Poté, co Jessičin vydavatel oznámil, že odchází do penze, musí jet Jessica do New Yorku, kde ji potenciální noví vydavatelé padají k nohám. Jessica zavítá do New Yorku, kde ji neustále obtěžuje agent Theo Wexler, jenž se ji zoufale snaží zastupovat. Bývalý agent totiž odešel do penze a prodal mu své podnikání. Navštěvují spolu večírek, na kterém Jessica poznává známého vydavatele Axela Weinguarda či gentlemana Dennise Stantona. Oslovuje ji také číšník Andy Broom, který žádá o pročtení jeho zatím nepublikovaného románu. Poté je Weinguard zabit a Andy se ocitne ve vězení. Ještě během onoho večera však Jessica přistihne Dennise na balkoně svého hotelového pokoje, jak právě sešplhal z vyššího patra. Ihned vše vysvětlí, ale později se ukáže, že lhal. Nakonec se ale objevují zvěsti o tom, že společnost Weinguard se chystá stáhnout svou investici do nemovitostí, a tak je tu celá řada podezřelých. (Radek273)

Tai_K_B

Jessicu na večírku vyzve k tanci šarmantní gentleman Dennis Stanton a dalo by se říct, že mezi oběma přeskočí taková malilinkatá jiskřička. Záhy, později v noci, jí dotyčný přistane na balkoně a tvrdí, že prchá před manželem dámy, kterou byl právě o patro výš navštívit. Když je ráno onen manžel nalezen uškrcen a z jeho sejfu zmizel náhrdelník za víc než dva miliony, poví Jessica vše policii. Jenže domnělý zločinec má neprůstřelné alibi od vysoce postaveného příbuzného, se kterým si vyšetřující detektiv nehodlá zahrávat. A protože Dennis je jako vystřižený z Aféry Thomase Crowna a navzdory riziku odhalení se Jessice i nadále dvoří, rozhodne se naše nebojácná spisovatelka zariskovat, nechat se od policie napíchnout a pokusit se z něj vymámit přiznání. Vypadá to, že pátá sezona se ponese ve znamení dramatičtějšího osobního nasazení, než na jaké jsme byli doposud zvyklí. ()