tak, jak jsem si ji vytvořila z náznaků v seriálu, se tady trochu minula. Fire walk with me mi z toho vyšlo jako moralitka o nebezpečí drogové závislosti, byť trochu divná, protože Lynch. -- Po třech letech a opětovném zhlédnutí trochu zvyšuji hodnocení, protože tam zase vidím nové věci, ale jedno je stejné - seriálová Laura je jiná než tahle Fire Walk With Me Laura a ta diskrepance mě sere.(11.4.2014)

CO? KDO? KDE? Lynch... Aha...(13.1.2008)

Viděl jsem dřív než seriál a naprosto mě to dostalo. Můj první film od Lynche.(13.11.2008)

Jeden z nejgeniálnějších hororů, které znám. Takhle zle mi už dlouho nebylo.(24.3.2011)

Naprosto dokonalý prequel k seriálu.(14.8.2006)

• Wormboy

Ak som aj niekedy myslel, ze si pozriem serial po zhliadnuti filmu, tak urcite neurobim. Proste klasicky Lynch, jednoducho nemusim.(19.6.2008)

• lebowski!

Lynchova klasika - vůbec nevim co kdy kde jak proč. Ale třeba mi to jednoho krásnýho dne dojde.(17.4.2011)

Klasická "správná Lynchovina" se vším všudy co k tomu patří. Vyzdvihl bych démonický výkon Raye Wiseho.(21.3.2012)

Film má kromě zbytečného asi 20min nudného úvodu (případ Theresa Banksová) a jiné herečky v roli Donny problém s tím, co už fanoušci seriálu mohli vytušit - Laura není žádná sympaťačka, je to fetující coura na odstřel a tím pádem její poslední dny sledujete s určitým nezájmem, jako by přívětivá část městečka Twin Peaks někam zmizela a zůstala jen špína a zkáza. S vyjímkou blízkých Laury se pár známých postav snímkem jen symbolicky mihne a je nám poskytnuta drobná bizarní vysvětlivka ke konci seriálu. Jasně, Lynch ovládá svoje řemeslo nadprůměrně a ví, jak navodit strach a temnou atmosféru, ale mám pocit, že se v případě tohohle filmu těšil na to, jak se po televizních metaforách utrhne z řetězu a užije si doslovnost incestu, násilí a orgií, které seriál zpětně jen naznačoval. Trochu zklamání, ale souvisí to s očekáváními, která jsem měl.(29.7.2012)

ocenenia : MFF Cannes 1992 - Nominácia na 1. cenu(22.3.2013)

1 4 5 6 7 8 9 10 12 18 23