Reklama

Reklama

Ženy a Bergman

  • Švédsko Kvinnorna och Bergman
všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Švédsko, 2008, 29 min

Obsahy(1)

Oscarový švédský režisér Ingmar Bergman si vysloužil uznání za filmové psychologické analýzy lidských citů a stal se vzorem pro několik generací tvůrců na celém světě. Ve svých dílech proniká hluboko do lidské duše a poukazuje na citovou vyprázdněnost, na neschopnost postav uniknout vlastním démonům či vlastní minulosti, otevřít se a poskytnout ostatním pomoc. Ve svých filmových reflexích problematických citových vztahů věnuje značnou pozornost ženám, které představují bezednou studnu emocí, rafinovanosti, síly, přetvářky, intrik, mateřského citu, krásy či sexuality a nekonečnou tvůrčí inspiraci. Bergman byl všeobecně známý svým citem pro práci s herečkami a často zdůrazňoval důležitost herců a hereček ve své práci. Neustále se obklopoval silnými a charismatickými ženami, milenkami, herečkami a manželkami. A právě v dokumentu Evy Beling se na Bergmana podíváme z jejich perspektivy. Máme jedinečnou možnost sledovat zpovědi významných Bergmanových hereček Gunnel Lindblom, Bibi Andersson, Pernilla August a Ellen Klinga o jejich vzájemné spolupráci na filmech a divadelních představeních. Tak jako v dokumentu Muži a Bergman, i zde se stáváme svědky unikátního portrétu Ingmara Bergmana jako bravurního filmového režiséra i jako obyčejného muže, který aktivně tvořil, psal a režíroval více než 50 let. Průvodcem filmu je uznávaný švédský filmový kritik Nils Petter Sundgren, který sledoval Ingmara Bergmana během celé jeho kariéry. (Film Europe)

(více)

Recenze (3)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Obyčejná vzpomínková talk show, která získává jakousi zpětnou hodnotu už jen tím, že je neopakovatelná, protože dnes už víme, že Bibi Andersson a Gunnel Lindblom zemřely. #Edsionline ()

troufalka 

všechny recenze uživatele

Osobě bych raději vyzpovídala stěžejní Bergmanovy herečky jako je Anita Björk, Ingrid Thulin, Eva Dahlbeck, Harriet Andersson nebo Liv Ullmann, ale to by se rozhovor musel točil o pěkných pár let dříve. I tak zajímavé postřehy. ()

Reklama

Reklama