Calibre

Dva dlouholetí přátelé Vaughn (Jack Lowden) a Marcus (Martin McCann) se po dlouhé době schází, aby vyrazili na lov do izolovaných skotských lesů. Plány vycházejí podle představ, místní obyvatelé je příjemně přivítají, udělí jim pár rad do života a doporučí jim, kam vyrazit. Všechno se rapidně změní během lovu, kdy je Marcus nucen udělat fatální rozhodnutí, za která později oba draze zaplatí. (Hernycztek)

sochoking

Triler , ktorý je nakrútený skôr ako dráma. Nenormálne skľučujúce a tiesnivé pocity ma zožierali počas filmu, z ktorých som sa nedokázal ani zaboha vyslobodiť! A to počasie na anglickom vidlákove tomu tiež moc nepomohlo. ()

Kudly4

Vždy mě zajímalo, když někoho zabiju a zakopu ho uprostřed lesů, zda tělo někdo najde. Hned další den. Prostředí parádní, ale postupem mě Calibre začal víc a víc nudit. ()

DwayneJohnson

Solidní věc, kterou kazí poněkud nepovedený konec. Jinak se jedná vcelku o vydařený, filmový počin, kde se potvrdí staré přísloví, že každá akce vyvolává reakci. Když je akce zpackaná, tak na sebe drsná a zničující reakce nenechá dlouho čekat. Na závěr poučení pro všechny. Když střílíte na srnce, dávejte si sakra pozor, ať se dobře trefíte, jinak přijdete o něj a (možná) i to co nejcennější, co máte. ()

Trajektt

BACHA SPOILER: Předem mého názorového komentu předem upozorňuji zejména budoucí diváky této filmové události, aby si tento můj komentář četli až po zhlédnutí tohoto skotského masakru motorovou pilou, jinak by mohli utrpět víceméně nějakou tu blamáž v podobě nechtěných spoilerů a vyzrazení pointy a tudíž by na mně byli důvodně naštváni a psali by mi to do mé pošty, což není mým cílem. Tento film začíná zcela idylicky a my se seznamujeme s dvojicí nudných městských blbečků, kteří mají skoro vše, co se od konzumních kaledonských potomků očekává. Mají kde bydlet, mají, co jíst, mají se kde bavit, mají s čím jezdit a mají s kým obcovat a to nemyslím ty nafintěné ovečky, které se prohánějí po nádherné Skotské vysočině, kterou místní horalové přezdívají Highlands a ve které si to možná proplouvá ta legendární mystická obluda z jezera Loch Ness. Ale to je jiný příběh. Tento příběh začíná nápadem dvou kamarádů ze střední, že by si mohli zastřílet na nevinné osazenstvo místních tajemných a dechberoucích lesů a tak se rozhodnou na doporučení jet na výlet do skotské divočiny s plnou zbrojí. Už od této chvíle jsem ztratil zbytek sympatií k hlavním hrdinům, protože jako veřejný zastánce práv zvířat a všeho, co dýchá jsem byl pobouřen a doufal jsem, že se jim něco špatného přihodí. Tito městští kamarádi se ubytují v malém městečku a jdou se opít do místní putyky. Zmrskají se jak zákon káže a to tak, že by jim záviděl nejeden dlouhodobý abonent trávící svá nejlepší léta v protialkoholické léčebně a druhý den nastoupí do nemalého Jeepa a jedou tradá do lesa, naštěstí nikoho cestou nesrazí a tak může začít jejich lesní dobrodružství plné veselých historek z Krakonošovi zahrádky. Když jsem viděl ty krásné lesy, tak jsem měl chuť jít do lesa na houby a tak jsem si dal, alespoň nějaký ten popcorn s houbovou příchuťí, abych se lépe vžil do lesního dobrodružství plného zabíjení nevinné zvěře a zavánějící lesní genocidou. To se naštěstí nestalo a místo zabití nějakého toho divočáka či nevinného kolouška s pohledem disneyovského Bambiho, jsem se začal nečekaně bavit, protože tyhle dva opilí zhýralci mířili na již zmiňovaného Bambiho, ale co tomu náhoda nechtěla, zničehonic se jim v hledí objevil živočišný druh z rodu Homo Sapiens a já jsem se začal ohromně bavit a doslova popadat za břicho a říkal jsem si, že karma je zdarma a že to mají za to, že jezdí ožralí autem a také za to, že ožralí střílejí lesní zvěř i když se to z minuty na minutu změnilo a oni si řekli to bájné slovo „A Ejhle člověk". To, co následovalo po této nešťastné události nebudu rozpitvávat, ale jenom podotknu, že těch lesních umrlců bylo nakonec o trochu více a následné zkratkovité jednání hlavních hrdinů mně možná pobavilo více než nejapné blbnutí herce Jima Carreyho v jeho bláznivých filmech. Hutná atmosféra a následné pokračování této skoro až hororové sondy mně dost bavilo i když to místy bylo trochu zdlouhavé a místní kolorit buranských hrdlořezů, kteří nejdou pro ránu daleko a kteří se drží hesla oko za oko  a zub za zub mně dokázali držet v napětí až do úplného konce a nezbývá mi nic jiného než tento rodinný snímek doporučit všem milovníkům rodinné pohody a nejlépe si ho pustit jako takovou oddechovku nejlépe po nedělním obědě. Ono se to pak lépe usíná. Za překrásnou krajinu, kvalitní herecké výkony a celkem originální a hlavně napínavý příběh musím dát zasloužených 70%. () (méně) (více)

