Calibre

Dva dlouholetí přátelé Vaughn (Jack Lowden) a Marcus (Martin McCann) se po dlouhé době schází, aby vyrazili na lov do izolovaných skotských lesů. Plány vycházejí podle představ, místní obyvatelé je příjemně přivítají, udělí jim pár rad do života a doporučí jim, kam vyrazit. Všechno se rapidně změní během lovu, kdy je Marcus nucen udělat fatální rozhodnutí, za která později oba draze zaplatí. (Hernycztek)

Hernycztek

Naprostá pecka od Netflixu, kterou ocení především fanoušci Hixploitationu. Typický průběh, kdy si kamarádi z města vyrazí na ,,výlet'' daleko od civilizace a tam je terorizují místní burani. A právě v tomhle je Calibre tak skvěle originální. Nejsou to typičtí vidláci jaké byste čekali, ale obyčejný místní lid. No do chvíle než je něčím vyprovokujete. I když byla zápletka jasná hned od prvních minut, od té přelomové chvilky jsem měl sevřený žaludek až do samotného konce. Tak hutnou atmosféru a napětí jsem dlouho nezažil a s přibývajícími minutami se všechno stupňovalo, a to i potom co vyšla najevo pravda, takže za celých 101 minut není místo pro nudu. Nechápu zdejší kritiku na závěrečné vyvrcholení. Nejdřív všichni nadávají jak je všechno okoukané a když přijde takhle šokující finále, tak je problém zase v něčem jiném..! ()

petikacka

Celkem nenápadný film...Postupně je celkem jasné, že se něco stane...Ovšem co se stane by nikdo nečekal...Jo svědomí je sviňa...Nic jsem nečekala, ale nakonec fuck hustý... ()

zahadum

Dokonalá psycho hardcore...žiadne potoky krvi a vyvrhnuté vnútornosti ale do poslednej sekundy filmu prepracovaná chladná a krutá dráma ktorú spôsobila jedna jediná sekunda...podotýkam veľmi nešťastná....reči o blbom konci neriešte..film má možno jediný správny a logický koniec..na svete je málo uveriteľných thrillerov a toto je jeden z nich..na konci si položte otázku ako by ste sa zachovali A, byť v koži jednej strany a B, v koži druhej strany...potom budete mať jasno prečo má film koniec aký má...citový masaker za 90 % p.s. mzss1 zmeň si komentár ...vyspoiluješ tu celý film kámo ! ()

warrenur

Dusne. Slusny thriller, ktory vo mne sem-tam vyvolal deja-vu, z podobnych filmov, avsak i tento ma co ponuknut. Mierny nadpriemer, pomerne doveryhodne vykreslena zapadnuta usadlost. ()

MickeyStuma

Fenomenální snímek oplývající svou syrovou realističností, nesnažící se ani škobrtnout o ryze popkornovou zábavu. Hodně se to dokonce dostává až k artu, což na sympatiích nijak neubírá. Téma: Zločin a trest. Ale tak nějak po venkovsku. Je to svým způsobem příběh o morálce sice za pomoci jednoduchého příběhu, avšak naprosto úchvatně zrealizovaného. Přesvědčivé herecké výkony a výborná kamera již celý koncept svou profesionalitou jen dále vyzdvihují. Vývoj děje se nikam nehrne a nechá vše plynout přesně tak, jak by se to skutečně asi tak dělo. Vše vyvrcholí hmatatelným pocitem viny, jenž pohled ´hříšníka´ do kamery v závěrečném obraze dává jasně najevo divákům se nad tím vším zamyslet a udělat si svůj názor nad celou tou událostí. Snímek tedy přináší velice dobré intenzivní thrillerové drama o dvou přátelích, kteří si vyjeli na lov, ale vše nakonec vlivem nešťastné náhody dopadne zcela jinak. Tímto snímkem se Netflix velice vytáhl. ()

peca

Vůbec...ale opravdu vůbec nemám problém tomuto skvostu dát plný počet.. Měl jsem to štěstí a předem nenarazil na žádný komentář experta, který má nepochopitelné nutkání, vyzradit onu zásadní scénu, takže jsem nevěděl, co mě čeká.. Situace do které se s trochou (větší) haluze může dostat každý z nás a podle mě nikdo nemůže dopředu vědět, jak by se zachoval.. Klukům jsem tu depku rozhodně nezáviděl a bez problému jim to věřil, zahrané od všech bez výjimky výborně, prostředí výborné, hudba výborná a žádnou větší trhlinu, co by tento první !!! film pana režiséra nějak shazovala, jsem taky nezaznamenal.. A ten závěrečný záběr...WOW!!! ()

