poster

Králíček Jojo

 • USA

  Jojo Rabbit

 • Nový Zéland

  Jojo Rabbit

 • Slovensko

  Králiček Jojo

 • Kanada

  Jojo Rabbit

 • Velká Británie

  Jojo Rabbit

 • Austrálie

  Jojo Rabbit

Komedie / Drama / Válečný

USA / Nový Zéland / Česko, 2019, 108 min

Komentáře uživatelů k filmu (462)

 • verbal
  *

  Po defloraci trhu genitálními krvesaji vyslyšel satanžel Trapka Mamtiki volání mamonu, spláchl svůj talent i poměrně vytříbený sysel pro tumor do hajzlu a zaprodal se kýčovitému masovému komerčnímu pičismu, košer dojení tupých mastodontních hospodyněk a korektnímu rozhihňávání přihřátých slaboduchých smíšků. Čili začal pásově produkovat rádoby sofistikované audiovizuální pamrdy, které filmově teoretická věda jednoznačně definuje jako „Trapnou infantilní kokotinu s homosexuálním přesahem.“. A tak tu teď máme rozjařeného juvenilního HJ fanatika s kuním xichtem, groteskní nacisty a klauní gestapo včele s až peklotyčně trapně čurákujícím Hitlerem na straně jedné, a na té druhé seriózně zádumčivé kůl židy se sem tam nějakým tím vážně visícím oběšencem, abychom přes tu jakože óóóóóóbrovskou legraci nezapomínali pietně ohlodávat holou kost, propagandisticky ignorujíc jiné genocidy a zbylých zcela zanedbatelných 35 miliónů nežidích civilních obětí 2SV. No tutové téma, u kterého téměř každý majitel holyúdského studia okamžitě udělá stojku, ať je to sebevětší pičovina. To celé pomleté do až otravně nudné žlutohnědé řídké hmoty laskavé k lopatám, s naprosto žinantními humory pro nedonošence a vykalkulovaným kýčovitým brnkáním na patos hovnožravým kvocientním invalidům.(11.1.2020)

 • Tosim
  ****

  VŽDYCKY JE ČAS NA ROMANTIKU. Svým pojetím pojmout nacismus a holokaust jako tragikomedii mi to trošku připomnělo Benigniho "Život je krásný." Takhle se totiž na ty nácky musí jít, jak na ty staré, tak novodobé. S humorem. 90%.(28.1.2020)

 • Malarkey
  ****

  Pro mě osobně byl Králíček Jojo dlouho očekávaný film. Navíc od režiséra, kterému jsem za poslední léta sežral všechno i s navijákem a nepřeju mu už nic jiného, než štěstí. K tomu všemu si filmování vybral u nás v republice a ještě k tomu jej nominovali na Oskary coby nejlepší film. Chápu, že to má hodně těžké a výsledné sošky se asi nedočká, nicméně pořád by to byla hodně pěkná reklama pro naší malou zemičku, co si budeme povídat. Válečná satira je prostě téma, které vidět je a když se natočí dobře, tak se na ní snadno nezapomíná. A Taika Waititi to zvládl se ctí, i když jsem čekal možná trošku více humoru. Chvíli jsem si totiž říkal, co je satira a co je představivost samotného Joja, kterého Roman Griffin Davis hraje takřka dokonale. Ono vlastně celkově vedení herců je něco, s čím Taika problém rozhodně nemá. A jeho vedení sebe samého coby Hitlera je rozhodně to nejvtipnější na celém filmu. Ve druhé půli ale počítejte s vážnějšími scénami, které dají najevo, že i když Jojo fašisty vnímá tak, jak vnímá, pořád je období války a to není úplně sranda. Vydařená satira, ale více humoru by jí slušelo více. Pořád má ale jeden unikát a to asi nejsympatičtějšího nácka – Sama Rockwella. Dlouho jsem ve filmech neviděl tak dobře napsanou postavu.(30.1.2020)

 • Enšpígl
  ***

  Žánrová propletenost, kdy brutálně vážné a silné scény (oběšenci, gestapo, rozhovor v úkrytu ) okamžítě přecházejí až v parodii (vše s Hitlerem, atd. ) není zrovna šťastně zvoleným elementem. Máme tu vša hodně kvalitní herecký výkony mladých představitelů Roman Griffin Davise a Thomasin McKenzie, jednoho z mála sympatických nácků v dějinách filmů v podání Sam Rockwella, jehož postava, ale přesně naplňovala mou výtku někdy má člověk hubu od ucha k uchu, ( když představuje svou modernizovanou verzi uniformy, jindy (třeba na konci ) je emotivně silná, atd, atd. ) a s tím pojetím mám právě trošku problém. Nemluvě o tom, že si opět neodpustím to, že nemám rád, když němci mluví za války anglicky a opět si neodpustím odkaz na výtky mnohých z Vás u jiných filmů a zde děláte že neslyšíte, ale zase je fajn zakončit koment z úsměvem na tváři.(13.1.2020)

 • T2
  ****

  Rozpočet $14miliónovTržby USA $32,262,604Tržby Celosvetovo $82,536,937Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Satira ako sviňa. Taika Waititi vie prekvapiť a mohol ešte čo to vymáknuť v tomto jeho diele ale aj tak potešil. Decká sú podarené v každom ohľade, úvod je razantný, úderný, Sam Rockwell a Scarlett Johansson sú dominantný vo svojich úlohách. /80%/(22.2.2020)

 • Renton
  ****

  Musíme si pomáhat po Novozélandsku. Hail Taiki haka.(24.1.2020)

 • MrHlad
  ****

  Desetiletý Jojo a jeho imaginární kamarád Adolf by udělali pro Německo všechno. Jenže když malý hrdina zjistí, že jeho maminka doma schovává židovskou dívku, všechno se změní. Taika Waititi natočil vizuálně hodně nápaditý film, ve kterém se střídají dojemné a drsné momenty s humornými a Scarlett Johansson se Samem Rockwellem tu předvádí jedny z nejlepších hereckých výkonů svých kariér.(18.2.2020)

 • Radek99
  ****

  Jako by Wes Anderson natočil prequel Už je tady zas a scénář mu napsal Roberto Benigni...vyznívá to jako pohádka, ale v podstatě jde o komplexní pohled na dění v Třetí říši, jen silně zakódovaný, neboť je přefiltrován rastrem desetiletého kluka - státní propaganda cílená na všechny kategorie, tedy i malé děti, plošné vymývání mozků, jak ho známe i z dob komunistické totality od nás (pionýr coby Hitlerjugend) hypertrofovaný kult osobnosti (tady silně karikovaný postavou Führera ztvárněnou samým režisérem), instituciolizované násilí, popravy ve veřejném prostoru, nacionalismus, antisemitismus... Taika Waitiki se na filmy zobrazující svět vnímaný dětskýma očima specializuje, je to vždy část světa či etapa historie nehostinná a nepřátelská, proto ji Waitiki zlidšťuje humorem a ironií...jeho druh obvykle velmi černého humoru navazuje na francouzké crazy kostýmní komedie z druhé světové, nejvíc asi upomíná ke kultovnímu seriálu Haló haló...(6.2.2020)

 • Superpero
  ***

  Na mě nefungovala změna nálad z nuly na sto. Komedie hahaha a pak tragická scéna a pak hned komedie. Drama mi Waititi nedokázal prodat. Přišlo mi to nevyvážené a tomu filmu jsem pak už prostě nic nevěřil. Vlastně mě to začalo i trochu srát. I když ty vtipné prvky byly opravdu vtipné a dětskej herec byl super. Vlastně všichni herci byli dobří.(7.2.2020)

 • hirnlego
  ***

  Všechno, co jste kdy chtěli vidět, ale báli jste se na to jen pomyslet: Rockwell na Bohemce(!§)(19.1.2020)

 • Fr
  ***

  „JSI TROCHU VYCHRTLÝ A NEOBLÍBENÝ A NEUMÍŠ SI ZAVÁZAT TKANIČKY, AČKOLIV JE TI UŽ 10 LET. A PŘESTO JSI TEN NEJLEPŠEJŠÍ NÁCEK V NĚMECKU...“ /// Vypadalo to na ujetej film, ale nakonec se z toho vyklubalo drama… o lásce? Tak hlavně tady o tu zrůdnou fašistickou ideologii, která je servírována odlehčenou formou, která rozhodně pobaví. Taika Waititi je trochu „jinej“. Jeho smysl pro humor nesedne každýmu, ale tady… asi taky ne. (Třeba i kvůli tomu Hitlerovi.) Mě jo, ale problém jsem měl s jinejma věcma. Třeba s tím, že i když se tady dějí zlý věci, tak mě to nechávalo celkem chladným. Což platí i o Scarlett. Vynahradil mi to Sam Rockwell, ale na víc jak tři hvězdy to prostě není. Výsledkem totiž není ani zdařilá satira, ani silný protiválečný drama. Od všeho dostanete kousek. Jednotlivě to funguje. Jako celek už to takovej šlágr není. Možná kdyby to drama šlo stejně jako humor „přes hranu“. Možná… Víc jsem se rozepsal TADY. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Caging Skies“, kterou v roce 2008 napsala Christine Leunens, neznám. 2.) Máme doma malýho nácíčka, kterej se chce naučit něco novýho o Židech. 3.) Thx za titule „JustMeeKatie“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ *(26.1.2020)

 • novoten
  ****

  Tak moc jiný film, než jsem zvyklý v kině vídat, až mi z něj šla trochu hlava kolem. Právě ona jinakost je ale zároveň natolik sympatická, že odpustím přepálený humor ve scénách, kde bych ho vůbec nepotřeboval. O chvíli později totiž třeba dorazí gag takřka geniálně načasovaný, nebo mi Taika naopak zasadí nečekanou ránu pod pás, za kterou mu divák ve správném emocionálním rozpoložení ještě poděkuje.(6.2.2020)

 • Toren
  *****

  9/10 Taika je božan. Jeho nová historická satira kloubí veškerý tvůrčí um s naprosto jasnou vizí, která vás dokáže bavit, ale i citelně zranit. Jeho zdaleka nejemocionálnější snímek, ve kterém je taková kanonáda nápadů, že by se současný Hollywood měl stydět. Perfektní herecké výkony (Davise čeká velká budoucnost), skvělě napsané postavy (Rockwell i Johansson válí), nádherná kamera (fakt to stálo kolem dvaceti mega?!), úžasná hudba (We Are Heroes ftw) či plně funkční a originálně pojmuté gagy ("Hail Hitler!"). Zkrátka a dobře - bravůrně vybalancovaný mix, kterému nechybí takřka nic! Velká pecka. Více: https://www.youtube.com/watch?v=uv0L3D9kqYo(29.1.2020)

 • tron
  ****

  Skvelý film, ktorý mi miestami svojou poetikou pripomenul až filmy Jana Hřebejka (Musíme si pomáhat, Pelíšky, Pupendo), ale nebojte sa, napriek tomu je to prvú polovicu „klasický“ Taika Waiiti. Teda nájdete tu plno parádne absurdných komediálnych scén. Možno sa občas budete pýtať, či je práve TOTO správny smer, akým by sa mal režisér vydať, ak chce natočiť film o druhej svetovej a Hitlerovi a vravíte si, že asi nie, no ale šak točil to Novozélanďan, tak mu to prepáčite. No a potom sa to preklopí do druhej polovice a začne vás to škrtiť. Zdrapne vás to, bráni vám to dýchať, šokuje vás, mrazí vás, dojíma vás, udiera vás. A na konci ste zničení, použití, emočne vyžmýkaní, smutní, ale zároveň istým zvláštnym spôsobom naplnení a takmer na maximum spokojní. A Scarlett Johansson a Sam Rockwell sa predviedli v úžasnom svetle. Pár vecí som napriek snahe tak úplne nepochopil (SPOILER prečo sa Elsa objavila náckom a prečo, keď dostali Jojovu mamu, jeho nechali SPOILER), ale i tak bravo. A za finálny tanec dvojité bravo.(15.1.2020)

 • Slasher
  *****

  Co víc si přát - skvělý (už dá se říct “waititiovský”) humor, velká milá dojímačka, výborně padnoucí dějinný nazi-jugend kontext, regulerní star power do vedlejších rolí a sakra, odzbrojující Bowieho “Heroes” echt německy. Zrovna jsem měl pocit, jak to přestává být prdel, načež ladně přešlo v lidsky působivou story - crowd pleaser a perfekt mix. ♪♫(14.1.2020)

 • JFL
  *****

  Waititiho autorské motivy dospívání, problematických vzorů a snahy napasovat se do společenské role, která člověku vůbec nesedí, zde dosáhly levelu naprosté vypravěčské geniality a filmařské bravury. Film o nacismu a xenofobii, ale i lásce a hrdinech, který je současně hurónsky vtipný, drásavě devastující, ale i plný naděje. Protože často ten největší nepřítel číhá v zrcadle a stačí jen sebrat sílu se mu postavit, i když to může být sakra těžké. Králíček Jojo je čirá filmová dokonalost na všech úrovních a složkách, neposlední v řadě také v castingu. Vedle skvostně vedeného Romana Griffina Davise a "baby Nicka Frosta" Archieho Yatese tu v každé své scéně září Sam Rockwell a Scarlett Johansson podává životní výkon v jedné z nejlépe napsaných ženských figur všech dob. Film roku, jak toho uplynulého, tak bezesporu i toho právě započatého. --- Podrobněji v recenzi a následné debatě pro Reflexe: Film rádia Vltava.(1.1.2020)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Taika Waititi natočil svůj nejlepší film a stylem má hodně blízko k Tarantinovi. Velmi originálně zpracovaná válečná Satira se silným příběhem. vkusným humorem, poutavými dialogy, skvělými hereckými výkony ( Scarlett Johannson na oscara, ale potěší i Sam Rokwell, Taika Waititi v roli Hitlera či malý šikovný Roman Griffin Davis. Největšími highlighty je úvodní tréning mladých Nácků, návštěva Gestapa či samotné finále. Film několikrát dokáže překvapit, drží si slušné tempo a humor občas vystřídá studená sprcha. Zástup dětí v kině mi přišlo mimo. 8/10.(5.1.2020)

 • Shit
  *****

  Skvěle to balancuje mezi parodií, milou vtipnou komedii a dramatem s nacistickou-židovskou tématikou a strašně se mi líbilo, jak celou tu nacistickou tématiku film posouvá s vážným ksichtem do absurdní roviny, ale nedělá to zesměšňujícím způsobem, ale zábavně. Do toho každá postava s sebou přináší něco originálního a nad celým filmem ještě ční perfektní imaginární Hitler Waititi, nikdy bych nevěřil, že zrovna on klapne jako Hitler, ale je prostě dokonalej a Jojo v podani Davise. Navíc je to i naučný, od teď už poznám žida po čuchu a vím, že Hitler měl čtvery varlata.(8.2.2020)

