_______________Sere mě, jak něktěří tady říkají, že je tento film jen určen pro znalce seriálu. Běžte do pr...le !! Kvůli Vám mě tyhle kecy odradily a shlédnutí "uměleckého" snímku jsem oddaloval ! Nakonec jsem ale sebral odvahu a přesto jsem se rozhodl snímek shlédnout. A udělal jsem zatraceně dobře !! Takže vy, co jste neviděli seriál jako já, neposlouchejte tyhle kecy těch hňupů a v klidu se na film koukněte ! Prostě další skvělý film Pana Lynche ! Nebudete litovat !! ________________________(16.2.2009)

První půlhodina vypadá (a zvlášť pro ty, co se nikdy nesetkali s Lynchem) jako velmi nekonvenční a velmi dobře natočená detektivka. Zvláštní je, že tato část nemá už nikde ve filmu pokračování. Ve chvíli, kdy se děj přesune do Twin Peaks, se film promění v mysteriózní horor - a postupně přechází v něco nedefinovatelného. V Lynche v jeho krystalické podobě. NB: Přestože film dějově předchází seriálu, nedoporučuji ho sledovat před seriálem, prozrazuje jeho hlavní zápletku!(26.6.2006)

Velká očekávání přináší velká zklamání. Moje představa o Lauře tak, jak jsem si ji vytvořila z náznaků v seriálu, se tady trochu minula. Fire walk with me mi z toho vyšlo jako moralitka o nebezpečí drogové závislosti, byť trochu divná, protože Lynch. -- Po třech letech a opětovném zhlédnutí trochu zvyšuji hodnocení, protože tam zase vidím nové věci, ale jedno je stejné - seriálová Laura je jiná než tahle Fire Walk With Me Laura a ta diskrepance mě sere.(11.4.2014)

"I'VE CHANGED MY MIND, I DON'T WANT ANY COFFEE!" -------- Časy sa zmenili a aj dva roky urobia rozdiel. Film nie je presne tým istým, ako seriál a osobne z toho necítim to, čo predtým. Fire Walk with me aj tak stále má ten Lynchovský vibe, ktorý seriálom prekyproval a ktorý milujeme, to tajomno, a aj napriek tomu, že postavy zo mňa neťahajú všemožné emócie, bolo super vidieť ich znova pohromade.(24.8.2017)

• contrastic

Léčba spočívá hlavně v podávání psychofarmak (antidepresiv, antipsychotik, thymoprofylaktik (lithium, karbamazepin, aj.), podpůrné psychoterapii a v opodstatněných případech elektrokonvulzivní terapie, která je u některých nemocných tak účinná, že upraví jejich stav za 1 - 2 týdny ........... přeloženo: pan Lynch je MAGOR a měl by se léčit !(20.12.2007)

Tak konečně mám za sebou maraton Twin Peaks zakončený tímto filmem. Twin Peaks jsem viděl už kdysi předtím, ale unikly mi poslední díly. Lynch zde prezentuje nádherný a bizarní vesmír fantazie, absurdnosti a šílenství. Seriál je naprosto strhující, silný a má neuvěřitelné vlastní kouzlo, ale nikdy nebyl důstojně zakončen a spoustu otázek zůstalo. Člověk se pak logicky upíná k tomuto filmu. Čeká odpovědi, přestože tuší, že tohle mělo jen odstartovat něco nového. Pokračování konce seriálu bylo ve filmu jenom nenápadně nakousnuto a já bych uvítal, kdyby Lynch někdy dal dohromady ten pětihodinový sestřih. Tohle se prostě neomrzí a přestože Lynch je vlastně taková pěkně zabalená popíková "alterna" pro středoškoláky, kteří "objevují svět", tak mu nelze upřít talent, kreativitu a schopnost vytvořit vlastní velmi intenzivní atmosféru. Mě to osobně hrozně baví. Ta rozbitost narativní osnovy je vlastně kouzelná, Jednotlivé části se neuvěřitelně liší - jako by se něčím stále připomínala televize a tedy kořeny Twin Peaksu (viz první záběr filmu). Paradoxně nejfilmovější se pak stává část odehrávající se v Twin Peaksu. Divák nemá pokoj, je neustále provokován, vyrušován, maten. Pravidla hry se v průběhu mění. V jeden moment vidíme postavy převážně v celcích v křiklavém oblečení, groteskní pózy, nepřirozené herecké projevy a v druhý moment poznáváme důvěrně známý svět městečka skrze detaily a úchvatný herecký projev Sheryl Lee, který zobrazuje vnitřní peklo postavy. Zdánlivě nesnesitelné scény do sebe pohltí a člověka pak strašně mrzí, že tímhle to všechno končí....... Ještě se přidám do diskuze "se seriálem / bez seriálu". Samozřejmě že film sám o sobě vytváří jednotný celek, který je sám o sobě podobně pochopitelný jako nepochopitelné Lynchovy filmy. Nicméně film se neustále vztahuje k seriálovému kontextu. Tahle intertextuální rovina není problematická kvůli pochopení filmu, ale výrazně prohlubuje zážitek, A vůbec.. Jaký je důvod, že se někdo odmítá kouknout na seriál?(29.6.2011)

Klasická "správná Lynchovina" se vším všudy co k tomu patří. Vyzdvihl bych démonický výkon Raye Wiseho.(21.3.2012)

