Calibre

Dva dlouholetí přátelé Vaughn (Jack Lowden) a Marcus (Martin McCann) se po dlouhé době schází, aby vyrazili na lov do izolovaných skotských lesů. Plány vycházejí podle představ, místní obyvatelé je příjemně přivítají, udělí jim pár rad do života a doporučí jim, kam vyrazit. Všechno se rapidně změní během lovu, kdy je Marcus nucen udělat fatální rozhodnutí, za která později oba draze zaplatí. (Hernycztek)

FromHell

Veľmi zručne zvládnutý thriller ktorý funguje presne ako má.Pekne a pomaly sa postupným tempom sťahuje slučka nad ústrednou dvojicou,pričom u mňa zároveň celkom slušne gradoval pocit stiesnenosti :D Chcelo by to krapet väčšiu dávku surovosti.No každopádne pecka! ()

NinonL

Čtvrtá hvězda za bezvýchodnost a beznaděj, která je dlouho z filmu cítit. Konec mohl být ještě lepší, ale co už. Dva kamarádi se vydávají na výlet do Skotska, aby se jeden z nich rozloučil se svobodou. Bude se ženit a čeká syna. Další ráno si vyjedou do velkého lesa, kde dojde k nečekané nehodě, která zásadně oběma změní život. ()

Flipnic-RE

Parádní rednecks survival, úplně na mne dejchala ta 70.ková atmosféra jak u Straw dogs (1971) apod. Story vyšroubovaná ad absurdum, ale tu mrazivost podporovalo, že to bylo tak nějak furt uvěřitelný, že by se to mohlo i stát... Konec je jakej je, spíš to jde do temný nekonečný deprese, než nějakýho explo ... Fajn to bylo... ()

stration

Uf. Velice znepokojivý, mrazivý, bezútěšný a realistický film. Musíte s hlavní dvojicí, která je navíc celkem sympatická, protrpět každou vteřinu poté, co udělali jeden osudový průser. Strhující tempo, déšť, tma. už dlouho jsem si nepřál, aby film skončil dřív. Konec je nevyhnutelný a přesně pasující. Nikdo se nechová jako úchyl, všichni jsou v podstatě "normální". Jen se to v jednom okamžiku všechno posere a cesty zpět už není... ()

Starletka

Překvapivě velice působivý thriller o jedné nešťastné náhodě a jejích následcích, na kterém je nejmrazivější jeho civilnost a realističnost (možná kromě samotného trochu přestřeleného závěru, který ale nějak vygradovat musel a dávalo to smysl). Vyzdvihnout musím především skvělé, přirozené herce (obzvlášť Jack Lowden má dobře nakročeno stát se mým novým oblíbencem) a atmosféru, která houstne z minuty na minutu a člověka nutí tajit dech až do závěrečných titulků. ()

Martin741

Nerad davam reziserskym debutom vysoke hodnotenie - reziser sa len hlada a nema prakticke skusenosti. Namet je tuna dobry - skotske lesy, polovacka sa zvrhne v nieco neocakavane. Skoda ale ze zhruba v strede filmu som vedel jak to asi dopadne, tempo nic moc a po hereckych vykonoch ani chyru ani slychu. Dokonca ani zname tvare tu nie su, takze rychlo zabudnutelny priemer : 60 % ()

bourec

Co nám ten film vlastně nabídnul.Dva nesympatický pitomce,situaci,kterou jsme už x-krát viděli,a partu ostrovních buranů,který vypadaj vždycky stejně.Vlastně se nemáte o koho opřít.O ty dvě hovada ne,a o burany už vůbec,prostě tady chybí hlavní postava,který budete přát.Konec spíš neuvěřitelnej,ale vlastně jen těch posledních dvacet minut za něco stálo.Ale bomba to neni,a ani nikdy nebude.50%. ()

dubinak

Příjemné překvapení. Jdete do ničeho a dostanete tolik. Příběh jednoduchý jako facka a přesto originální a nevzpomínám si, že bych v poslední době viděla něco podobného. Žánr kolísá v různých rovinách, ale nestíhá diváka vůbec nudit. Ústřední duo je sympatické a hraje dobře a přesvědčivě. Vlastně moc netuším, co bych pomluvila, všechno hezky ladí a spolkla jsem to na jeden nádech. Nenápadný kousek, ale nadělal hodně parády. Kdyby takhle vypadal každý netflixový počin... ()

C0r0ner

Ze začátku mě to moc nebavilo (vyjma toho okamžiku samozřejmě), ale po třetině se to rozjede a nabírá to na atmosféře, která se jen tak nevidí. K tomu špičkový konec, takže můžu ubírat leda tak za pomalejší tempu, jinak je to paráda ve všech ostatních ohledech. 85% ()