 • xxmartinxx
  ****

  Filmy Taiky Waititiho rozhodně netrpí přemyšleností, což nemyslím ve zlém. Prostě to všechno na člověka háže a co se chytne, to se chytne - a protože to je vtipný a inteligentní tvůrce, tak se vždycky najde dost toho, co se opravdu chytne. Paradoxně právě díky tomu, co se nechytne, působí pak jeho věci tím bezprostředněji a opravdověji - jejich chyby a ne stoprocentní trefy do černého z nich dělají dýchající organismy. Jenže v případě Jojo Rabbita se Waititi pustil na extrémně tenký led, satira tohohle druhu může skončit nejen trapně, ale rovnou neeticky, nezodpovědně a možná i žalovatelně, což si všichni v týmu až moc uvědomují. Je jasné, že nad tímhle scénářem si lámaly hlavu nejspíš desítky lidí pověřených studiem, aby nehrozila žádná nezvládnutelná kontroverze - a to je první krok směřující proti Waititiho silným stránkám. Ten film si na sebe dává moc velký pozor a opakovaně se ujišťuje, aby nemohl být vykládán nevhodně - a na to Waititiho hyperaktivní duch není připravený. Takže tu je sice řada velmi vtipných gagů, bravurní vedení herců (vyzdvihnout se určitě musí perfektní Roman Griffin Davis, ten kluk je obrovský talent) a několik silných okamžiků, ona energie mířící k emocionální katarzi, jakou nabízel Hon na pačlověky, tu ale nedosahuje plné míry. Že poselství je jednoduché, by nevadilo, kdyby bylo emocionálně silné - což bohužel není. Předně proto, že k ničemu jinému film směřovat nemůže ani nesmí. Nedivím se, že pak na někoho bude působit zbytečně - jako že říká něco zcela očividného. A taky mechanicky, epizodicky a tonálně nevyrovnaně - protože takový je, protože každá jedna scéna byla opakovaně ošetřována a pilována, aby se nevymkla, až celek ztratil jasnou linku a vyrovnanost. Výsledek je pro mě pořád dost dobrý i v rámci těchto limitací. Dalo by se to pak ještě posunout na další rovinu a ptát se, proč toto téma vůbec zpracovávat prostřednictvím humoru, když pointa na něm nijak nezávisí a všechny dějové oblouky a smysl jsou zcela vážné. Humor je do tohohle filmu vložený, aniž by k něčemu dalšímu sloužil - dá se asi bavit o nějaké absurditě, ale ta by nakonec byla i v dramatu. Tady jsem ale ochotný přistoupit na vysvětlení, že tu je humor, protože Waititi je komik a chce ho tu mít. Jojo Rabbit je další film v řadě, ke kterému píšu komentář, který vyznívá poměrně negativně i přes vysoké hodnocení - poslední dobou se holt pro mě vyrojilo víc filmů, u kterých se potvrzuje, že aby byl film hodně dobrý, nemusí být dokonalý. Jojo je silný ve svých okamžicích a ztrácí jako celek. Ale i to se dá. 70 %(30.12.2019)

 • choze
  ****

  Bylo by zajímavé to vidět v dvojprogramu s Nabarveným ptáčetem. Nápad s imaginárním kamarádem Hitlerem geniální a záměr pojmout téma Hitlerových dětských vojáků jako komedii odvážný. Bránici mi to nervalo, ale pobavilo i pohladilo. Dětští herci na jedničku.(2.1.2020)

 • Morien
  ***

  Na ja, schön wie ein Diamant, Sam je prezident vesmíru a tak všelijak, ale celou dobu jsem si kladla otázku, jestli bych to pustila svému dítěti, kdybych nějaké měla. Je to velmi, velmi, velmi dětsky zaměřené, ale z extrémně dospěláckého úhlu pohledu, jestli to dává smysl. Můj popis, ne ten film, protože mám pocit, že film právě trošku ne. Nemůžu si vzpomenout, jestli jsem jako děcko viděla nějaké filmy o náccích, parafínového Hitlera v Červeném trpaslíku nepočítaje. První film, který si pamatuju, ale určitě ne první film, co jsem viděla, byli Swing Kids, ale to už jsem byla dospívající dacan a film tomu svým pojetím a vším ostatním odpovídá. Taika na to jde prostě moc šíleně nebo příliš málo šíleně, kdybych to měla popsat co nejjednodušeji. Asi bych svému dítěti prvně pustila Život je krásný a potom by bylo na něm, jestli by ho Jojo Rabbit zajímal, až by bylo větší.(14.2.2020)

 • gudaulin
  ****

  Taika Waititi je filmař, kterého se vyplatí sledovat - za předpokladu, že vám sedí jeho poněkud neuctivý humor založený na ironické nadsázce a osobitý druh poetiky. Na Králíčkovi Jojo je jeho talent ale i limity zřetelně znát. Režisér skvěle volí herce, ze kterých dokáže vydolovat maximum, což platí zejména o dětských představitelích, včetně Romana Griffina Davise. Má vyvinutý smysl pro nadsázku, absurditu a situační komiku. Humorná část snímku funguje o poznání líp než ta, která chce dojímat a vyvolávat katarzi. Takový Kachyňa ale dokázal prodávat tragiku i smích v rámci jednoho stylu, u Waititiho přechody mezi skopičinami a vážnou polohou vyprávění působí překotně a někdy i rušivě. Režisér se nebojí využívat anachronické hudební motivy, a tak jeho hrdiny můžete sledovat ve víru 2. světové války za doprovodu Beatles či Bowieho. Sam Rockwell je jedním z největších sympaťáků, kteří kdy oblékli uniformu wermachtu a jeho ležérního kapitána, který vyměnil frontu za bandu dětí v uniformě Hitlerjugent si pravděpodobně zamilujete. Úspěch Králíčka jojo spočívá v tom, že je zábavný, svižný a vtipný. Mezinárodnímu publiku bude ale především vyhovovat jeho schopnost přinášet jasně formulovaná morální poselství příjemnou formou. Je to typická hollywoodština, která je mnohem krotčí a méně kontroverzní, než by Taika Waititi chtěl. Podobný příběh jste už nejspíš párkrát viděli v poněkud odlišném balení. Osobně mi nesedla poloha, se kterou Waititi ztvárnil Hitlera. Na můj vkus je až moc dětinský a neškodný. Přece jen bych v tom jeho satirickém ztvárnění rád viděl i trochu temnější polohu. Se 75 % celkového dojmu ale přes výše napsané nemám problém. Je to divácký film, který zaboduje i u rodinného publika. Nechce od vás žádné hluboké znalosti historie a po pravdě je raději lepší nad způsobem Waititiho vyprávění moc nehloubat, nebo najdete kazy.(31.1.2020)

 • Gilmour93
  ****

  To se to Waititimu točí, když na režisérské židli sedí dva. On a dítě, co v něm zůstalo.. Nějaký čas mi trvalo, než jsem se naladil na jeho noty, ale u Bowieho Das Heroes mě už měl definitivně v hrsti. Kromě vulgarity ignorujícího humoru a neustále aktuálního poselství, že je dobré svého nepřítele nejdříve poznat, než jej odsoudíš, k tomu nemalou měrou přispěly i herecké výkony. Od svérázného kapitána Rockwella, přes malého Jirku Olivu z My všichni Adolfovi povinní a jeho kamaráda Nicka Frosta juniora, až po rohatou za zdí Thomasin McKenzie. Pravda, dramatický oblouk tohoto láskyplného dopisu matce není příliš nápaditý, ale tady šlo spíš o to jak než o čem..(21.1.2020)

 • johnn333
  ***

  Jako "satiře" se tomu párkrát pousmějete (kloni!), ale ten všude avizovanej imaginární Hitler je nakonec úplně plonkovej. Zbývá tak jen roztomilá, ale okoukaná coming of age šablona v nových kulisách. Na Žatec dobrý, ale čekal jsem trochu víc.(26.12.2019)

 • 3DD!3
  ****

  Skvělí herci v šílené komedii o nacistické ideologii. Sepsal, režíroval a Hitlera hrál novozélanďan. Dětský pohled na válku z netradiční strany se povedlo natočit nevtíravě a hlavně stylově. Zahajluj mi!(12.2.2020)

 • castor
  ****

  Rusové se blíží a jsou prý úplně nejhorší. A Angličané jsou na tom podobně. „Slyšel jsem, že jedí děti a mají sex se psy. Musíme je zastavit, než nás sní a přefiknou všechny naše psy.” Malý blonďák má v nacistickém Německu jasno. Židy je potřeba pochytat, knihy spálit, Hitlera uctívat. Posedlý a poslušný nacista v černohumorné látce, kterak se měl na speciálním tréninkovém víkendu stát mužem, ovšem skončil na operačním sále. Tvůrci se vrhli na hodně tenký led s nejasným výsledkem. Mohlo to vyznít trapně a nepatřičně, nebo to klapnout na všech frontách. B je správně. Ve finále mísí několik linií včetně pohledů na fanatismus dětskýma očima i na nesmyslnost válek či prvních pohybů motýlů v břichu. Mnohdy našlapuje velmi opatrně, jindy se nebojí do toho zostra šlápnout. Potěší imaginární přítel Áďa, výborně vedení mladí herci (Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie), kapitán K. Sama Rockwella, který přišel o oko a který ví, že konec se nenávratně blíží, na více židlích sedící maminka (výborně hrající Scarlett Johansson zažila skvostný herecký rok), naopak Rebel Wilson je lehce neviditelná. Humor, naděje, příjemná nedoslovnost, myšlenka. Navíc fajn hudba, české lokace, osobitá stylizace i výtvarné podání. Něco funguje dokonale (dopisy od Nathana), jindy bych čekal větší emocionální dopad (střevíce oběšence). Každopádně velká spokojenost! Yorki, rulez.(4.1.2020)

 • Hild
  ****

  Podle trailerů jsem čekala úplně jiný film a tušila jsem, že tohle nebude pro každého. Já si dokonce myslela, že v žádném případě nebudu cílovka tohoto filmu, ale nemohla jsem se mýlit více. Já osobně bych film vůbec neřadila do kategorie komedie. Ve své podstatě film velice jednoduchý, chce poukázat hlavně na úplnou nesmyslnost válek a souhlasím s názory, že na některých místech film až okatě našlapává velice opatrně, protože se bojí kontroverze, ale hned několikrát mě film dokázal emocionálně zasáhnout na místech, kde jsem to vůbec nečekala. Opravdu překvapení(1.1.2020)

 • Spiker01
  *****

  Nejsem příznivec Waititiho humoru a až do poslední chvíle jsem se Králíčka Joja bál. Sice jsem měl od začátku velikou radost, že uvidím Scarlett a Sama Rockwella (a ano, jsou velice fajn), ale obavy přetrvávaly. Srdcem filmu je ale úplně jiná dvojice a to pochopitelně dvojice dětí (McKenzie, Davis), jejichž vzájemnou interakci jsem si velice užíval a spolu s dokonalým, emotivním koncem jsou pro mě hlavní důvody, proč jsem nakonec napálil pětikvalt. A kdyby mě konec opravdu tak citově nepoložil, tak o tom přemýšlím ještě teď, protože mi film jako takový kazí totálně zbytečný imbecilní Hitler Taiky Waititiho. Rozumím tomu, že tento slovutný tvůrce chtěl poukázat na zvrácenost ideologie nacismu (taktéž postava Stephena Merchanta), a také je to velký pouták do trailerů a na plakáty. A ač je ve filmu poměrně málo, mnohem více bych ocenil pouze klasičtější, leč dojímavý a v jistém duchu nepříjemně autentický příběh z války...9/10(9.2.2020)

 • 2Pac
  *****

  Topka...uzasne detske herecke vykony. Presvedciva mama...kopec dalsich zapamatatelnych postaviciek...paradne a poucne podany pribeh o demagogii...(17.2.2020)

 • D.Moore
  *****

  Tenhle film je jedinečný a rád toho o něm napíšu víc, až mě napadnou ta správná slova.(25.1.2020)

 • gogo76
  ****

  "Adolf!, prestaň mi stále ponúkať cigarety, mám iba 10 rokov!..." Režisér a predstaviteľ Hitlera v jednej osobe T. Waititi sa rozhodol urobiť film , aké sa bežne nerobia. Humorne ladený príbeh a pohľad na vojnové udalosti v Nemecku sa mi presne trafil do vkusu. Od úvodu ma to neskutočne chytilo i bavilo, no s odhalením skrýše, v ktorej sa skrýva židovské dievča prišli i trocha nudnejšie pasáže. V týchto momentoch sa detstvo i kamarátstvo hlavného hrdinu Joja dostalo na vedľajšiu koľaj a príbeh trochu stratil iskru. Občas i tu poteší nejaká scéna ako napr. návšteva a kontrola izby gestapom. S pribúdajúcimi minútami rástlo i dramatickejšie pojatie snímku, no stále si film zachováva detský pohľad. Obsadenie filmu bolo výborné, všetci herci zapadli, záver záchrany pred Rusmi skvelý. Skutočne zamrzí len tá prostredná časť film, ktorá trochu strháva body, ale i tak veľmi slušný a ojedinelo fungujúci počin. 80%.(13.1.2020)

 • Xmilden
  ****

  Waititiho humor mě neskutečně sedí. Umím si představit že by ten člověk natočil ryzí komedii. Jenže on má ambice, kromě bavení lidí, take něco sdělovat. Takže si vzal na paškál 2. světovou válku a vysmívá se fašismu stylem, až se člověk musí štípnout do tváře, zda-li je to v dnešní hyperkorektní době ještě vůbec možné, si z něčeho vážného utahovat. Plátno zaplnil skvělými herci, nad kterými ještě o fous ční parádní Sam Rockwell. Nejlepší hlášku utrousí na táboře Hitlerjungen, kdy se náš mladý hrdina zraní výbuchem granátu. "Don't do that." 80%(25.2.2020)

 • Arbiter
  ****

  Mrzí mě, že jsem v dětství taky neměl smyšleného kamaráda. Milá, patetická a trochu cynická pohádka. Sedlo mi to.(1.2.2020)

 • Wacoslav1
  **

  Letošní Oskary mě jako tradičně minuly a tenhle film to potvrzuje. Jako potenciál by tu i nějaký byl, ale ten je utopen v afektovaném a ne moc přesvědčivém humoru. Když se z tohoto blábolu pak vyklube další film kterej do nás chce hustit nějaký rádoby poselství, tak potom definitivně sbohem...30%(16.2.2020)

 • Indiana
  ****

  Na mě to celkem fungovalo jako komedie i jako drama. Bavil mě hlavní hrdina i ten jeho tlustej kámoš, stejně tak Waititi jako Hitler a skvělej byl i Sam Rockwell. Několikrát jsem se u toho zasmál nahlas. 80%(11.2.2020)

