Hra

The Play

Drama / Komedie

Česko / Chile / Francie / Jižní Korea, 2019, 93 min

• TerezD

Tady se někdo pokusil hrát na umělce a totálně to zvoral. Naprosto scenáristicky vyprázdněný kousek. Vztahy mezi postavami ani zbla nefungovaly, dialogy působily strojeně až kýčovitě. Dvě hvězdy dávám za zpracování, které se tvůrcům naopak povedlo.(29.7.2019)

• jakub.uck

Byť se film tváří jako "artová" záležitost (4:3, černobílý), svými kvalitami (špatně napsané/nepřesvědčivé zahrané postavy, dialogy, které se nedají poslouchat, hudba zcela mimo atd.) připomíná spíše nepovedenou televizní inscenaci. Příliš nerozumím tomu, proč zrovna tohle chce někdo posílat do kina.(7.8.2019)

• Juraj.Misejk

Hereckým výkonům jsem věřil asi tak jako věřím, že bambusové brčka zachrání svět. Špatně vybraná a hlavně použitá hudba. Repliky o h*vně. V půlce filmu jsem si musel otevřít víno... Proč 4:3? Proč BW? Proč klasická hudba? Hm tady se asi někdo naučil jak dělat umělecký film. 🙂(28.7.2019)

Na "český" film svěže nenávodné. Zvolená forma vytvořila parádní atmosféru, je to i překvapivě vtipné, jen chemie mezi Maximovou a Mádlem trochu skřípe. Podobné experimenty od našich v budoucnu uvítám. 70% (LFŠ 2019)(28.7.2019)

Situace, kdy kritikové haní téměř každý český film (nebo s českými herci) pokračuje. Opět bych podle recenzí čekal propadák, a přitom je to velmi příjemný a koukatelný film. Souhlasím s některými kritikami: nevhodná vážná hudba a zbytečně dlouhá sexuální scéna (Rimsy z Moviezone tvrdí, že se nehodí do české kinematografie. Zapomněl na zcela zbytečnou scénu z Já, Olga Hepnarová? Tohle opravdu není o národnosti). Řekněme si však upřímně: přežije divák raději natahovanou sexuální scénu, anebo třeba nějaký zbytečný, nekončící a pseudo-umělecký záběr na létající mouchy? Zbytek většinové kritiky je dle mého názoru mimo. Dialogy, herci i scénář jsou v pořádku. On ten argument, že herci hrají špatně a dialogy se nedají poslouchat, bude vždy zcela subjektivní. Za sebe mohu říci, že jsem v životě potkal docela dost lidí, kteří se chovali velmi podobně. Film patří do žánru film o divadle nebo podobný film o filmu. A v této kategorii jsme už viděli mnohem lepší snímky (Např. nedostižná Synekdocha, New York). Když však uvážíme, jak se v tisku právem hovoří o veliké krizi českého filmu, tak je třeba říct, že chilský režisér Almendras je přesvědčivější než většina české konkurence. Stačí se podívat na některé nepovedené pokusy z poslední doby (Skleněný pokoj, Milada, Úhoři mají nabito, Cena za štěstí atd.), oproti kterým působí tento snímek jako kompaktní celek a funkční drama. Je však pravdou, že vás ničím nepřekvapí. Pokud jste však dlouho neviděli obstojný snímek o milostném trojúhelníku, nebudete zklamáni.(13.9.2019)

• - Film se natáčel v nově opraveném kladenském divadle. (PinokKio)

• - Film byl natočen v obrazovém formátu 4:3 (odpovídající poměru stran 1.33:1), což už je v době vydání filmu formát téměř nepoužívaný, zejména u filmů. (Marsik)