PROCESOR

Dva kamarádi se uprostřed lesů, kam si byli zalovit dostanou do nepříjemné situace. Jeden z nich učiní za oba rozhodnutí, které navždy změní je samotné, ale i lidi v nejbližším okolí. Film řeší dilema spravedlnosti a odplaty. Snímek je velmi napínavý. A konec, ten mě dostal. ()

zette

Zaver se moc nepovedl, coz je velka skoda. Jinak se ovsem jedna o vyborny thriller, kteremu nechybi napeti, tisniva atmosfera a hlavne bezvychodna situace dvou hlavnich hrdinu, kdesi na anglickem zapadakove da vzpomenout na podobne zoufaleho Penna v U Turn. Skvely vyber hercu, kteri hrali domorodce. Film mi udelal radost, bavil me. ()

Deyw

Bajka o dvou kokotech co jedou na lov a sejmou fracka..skvelej nervak a napinava podinava kdy cekate jak to vygraduje, ale konec to celkem zamrda.. skoda, prozival sem to jak svine! ()

Cedr

Komorní thriller s relativně uvěřitelnou zápletkou a relativně uvěřitelným chováním všech zúčastněných. Do nezáviděníhodné situace je divácky snadné se vžít a to je hlavní devizou podobných snímků. ()

jedna_vrana

Nič deprimujúcejšie som dlho nevidela. Temné škótske lesy. A vlastne temneli počas celého filmu. Od začiatku viete, že sa niečo pokazí a ako postupujú sekundy (lebo tento film sa vám odvaľuje po veľmi pomalých sekundách), cítite, že to bude len horšie a horšie. Za mňa aj koniec dobrý, lebo s istými pocitmi v duši sa vlastne nedá normálne žiť. ()

Tosi

Kombinace nešt'astných okolností v nejhorší možné kombinaci, aneb thriller, z kterého jsem měl do půlky filmu sevřený žaludek. Ne, že by byl tak špatný, naopak, ta věrohodnost a vnucující se myšlenky, co se vlastně dalo udělat jinak, dělají z Calibre žánrovou lahůdku. ()

Dado

Narozdiel od mnohých ľudí mi na Calibre určite nevadil koniec. Síce na prvý pohľad môže pôsobiť ako pritiahnutý za vlasy, avšak už samotná situácia, v ktorej sa obyvatelia mestečka i jeho dvaja návštevníci ocitli, je natoľko vyhrotená, že je nemožné s istotou tvrdiť, aké konanie by v takomto prípade bolo vierohodné. Omnoho viac mi prekážalo nevyrovnané tempo, ktoré občas priam uspáva, čo by sa pri podobne nervydrásajúcej zápletke nemalo stávať. Filmu by tak zrejme pomohlo skrátenie aspoň o štvrťhodinku, prípadne ruka skúsenejšieho režiséra. Premiéra Matta Palmera na tomto poste sa však aj napriek tomu dá označiť za pomerne vydarenú. (65%) ()

oveckaoa

2 chlápci si jdou kamsi do jakéhosi zapadákova (asi tam necestují žádní turisté takže kromě nich tam nikdo přespolní není tím padá i nějaké napětí jelikož od začátku všichni ví, že to udělaly oni) zastřílet akorát, že se jim nezadaří a místo srny střelí děcko. Příjde fotík toho děcka a chce jednoho z nich zastřelit a ten 2 z nich ho zastřelí pak se to snaží zakamuflovat, ale příbuzní těch obětí po nich jdou. Totálně průměrné drama (thrillerem bych to nenazýval) , které je od začátku do konce vykalkulované (ty kecy o realičnosti jsou k smíchu k tomu se ještě dostanu). Takže všichni v tom zapadákově se znají a každý je někoho bratr sestra strýc atd. nikdo tam nevlastní mobil (dokonce ani ti 2 chlápci nejspíše) a ty 2 kretény vůbec nenapadne si za celý film domluvit třeba odtahovku nebo zavolat policii o pomoc. Některé scén jsou i neskutečně parodické třeba jednomu z nich rozmlátí nos, protože šoustal s čísi dcerou (to on nevěděl) a dal jí drogy následuje scéna kdy se mu omluví koupí jim pivo a nechá je na pokoji a to všechno jen kvůli tomu, že ten zmlácený jim dříve slíbil, že se poptá jestli by jednomu z nich nenabídly kšeft (opravdu bych kdyby mě někdo rozbil nos měl ještě chuť mu domlouvat kšeft bych musel být totálně vylízaný snad). Korunu tomu všemu nasazuje poslední scéna kdy přežije ten co to děcko zabil jen kvůli tomu, že jeho žena čeká děcko druhý nejspíše bez ženské i bez děcka umře a zastřelí ho zrovna on místo toho příbuzného toho mrtvého děcka co si celý film hraje na největšího ochránce na světě. 40 procent ()