 • niethustra
  **

  Waititi, na můj vkus až příliš sebevědomě a samožersky, vrší ta nejvyčpělejší klišé, která navzdory svému pokusu o komedii spíše potvrzuje, než aby je nějak šikovně převracel, obnažoval, nedejbože přepínal za hranice divákova vkusu, žánrových očekávání a jeho továrního morálního nastavení. Chápu, že natočit komedii z tohoto období, která by nešla naproti všem dobrým mravům a jejíž humor by se nevyčerpával scénkami nekonečného hajlování, je vo šajstlich, ale nějaký ten rok už od té doby uplynul a já upřímně doufám, že jsme stihli dospět do věku, kdy bychom si i z těchhle věcí mohli udělat pořádnou legraci.(14.1.2020)

 • Nin
  *****

  Neuvěřitelný mix dramatického lidského příběhu z druhé světové a bláznivé komedie. "Dramedie" není nic nového, ale nepamatuju si, jestli jsem vůbec kdy viděl něco v tomhle ohledu tak kvalitativně vyváženého (příběh je krásný a vtipy jsou boží) a tak rychle se proměnlivého - člověk ani nestačí utřít slzy a už se zase šíleně nahlas směje. Králíček Jojo je navíc úžasně natočený a herci jsou jeden lepší než druhý, dokonce i hlavní roztomilý kluk do filmu neuvěřitelně sedí a hrát umí. Naprostá paráda. Jeden z nejzajímavějších, nejvtipnějších... a nejlepších filmů o nacismu. (10/10)(24.1.2020)

 • JohnnyD
  *****

  Kto by to povedal, že najlepší feel good roka bude coming of age o Hitlerjugend? Jojo Rabbit je podobný rokenrol, ako bol svojho času Wolf of Wall Street. Technicky to dokonalé nie je, ale cítiť v tom strašne veľa energie, zápalu a punkovej odviazanosti. Má to srdiečko, kopec humoru, ale najmä skvelú myšlienku a bohovských hercov (Rebel Wilson!). Taká Scarlett Johansson je tu azda ešte lepšia ako v Marriage Story. Taika dáva!(21.2.2020)

 • Beckett51
  *****

  Bezpochyby jeden z TOP 5 filmů daného roku. Andersonovsky originální, vtipný, roztomilý, ale i těžce emotivní a silný. + Už dlouho jsem neviděl herecký obsazení ve filmu, kde by se VŠICHNI herci tak skvěle doplňovali a svoje role si zároveň tak užívali. Nádhera pohledět.(24.2.2020)

 • Ruut
  ****

  Plně chápu tu paletu proměnlivých hodnocení. Tenhle film není tak líbivý jako Život je krásný. O to víc je hravý a dokáže ukázat pomocí ekcelentní Scarlett a, sympaťáka Sama a s gustem úchylného Taiky děsivé věci v nečekaných kontextech. Strašně mile potěší veliká česká stopa na filmu.(17.2.2020)

 • lamps
  ***

  Waititiho obdivuji a hrozně jsem chtěl, aby se mi Králíček JoJo líbil. A byť mám nefalšovanou radost z toho, že mu vynesl Oscara za scénář, sám se neubráním zklamání. Momenty má film vpravdě silné až výborné (úvodní seznámení s aktéry, inspekce gestapa a vlastně celá linie vztahu mezi Johanesem a Elsou) a opět z toho prosvítá charakteristický a osobitý "happysad" rukopis i skvělé vedení herců, kteří hlavně v případě dětských protagonistů nemohou být přirozenější. Bohužel, řada scén a filmařských rozhodnutí má zároveň degradující účinky - ač jsem rád za jakýkoli Waititiho komický výstup, jeho linie s imaginárním Hitlerem je relativně zbytečná a nijak vynalézavá. Ale to je ještě menší problém. Hlavní nedostatky vidím v celkové nevyváženosti sdělení a výpravy - nejvtipnější scéna filmu je například náhle useknuta drastickým výjevem jak z Schindlerova seznamu a do nálady filmu, v němž jsou náckové za srandovní karikatury, se vůbec nehodí. Stejně tak závěr, kde se podivně skloubí seriózní výjevy umírání ve válce s naprosto parodickými vsuvkami. Nemluvě o tom, jak některé zvraty zůstávají nedotažené (nechají dvě děti bydlet samotné ve velkém domě a už se o ně nejstarají). Beru, že mělo jít o pohled malého chlapce, a jeho vývoj a různá názorová stanoviska mě skutečně bavili, ale ten pohled zkrátka není ucelený a účast většiny vedlejších postav postrádá odpovídající výchovnou hodnotu (s výjimkou matky, s níž se ale naloží dost diskutabilně). Navzdory všemu to rozhodně není špatný film a Taika dokáže proklamovat své jednoznačné myšlenky originálně a vtipně. Jen je škoda, že nezvolil více nekompromisní rámec a uchyloval se k těm několika pofidérním a kýčovitým motivům, které nemohou omluvit ani studiové hollywoodské konvence. 70%(11.2.2020)

 • Cappuccino
  ****

  Na prekvapenie film lepšie funguje v dramatickej rovine, než v komediálnej. Spočiatku sa síce na Hitlerovi, fanatických deťoch a bláznivej židovskej dehumanizácii pobavíte, ale neskôr sa do popredia dostáva vzťah Joja s matkou a Joja s Elsou. Možno menej zábavné, ako som čakal, ale skutočne príjemné a ľudské. P.S. Scartlett Johansson a Sam Rockwell boli super, Thomasin McKenzie veľmi sympatická. P.S.S. FO Hitler!(4.1.2020)

 • Allien.9
  ***

  Jojo výborný, tlouštík výborný, Rockwell výborný. Zasmála jsem se, rozesmutnila, na můj vkus to ale bylo až příliš divné a tak nějak špatně divné. Takový "Faunův labyrint" (*****) ad absurdum. (Asi nejvíce mi vadilo, že to chvílemi z parodie na nacismus sklouzávalo spíše ke zlehčování a veškerý humor dané scény byl v ten moment ta tam.)(14.1.2020)

 • mzss1
  ***

  (60%) Adept na oscary a podobné ocenění? V dnešní době se ceny udílí snad za vše možné, ale to je pouze můj subjektivní názor. Navíc chápu, že kolikrát ani není tak z ničeho moc vybírat a holt ceny se udělit zřejmě asi musí, no. Tento film mi ve finále nepřišel až tak strašný a divný, jak se zpočátku mého sledování zdálo. Jen mi nějakou dobu trvalo, než jsem se k tomu dostal, tak jako tak ta cca první půle snímku byla strašně utahaná. To tempo filmu mělo teda nadále stejné, ale poté jsem se začal víc vžívat do postav a i nějaké té myšlence, která tam byla, ale nastíněná byla jen tak nenápadně na okraj. Postava malého chlapce byla napsaná docela dobře, i když mě bohužel moc nezaujal, ze začátku mi přišel docela otravný, ale poté jsem si na něj už zvykl. Víc mě bavila role té mladé židovské dívky. Potěšila i Scarlett Johansson, která teda moc prostoru neměla, ale i tak. No a Taika jako Adolf? Z ukázek jsem se obával, že bude trapný – to se naštěstí ani tak nestalo, možná 1 nebo 2 rádoby vtipné scénky byly mimo, ale vcelku ušel. Občas jsem se i pousmál, pobavily mě dvě scénky s ním. Jedna s naháněním té holčiny nebo závěrečná, kdy ho ten kluk nakopl, až letěl oknem. Nic extra se ve filmu zásadního neděje. Možná tak ve finále, ale ani to moc nestojí za řeč. Hudba? Té jsem si nevšiml. Takže nějakou tu hloubku to mělo, ale nic z čehož bych upadl na zadek. Jedno shlédnutí se dalo v pohodě zvládnout, neurazilo to, ani nenadchlo – lepší průměr.(15.2.2020)

 • JitkaCardova
  ****

  Mnohem víc než čtyři, ale přece ne plný počet. *** Je to po delší době absolutní, svrchovaný film: maximálně nakažlivě osvobozující svou rozjařující filmovostí, úžasně dbalý, aby se nepodřídil diktátu tématu, vysmekávající se mu hladce a hbitě nepřebernými způsoby odvázanými prostředky jako úhoř, aniž by však divákům sebeméně dovolil unikat smrtelně vážné podstatě jeho sdělení. Je to ale film a nebojí se nic filmového použít. *** Dala bych deset hvězd, kdyby si tohle dokázal udržet absolutně, ale tam, kde nejde o Hitlera, o válku, o fanatismus, o využívání klukovské touhy patřit do party, ale o lásku a city, místy přece jen v Jojově postavě uklouzne k melodramatu, což mě vytrhovalo, rušilo z té jízdy a ve svém hodnocení to nemůžu poctivě pominout. *** BTW: Je mimo mísu zrovna tomuhle počinu vytýkat, že herci mluví v německém prostředí anglicky, naopak, film tenhle problém prostořece zviditelňuje a využívá k svému prospěchu a herci se můžou přetrhnout, aby si divák dosyta užil jejich různě rozvinuté verze němgličtiny. *~(27.1.2020)

 • dr.horrible
  ***

  Mal som dosť problém s tým, jak ten film prepája crazy komédiu s vážnymi scénami, čo malo za následok, že keď prišli scéna s obesenkyňou a záverečná scéna (s tým, načo od začiatku čakáte), pri ktorej som mal akože plakať, necítil som absolútne nič, a to ja som v tomto dosť baba a revem normálne aj pri katarzných momentoch. Teda nie, že to len nefungovalo na mňa, príde mi to vyslovene zle zrežírované. Zapamätám si sympatickú herečku, sympatického Rockwella, hromadnú heilovačku a možno ešte nemecký cover Bowieho. A aj keď som rád, že opäť niekto verejne ponížil Hitlera a vysmial sa náckovskej debilite, vychádza mi to iba na 3*; čo je dosť na prd, dúfal som medzi 4, 5.(9.1.2020)

 • HoneyBunny
  ****

  Nejlepší použití Beatles za poslední roky... Jinak Taika servíruje už delší dobu neviděnou parodii nacistické říše, která je opravdu vtipná (trochu až chvílemi připomíná skeče Monty Pythonů). Ačkoli je hlavní hrdina malý nácek, je sympatický a jako divák víte, že dříve nebo později se probere z nazi brainwashingu. Malý Roman David ho hraje opravdu roztomile. Z dospěláků se mi líbila maminkovská Scarlett a vysloužilý voják Sama Rockwella (oba svým rolím dávají víc než by museli). Dá se ho filmu s náckovskou tématikou říct, že je fajn? Jj, určitě.(18.2.2020)

 • Ant
  *****

  Pokud vám sedne Waititiho humor, tak si JoJo Rabbit zamilujete v prvních několika vteřinách. Začne to jako předvídatelná parodie na dějiny 2 sv. v. a postupně se z toho stane nejen čím dál zábavnější komedie s nekorektním humorem (smálo se celé kino), ale hlavně drama s takovou spoustou dojemných scén, co se vám vryjí pod kůži, že jsem měla několikrát slzy v očích. No a ten konec je definice feel-good finále a to už slzy tekly regulérně. Malý Jojo a Scarlett Johansson jsou vynikající.(15.1.2020)

 • Sonnery
  *****

  Jediná dobrá věc, co vzešla z nacismu.(14.1.2020)

 • pepo
  ****

  Moc pekne. Dokaze to pobavit, dojat aj velmi kruto chytit pod krkom. Herci do jedneho uzasni, rovnako sklbenie zanrov. Najlepsie vsak je, ze sa tomu vyborne dari predavat svoj message. Nackovia su totiz banda nesvojpravnych a zmanipulovanych oviec, z ktorych si musime robit srandu aby sme sa ich nebali. Nielen v nasich koncinach dolezita zalezitost, ktora snad aspon niekomu otvori oci. 9/10(26.1.2020)

 • Big Bear
  **

  Když jsem viděl ty řady hvězd jak na americké vlajce, docela jsem byl zvědav jaký film bude. V kině mi totiž na toto pustili před jiným filmem upoutávku a jediné co jsem si u ní uvědomil bylo, že to bude asi divné. A bylo. Kiwi Waititi dle mého názoru natočil komedii o období, kterému jednak nerozumněl, které nezažil a navíc bylo na míle vzdálené jeho rodišti. Z toho celého vzniklo jakési nepochopení závažnosti látky se kterou se rozhodl pracovat. Už jsem to psal jinde. Nevadí mi černý humor, nevadí mi absurdní komedie dokonce ani z války dělající si legraci z vážných témat. Tady to ale místy zavánělo jakousi až neúctou cizince v prostředí které nezná (oběšení lidé na náměstí atd..). Asi jako kdybych uprostřed maorské původní vesnice lpící na zvycích a tradicích se rozhodl postavit vedle chýše šamana výrobnu kynutých knedlíků. Buď to měl celé točit jako takovou nějakou šílenou a absurdní komedii z druhé světové, nebo měl film točit jako drama. Vyvážit totiž obě polohy do rovnováhy a šoupnout to do jednoho filmu, to chce kumšt a ten tu evidentně chyběl. Celkově si kladu otázku komu byl film vlastně určen. Řadu věcí dnešní divák (chápej teenager připojený celý on-line na sociální sítě a youtube) prostě nezná, protože se o to nezajímá. Stěží ví kdo byl Hitler. Řadu narážek a ,,vtipů'' na Židy těžko mohl pobrat. Ten kdo o tom něco ví nebo jeho rodinu dokonce postihl holocaust (mezi ty se řadím já) , ten i přes hlavní zápletku filmu musel leckdy asi jen velmi ztěžka polknout pár hodně hořkých ,,komediálních'' scén a narážek na Židy... Ve filmu je pak i spousta chyb v reáliích a to dokonce i v období kdy se odehrává. Hitler např. vypráví Jojovi o atentátu a Stauffenbergovi (tedy o 20.7.1944) aby pak matka Jojovi vyprávěla, že spojenci jsou již v Itálii (tedy léto 1943 rok před atentátem v bunkru ) atd... Do toho ta typická british english Davise mixlá americkou Johanssonové a novozélandskou šišlavštinou jako že dojč z úst Waititiho...a to všechno z úst Němců v německých uniformách... Sem tam se povedl nějaký vtip (mně pobavilo to multi zdravení Heil Hitler a němečtí ovčáci), ale tím to haslo. Od ztřeštěného nevtipného začátku (a momentu kdy jsem prstem kroužil na tlačítku OFF) film v závěru sklouzne do vyloženě dramatického až slzičkového konce ...A to závěrečné procitnutí hrdiny... eh. Tohle mi prostě nesedlo. Potěšilo však to, že byl celý točen u nás, což bylo zřejmé skoro neustále. Dávám tedy za dva protifašistické letáky. * *(8.2.2020)

 • AppleCore
  *****

  Tématický neobjevná, zato obsahově dokonalá komedie plná absurdit, která čím blíže konci je, tím hlouběji pod kůži se zařezává. V dnešní době jedna z těch vzácných komedií, která pobaví i dojme zároveň, aniž by stavěla humor na vulgarismech. (Central Cinema Alexandra, NZ - věkový průměr diváků v sále 70+ :D)(27.10.2019)

 • Slarque
  ***

  Takováto kombinace tragédie a komedie se hned tak nevidí... což je asi dobře. Taika Waititi tuhle divokou žánrovou směs žene kupředu velkou rychlostí, ale o to těžší je se emocionálně přepínat mezi náladami. Podobné je to i s postavami, některé jsou ryze komediální (Taika Waititi, Rebel Wilson), jiné psychologicky realistické (Thomasin McKenzie, Scarlett Johansson), jen pár jich zdárně balancuje mezi oběma polohami (Roman Griffin Davis, Sam Rockwell). Ve výsledku je to tedy odvážný filmový počin, který úplně nevyšel.(26.1.2020)

 • Dzeyna
  ****

  Naprosto skvelý výtvor! Malý Jojo ovládl celý snímek s lehkostí a hrozně mě bavil. Stejně jako jeho imaginární kámoš Hitler. Všichni herci předvedli naprosto skvělé výkony. Má to výbornou atmosféru a i když tam nechybí vtip a je tam přehnaně moc dětskosti, tak se to dá brát vážně. Mimo jiné bylo milé vidět, že se film natáčel také v Čr.(1.1.2020)

 • Flego
  ****

  Rozhodne zaujímavý snímok, ktorý okázalým spôsobom paroduje hitlerovský režim. Robí to cez malého chlapca, poznamenaného nacistickou propagandou a jeho túžbou stať sa plnohodnotným členom Hitlerjugend. Scény s imaginárnym priateľom, ktorý ho vo všetkom podporuje, nemôže byť nikto iný ako samotný Hitler, a chápem, že možno tieto scény nie každému padli, mňa naopak bavili. Film je komédiou, rozprávajúcou o veľmi vážnych veciach a oceňujem netradičný prístup tvorcov.(27.1.2020)

 • Jinny
  ****

  Příjemné, trochu bizardní, ale také dost předvidatelné válečné drama. Nebudu tvrdit, že se jedná o komedii, protože humoru - vyjma úvadu - ve filmu není tolik, aby to opravňovalo použití toho termínu. Sam Rockwell i Scarlett Johansson si vystřihli vděčné postavy, ale skutečnou hvězdou je dvanáctiletý Davis v titulní roli. Jeho výkon v komediálních i dramatických scénách si přinejmenším zaslaužil nějakou tu nominaci.(17.2.2020)

 • Zodd
  *****

  Překvapilo mě množství české účasti. Jinak je těžký pobírat slova. Chtělo to hlavně obrovský koule vůbec jít do této adaptace a náhle přeskakovat z vážnosti do humoru, nakonec má film co říct i proniknout do hlav některých jedinců z posledních generací, kterým je historie putna, pokud ji nesjíždí v mainstream seriálech. A ne, s JoJo’s Bizzare Adventure to opravdu kromě kapitoly o druhé světové nemá nic společného.(18.2.2020)

 • Anderton
  ***

  Tak podobnú zápletku v rôznych variáciách sme mali v československej kinematografii neúrekom, od Romeo, Julie a tma, až po trebárs Musíme si pomáhat. Takže chápem, že tieto filmy medzinárodné publikum nepozná a tým pádom mu ukrývanie židovského občana v dome civilistu pripadá originálne. Originálny by mal byť aj Hitler ako halucinácia a hlavná postava nemeckého chlapca. Z nejakého dôvodu mi to ale extra inovatívne nepripadalo. Výsledok je ten, že ma Králiček Jojo občas nudil. Ako celok sa mi ale Jojo páčil. 70%.(28.1.2020)

 • matestlust
  *****

  Tradiční Waitiho černý a mnou velice oblíbený humor, říznutý s lidským dramatem a hlubokou myšlenkou, schovanou v sérii skvělých, vtipných, smutných i šokujících, situací. Výbuchy smíchu střídalo hrobové ticho. Vše to tady sedí naprosto bez chyby. Vynikající !!!(26.1.2020)

 • Stanislaus
  ****

  Po Co děláme v temnotách a třetím Thorovi mé třetí setkání s režisérem/hercem Waititim, jehož rukopis je vskutku osobitý a nepřehlédnutelný - a to v dobrém, ale i špatném slova smyslu. V případě Králíčka Jojo naštěstí značně převládají klady nad zápory. Nebudu se rýpat ve skutečnosti, že se ve snímku mluví převážně anglicky a němčina figuruje pouze v notoricky známých spojeních. Už podle traileru bylo očividné, že půjde o černočernou komedii, která si nebude brát servítky - a to se naplnilo. Je sice pravda, že v několika momentech byl onen černý humor už poněkud nemístný, ale ve většině případů se podařilo navodit kýžený účinek. Z hereckého hlediska nemám téměř nic, co bych mohl vytknout - všichni se zhostili svých rolí přesvědčivým způsobem, snad jen Hitler byl chvílemi možná až příliš afektovaný. Přistoupí-li divák na režisérův osobitý humor a pojetí dějin, nebude mít problém si na necelé dvě hodiny užít film plný problematických tkaniček, rohatých židů, německých ovčáků, sběračů kovu a mnoha dalších bizarních prvků a nápadů, které člověk jen tak někde pospolu neuvidí. Bonusem byl německý cover Heroes od Bowieho.(23.1.2020)

 • BoPo
  ***

  Dva filmy v jednom. Komédia a drama. Ja osobne som do filmu išiel s tým, že dostanem prvý žáner. Teda z tohto hľadiska sklamanie. Humoru som však našťastie dostal dosť. Trotl Hitler. Gestapo, ktoré sa uheilhitleruje a podobne. Dramatické časti ma nejako zvlášť neohurovali, skôr som čakal, až to zasa skĺzne k očakávanej zábave. Treba však uznať, že niektoré scény boli až dojemné. Dostanete netradičného Hitlera, netradične tvrdé prepínenie medzi žánrami, skvelo hrajúceho detského hrdinu, kvalitne sekundujúcu násťročnú hrdinku a prekvapivo nerušivú vedľajšiu dvojicu SS.(20.2.2020)

 • Handle
  *****

  Černý humor nemám moc v lásce, ale Králíček Jojo překvapivě zafungoval. K této tématice si vlastně ani moc neumím představit lépe zvládnutou komediální vložku. A určitě k tomu přispěl skvělý scénář, režijní uvědomělost a krásné herecké výkony (dost jsem čuměl, že třeba takový Roman Griffin Davis zvládnul svou první hereckou roli s takovým přehledem - myslím, že má před sebou opravdu skvělou kariéru). A finále s Heroes mi nostalgicky připomělo The Perks of Being a Wallflower, takže mé srdce plesalo. Podtrženo, sečteno, celé to bylo tak nápadité, že klidně zaokrouhluji na plný počet a moc rád tenhle snímek doporučím komukoli.(15.1.2020)

 • snaked
  ****

  4-5 / těším se, až si dám další Waititiho filmy, tenhle mě bavil i dojal(15.1.2020)

 • salisbury
  ****

  Satiristická komedie Králíček Jojo od Taika Waititiho mi rozešplouchla do tváře chechot nad kterým i rozum stál. Parodie hrající si s nacismem byla abnormálně výtečná a již samotný režisér Taika v roli Ády byl naprosto skvělý. Pohrál si nejen s režií a jednou z pohlavních rolí, ale též geniálně zapracoval na scénáři, který neměl chyb, neb "Arbeit macht frei". Již Thor Ragnarok z jeho režijní dílny byl zdařile vtipný a rozhodně nezklamal ani následný Králíček Jojo, kterého luxusně herecky dle scénáře na plátno zrcadlí Roman Griffin Davis ve své herecké prvotině. Scarlett Johansson se zablýskla několika výtečnými momenty a stejně tak i Sam Rockwell, kterému role byla šitá na míru jak nacistická uniforma posetá svastikou. Nesmím opomenouti, že snímek se z větší části natáčel v naší rodné domovině, což je občas z filmu znát a přidá mu to jistojistě na kráse.(23.1.2020)

 • ScarPoul
  ****

  Príjemné a úsmevné. V odľahčenej rovine funkčnejšie než vo vážnejšej. Nepôsobí to konzistentne. Dokonca nám to prezentuje pre príbeh zbytočnú postavu Scarlett Johansson. Zároveň vzťah medzi Jojom a židovským dievčaťom by som posunul do tej ľudskejšej roviny. Ich vzájomný vzťah bol síce pekný kvôli hlavnému duu ale žeby som zrovna ich emóciám veril sa nedá povedať. Rockwell ako postava vyhráva. Skvelá hudba a vtipy - hlavne hajlovačka. Waititi je rozhodne zaujímavý tvorca. Prvá hodina funguje tak ako má. Ku koncu kedy sa aj Hitler zjaví, len aby sa nepovedalo mi ale potvrdila roztrieštenosť celého príbehu. Dávam slabé 4* pretože finálny tanček to v tomto prípade zachránil.(24.1.2020)

 • zablaga
  *****

  brilantné(22.2.2020)

 • Vxxx
  *****

  Film vás vtáhne do děje absurdním a dokonalým humorem a pak si vás udrží příběhem a emocemi. Brečela jsem jak smíchy, tak dojetím. Možná nejlepší komedie letošního roku. 5*(17.12.2019)

 • ivishka
  **

  Zvláštní. Velmi zvláštní. Ze začátku vtipné a potom to bylo prostě přesně to co jsem nechtěla aby se z filmu stalo. Nápad na film dobrý a Hitler byl zahrany taky dobře, ale všechny vtipne momenty se samozřejmě objevily v traileru a nic dalšího tak vtipného tam nebylo. Ač jsem se na tento snímek těšila, tak mě docela zklamal.(8.2.2020)

 • silentname
  *****

  Mám vždy radosť, keď sa mi podarí vidieť filmy skôr, než som očakával. Príde mi to ako také malé vianočné prekvapenie. "Jojo Rabbit" rozhodne takým filmom je. Dúfal som, že ma to nesklame, a musím povedať, že film rozhodne priniesol to čo som čakal. Alebo možno trošku viac. Čakal som, že ma film poriadne pobaví. A je pravda, že ako satira to funguje celkom dobre. Všetky scénky s Hitlerom sú vynikajúce a rovnako aj niektoré momentky v tábore pre Hitlerjugend fungujú. Z toho prichádza najväčšia dávka komédie. A ešte je tu Yorki. Ktorý bude mať tiež niekoľko skvelých scénok. No čo film podľa mňa vysoko posúva vpred sú práve jeho silné dramatické momentky. Nikdy nie sú preflákuté, dodávajú tomu všetku dávku emócií a pôsobia presne tak ako majú. Najlepšia časť je asi scénka, keď Jojo spozná popravenú postavu. Keby som bol dieťaťom, tak reagujem asi úplne rovnako. Sam Rockwell je skvelá postava a je vidno, že aj medzi nacistami boli dobrí ľudia. A pochopili, že sú dôležitejšie veci, než to za čo bojovali. Scarlett Johanson je takisto skvelá. Thomasin McKenzie a Roman Griffin Davis sú veľmi uveriteľní a správne režírovaní. Pôsobia maximálne prirodzene. A potom je tu to nádherné finále. Posledných 20 sekúnd filmu nezabudnem. Mám s filmom asi dokopy len jeden problém. A tým je fakt, že keby bol natočený v nemčine, pôsobil by uveriteľnejšie. Herci sú okey a rovnako aj dialógy, no anglická komunikácia tomu nedáva ten nemecký feeling. Ale osobne to je môj jediný problém s filmom a dosť malý. Inak to splnilo všetky očakávania a odporúčam film vidieť. Dokonca si myslím, že je ten film v dnešnej dobe asi aj potreba vidieť. Hodnotenie: A(22.12.2019)

 • luka4615
  ****

  Taika Waititi rulez again! Jojo Rabbit je totiž nádherně nasnímanou podívanou, na níž Vás zaujme jeho typicky břitká satira, jež se nyní navíc prolíná s motivy dospívání, nalezení sebe sama a nahlížení na temné události naivní dětskou optikou. Režisér s těmito atributy pracuje ve stylu sobě vlastním, takže pokud jste ještě navíc viděli jeho dřívější počiny, ihned si tento důvěrně známý filmařský jazyk znovu zamilujete. Za zmínku rovněž stojí i precizní herecké výkony, poměrně zvláštní, avšak možná právě proto úderný soundtrack (The Beatles!) a působivé reálie, pročež toto všechno dohromady vytváří skvěle namíchanou komediální podívanou, na níž se dívá jedna radost. A můžete mi vážně věřit, že toto všechno si v kombinaci s Waititim jakožto Hitlerem získá Vaše filmové srdce! „You're not a Nazi, Jojo. You're a ten-year-old kid who likes dressing up in a funny uniform and wants to be part of a club.“ (2.1.2020)

 • erased
  ****

  Hi, Adolf. Po bezmála úžasném úvodu jsem měl dost velké pochybnosti, že má Taika Waititi dost materiálu pro celý film. Ostatně se i postupně ukázalo, že patos většinou jen tak tak vystačí účelu protože není moc těžký průběh každé scény průběžně předpovídat se stoprocentní přesností, a ani toho Adolfa nakonec není tolik, kolik premisa filmu naznačuje. Montypythonovský humor i tragikomická nálada ale film bez problému utáhnou. Osobně nejvíc oceňuju právě umění navození atmosféry, kdy jsem si během těch německo-českých procházek nesčetněkrát vzpomněl na Bowieho (a to i bez té snad zamýšlené spojitosti s Aladdinem). Ten warm fuzzy závěr totiž nenechá chladným ani kus kamene. ...und wir sind dann Helden!(15.1.2020)

 • Laxik
  ****

  Těch vtipů tam je vlastně pomálu a většinou nejde ani tak o zaručené kameňáky, jako spíš o humor nehumor vycházející z absurdní situace brané postavami naprosto vážně. Spíš jde o velmi milý a velmi drsný film o rodině, lásce a mezilidských vztazích vůbec. A nebudu lhát, v jeden moment jsem maličko natahoval.(23.1.2020)

 • Rybizek
  *****

  Satirická komedie? Ne, tak úplně. Ale pokud v sobě člověk nemá jistou dávku nadsázky, tak by do kina rozhodně neměl chodit. V jednu chvíli totiž brečí smíchy a v mžiku ho uzemní tvrdá realita. Mně osobně to přišlo jako směsice 'Allo 'Allo! s La vita è bella nebo s Musíme si pomáhat. Hodně mě bavila role Sama Rockwella a parodování "Ády" režisérem také stojí za zmínku. Ona role Scarlett Johansson, např. když si hraje na manžela, byla také dosti mrazivá. Každopádně ztvárnění mysli malého Rabbita bylo kreativní a možná bych řekla i reálné. Nějak podobně výchova malých nácků mohla probíhat. Waititi zazářil a věřím, že ho ceny neminou, 92%.(26.1.2020)

