poster

Únos (festivalový název)

 • Španělsko

  Secuestro

 • USA

  Boy Missing

Thriller

Španělsko, 2016, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tosi
  ****

  Scénárista dvou úspěšných thrillerů hodil tentokrát na papír trochu nepravděpodobný příběh o falešné identifikaci, která spustí řetězec událostí vymykajíc se kontrole. Snaha o věrohodnost možná pokulhávala, ale moji pozornost tenhle psychologický thriller bez problémů udržel a jelikož španělské filmy já tuze rád, dávám čtyři.(23.9.2017)

 • Hoyt
  ***

  Scénárista Oriol Paulo má na zamotané příběhy talent a já mu vždycky rád podlehnu. Ovšem v tomto filmu až na tým vyšetřovatelů a Macarenu byl šílený casting a celkově mi chyběla ta španělská preciznost scén jako například v excelentním Contratiemto. Jinak film solidně utíká a na konci jsem znovu jak už to bývá u Španělů zvykem koukal jako puk a konečný twist vůbec neodhadl.(24.7.2018)

 • oveckaoa
  ***

  Komentář obsahuje spoilery Byl jednou jeden rozmazlený hluchoněmý fracek,který nechtěl chodit do školy jelikož ho tam šikanovaly. Jelikož to nikomu neřekl tak jednoho dne šel za školu a ztratil se takže ho našla policie a ptala se co se mu stalo a neřekl to ani tam tak přišel s historkou, že ho někdo unesl. Film má 2 dějové linky jedna s tím klukem a druhá později s jeho matkou ,která se mstí a vymkne se jí to z rukou. První linka je slabá jak čaj ideálně do televize na Čt 1 a druhá vypadá jak dražší verze Kobry 11 s prvky sci-fi (za tak omezený čas by neměla šanci takový plán vymyslet) 60 procent celkově doba kdy Španělé točily kvalitní horory a thrillery je hold pryč bohužel.(23.9.2017)

 • Tejkina
  ****

  Podle zdejšího hodnocení jsem čekala spíš zklamání, ale už kvůli tomu, že scénárista má za sebou dva velmi úspěšné (a mnou velmi oblíbené) thrillery, jsem byla rozhodnutá se na to podívat.. A zklamaná jsem nebyla. Závěr mě dost překvapil a hlavně celý film měl takovou tu znepokojivou atmosféru, kterou umí vytvořit jenom Španělé.. :) Takže za mě mohu doporučit.(24.4.2018)

 • Morholt
  **

  První část, říkejme jí únosová, je průhledná až běda a to, že se režie snaží diváka neohrabaně zmást, jí na předvídatelnosti ještě přidává. Druhá je sice o něco zábavnější, ale je tak nesmyslně vykonstruovaná, že působí místy směšně. Nehledě na to že celek působí strašně televizně a to jak vizuálem, tak postupy. Nepřesvědčili ani herci. Hlavní hrdinka mi jednak přišla na matku tak malého dítěte příliš stará a navíc neprojevovala prakticky žádné emoce. Nepřesvědčil ani policejní tým či kriminálníci. Tohle se Španělům moc nepovedlo. 30%(3.10.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace