Branky, body, kokoti

(pořad)

Tosim

Vtipný, aktuální, člověk se občas chytne za nos, aby nebyl jako kokot, blbý ovšem je, že tenhle pořad vzniká za přispění Blesku, který se téměř furt chová jako ti, z kterých si tvůrci pořadu dělají legraci. ()

Enšpígl

Extremně sarkatiscký humor mě fakt sedí, Tereka se s rolí velmi rychle vžila, smysl pro humor jí tedy fakt nechybí, někdy žasnu kolik je mezi chlapama kretenů ehm kokotů. Teď ještě stejný pořad na ženy, aby nebyla stížnost na diskriminaci a bude na světě krásně. ()

Radek99

Česká soda pro voličky a voliče tzv. Nové levice jistě není apriori špatný nápad, nesměl by ho ovšem provázet tak bulvární formát...ono totiž jenom provokovat už v dnešní době nestačí... ()

xxmartinxx

Dojem překvapivě pozitivní a jestli se vyšvihnou ke svižnějšímu střihu (každý vtip jede o pár vteřin déle, než by bylo nutné) a už tak hodně sympatická Dočkalová se s tou rolí maličko víc sžije, tak si to oblíbím. ()

Spiker01

Džouky sepsané feministkami v podání někdy sexy, občas vtipné a občas přestřelené Terezy Dočkalové. Moment překvapení opadl, teď jen "nepřepálit začátek." ()

D.Moore

Nenaváží se to do mužů, ale do blbců. Není to lacině bulvární, ale oprávněně naštvané. Neni to hloupé, ale přiměje to k zamyšlení. Hlavně je to ale vtipné a kulometný přednes Terezy Dočkalové miluji. ()

Ghoulman odpad!

Ve velmi obecném slova smyslu existují dvě komické školy – jedna z nich se zaobírá subtilním, intelektuálním humorem - analyzuje určitý problém a ten rafinovaně zesměšňuje (například Jistě, pane ministře nebo mnohem temnější (a skrytější) humor v Domečku z karet). Pak je zde druhá komediální „škola“, která je živelná a intuitivní a jež není ani tak moc o přemýšlení, jako spíše o bezprostředním zážitku (filmy Seth Rogena, některé americké bláznivé parodie). Samozřejmě ideálním výsledkem je kombinace obou přístupů – když je humor živelný (je v něm cit a bezprostřednost) a když u něj zároveň může člověk přemýšlet (typickým příkladem jsou Monthy Pythoni, Charlie Chaplin nebo opravdu špičkoví stand-up komikové (Georgem Carlinem počínaje a Dylanem Moranem konče). Ovšem pokud můžeme vysledovat nějakou věc, která je společná všem skutečně velkým komikům, pak je to schopnost si udělat sama ze sebe srandu – když člověk sám sebe (nebo svoji ideologickou pozici) bere smrtelně vážně, většinou se humor vytrácí a nahrazuje jej křeč či nevtipná póza. Krom toho, že Branky, body, kokoti nenaplňují ani rozumovou, ani bezprostřední komediální náplň, chybí jim v překvapivé míře zdravý odstup a tím pádem i lehkost. Všechno je to tak nějak zbytečně křečovité, afektované, místy až hysterické. Na inteligentní satiru je to až překvapivě přímočaré a nepromyšlené, protože jedinou pointou každého „vtipu“ je parafrázování toho, že muži jsou kokoti. To nejenom, že není příliš sofistikované, ale dokonce to ničí i samu urputnou snahu o provokaci, která jde z pořadu cítit. Tohle je kámen úrazu mnohých komediálních tvůrců (a mnoha umělců obecně) – když není provokace promyšlená a je tam tak nějak sama pro sebe, může sice způsobit krátkodobý šok nebo bezprostřední diskuzi, ale jinak velmi rychle vyšumí. Je nakonec docela škoda, že se podobné premisy nezhostil někdo s větším talentem, rozhledem a nápaditostí, někdo se schopností přemýšlet a jít do hloubky. Takhle to spíš vypadá na snahu vyvolat skandál (a vydělat peníze na módních trendech). Sami scénáristé se do toho pustili jistě s dobrým předsevzetím a nejspíš věří tomu, co dělají. Jen škoda, že u toho zároveň trochu nepřemýšlí. Za prvé, v podstatě podporují spíše než toleranci předsudky a podobnou bezmyšlenkovitost, kterou sami kritizují (neboť jaký je vlastně rozdíl mezi tím, když například muž předpokládá, že ženy se hodí tak maximálně pro rození dětí a vaření a tím, když žena předpokládá, že všichni muži jsou jen hloupí fanoušci fotbalu s pivním škopkem?). Za druhé - ono vzít si sadu do zblbnutí opakovaných paradigmat převzatých ze současných proudů feminismu, které jsou našroubované na domácí dění prostě není žádná velká intelektuální výzva. Nakonec tak mizí i aspekt nepředvídatelnosti, protože všichni víme, co bude následovat v každém dalším spotu (ano, ano, muži jsou kokoti, za všechno může patriarchát, etc.) - to zabijí veškerou energii i spontánnost a posiluje to už tak dost lobotomizující dojem celého projektu. Doplněk: Po páté epizodě měním hodnocení na odpad - překroutit Jordana Petersona, v současnosti jednoho z nejvlivnějších západních myslitelů a v prostoru dvaceti vteřin shrnout stovky hodin jeho přednášek, dvě knihy a nespočet rozhovorů do několika explicitně lživých charakteristik, naznačujících, že je to pologramotný rasistický sexista (ačkoliv učil na Harvardu a bojuje pravidelně proti předsudkům, extrémistům i rasismu), to je už trošku moc silný kafe... () (méně) (více)