 • Lacike
  *

  Už trailer mi vôbec nepripadal vtipný, ale po toľkých nomináciách na Oscara som to riskol v domnení, že film má nejakú hodnotnú myšlienku. Výsledok na mňa pôsobil ako jeden zo slabších skečov SNL natiahnutý na celovečernú stopáž. Tie vtipy sami o sebe vôbec nie sú vtipné a to, že sa v nich zosmiešňujú náckovia, mi proste nestačí. Trochu lepšia je vážnejšia línia v ktorej sa malý vygumovaný nácek skamaráti s mladou židovkou, ale to je tiež tak neskutočne otrepaná téma, že fakt nechápem, čo je na tomto filme také geniálne. Film neprináša žiadne nové posolstvo a humor je nevtipný. Asi to bude môj prvý a posledný film od divného brouka Waititiho. 3/10.(13.1.2020)

 • Lukrecie
  *****

  Naprosto úžasný a luxusní film. Nemám slov. Slova jsou zbytečná. Běžte se podívat. ;) Očekávám ne Králíčky ale Oskárky. :D(14.1.2020)

 • Alementina
  **

  Uf, na to, aby to bylo čistá komedie, tam bylo příliš momentů "cooo?" Kdyby si režisér a zároveň představitel Hitlera odpustil některé věci, tak je to alespon průměrná komedie či spíše ten typ komedie to je fakt blbý, ale je to tak blbý až je to vtipný, takhle je to v mém případě spíše slabší a trochu bizár a protože tomu tři hvězdičky dát nemůžu, musím snížit hodnocení Cats z minulého týdne na 1*, protože to bylo fakt hrozný :)(14.1.2020)

 • filmfanouch
  *****

  Neviděl jsem Co děláme v temnotách, nemusím Hon na pačlověky, zbožňuju Thora: Ragnarok, těším se moc na Králíčka Joja.... Přesně s takovým vztahem k Taikovi Waititimu jsem do kina na jeho nový film Králíček Jojo šel. Jojo mi už z prvních informací, fotek a trailerů neskutečně sedl, moje očekávání poté zvýšila výhra Ceny diváků na Filmovém festivalu v Torontu a potvrdila ho i většina převažujících nadšených reakcí. A o to víc jsem nadšen z faktu, že jsem nečekal nadarmo a dostal jsem ke konci roku parádní kino zážitek s párádním filmem, který si v brzké době rád zopaknu, protože je prostě skvělý! Waititi se ve své novince nevyhýbá svému stylu humoru a pokud vám humor Taiky Waititiho nesedne tak dost možná podepíše váš ortel nad jeho novinkou. Waititiho humor ale zůstává dokonalý v tom jak, že Waititi servíruje vtípek za vtípkem ale zároveň s nimi dokáže vést děj dopředu a nejde o humor, který film brzdí. Zároveň si ale Waititi vybral opravdu náročnou tématiku- Je hodně snadné v Jojovi vidět jen pouhou satyru, která si dělá prdel z 2. světové války, nacizmu nebo nenávisti vůči židům, zároveň ale vypráví příběh jednoho chlapce, kterému propaganda jeho vlasti vymyje mozek a jak tak dospívá mu začne docházet, že nic možná není tak jak se zdá. Jenže je to pořád kluk, který chodí do Hitlerovy mládeže, chce povraždit co nejvíce židů a má za imaginárního kamaráda Adolfa Hitlera. Jenže přitom si ještě pořád neumí zavázat tkaničky a především mu dělá problém zabít už jenom králíka. Waititi si díkybohu pohlídal casting a do role Johanesse obsadil Romana Griffina Davise, který naštěstí umí nejenom hrát ale je přímo fenomenální! Waititi u postavy Joja našel ideální míru mezi postavou, která je fanatickým nacistou a zároveň má být divákovy sympatická a vyšlo mu to. Jojo totiž celý průběh událostí prožívá se svojí dětskou naivitou a většinu věcí si pochopitelně ještě neuvědomuje. Chce jen být tím nejlepším vojákem své zemi, chce sloužit svému vůdci a chce se zbavit oněch děsivých židů. Davis je sympatický klučina, který dokáže prodat všechny humorné scény, zároveň dokáže přitvrdit na vážnou notu a především je na něm skvělé to, že působí jako úplný antinácek což je vlastně podoba jak má postava Joja působit. Králíček Jojo tyhle momenty plné dětské naivity a slepé víry skvěle využívá a Davis tuhle postavu zahrál tak báječné, že mu věštím slibnou budoucnost. Režisér Taika Waititi tu je jinak jako Adolf Hitler. A i opět zde platí, že Waititi nechtěl být tou nejpřesnější verzi Füehrera. Podle samotného Waititiho byl Hitler doslova prostě a jednoduše čurákem a Waititi se ještě pokusil Hitlera ze záhrobí naštvat tím, že sebe jako polovičního žida obsadil do role právě Hitlera. Waititi si tuhle parodickou pózu neskutečně užívá a díky Waititimu je dokonce možné si chvílemi tuhle idolizovanou verzi zamilovat už proto jak si utahuje ze skutečného Hitlera, cpe Hitlerovy známé přednesy s nadsázkou a snaží se být tak nevěrohodně cílevědomě jako skutečný Hitler. Jenže i zde platí, že tohle je celý dokonalý, autorsky promyšlený záměr, který funguje neskutečně parádně a Waititiho Hitler je nyní pravděpodobně moje nejoblíbenější ztvárnění vůdce všech dob. Parádní výkon tu předvádí i Scarlett Johansson, která tu hraje matku, která svého syna od nacizmu netáhne i když je jí to proti srsti, zároveň ale tajně pomáhá židům a bojuje proti své vlasti, kterou vlastně aktuálně nesnáší. Postava Johansson chce být ale především pořád dobrou matkou a kdyby si měla vybrat mezi svým synem a spasením židů tak by neváhala. Johansson tu především hraje ženu, která je na vše sama, musí se starat sama o syna, potýkat se s rodinnou ztrátou a především se vyrovnávat s faktem, že díky svému srdci jde o život nejen jí ale i jejímu milovanému synovi. Je to ale pořád žena, která ani v těžkých chvílích neztrácí nervy a i krušné chvíle přežije se svým humorem. Johansson je tu opravdu skvělá, je ale nutné zmínit, že stejně jako u Waititiho Hitlera platí, že film sází krom na Joja ještě na jednu mladší postavu. A to Elsa v podání Thomasin McKenzie. McKenzie má společně s Jojem parádně budovaný vztah, který se od vzájemné nenávisti (on nacistický fanatik, ona židovka) postupně buduje v něco víc. Postavu McKenzie jde v tomhle směru snadno odsoudit hned za začátku, i jí se ale časem podaří získat si divákovo srdce. I McKenzie by mohla v budoucnu něco ještě reálně předvést. Skvěle si Waititi pohlídal i obsazení vedlejších roliček jako Stephen Merchant v roli agenta gestapa, Archie Yates jako 2. nejlepší kamarád Joja (první je Adolf) Yorki nebo Alfie Allen nebo Rebel Wilson v roli členů výcviku Hitlerovy mládeže. Především u Wilson platí, že má po dlouhé době šanci být vtipná než v její klasické podobě a dokáže ukázat i jiné stránky svého komediálního charizma. A nesmí se zapomenout ani na Sama Rockwella. Rockwella mám hodně rád a jsem rád, že v poslední době dostává dost výrazných hereckých příležitostí, postava Klenzendorfa poté neoplývá jeho klasickým charizmatem a právě on dostává ve finále na starost ty nejvtipnější scény. Zároveň má ale postava Klenzendorfa v rukávu pár skrytých es kvůli kterým si ho zamilujete i z jiných důvodů a budete ho brát i jinak než jako odporného nacistu. Přes stránku výsměchu nacizmu je Králíček Jojo skutečně chytrou zábavou, která si nedovolí zapomenout snad na jedinou možnost si z nacizmu vystřelit ještě víc. Nechybí odkaz na konspirační teorie o jistých experimentech, pálení knih nebo především geniální scénu s pozdravem " Heil Hitler". Waititi především párkrát stočí na opravdu vážné scény, které ale fungují a Waititi dokonce předvede jednu funkční válečnou sekvenci, která si ale pořád nedovolí opomenout jeho komediální styl. A zvládá to. Králíček Jojo odbočky do vážnějších vod zvládá stylově a nabízí i něco víc než jen pouhopouhou odlehčenou zábavu. Waititi si tu naopak dle mě ukousl až příliš velký kus koláče a spokl ho i s navijákem. A především si Taika zase pohlídal vizuál a Králíček Jojo vypadá náramně. Kameraman Mihai Malamiare Jr., který stojí třeba za Mistrem si obrazovou stránku taky pohlídal a krom všeho u Joja servíruje také obrazově parádní zážitek. A do toho zazní Beatles i David Bowie a já si vlastně říkám co bych od Králíčka Joja chtěl víc. Králíčku Jojovi bych ve finále nejvíc vytknul..... Možná posledních 30 sekund, které se i přes parádní dobrovod zvrhli do něčeho co jsem spíš nepotřeboval. Jinak ale hlásím totální nadšení a přeju tomu filmu co největší úspěch co jde. Takhle parádně chytrý, zábavný a dojemný film člověk nevidí každý den a je to opravdu parádní zážitek. Waititi mě nezklamal a i když nemám rád fotbal, budu mít jeho novinku Next Goal Wins s Michaelem Fassbenderem v hlavní roli určitě v seznamu nejočekávanějšch filmů příštího roku. Waititiho vizuální styl a humor mi totiž skutečně sedne a především prostě natočil tuhle parádu. Naprostá spokojenost! Viděno v kině: 2x(26.12.2019)

 • vurhor
  ***

  Dámy a pánové, představuji vám nejpřeceňovanější film minulého roku! Nojono. Udělat tragikomedii z období druhé světové války ve fašistickém Německu holt není nic jednoduchého. Budoucí snímky by si z toho měly vzít ponaučení. Jojo Rabbit upoutal pozornost velice slibným trailerem, který lákal na sympatické herecké obsazení a několik dobrých vtipů, nicméně konečný výsledek je opravdové zklamání. Když opomenu fakt, že celý film vlastně není kdovíjak vtipný (až na pár momentů je to fakt bída), hrozně mě vytáčí, jak nesmírně lacině a nedotaženě tvůrci pracují s hlavní dějovou linkou, ve které se malý Hitlerjugend hošík skamarádí s židovskou holčinou, která tajně přebývá v hošíkově domě. Film až nevyrovnaně přeskakuje z vážného tónu ke komediálnímu, bohužel ani v jednom případě se nedokázal úplně přesně trefit. A přitom to tak pěkně a vtipně začínalo, vlastně bych klidně víc ocenil, kdyby se celý film odehrával na nějakém fašounském letním táboře. Bylo by to takový WesAndersonovský. Plus postava Sama Rockwella dobře nahozená, ale po nějaké době se hodně vytratí do pozadí. Od režiséra povedeného třetího Thora je to pěkný zklamaní. Průměrné 3*(11.1.2020)

 • Pierre
  ****

  Když se strhe takové háló okolo filmu o desetiletém klukovi, který chce být ideálním nacistou a jeho nejlepším kamarádem je Adolf Hitler, nedá se čekat nic míň než řádně ulítlá a lehce kontrovérzní podívaná s hromadou gagů. Ta ale končí tak patnáctou minulou. Ten příběh je už asi dostatečně absurdní sám o sobě, satirický tón se filmem táhne po celou dobu a nadsázka je zde velká ale i tak jsem si později občas říkal ,,teď by se mohlo stát něco fakt vtipnýho´´, nebo ,,z tadytý postavy by se mohla stát pořádná karikatura´´ a ono se to většinou nestalo v tak velké míře jak bych čekal (mimo scény s Hitlerem.) Ale třeba to tak mělo být a i přes občasné menší rozpaky se mi to nakonec líbilo. Dobré satiry je totiž málo a odlehčený pohled na nacismus neuškodí, přičemž výsměh absurditě tohoto nedemokratického tohoto režimu už vysloveně zahřeje na srdci. A pod tím vším se zde ukrývá křehký příběh o desetiletem klukovi, který si mysllí že je nacista, přičemž si na něj vlastně jenom hraje a ve skutečnosti si neumí ani zavázat tkaničku. Nakonec se ale zamiluje do Židovky, což do toho dokonale zapadlo. Před hlavním představitelem Romanem Griffinem Davisem smekám, předvedl opravdu skvostný a typově přený výkon, přičemž snad ani neslezl z plátna. Thomas McKenzie je už starší a měla méně prostoru ale byla neméně skvostná. Mohlo to dopadnout tak že se hlavní dvojice nakonec přidá na ruskou stranu a postupně začnou oslavovat komunismus. Třeba přístě...(5.2.2020)

 • Aleee89
  ****

  Těšila jsem se dlouho a z kina jsem rozhodně neodcházela zklamaná, byť jsem možná čekala ještě trochu větší "řachandu". Ale Králíček Jojo je pod vší tou vtipností vlastně i docela k zamyšlení a zvrat ke konci filmu, no, nečekáte ho a zatrne vám. Moc se mi navíc líbila hudba a to, jak ji tvůrci napasovali na reálné záběry nacistů a davů zfanatizovaných lidí. A herci, v čele s malým Davisem, byli taktéž kouzelní.(7.2.2020)

