Reklama

Reklama

Únos

(festivalový název)
Trailer 1

Obsahy(1)

Renomovaná advokátka Patricia je vytržena ze svého úspěšného života, když se dozví o únosu svého syna. Ten se objeví o několik hodin později, zraněný a vyděšený. Policii sdělí, že se ho pokusil unést cizí muž, kterého se na základě hochova popisu podaří zadržet. Situace se však zkomplikuje, když se Patricia rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou. (La Película)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (18)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Z trojice Paulom napísaných scenárov mi Únos prišiel možno najviac spätý s realitou, možno aj preto, že ho nakrútil niekto iný. Paulove trademarky sú ale patrné aj tu, nespoľahlivý rozprávač, viacero zvratov a samozrejme aj ten záverečný. Ten kľúčový sa ale odohrá ešte pred polovicou. Policajti boli celkom chytrí a rýchlo im dochádzali súvislosti, len potom divák nechápe, prečo sa občas chovali ako amatéri...najmä pri sledovaní boli nápadní ako Godzilla medzi mrakodrapmi. Čakal som niečo iné, ale som rád, že ma v tomto smere film prekvapil, na druhú stranu som ale čakal aj trochu viac. 70% a tentokrát na rozdiel od Tela kvôli vyváženosti zaokrúhľujem hore. Film je najmä o tom, že sa z nás kriminálnici stávajú už v detstve a že nič dobré z toho do budúcnosti vzísť nemôže, či už ste gangster alebo advokát. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Smrdi to filmami americkej proveniencie, no zasadeny je pribeh do realii Spanielska. Uniesli jej syna - hm, napokon som sa dozvedel ze to nebol unos, harant si vsetko vymyslel a do skoly nechodil, bud sa mu nechcelo alebo ho tam sikanovali ... kazdopadne Mar Targarona je dalsia zenska zo Spanielska, ktora sa snazi prerazit filmami.  a Nema  na to  50 % ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

První část, říkejme jí únosová, je průhledná až běda a to, že se režie snaží diváka neohrabaně zmást, jí na předvídatelnosti ještě přidává. Druhá je sice o něco zábavnější, ale je tak nesmyslně vykonstruovaná, že působí místy směšně. Nehledě na to že celek působí strašně televizně a to jak vizuálem, tak postupy. Nepřesvědčili ani herci. Hlavní hrdinka mi jednak přišla na matku tak malého dítěte příliš stará a navíc neprojevovala prakticky žádné emoce. Nepřesvědčil ani policejní tým či kriminálníci. Tohle se Španělům moc nepovedlo. 30% ()

Hoyt 

všechny recenze uživatele

Scénárista Oriol Paulo má na zamotané příběhy talent a já mu vždycky rád podlehnu. Ovšem v tomto filmu až na tým vyšetřovatelů a Macarenu byl šílený casting a celkově mi chyběla ta španělská preciznost scén jako například v excelentním Contratiemto. Jinak film solidně utíká a na konci jsem znovu jak už to bývá u Španělů zvykem koukal jako puk a konečný twist vůbec neodhadl. ()

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Nemá to to kulervoucí infarktové napětí jako ostatní Paulovy scénáře, ale pořád ještě to je parádní detektivka, kde se toho děje hodně a závěr se tušit nedá, i kdyby se člověk snažil sebevíc. Psal jsem to už mnohokrát - Španělé jsou nejlepší filmaři na světě a jejich styl mi sedí jako prdel na hrnec. 90% ()

Galerie (33)

Reklama

Reklama