Marze

Bavilo mě nesčetně vtipných hlášek, filmové ukázky a rychle odsýpavé tempo. Názory mám zcela opačné. Hlavním tématem se zdá být feminismus. Napadla mě slova mého oblíbeného psychologa Jeronýma Klimeše, který říká, že v každé generaci žen jich u nás třetina vymře. V místě mého bydliště na Zahradním Městě je místo Afričanů a Arabů, jak je běžné v EU nahrazují příjemné, přátelské ukrajinské rodiny. Podobně nenávistně vůči mužům jako slečna mluví ženy, které byly v dětství sexuálně zneužívané. ()

zdepapepa

Zprávy, Šťastné pondělí, Kanál Maryško, Zpravodajství Cynické svině, Hroty Týdne a nyní Branky, body, kokoti. Jestli se vám zdá, že je to trochu "na jedno brdo", tak - a) máte pravdu a za b) nejsme zas tak pozadu od např. USA. Tak to bychom měli povinný odkaz na Full Frontal with Samantha Bee a teď už k samotnému BBK. Stejně jako FFwSB je to neústupné a jednorozměrné, což ale, alespoň pro mě, neznamená nic špatného. Na druhou stranu to ale ani není žádná výhra, když se to někdy hemží klapkami na očích a "straw many". Pouští se to i do podobných témat jako FFwSB. Navrch však Branky, Body a Kokoti mají díky tomu, že to je celé nesporně více české (pominu-li z mého pohledu "padding" formou zahraničních filmových a seriálových klipů), s o několik tříd vyšší kadencí (až jsem si vzpomněl na Zero Punctuation) a energií hlavně díky ústřední sympatické Tereze Dočkalové, což je krásně vidět i v rozhovoru na DVTV, s širokým rozhledem témat (zde by stálo za to zmínit ústřední scénáristickou pětici Zemen, Wallerová, Sládečková, Grosmanová, Balažovič) a díky neomezení televizními cenzory autenticky sprosté, což ale člověk vidí už tehdy, když si přečte název. Jen tak dál! ()

easaque

1* fanoušek tohoto pořadu opravdu nebudu, i když v těch 3 dílech, co jsem se si vybral na zkoušku, bylo pár vtipných a trefných narážek. Bohužel to přebíjí opravdu zbytečně vulgární slovník, na kterém je to všechno postaveno a tento styl satiry nemusím. Takže u mě mají BBK po ptákách ;-). [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Vitow

Když nacpete 30 vtipů do 4 a půl minuty, tak se člověk asi dvakrát zasměje. Je to jednou více než u Staňka, takže asi dobrý ()

TroiMae

Bulvární a transfobní. Jejich feminismus je jen takový prvoplánový - tedy ukázat na kauzy, které jsou okaté. Ale skutečná feministické a genderová témata kriticky uchopit nedokáží a v tomto si dávají vlastního prasáka. ()

Vercinix

Jedna hvězda za vtipy, druhá za to, že přeci jen občas mají v něčem pravdu. Jen mi ale tak vrtá hlavou, zda agresí a nevyvážeností chtějí opravdu dospět k míru a rovnosti, nebo jsou tvůrci jen tak zaslepení fanatici obkreslující kosočtverce neustále dokola... Asi něco jako logický problém cirkulizace kosočtverce. ()

borec999

Branky, body, kokoti... pretože nějakej kokot se vždycky objeví! Názov mierne zavádza, o šport nezavadíme a ide o 5 minútový feministicky ladený a vtipný súhrn news zo všelijakých oblastí. Na danú stopáž fajn, štýl humoru mi sedí a aj väčšina udalostí na ktorú tvorcovia poukazujú, je dostatočne bizarná a stotožňujem sa s tým, že z takýchto ľudí si proste treba robiť srandu. Budem zrejme jeden z mála, ale miesto ukričaného a oduševneného prejavu Terezy Dočkalovej by som ocenil kľudnejší a možno až mierne znudený prejav, kde by irónia a sarkazmus vynikli omnoho lepšie :) 60% ()