 • classic
  ***

  Novozélanďan TAIKA WAITITI je mimochodom drzý, ako ploštica vo virtuálnej roli diktátora Adolfa (S)HITlera, zvaného Führera, so štandardne častými pozdravmi: «Heil Hitler» ! A 10 ročný, zapálený, „budúci” nacista Johannes Betzler, inak odchovaný typickou mládežníckou organizáciou-Hitlerjugend, kde im do makovíc vštepujú už vypestovanú, extrémnu nenávisť voči židovskej populácii, si neraz nasadzuje «virtuálne okuliare» , pomocou ktorých sa iba jemu zjavuje najväčší VODCA-Tretej ríše, ktorý ho maximálne motivuje, ako sa stať najfanatickejším členom, čo bude oddane slúžiť záujmom nacistického Nemecka, ktoré sa čochvíľa aj tak ocitá na prahu záhuby. A to je síce ešte v „nedohľadne” , ale dá sa povedať, že už „visí na vlásku” . A čo v takom prípade, ak čírou náhodou narazí na ukrývajúce sa židovské dievča Elsu Korr u nich doma na pôjde, ktorú tam schovala jeho mama Rosie ? Máme tu jeden poriadne veľký problém, a to z oboch strán... ! _ Snímok obdržal hlavnú cenu divákov pre najlepší film na 44. Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte, vďaka čomu som do neho vkladal extra veľké nádeje, lebo taktiež i minuloročný víťaz v podobe Zelenej knihy to dotiahol až na prestížne Oscary v najhlavnejších kategóriach ! Celkové dojmy sú nakoniec akosi pomerne zmiešané, aj keď vôbec nepopieram, že Waititi pred kamerou priam exceluje v koži idiotského Hitlera, z ktorého si neustále šalamúnsky uťahuje, až je to niekedy neúnosné, zároveň aj zvláda ukočírovať snímok, ako komediálny/dramatický režisér súčasne, a tak tým pádom vzniká pôsobivá-dramédia, no nevyvážená + obstojná práca za písacím stolom, ako adaptovaný scenárista podľa knižnej predlohy-Christine Leunens, je interesantná. Ansámbel: malý Roman Griffin Davis sa výborne popasoval so svojou úlohou Králika Joja, a to isté i johanssonka, ktorá si u mňa zlepšila reputáciu. Taika sa snažil o zosmiešnenie tejto ideológie, vysmiať sa jej priamo do tváre, čiže nakrútil pomerne ostrú satiru, keď už úvodné, archívne zábery árijskej rasy sa vkusne miesia s piesňou od The Beatles, a v takomto duchu sa nesie i zvyšok celého snímku, ktorý dokáže aj patrične pritvrdiť ! PS: Moja samotná kritika smeruje ku výprave, ktorá bola až príliš česká, jednoducho všetky tie budovy a prostredie mi evokovali našich západných susedov.(24.1.2020)

 • Morholt
  ****

  Kombinace klasických komediálních prvků s momenty ukazujícími absurditu války a hrůzy nacismu funguje na výbornou. V jednu chvíli se člověk směje při tréninku Hitlerjugend a v té druhé ho zamrazí při pohledu na popravené oběšence na náměstí. Návštěva gestapa či závěrečná válečná pasáž je pak kombinací obojího. Baví i postavy či postavičky na čele Rockwellem či Rebel Wilson, která má utkvělou představu, že se stane obětí kanibalismu. Samostatnou kapitolou je pak hlavní hrdina, za kterého by měl Roman Griffin Davis sbírat jedno ocenění za druhým. Horší to je s linkou skrývané Židovky. Thomasin McKenzie není co vytknout, ale chybělo mi tu trochu víc napětí, které ukrývání nepřátel Říše obnášelo. Já chápu, že Waititiho pohled je ryze dětský, ale přesto jsem toho názoru, že trocha Chlapce v pruhovaném pyžamu by filmu prospěla. Po velkém haló, které filmu předcházelo, jsem sice čekal trochu víc, ale i tak jsem velmi spokojen. 80%(7.2.2020)

 • Heisenberg_
  *****

  "Chlapci tvého gusta mohli slyšet, že Hitler má jen jedno varle. Což je nesmysl. Má čtyři." ... Přestože Králíček Jojo disponuje kvanty svérázných superlativ, nelze k němu převážně říct nic neodmyslitelně podstatného, poněvadž vám naprosto vytře zrak, vezme dech a bezskrupulózně sežehne bránici způsobem, s nímž to dokáže jen ten kreativní šílenec ze země protinožců jménem Taika Waititi - který si okrem střihl našeho milovaného kníratého filantropického lidumila Adolfa, který si každou jednotlivou scénu v níž extravagantně vystupuje a kulometnou palbou sází jednu hlášku za druhou jednoduše krade pro sebe samého. Mimoděk se jedná o fantasticky obsazenou (Scarlettka a Rockwell v jedněch ze svých nejsympatičtějších rolí celé jejich kariéry) pikantní kumulativní smrští černohumorných (avšak nijak kompromitovaných) fórů planoucí a divácky atraktivně vstřícnou anti-válečnou propagandu o nesmyslné podstatě války a také obezřetně sarkasticky kritizující stále aktuálnější otázku stupňující se xenofobie. Nekorektní pozitivně harmonická jednohubka, která vám bezelstně ukradne vaše srdíčko a průběžně mu zpívá nejeden jízlivý poetický evergreen - eskapády árijských mláďat v zajmovém kroužku jménem Hitlerjugend nikdy neměly takový pikantně řízný komediální kumšt. Natožpak kupříkladu bych vůbec neřekl, že byl snímek natáčen v Česku, ovšem menší tušení u mě jaksi panovalo (zato Žatec jakožto natáčecí lokaci bych vůbec netipoval) - tudíž určitě vyčkejte až do konce závěrečných titulků - nejenže si poslechnete legendární Hendel, německou verzi Heroes od Bowieho umocňující finální abreakci, ale také se budete moci kochat tím, kolik mnoho českých lidí pracujících ve filmové branži se na tomto jedinečném majstrštyku v podstatě podílelo. Dle mého skromného úsudku určitě jistý kandidát na akademickou cenu za nejlepší motion picture roku - já jsem se až v extrémně nesnesitelných intervalech řezal smíchy, a to mi jakožto kvalitativní ekvivalent veskrze bohatě stačí - Králíček Jojo evokuje nesmazatelný obdiv a radost, a to je přeci hlavní... Verdikt: náramná satirická tečka za báječným filmovým rokem 2019, respektive i celou dekádou! Senzační komediální pecka jež je zároveň tím nejobdivuhodnějším celovečerním výsměchem existenci nacismu - Taika a jeho laškovný smysl pro absurdno se prostě nezapře. Bravo! 93% ... PS: Nepřipomínal vám Yorki dětskou verzi Nicka Frosta? Mne až neuvěřitelně! ... "Hail Hiteler!" "Was? Who's Hiteler?!"(3.1.2020)

 • Rohy212
  ****

  Heil Hitler, you guys! Taika Waititi v Jojo Rabbit zdůrazňuje jednu věc: nacismus je skutečně absurdní ideologie. Z pohledu chlapce a současnou řečí tak buduje stejně absurdní komedii, z níž se stane povědomé, ale stále velmi milé válečné drama. (LFF 2019)(7.10.2019)

 • Baboonek
  ****

  Abych pravdu nečekala jsem nic moc a proto jsem byla příjemně překvapená. Je tam dost avangardnosti a sarkasmu. Musím říct, že na takto citlivé a smutné téma se humor nedělá úplně dobře a přesto všechno mě tahle nadnesení dost pobavila i donutila se silně zamyslet. Přechody ve filmu jsou nečekané, budí spousty různých emocí a to se myslím velice úspěšně povedlo a proto mix žánrů sedí. Původně bych to klidně typla na divadelní hru, ale musím říct, že bezprostřednost a zapojení české ruky je tam určitě hodně cítit a dodává filmu příjemnou svěžest. Nesedí mi tam jenom Scarlet a to by člověk úplně neřekl.(15.1.2020)

 • ArsenalEagle
  *****

  Jedna z nejlepších satir, kterou jsem kdy viděl. Perfektně zachycená absurdita, dokonalý humor a balancování na hraně.. no, možná bych i ocenil jít i za tu hranu, věřím, že Taika toho měl v rukávu nespočet, ale hold ta dnešní korektnost. Lehkost a trapnost, která ovšem není trapná, ale roztomilá a naivní se line příběhem, který je emočně nabitý a silný. Škoda jen, že ve výsledku se nezdá úplně celistvý, vůbec by nevadilo dodávat v jakém jsme roce, měsíci a dni, protože i když se můžeme chytnout jakýchsi časoprostorových indícií, stejně není těžké se ztratit. V jedné scéně sníh, v druhé už má Áďa v hlavě 2 dírky navíc. Komedie bez vulgarit a záchodového humoru je v dnešní době víc než vzácná, o to víc ji oceňuji. I přes obrovská očekávání jsem naprosto spokojen - Žatec kam se podíváš, herecký koncert a hlavně užívání snad všech (RGD mě v hlavní roli vážně překvapil, ten kluk nám toho ještě hodně ukáže, ve vedlejších rolích excelovali Rockwell s Alfiem, Merchant, Archie Yates), Taika boduje na všech frontách, postavy nejsou vůbec černobílé a jsou skvěle napsané a jak jsem už psal, tak i výborně zahrané a užité. Nevadilo by mi, kdyby si film držel jen komediální notu, protože ta tu fungovala lépe než fantasticky, nicméně i na vážnější strunu se zahrálo překvapivě kvalitně. Trefa do černého! 30. 12. 19. předpremiéra, Žatec.(30.12.2019)

 • Reesam
  *****

  Genialni!(14.1.2020)

 • Adasin
  ***

  Rozpolcený film, rozpolcené hodnocení. Bylo to, jako bych sledovala dva jiné filmy slepené do jednoho. Bylo tam sice to samé prostředí, ti samí herci, ty samé postavy, ale jako by se všechno vyskytovalo dvakrát ve dvou variantách jednoho příběhu - v komediální a vážné. A tyhle dvě varianty mi nějak nešly dohromady. Nefungovalo to. Přepínání mezi žánry mi přišlo příliš křečovité, nepřirozené, jakoby z donucení scénáře a režiséra. Nelíbilo se mi, jak se mě tvůrci v jednu chvíli snažili rozesmát, jako že se nic neděje, jako že válka a Nacisti je jenom sranda, a v druhou to utnuli a chtěli mě rozbrečet, jak je ta válka hrozná. Vážná varianta příběhu na mě párkrát i dost zapůsobila, to musím uznat, už jen proto si myslím, jak skvělý a dojemný film to mohl být, kdyby se hrálo jen na tu vážnou notu. Pouze komediální varianta by možná fungovala také, ale tady jsem měla problém s Waititiho humorem. Nesmála jsem tolik, jak si asi tvůrci přáli a Waititho imaginární Hitler mi nepřišel vtipný skoro vůbec. Naopak mi to přišlo přepálené, nedivila bych se nějaké kontroverzi (podobně bych se nedivila ani i kdyby se něco zvedlo kolem těch karikatur Židů). Imaginárního Hitlera jsem neměla moc ráda možná i kvůli tomu, že mi Taika Waitit není moc sympatický. Aspoň tady ne, jako Korg v MCU je fajn. Co se ostatních herců týče, tak tam si nemám na co stěžovat. Dětští herci byli skvělí a potěšili mě mí oblíbenci Scarlett Johansson a Sam Rockwell. Byla jsem překvapená, že mi vůbec nevadila Rebel Wilson, která mi jinak z nevysvětlitelného důvodu vadí (mimochodem jsem to tak měla už před Cats). ----- Kromě Scarlett Johansson (i když ta by si to ještě víc zasloužila za Manželskou historii), určitě Jojovi přeju Oscara hlavně za výpravu a kostýmy, to všechno se povedlo a samozřejmě mi udělalo radost i české prostředí. Za ten střih bych to Jojovi asi nedala, tam mi ostatní nominovaní přišli lepší. Za adaptovaný scénář se neodvažuji hádat, jelikož jsem nečetla knihu a upřímně to ani nemám v plánu. No a za nejlepší film bych mu to nedala už vůbec. 6/10(14.1.2020)

 • salalala
  ***

  Trochu zvláštní směsice drsného válečného dramatu a brutální satiry. Waititi měl v hlavě evidentně strašně moc motivů, které bohužel využil snad úplně všechny, což je na jednu stran fajn a příjemně nekompromisní, na druhou stranu ale díky tomu výsledek působí tak nějak polovičatě. Některé scény jsou naprosto fantastické (výcvik malých nacistů, prohlídka bytu, závěrečná válečná scéna), jiné jsou ale oproti nim až na hranici trapnosti a tato nevyrovnanost se táhne prakticky celým filmem. Waititi má cit pro vypointování a načasování některých vtipů, nebojí se jít mnohdy až na dřeň a pár momentů se vskutku může zapsat do zlatého fondu válečné satiry (úžasná scéna s hajlováním). Daří se mu vytvořit i potřebnou atmosféru a vše má svižné tempo, v němž se pořád něco děje. Trochu na škodu pak je, že seriózní scény, které by měly být mrazivé, tak úplně nepůsobí a do celku se moc nehodí. Jestli ale něco stojí za vyzdvihnutí, je to naprosto fenomenální vedení herců. Roman Griffin Davis je v ústřední roli famózní a v tom nejlepším slova smyslu roztomilý, ostatně všichni dětští herci jsou velmi dobří a žádný z nich není přehnaně otravný. Scarlett Johansson tu sice není tolik, i ona je ale výtečná a scéna s imaginárním manželem je jejím naprostým vrcholem, Sam Rockwell je taktéž výtečný a i jako nacista těžký sympaťák, jen samotný režisér v roli Hitlera nepříjemně a samozřejmě záměrně extrémně přehrává, což je ke konci už trochu rušivé. Jojo Rabbit je poměrně vydařená záležitost, která je ale trochu nevyrovnaná a nemá natolik silný a celistvý příběh, že by dokázala zaujmout více než jednou. 60 %(24.1.2020)

 • Blackhand47
  ****

  Když jsem poprvé slyšel, že Waititi plánuje natočit satirický film z období druhé světové války, moc jsem tomu nevěřil. První trailer nakonec změnil můj názor a ve výsledku je to opravdu povedený snímek, který jednotlivé archetypy a situace vyhání až do extrému. Postava imaginárního Hitlera je tu však bohužel tak nějak navíc a myslím si, že bez něj by byl film daleko lepší a třeba by utržil i nějakou tu trofej navíc. Dětští herci předvedli jinak opravdu skvělé výkony a opravdu mě pobavil Jojův tlustý kamarád, který ve finále jen tak otočí stranu a pád Německa přijímá, jako by se nic nestalo. 80%(22.2.2020)

 • kajas
  ****

  Waititimu se povedlo natočit zajímavý mix bláznivé komedie a válečného dramatu, hranice mezi odlišnými žánry je ale tenká a někdy bylo opravdu těžké se po výbuchu smíchu naladit na vážnou scénu s popravenými odbojáři. Vyzdvihnout ovšem musím herecké výkony dětských představitelů, zejména naprosto fantastického dvanáctiletého Romana Griffina Davise, který byl za svůj výkon nominovaný na Zlatý glóbus, a já pevně věřím, že tohle je teprve začátek jeho zářné kariéry.(22.1.2020)

 • Eldrick
  **

  Spin-off filmů Wese Andersona, tudíž mě to úplně minulo. Naopak jsem spíš trpěl. Není to vtipný, nemá to žádný rytmus vyprávění. Je to jen divnost přesraná totálně nesourodými nápady.(15.2.2020)

 • nithiel
  *****

  Perfektní, bláznivá satira postupně přejde v syrové drama. Obě polohy se umí prostřídat v pár záběrech a přitom obě působí tak, jak mají. Scéna s houpajícími se botami naprosto dokonalá.(1.2.2020)

 • Necron
  **

  nonsense overhype! potencial velky, ale nevyuzity - vsechno zajimave a vtipne obsahuje trailer. pobavil yorki (archie yates) a taika waititi se svym vtipnym hitlerovskym prizvukem a taneckama.(8.2.2020)