Evander

Rozhodně se nedá říci, že by Calibre nebyl velice napínavým filmem, ale své mouchy má a není jich zase tak málo. Začít můžu třeba hned u naprosto nesympatické ústřední dvojice, která mi celý film opravdu významně kazí, protože se na oba dívám vyloženě s odporem. Málokdy se stane, že mi nějací herci vadí tak jako tito dva. Pokračovat mohu například některými zásadními nelogičnostmi v příběhu, což je zrovna obrovská škoda, protože námět je podle mě výborný a celkově je příběh určitě nejsilnější stránkou tohoto filmu. Některé příběhové zvraty jsou velice působivé, zejména pak ten úplně poslední. Ten mě vyloženě dostal a celému filmu dává úplně jiný rozměr. Když to všechno shrnu, tak je pro mě Calibre značně rozporuplným filmem, který se mi ve výsledku těžko hodnotí. Nechci mu přidávat ani ubírat a je pro mě na pomezí 3* a 4*. Nakonec se ale přikloním ke 3* a 69%, protože navzdory výbornému a originálnímu příběhu, kvůli kterému bych chtěl dát vyšší hodnocení, je tu stále ona extrémně nesympatická dvojice hlavních „hrdinů“, které už v žádném filmu nechci vidět. ()

Rockerman

Dva dlouholetí kamarádi se vydají na lov a nic nenasvědčuje, že by to nemělo proběhnout hladce a v přátelském duchu. Jenže po "prochlastané" noci, kdy je zrak ještě zakalen se na lov nechodí zvláště v blízkosti vesnice, kde platí jiné zákony, než ve zbytku světa. Navíc svět je malý a o náhody a zvláště ty nešťastné, není nouze. Z toho rozuzlení jsem trochu v rozpacích. Proč si Logan a spol. vybrali zrovna Vaughena, který vlastně všechno začal? Proto že se, na rozdíl od Marcuse choval slušně a ne arogantně, jako Marcus? I přes to závěrečné tápání je to film, na který se dá dívat a je osvěžením v současné trillerové nabídce. ()

HappyDeath

Film s atmoškou hustou jak med. Tenhle film z hlavy jen tak nedostanu. Hvězdu musím ale ubrat, protože tam bylo pár technických nedokonalostí, jelikož fyzika funguje... A tohle proste není typ filmu F&F 7 😃 ()

CharlieSs

No, tak tohle byl těžkej kalibr... Takhle zle a nepříjemně psychicky mi z filmu nebylo už dlouho a nějak tak tuším, že ten pocit jen tak neodejde. Solidní zážitek. ()

Franc1s

Zajímavý thrillerový kousek od Netflixu. Dva staří kámoši pojmou rozlučku se svobodou trošku jinak. Sbalijou se, vezmou pušku a zajedou si do lesů jedné zapadlé vesnice, zalovit nějakou tu zvěřinu. Ono se to ale zvrtne a tihle dva musí udělat několik rozhodnutí, kterými se dostanou do "pár" problému. Drsná atmosféra, napnutej jsem byl až do konce a rád doporučím dál. 8/10 ()

kwaicheng

Tomu se řiká něco posrat. Musím říct, že napětí je stupňované mistrovsky, dobře to všeci zahráli, jen co je pravda. Skvělá podívaná. Přiznávám, že od půlky už jsem fandil Loganovi a spol. ()

Acrobat

Aj nepodľahnúť megalomanstvu môže mať devastačné účinky. Realita z toho srší na všetky možné strany škótskej vysočiny, a budovanie civilnej napätej atmosféry ide režisérovi odo ruky. Výborne dielo, ktoré nevsádza na hrdinstvo, prvoplánovosť, ale na odskúšané veci, ktoré fungujú aj v závere. Pocit viny vždy zostane, ale nemôžem si pomôcť v realite dostanete podmienku, lebo to nie je vražda. Zbytočne si hlavní hrdinovia okolo seba točia slučku. Inak ale surové dielo, a Netflix ma zasa prekvapuje. A v dobrom. (videné 12.10.2018, BDrip) ()

gemi

Lovení pro zábavu neuznávám a každý, kdo to dělá, by si měl před tím, než vyrazí na svoji poslední leč, pustit tento film, ať ví, do čeho jde. A potom dobře mu tak. ()

samkko

Jako thriller to funguje dobře. A to díky stupňující se atmosféře (která ale nebyla tam skvělá jak jsem čekal), dobrým hereckým výkonům.. No ale podtrhl to konec, který je úžásný a lehce hraničí se sociálním dramatem (jak to u thrillerů často bývá). Trochu mi to ale kazí vizuál, čekal jsem spoustu velkých otevřených plání, zelených luk a rašelinišť (jak to na severu býva), místo toho jsem dostal okraj vesa a špinavou dědinu. Škoda, na tu ARTovou část severské přírody se dívá nádherně. Sem tam tam ale zazní moc pěkný sountdrack. Hodnocení: UNDERRATED, 7.7/10 ()

ANTYCHRYST

Dvojice kámošu .. kteří po prolité noci..jedou chytře na lov.. a vlastně byli úspěšný jen místo srnky ulovili něco jiného..k jejich smůle.. drsná příroda.. hluboké lesy.. dobrá whiskey..a parta místních životem ostřílených chlápků.. škoda.. že to tak pečlivě dlouho Všechno trvalo.. napětí dobré - ač předvídatelné..60% konec nic moc..mohlo bejt větší vzrušo..... Tyhle dva čuráčkové...:) ()