Hra

The Play

Drama / Komedie

Česko / Chile / Francie / Jižní Korea, 2019, 93 min

• jakub.uck

Byť se film tváří jako "artová" záležitost (4:3, černobílý), svými kvalitami (špatně napsané/nepřesvědčivé zahrané postavy, dialogy, které se nedají poslouchat, hudba zcela mimo atd.) připomíná spíše nepovedenou televizní inscenaci. Příliš nerozumím tomu, proč zrovna tohle chce někdo posílat do kina.(7.8.2019)

• Juraj.Misejk

Hereckým výkonům jsem věřil asi tak jako věřím, že bambusové brčka zachrání svět. Špatně vybraná a hlavně použitá hudba. Repliky o h*vně. V půlce filmu jsem si musel otevřít víno... Proč 4:3? Proč BW? Proč klasická hudba? Hm tady se asi někdo naučil jak dělat umělecký film. 🙂(28.7.2019)

Na "český" film svěže nenávodné. Zvolená forma vytvořila parádní atmosféru, je to i překvapivě vtipné, jen chemie mezi Maximovou a Mádlem trochu skřípe. Podobné experimenty od našich v budoucnu uvítám. 70% (LFŠ 2019)(28.7.2019)

• Slepejsek

Upřímně řečeno odcházel jsem z kina s rozpaky "co to vlastně mělo být?". Režisér provinčního divadla chystá premiéru nové hry a současně prochází manželskou krizí. Takže myslivecká historka o honění dvou zajíců najednou - s tím, že přitom stihne obskočit nadrženou zaječici, která mu ale samozřejmě taky uteče? Jenže paralela mezi oběma světy zůstává jen u toho, že oba jsou stroze bez emocí a oba se hroutí - režisér svou hru vlastně neřídí a manželé si jen otráveně předávají plod své lásky alias přítěž, jež jim brání v rozletu. Žádná z epizod (kromě sexu) nedostává tolik prostoru, kolik by potřebovala, takže vyznívají poněkud ploše a jediné emoce, které z toho vzejdou jsou hysterické výlevy. Jak paradoxně tady vyznívají nové obzory proti "nechci se vrátit k našemu starému životu". Navíc pseudoartový nádech s členěním do dějství/kapitol, které jakoby odkazovaly někam jinam, a závěrečný epilog v jedné posteli, který jakoby vše završil otázkou, jestli to nebyl jenom zlý sen, který - až se probudíme - bude pryč...(3.11.2019)

• TerezD

Tady se někdo pokusil hrát na umělce a totálně to zvoral. Naprosto scenáristicky vyprázdněný kousek. Vztahy mezi postavami ani zbla nefungovaly, dialogy působily strojeně až kýčovitě. Dvě hvězdy dávám za zpracování, které se tvůrcům naopak povedlo.(29.7.2019)

• - Film byl natočen v obrazovém formátu 4:3 (odpovídající poměru stran 1.33:1), což už je v době vydání filmu formát téměř nepoužívaný, zejména u filmů. (Marsik)

• - Původně měla Marika Šoposká hrát milenku Jiřího Mádla, ale kvůli erotickým scénám ji vyměnila za roli manželky. (Bioscop)

• - Film se natáčel v nově opraveném kladenském divadle. (PinokKio)