Happens

Trochu mi to atmosférou připomínalo Strašáci. Nicméně tady je to napětí o hodně hustší, opravdu se to dá krájet. Venkov má svá specifika, svou kulturu a hlavně mentalitu, do které když zasáhne shodou nešťastných událostí dvojice mužů z města, tak se budou dít věci. ()

SeBig

K tomuhle nevím upřímně co napsat, je to prostě fakt dobrý. Chválit filmy mi moc nejde, zaprvé v téhle době je to nezvyk pochválit vůbec nějaký film a za druhý se většinou opakuju. Co má bejt jako. ()

Marze

Bolestné události jsou umně líčeny. Režisér a autor scénáře Palmer ukazuje, že má talent na způsob vyprávění. ()

Chrustyn

Téma zajímavé, ale to je bohužel všechno. Film troskotá jak u heců, tak hlavně u samotné režie, která nedokáže vytvořit jedinou napínavou, nebo jakkoliv zajímavou situaci. ()

Arsenal83

Veľmi kvalitný thriller,na ktoré je škótske prostredie ako stvorené. Niektorí sa môžu sťažovať na pomalé tempo, ale ja som ho vôbec necítil. Naopak, stále sa tam niečo deje, i tie menej záživné dialógy majú niečo do seba a dej posúvajú. Málo známi herci prekvapili, atmosféra tu nechýba, určite stojí za to pozrieť si to. ()

Flego

Víkendový lov sa zmení na temnú drámu, a hoci nejde o originálnu záležitosť, film má slušnú stavbu a zauzlenie. Problémom je jeho dĺžka, ktorá vyhadzuje diváka zbytočne z rytmu. ()

Necrotongue

Téma filmu bylo výborné, obsazení jednotlivých postav taky nemělo chybu, a přesto jsem nesdílel místní nadšení. Snímek byl napínavý, rozuzlení bylo úplně odlišné od toho, co jsem očekával, problém byl v tom, že tvůrci napětí, které jsem chválil roztáhli v takové stopáži, že se mi místy ztrácelo ve zdlouhavé nudě. Ve finále mi došlo, že jsem se bavil i nudil zhruba padesát na padesát, proto jen za tři kousky. ()

JASON_X

Dva týpci z Lowlandu (malý namachrovaný frajírek a větší slušňák) si vyrazí na lov mezi ovcomrdy do Highlandu, zbaběle zavraždit pro zábavu nějakou tu bezbrannou srnku. A tady musí srdce každého misantropického ochránce zvěře radostně zaplesat, protože tihle hnusní zvířecí vrahouni se dostanou do natolik (ne)pěkné šlamastyky, že z ní postupně přestane být jakéhokoliv úniku a oba hošani si musí následky svého jednání vyžrat až do dna. Neblahost jejich situace je ještě navíc umocněna faktem, že divocí ovcomrdi z Highlandu pudově nesnášejí odrodilé civilizované mešťáky z Lowlandu... Už dlouho mi žádný thriller tolik nezvýšil tep; můžou za to především skvělí a přirození herci, nepříjemná (tedy příjemná) realističnost zpracování, celkem slušná uvěřitelnost příběhu a... možná i těch pár litrů zero coly. ()

matestlust

Teda, ten Netflix nám chrlí pecku za peckou. Tohle je vážně silnej film, morálně jsem prožíval celou tu zkurvenou situaci se všemi protagonisty, jak kdybych tam byl s nimi. Tohle by se, v klidu, mohlo stát kdekoliv a kdykoliv a o to je to silnější. Těžkej kalibr ! 5* a palec nahoru za tenhle emocionální rednec thriller. ()