 • BoredSeal
  ****

  Výborný inteligentní scénář a herci, chytrá kombinace temného filmu a černé absurdní komedie. Když film občas zpomaluje kvůli naivitě dětství, umí připomenout, co za hrůzy zažili naši prarodiče.(14.2.2020)

 • Necrotongue
  ***

  S tímto typem filmů mám určitý problém. Pořád nemůžu pochopit, proč se musí za každou cenu kombinovat drama s komedií, když pak ve výsledku pořádně nefunguje ani jedno. Přitom zvlášť by mě to určitě oslovilo víc: drama mě zasáhlo i donutilo k přemýšlení, u komediálních momentů jsem se bavil (až na toho podivného Hitlera, to bylo šlápnutí do teplého střevního produktu), jenže fúze nějak nedopadla. Každopádně musím pochválit herecké výkony Scarlett Johansson, Sama Rockwella a Adolfa Hitlera (a. z.) a nápad s německými ovčáky. P. S. Bez němčiny to nebylo ono.(26.2.2020)

 • Nach
  *****

  Film, který je k zamyšlení i film, který patří k tomu nejlepšímu, co jsem za uplynulý rok v kině viděl. Králíček Jojo je dramatem i černou komedií s velice propracovaným scénářem. Každá osoba v něm hraje svou předem danou úlohu vůči hlavnímu hrdinovi, chlapci kterému říkají Jojo. Jojo je antisemitský, propagandou ovlivněný kluk jemuž Třetí říše ukradla dětství. Vidí svět černobíle a jeho imaginárním kamarádem je Adolf Hitler. Teď ale zjistil že se v jeho domě ukrývá židovka. A právě interakce s ní, začne narušovat jeho antisemitskou jednotu. Jak zřejmě z výše řečeného vyplívá, příběh je velice vrstevnatý. Zároveň ale svým způsobem naivní - přece jen vidíme svět očima malého chlapce. Je v něm plno skrytých významů i ironie. Herci zde hrají excelentně ať v dětských či dospělých rolí. Taika Waititi zabodoval a vytvořil dílo, které si opakovaně moc rád připomenu. Obří palec nahoru i doporučení a plný počet hvězd. 85%(31.12.2019)

 • Aljak
  *****

  Perfektné! Tragikomická smutno-pekná dojemná satira - asi takto by som označil tento pozoruhodný a nesmierne originálny film. Na prvý pohľad možno komédia, ale keď tak človek číta medzi riadkami, tak je to presne ten typ filmu, ktorý v sebe ukrýva obrovskú symboliku a množstvo skrytých odkazov. Ja som bol spočiatku filmu síce trochu skepticky, ale musím uznať, že čím ďalej sa dej a zápletka rozvíjali, tak priamo úmerne rástol aj môj záujem a filmový zážitok. Roman Griffin Davis v úlohe chlapca Jojo, bol naozaj vynikajúci! Samozrejme, aj všetci ostatní. Za mňa zatiaľ jeden z TOP filmov roku 2019! P.S. Ten koniec bol fakt roztomilý.(17.1.2020)

 • URBAN
  ***

  (31.12.19/Cinema city)(21.1.2020)

 • Rocky88
  ****

  Originální mix válečného dramatu a parodie na vše okolo nácků a jejich vypíčených ideálů. Někdy jsou ty skoky z dramatu do komedie trochu těžce naroubované, jindy je to zase příliš vážné, v celku ale výborně pobaví (především vše s Dolfiem) a člověk z kina odchází s úsměvem na rtech. Johansson a Rockwell jsou výborní, stejně jako ústřední dvojice dětských herců. Film roku to rozhodně není, ale komedie roku určitě.(26.1.2020)

 • Pajky3
  *****

  Chichester, 5.1.2020 Tohle je naprosto perfektní film a jsem strašně rád, že jsem se na něj vydal do kina. Taika Waititi to uchopil skvěle a já se dlouho nebavil u něčeho takhle originálního. Na druhou stranu se mi líbí, že i když tam nechybí vtip, tak to skvěle funguje i v dramatických okamžicích a několikrát přijdou opravdu překvapivé scény, kdy k slze není daleko. Jsem nadšený z toho, že není třeba fekálního humoru, aby vznikla dobrá komedie. Postavy zajímavé, obsazeno skvěle, příběh milý a lidský, takže podle mě není moc, co vytknout. Rozhodně film, který se vyplatí vidět. Navíc je krásné sedět v Anglii v kině a vidět krásy z Čech.(5.1.2020)

 • čidlo
  *****

  Perfektní....plakal jsem 😉 smál se co víc si přát. Herecké obsazení na výbornou.Ps: Verbale jsi z OV.? Chtěl bych tě poznat a moc....(20.1.2020)

 • epicek
  ****

  Waititi je poslední dobou můj velký oblíbenec a proto jsem byl neskutečně zvědavý, jak naloží s takovou látkou.Musím přiznat, že vlastně jsem ve finále dost spokojený. Humor fungoval tam, kde fungovat měl a vážná rovina filmu, nesla i perfektní poselství a dala jasně najevo Taikovu myšlenku. Nemůžu se ale zbavit pocitu, že kdyby to celé byla jedna velká satira, tak by to víc sedělo do Waititiho stylu, protože tohle odvětví zvládá fakt elegantně. Každopádně, hrozně příjemná záležitost, co má hloubku. You're not a Nazi, Jojo. You're a ten-year-old kid who likes dressing up in a funny uniform and wants to be part of a club. (27.1.2020)

 • chelseaman22
  ****

  Jojo Rabbit stojí a padá na příslušníkovi hitlerjugend, který si Židy představuje jako mix čerta s oslem, přičemž toto stvoření by optimálně mělo mít tři ocasy a nadmíru potentní genitál. Nicméně po střetnutí se s tímto monstrem příslušník zjistí, že tento mix se spíš podobá árijcům, avšak nadočnicové oblouky a stav bankovní konta se liší. 80 % Celosvětový příjem k 25. 1. 2020: $44,574,637, což je 3,18 násobek rozpočtu(27.1.2020)

 • Streeper
  ****

  Tak tohle se hodně povedlo! Je to originální, je to vtipné a je to i smutné. Taika Waititi opět ukázal, že umí překvapit a s tímhle dle mého názoru dostal skoro každého diváka. Navíc Adolf Hitler v jeho podání je naprosto skvělý! Klaním se před jeho výběrem herců. Hlavní představitel není žádný krásný chlapec, ale normální klučina z vesnice, který se zkamarádí s židovkou, o které si myslí bůh ví co. Hodně jsem se u filmu nasmála, nevěřila jsem, že někdo dokáže z tak vážného tématu udělat opravdu povedenou satiru, Waititimu se to povedlo. Je ale pravda, že místy mi snímek přišel trochu zdlouhavější, a můj názor je takový, že jedna určitá a důležitá smrt, tam mohla být lépe zpracovaná, bohužel jsem necítila takové emoce, jako bych měla. Jinak je to skvěle natočený film, na který se vždy ráda podívám.(27.1.2020)

 • Kolikokoli
  *****

  Takže, dámy a pánové, můžu říct, že Jojo Rabbit je snad nejlepší film posledních několika let. Nečekejte komedii na odlehčenou. Naopak během toho filmu vystřídáte snad všechny emoce, co jdou. Dokonce i závěrečné titulky stojí za zhlédnutí :). Dávám plný počet 5 ze 7.(17.2.2020)

 • ProNotor
  *****

  Tak to jsem nečekal, překvapení ve všech ohledech, našel jsem si tam hodně zábavných, ale i poměrně dost smutných scén. No fanatismus na prvním místě, spousta malých náglů v čele s kapitánem K. a totálně nefungujícím systémem výcviku malých hitlerjugend. Tady satira fungovala opravdu dobře. Film mě bavil od začátku až do konce svojí odlehčeností a těžkou nadsázkou. Pěkných 5*.(24.2.2020)

 • necisty
  ****

  Po úvodní scénce se šhitlerem jsem se modlil, aby kámoš neřekl, že se zvedáme, protože už i já po tom zatoužil. Ale potom, co dostali prostor jiní a děj se později začal vybrušovat, jsem začínal měnit názor až jsem ho posunul do naprosté blaženosti. Opravdu se zde až neuvěřitelně přecházelo z humoru do husté a dechberoucí atmosféry. Bylo to strašně dobře napsáno, každá postava vám něco předá a poslední minuty filmu vás nenechají spát. ... GA Cinema(28.1.2020)

 • tomeek
  ****

  Uffff, prej komedie! Takový rollecoaster jsem dlouho neviděl a nikdo mě nevaroval. 3,5*(26.2.2020)

 • campix
  ***

  Taika Waititi je opravdu originální režisér a já se na každý jeho kousek moc těším. Ukázal, že menší vtipné produkce jsou pro nějak jako dělané v Co děláme v temnotách nebo Honu na pačlověky. Na druhou stranu ukázal, že dokáže ukočírovat i velký Hollywoodský blockbuster ve formě třetího Thora. Teď se pouští zlatou střední cestu. Králíček Jojo je více artová záležitost, ale plná velkých hereckých jmen. Celkové hodnocení je ale hodně rozporuplné, protože na parodování nacistického režimu si vylámalo zuby už více kvalitních tvůrců a ani tady nejsem jednoznačně přesvědčen, že se to stoprocentně povedlo. Ano jsou zde velmi vtipné momenty a na druhou stranu i velmi smutné momenty, kdy už člověk skoro sahá po kapesníčku, ale celkově je to takové rozporuplné. Asi je potřeba nechat film trošku uzrát nebo mu dát ještě šanci. Tady je ta hranice hodně tenká.(31.12.2019)

 • CzechGod
  ****

  no podle toho hakace v kosoctverci je hned videt, ze na tom filmu se podileli i Cesi ;)(26.1.2020)

 • PavelVanekArt
  ****

  Celkem ujetá parodie Nacismu, ale hlavně je to vtipný, sympatický, pestrý, dobře zahraný, osobitý. Postava Yorkiho byla nejvíc vtipná a Hitler byl někdy trochu víc mimo, ale ve výsledku pohodovej feel good chill shit. 4* a.k.a 85%(22.2.2020)

 • SeanLSD
  *****

  Ge-Ni-Ál-Ne! Film roku. A ako obvykle, keď sa stretnem s dokonalosťou, ktorá mi vyrazí dych, nedokážem sa k nej vyjadriť... - iba žasnem.(24.2.2020)

 • Dado
  *****

  Vynikajúca tragikomédia, ktorá v priebehu necelých dvoch hodín dokáže výstižnou satirou poukázať na absurdnosť nacistického režimu a zároveň (čo si na filme cením ešte viac) vierohodne preniesť na plátno strach, utrpenie, ale i nádej ľudí zasiahnutých vojnou v odlišnom svetle, než v akom sa o to doteraz s väčším či menším úspechom pokúšali iní filmári. K jednotlivým aspektom filmu nemám žiadne vážne výhrady; zachytenie rozkladajúcej sa Tretej ríše v českých kulisách bolo dôsledné, herecké výkony zo strany ostrieľaných hollywoodskych tvárí i mladých nováčikov presvedčivé. Osobitnú zmienku musím venovať hudobnému sprievodu - nemecká verzia Bowieho Heroes zapasovala do záverečnej scény absolútne dokonale. (90%)(26.12.2019)

 • marhoul
  *****

  Ve sváteční večer 1.1.2020 jsem si asi nemohla pustit pěknější nový film, než je Jojo... Trefil se mi do vkusu přesně a ani nemám chuť to více rozvádět. Snad se bude líbit i vám. Ode mě plná palba. Scénář je naprostá pecka, nad kterou by se mohl zamyslet i úplně vymaštěný xenofobní blb.(1.1.2020)

 • Tosi
  ***

  Zesměšňování fašistickejch ideálů je dobrej nápad a fakt jsem si chvíli myslel, že to bude nejsrandovější film roku. No, co stačí na chvíli, nestačí na celej film. Nesedlo mi to.(27.1.2020)

 • JimmyII
  *****

  Geniální, procítěná a láskyplná fraška propojující satiru, monthy pythony a Diktátora, po svém, pro současnost. Scenáristicky dotažené do každého slova, nabušené nápady a vtipem. Vizuálně strhující, nádherné od kamery přes kostýmy a výpravu po lokace. Těch detailů! Herecký koncert, od titulního Romana Griffina Davise přes Scarlett Johansson, Thomasin McKenzie a Sama Rockwella až po akurátně pitvořícího se Taiku Waititiho jako Hitlera. Láska.(18.2.2020)

 • elanius
  *****

  Okrem výborného, potrebného a vysoko originálneho filmu ma samozrejme potešil aj nasratý verbal. Presne takto na nich treba.(3.2.2020)