Budu spoilerovat. Spolu s Modrým sametem je tohle můj nejoblíbenější Lynch. Před jeho zhlédnutím sice není nezbytně nutné vidět stejnojmenný seriál, protože děj filmu ději seriálu časově předchází, ale pro znalce seriálu je film mnohem větší rozkoš. Dozvíme se v něm, co předcházelo vraždě Laury Palmerové, středoškolačky na americkém severozápadě, přivydělávající si prostitucí a zneužívané vlastním otcem, kterýžto zločin pak v průběhu celého seriálu vyšetřuje značně "svérázný" speciální agent FBI Dale Cooper (dokonalý Kyle MacLachlan). Pro nezasvěceného diváka - je třeba připravit se na to, že se nejedná o "normální" film, režisérovy výrazové prostředky jsou často expresionistické, surrealistické a já nevím jaké ještě, zkrátka je to místy hodně ujetá podívaná (třeba hned na začátku taneček slečny v rudých šatech s modrou růží). Skvěle vystavěný příběh zaplněný spoustou výrazných a často všelijak pokřivených a bizarních postav, emočně vypjaté scény (musím vypíchnout svojí oblíbenou s Laurou a jejím otcem v autě a mrzákem na přechodu) korunované strhujícím finále, po výtvarné stránce krásné a působivé interiéry, výborná hudba, prostě lahůdka pro milovníka nestandardní filmové podívané. Není tedy divu, že film (stejně jako seriál) v USA příliš komerčního úspěchu nesklidil, což je myslím pro něj ta nejlepší reklama.(7.4.2013)

Viděl jsem dřív než seriál a naprosto mě to dostalo. Můj první film od Lynche.(13.11.2008)

Zvedám na pět. Potřetí to mělo ještě silnější dopad zřejmě díky znalosti více věcí. Některé scény se světlem a hudbou jsou čistá genialita zanechávající dlouhou ozvěnu. -"I'm gone. Long gone. Like a turkey in the corn."(21.10.2010)

No, to co jsme čekal jsem také dostal. Bylo mi jasné, že se mohu těšit na další úchylárnu od Lynche, který se zde kvalitně vyřádil. Atmosféra městečka je výborná, první část s agenty je velice povedená a na temnosti se prosadila druhá část, kde vlastně Lynch nechal plynout svoji fantazi. Bylo to zajímavé, byla to prasečina a tak to má u Davida být.(30.10.2011)

Typický Lynch(č)? Nie. Pri typickom Lynchovi mám fatálne nutkanie strčiť hlavu do mikrovlnky a odfrčať na Mars. Starne nám, ten náš Dave ;-)(21.1.2008)

• Wormboy

Ak som aj niekedy myslel, ze si pozriem serial po zhliadnuti filmu, tak urcite neurobim. Proste klasicky Lynch, jednoducho nemusim.(19.6.2008)

Já vůbec nevim jak to hodnotit:D(5.10.2008)

Jeden z nejgeniálnějších hororů, které znám. Takhle zle mi už dlouho nebylo.(24.3.2011)

Úvod vypadal slibně, oželel jsem i nepřítomnost několika postav a s tím, že film ani náhodou seriál neukončuje, jsem se smířil ještě dříve než začal. Přišel mi ale příliš dlouhý a především mě zklamal (a taky vlastně naštval) v části, která měla být jeho hlavním trumfem, totiž v samotném finále, které je oproti nejedné scéně v seriálu těžká slabota. Nakonec je dobře, že Fire Walk with Me propadl a Twin Peaks nechali po tomhle pokusu už nadobro spát. 6/10(16.9.2013)

Prequel ke kultovnímu seriálu, který leccos vysvětluje, hlavně věci, týkající se Laury Palmerové. Je to opět řádné psycho Lynchova stylu, ale zdaleka nedosahující kvalit původního seriálu . Kdyby vznikly i plánované pokračování, které měly objasnit význam "Černého Vigvamu", mohlo by to být celistvější. Ale jinak nemám výhrady. Spíše se obávám pokračování série, které je plánované na rok 2017. Uvidíme.(20.1.2017)

Naprosto dokonalý prequel k seriálu.(14.8.2006)

CO? KDO? KDE? Lynch... Aha...(13.1.2008)

• lebowski!

Lynchova klasika - vůbec nevim co kdy kde jak proč. Ale třeba mi to jednoho krásnýho dne dojde.(17.4.2011)

Film má kromě zbytečného asi 20min nudného úvodu (případ Theresa Banksová) a jiné herečky v roli Donny problém s tím, co už fanoušci seriálu mohli vytušit - Laura není žádná sympaťačka, je to fetující coura na odstřel a tím pádem její poslední dny sledujete s určitým nezájmem, jako by přívětivá část městečka Twin Peaks někam zmizela a zůstala jen špína a zkáza. S vyjímkou blízkých Laury se pár známých postav snímkem jen symbolicky mihne a je nám poskytnuta drobná bizarní vysvětlivka ke konci seriálu. Jasně, Lynch ovládá svoje řemeslo nadprůměrně a ví, jak navodit strach a temnou atmosféru, ale mám pocit, že se v případě tohohle filmu těšil na to, jak se po televizních metaforách utrhne z řetězu a užije si doslovnost incestu, násilí a orgií, které seriál zpětně jen naznačoval. Trochu zklamání, ale souvisí to s očekáváními, která jsem měl.(29.7.2012)

1 4 5 6 7 8 9 10 12 18 23