Morholt

Dva kamarádi si jedou zalovit do Skotska, ale výlet se nevyvíjí podle představ. Nejprve se nepohodnou s několika místními vidláky a dobře nepodne ani samotný lov. Příběh byl načrtnutý perfektně, prostředí nemělo chybu a povedlo se i obsazení, přičemž bylo fajn vidět Currana v ne vyloženě záporné roli. Nicméně asi po hodině a čtvrt film nabral směr, který mi příliš nesedl, ztratila se i přímočarost a chování většiny přítomných mi přišlo neadekvátní k jejich předchozímu jednání. Škoda. Každopádně i tak se jedná o solidní debut a Palmera se vyplatí v budoucnu sledovat. 60% ()

BoPo

Nič prevratného, nič zložitého. Veľmi dobre podaná jednoduchá zápletka, ktorá ťaží práve zo servírovania. Dokážete sa vcítiť do situácie ústrednej dvojice. A postupne sa spolu s nimi viac a viac zabárate do bahna nečistého svedomia. Vedľajšie postavy všetko stupňujúcim spôsobom komplikujú a ženú tak dej k zlomovým okamžikom. Nemám potrebu vidieť niekedy znova, ale ako jednorazový bezpečný test morálky určite kvalitné. ()

Ouwen

Až nepříjemně realisticky a syrově je zde vyobrazeno veškeré dění. Všechno, co se týpkům stalo, se dalo nějakým způsobem očekávat. Nejsou zde žádné náhody, všechno se děje tak nějak přirozeně a proto to na mě působilo tak autenticky a zároveň dost charismaticky. Nedá se říct, že bych fandil hlavní dvojici přes to co udělala a jak dál postupovala - ale snad každej z nás by se takhle v té situaci zachoval. Je to jako spirála. A konec mi prostě přijde férovej. Výborná audiovizuální stránka - tedy zejména hutný zvuk hladí uši a prostředí je oku lahodící. Je to slow burn, ale tak napjatý že jsem pomalu ani nedýchal. Perfektní thriller i se skvělými charaktery, kde se nehraje na zápornou stranu ani tu hodnou. Postavy vykonávaj kritická a instinktivní rozhodnutí, proto na mě každá postava působila lidsky a přišlo mi, že sleduju spíš konflikt větších rozměrů, než že by to bylo jen o těch dvou - přál jsem si, ať to mezi nimi dopadne tak nějak... přátelsky i po tom všem, protože to je jediný způsob jak se z toho dostat. Démony si každej ponese zvlášť. ()

agentmiky

Tento film se mi doopravdy těžko hodnotí. Na jednu stranu nabídne fakt zajímavou zápletku (ale ne tedy moc uvěřitelnou!, hlavně to dítě v lese na mě po nějaké době uležení v hlavě působilo jako pěst na oko) z anglického venkova, kde se to pesimistickou náladou jen hemží, na druhou stranu mi to přišlo spíše jako televizní zpracování, jež dokázalo ulovit herce z blyštivějších vod. Hlavní herecká dvojice mě dokázala přesvědčit díky svým skvělým výkonům. S jejich postavami je to horší, párkrát jsem nepochopil několik jejich rozhodnutí (ale chápu to, být v jejich situaci, tak jsem psychicky totálně vyždímaný s tou největší depkou v životě, ale i tak bych tu samotnou nešťastnou tragédii asi nahlásil). Nejvíce mi ale vadila holt ta nerealističnost. Ano, všechno se může stát, ale hluboko v zapadlém lese desítky kilometrů vzdáleném od nejbližšího obydleného bodu si jdete zalovit, no a zrovna, když vystřelíte na srnku, tak se za ní objeví malý klučina ? Když to člověk takto napíše, tak se to jeví spíše jako sci-fi. Film drží v nadprůměrných vodách dobrý soundtrack, hutná atmosféra s postupnou gradací schylující se k vypjatému finále, a v neposlední řadě herecký um všech zúčastněných. Za mě dávám 68 % ()