 • major.warren
  *****

  Králíček Jojo je skutečný film! V kině se dá pořád žasnout. Jojo Rabbit, jak zní původní název, je jeden z těch snímků, u nichž vás libově „nakazí“ již první trailer, a na kinopremiéru jste natěšeni jako malé děti. Něco na tom bude, protože Králíček Jojo je film, jaký se nevidí každý den, dokonce ani každých pár let. Novozélandský rodák Taika Waititi, známý režisér třetího Thora a oblíbený tvůrce se upsal dílu velice náročnému a ziskově nejistému. Se svým talentem však udělal z Králíčka Joja, mimo jiné natáčeného v české koprodukci a s českým štábem, více než by kdo čekal. Byť komedií z období II. světové války jsme viděli hned několik, Waititiho snímek ve světě jen těžko najde obdobu. Režisér vypráví zcela jedinečně, zábavně, bez jediného klišé, a napohled ztřeštěným způsobem, za nímž ovšem stojí do detailu vyšperkovaný scénář. Dílo, které Waititi bravurně zpracoval a dotáhl k dokonalosti je postaveno na nápadu, osobitém stylu, tvůrčí odlišnosti, a vtipu. A když je režisér skutečný filmař, divák je v sedmém nebi. Nápad a hravost, to je celý klíč k úspěchu. Jojo je malý německý hoch, má imaginárního kamaráda Adolfa Hitlera, žije jen s maminkou, zatímco otec válčí v Itálii, a on touží po jediném: Být nejlepším nacistou a stát Hitlerovi po boku. Zato maminka, jakkoli syna navenek podporuje v jeho válečném úsilí, skrývá nemalé tajemství… Co mě na celém filmu baví snad vůbec nejvíce je jeho přirozená síla, jež si zakládá na upřímnosti, opravdu tvrdém humoru, a lásce k vlastním hrdinům. Malého „nácíčka“ Joja si prostě zamilujete. Což je zásluhou především hlavního představitele. Roman Griffin Davis je přírodním úkazem. Dětský (ne)herec je neskutečně přirozený, svou roli si užívá, a je zřejmé že před kamerou objevil své pravé místo. Velmi dobře mu přihrává i Thomasin McKenzie, s níž je dokonale sehraný. Výborný je i sám Taika Waititi, který dodal postavě fiktivního Adolfa Hitlera tu nejzábavnější formu, o jaké se vám vůbec může zdát. Scarlett Johansson v roli Jojovy matky vyzařuje neskonalou půvabností, a je skutečně fantastická. Obdobně potěší přítomnost jako vždy výtečného Sama Rockwella, a dále Rebel Wilsonové či Archieho Yatese v roli Jojova kamaráda Yorkiho. Atmosféru Waititi buduje už od úvodního záběru. V záplavě „Heil Hitler“ a výbuchů smíchu do deseti minut oněmíte údivem a zůstanete němí až do skončení závěrečných titulků. Humoru je akorát, stejně tak bojových scén. Křehká proporce emocí a legrace je zde hodna obdivu. Žánrově Králíčka Joja zařadit je nemožné. Těžko se spokojí s označením „válečná satira,“ přestože její prvky zajisté má, rozhodně jimi na své sto osmi minutové cestě plné nápadů nekončí. Najdeme zde romanci, válku, rodinnou komedii, i western. Nechybí ani napětí, jež se nejvíce projeví při návštěvě gestapa. V druhé půli se dostaví i slzy a válka v přímém přenosu, a finální rozuzlení, nesoucí se v duchu jednoho velkého vítězství a prohry, přežití a smrti, a lásky zároveň, je absolutní špičkou. Krásnou výtvarnou stránku dotvářejí komorní výprava a prosté, přesto však nádherné kostýmy. Všechny aspekty filmařiny se zde výtečně spojují - od „uvolněné“ stylizace a hravé hudby Michaela Giachinna, přes kameru, po samotné herce. Luxusní a průlomový je i výběr hudebních klasik od Beatles po Heroes od Davida Bowieho. U Králíčka Joja, ať už působí jakkoli, se těžko hledají chyby. Zamrzí snad jen, že některé postavy neměly až tolik prostoru, zejména pak úžasný Sam Rockwell v roli německého kapitána, toho času školitel Hitlerjugend, a samozřejmě vynikající Waititi coby Hitler. U tohoto mistrovského díla se bohužel od některých diváků dočkáme nepochopení a hysterie z důvodů morálních předsudků, pocitu zlehčování a výsměchu, takže ve finále tato skupina film v kině nenavštíví, a to je velká škoda a hlavně chyba! Králíček Jojo má v sobě totiž tak silné poselství, že všechny morální obavy hravě strčí do kapsy. A navíc, divák má po pár minutách jasno, komu se to vlastně smějeme. Králíček Jojo je kouzelná a nepopsatelná podívaná, kterou stojí za to vidět. A pak? Pak už se dá jen žasnout…85% a nejlepší hodnocení. Za nejlepší scénu považuji tu finální:-).(5.2.2020)

 • Hamaradža
  ***

  Takto vnímajú američania holokaust? S Rebel Wilson? 2,5*(8.2.2020)

 • Lamprea
  ***

  Silný 3*. Druhá polovina o parník lepší, než polovina první. Trochu paradoxně je mnohem zábavnější vážná linka, než ta komediální - ta sice nabídne pár opravdu dobrých fórů, ale většinu času mi přišlo, že to trochu láme přes koleno. Každopádně skvělá hudba a vynikající!!! Sam Rockwell, kamerka taky, ale až moc mi to připomíná filmy Wese Andersona.(27.12.2019)

 • C0r0ner
  ****

  Dnes se to vidí zřídka, že někdo přijde s něčím vážně originálním, a jeden z takových lidí je Taika Waititi. Hodně mi to v mnoha ohledech připomínalo Zlodějku knih, přičemž tady dostal každý herec špičkově napsanou postavu a vůbec byla radost se na to dívat. 85%(1.1.2020)

 • Timak
  *****

  Taika je jiný režisér, kterého nemusí každý a jeho filmy jsou prostě hodně jiné. Ale Jojo Rabbit je i pro takové diváky, kteří zrovna nejsou fandové jeho stylu. Hrozně mile mě to všechno překvapilo. Že Scarlett umí hrát, to jsem věděl, ale nějak jsem si to už neuvědomoval po těch všech vdovách, ale tady mi to zase připomněla - díky za to. Sam je skvělej v každé roli, stejně jako tady. Rebel se mi sem vyloženě hodila a Alfie bude asi už navždy ten bez ptáka. Kdo mě ale překvapil nejvíc je mladičký Roman. V 11ti letech takhle hrát, to se jen tak nevidí (naposled Haley Joel Osment v Šestém smyslu). Mimochodem také mu bylo v té době 11 let a také byl za svůj výkon nominovaný na Zlatý Globus. Film celkově za solidní 4*, tu jednu navíc dávám za krásné lokace města Žatec.(5.1.2020)

 • Trustme
  ****

  Nejlepší scénář, nejlepší herci v dětských rolích a nejlepší česko-novozélandský protiválečný film, který mohl vzniknout až 74 let po druhé světové válce.(10.1.2020)

 • Johnny.ARN
  *

  Čakal som väčšiu pičovinu. Toto je len klasické židovské vyplakávanie a lovestroy na pozadí robenia si srandy s Ríše. Pritom sa tam dalo zasmiať len v úvode na tom kempe. Inak je to útok na city a karikatúra v jednom. A bez nemeckej techniky, hlavne že amíci jej tam majú jak nasranej. Nominácie absolútne mimo mísu. Rockwell však vie podržať aj takýto dríst. Súcitná 1 z 5(25.1.2020)

 • Honzua
  *****

  Jestli takhle budou vypadat všechny budoucí crowdpleasery, tak jsem spokojen. Že budu někdy bulet za tónů německy zpívaných Heroes od Bowieho jsem taky nečekal. Zhejtovat to je lehký, a mnohdy výtkám rozumím, ale tohle navzdory své přístupnosti masám mělo vážně obrovskou duši; a to je nakonec rozhodující. PS. Už jen za toho Rockwella!(29.1.2020)

 • svobik
  ****

  Jo, jo! V rámci klasické hollywoodské produkce vlastně docela úkaz, Waititiho satira je dost jiná, a pokud člověk neví, do čeho jde, možná mu bude dýl trvat, než se naladí. Mě tahle jinakost přiznám se dost bavila, od pitvořícího Hitlera, přes skvěle napsanou postavu Rockwella, až - světe div se - po dětskou romanci. Samozřejmě, občas zamýšlené vtipy míří jiným směrem, než by mi bylo po chuti, na druhou stranu ale Králíček Jojo patří mezi to nejoriginálnější, co za poslední léta vzniklo. Za to velký palec hore. 8/10(6.1.2020)

 • VasaX
  *****

  A pak že se u nás netočí skvělé filmy! Waititiho humor mám moc rád. Jojo mi trošku připomněl estetiku '(ale ne symetrii) a styl filmů Wese Andersona. Jen je to vtipnější a tak nějak přirozenější a víc od srdíčka. Watiti se nedrží zpátky, ale ani zbytečně nepřekračuje přes čáru. Ví přesně co chce říct, kdy chce téma odlehčit a kdy ho zase prohloubit. A Archie Yates (Yorki) je nový Nick Frost. Jojo Rabbit je skvělá komedie a to čekání na ni se vyplatilo.(7.2.2020)

 • JustMeeKatie
  *****

  Nebylo to úplně přesně takové, jak jsem si podle traileru myslela, přesto jsem se rozhodla hodnotit 5*. Myslím si, že jde o velice dobře zpracovaný film, který by se ve volných hodinách měl pouštět ve škole v hodinách dějepis. Kde jinde totiž najdete pohled na druhou světovou válku očima 10letého německého chlapce? PS: Bonusové body za výběr písní (nechyběl Bowie a "Komm, Gib Mir Deine Hand" mi bude asi dlouho ležet v hlavě). PPS: Stephen Merchant opět pobavil. Heilovací scény mě dostávaly asi úplně nejvíc.(30.12.2019)

 • SimpanzJi
  ****

  Satirická podívaná se odehrává ve Třetí říši v době války. Malý Jojo se touží dostat do války, aby mohl být Hitlerovým strážcem, a proto se s kamarádem Yorkim dostává na výcvik Hitlerjugend, kde se má všechno naučit. Výcvik má na starosti skoro až hvězdná dvojice Sam Rockwell a Rebel Wilson, kteří vytváří opravdu skvělé kombo. Ostatně, kdykoli se na scéně objeví Rebel Wilson, převálcuje všechno ostatní. První část snímku je hodně parodická, na rozdíl od těch ostatních. To podtrhuje primárně sám režisér Waititi v roli imaginárního Hitlera (ač je sám tvůrce židovského původu), kterého si Jojo představuje v hlavě jako svého nejlepšího kamaráda. Expozice snímku je primárně založena na zesměšnění Hitlera a nacismu jako absurdní ideologie, která bohužel nemá hranic. Scénáristický bod obratu ale nastane ve chvíli, kdy Jojo doma najde ukrytou holku Elsu, o které zjistí, že je Židovka. V tu chvíli se poetika Králíčka Joja zcela změní. Zatímco byla první část parodická, pomyslná druhá část už silně zavání válečným dramatem a dostává se do více intimní roviny mezi samotnými představiteli, ať už jsou to rozhovory syna s matkou (skvělá Scarlett Johansson), rozhovory syna s Elsou anebo to ze všeho nejintimnější, rozhovory matky s Elsou. Právě to jsou chvíle, kdy se film absolutně mění a Waititi zkušeně přechází z parodie přes komedii až do dramatu. Žánrový rozptyl Králíčka Joja je tedy veliký, ale zároveň přesně vyměřený. Waititi už díky svým zkušenostem s dramatickou tvorbou přesně ví, kdy má která část skončit. Hlavní postavou se tak na chvíli stává právě matka, o které se divák dozvídá, že názory svého syna vůbec nepodporuje a svoji vlast momentálně nesnáší. Svěřit se s tím může jenom Else, kterou ona sama ukryla na své půdě, a doufala, že ji Jojo neobjeví. Vznikají tak zvláštní tajemství mezi čtyřmi postavami, které celý příběh vedou. Jojo a Elsa se spolu baví, protože se Jojo snaží zjistit všechno podstatné o židovské rase. Elsa a matka vedou konverzace o lásce, ale nesmí se to dozvědět Jojo. A to, že se Jojo sblížil s Elsou, možná i trochu zamiloval, což ale není schopný odhadnout, se zase přestává líbit imaginárnímu kamarádovi Hitlerovi. Casting Králíčka Joja je opravdu velmi povedený, a velmi úzce je spjat s jednotlivými (skvěle napsanými) charaktery, kterým jejich představitelé plně dostáli. Dá se skoro říct, že co postava, to skvost dotažený do dokonalosti, ať už mluvíme o hlavních rolích (především debutující dvanáctiletý Roman Griffin Davis, který už má na kontě nominaci na Zlatý Glóbus), tak o těch epizodních (například úžasně slizký Stephen Merchant). V hlavě vám rozhodně uvízne samotné finále, nebo spíše doznění snímku. Závěr se totiž obrací zpátky do příběhu a nechává hlavních dva hrdiny tancovat na tématickou píseň, která nechá celý snímek doznít až při závěrečných titulcích. Používá tak stejného postupu, který se například ve stejném roce objevil u norské Psychobitch Martina Lunda anebo, před pár lety, v Charlieho malých tajemstvích. S druhým jmenovaným filmem je Králíček Jojo spjat právě výběrem závěrečné písně. A s podobnými pocity, jako když končí Charlieho putování životem, za tónů písně Heroes Davida Bowieho končí i jedna z nejlepších filmových satir 21. století.(1.1.2020)

 • M.i.k.e
  ****

  i když se Waititi drží trochu zpátky,tak je JoJo Rabbit zhruba do 2/3 opravdu vtipná a ne hloupá válečná satira,kde Waititi potvrzuje,že na tomhle poli opravdu umí.Pak ovšem přijde zlom,který jsem upřímně nečekal a kralíček prakticky z ničeho nic připomene,že se přeci jen jedná o film z války a v ní se nedějí hezké věci.Tím se potom kompletně změní nálada celého filmu,nicméně i to je Waititi schopný ustát a Kralíček díky tomu funguje i v emocionální rovině.Velkou zásluhu na tom má samozřejmě i obsazení.Roman Griffin Davis je vynikající,stejně jako opětovně okouzlující Scarlett Johansson,Sam Rockwell pak na poměrně malém prostoru potvrdil jak moc dobrý v posledních letech je a dokáže si pro sebe ukrást kus slávy i v malé roli...80%(1.1.2020)

 • Soweek
  ****

  4,5*. Taika míchá svůj klasický humor s Andersonovým výborným snovým Moonrise Kingdom. O hvězdu méně dávám přeci jen kvůli tomu, že podoba s Moonrise Kingdom je veliká a druhý zmiňovaný je přeci jen o fous lepší. Celkově ale velmi dobrá práce. Taika ukazuje, že zvládá ukočírovat i jiný žánr než čirou komedii a dokáže diváka chytit za srdce. Rockwell samozřejmě táhne celý film a zasloužil by si opět Oscara za vedlejší roli. Mile překvapen jsem byl i ze Scarlett.(2.1.2020)

 • Maynard.
  ****

  Taika Waititi je nejen rejža s nejzábavnějším jménem, ale od teď už i sám Hitler :o). Dycky když byl na plátně, tak sem se smíchy hodně chytal za břicho :o). Hned od začátku, když malý nácek běží mšstem a z vesela na všechny hajluje, tak mě totálně rosekal. Pak tempo krapet ochablo (asi to bylo těma vážnými dialogy s holčinou), ale pak se to zase celkem rozjelo. No, takle netradiční film se jen tak nevidí. Parodie se vší parádou, ale dokáže i něco vážnýho nám ukázat. Třeba vnitřní boj mladýho hitlerjugenta, kterej má nenávidět všechny židy, ale zamiluje se do jedný židovky, kterou jeho máti ukrejvá :o). A jeho nej kámoš je sám Hitler, kterýho asi fakt rejža nemá rád. Docela mě pobavilo v zajímavostech rozhovor s rejžou:"Proč ste nestudoval důkladněji, jak se Hitler chová a jak pohybuje?" Odpoveď - "Protože to byl fakt čůrák" :o)(3.1.2020)

 • Jacob23
  ****

  chytré i trapné - veselé i smutné - milé i hnusné každopádně jeden z mála pozitivních zážitků o nacismu(26.1.2020)

 • Eleanor05
  **

  Chlapec v pruhovaném pyžamu meets Musíme si pomáhat, jen se z obou stala zjednodušující, méně zajímavá komedie... Kdyby si snímek udržel absurditu a tempo prvních deseti minut (do scény s granátem), se třemi hvězdičkami, nebo možná i s vyšším hodnocením, bych rozhodně neváhala. Jenomže od úrazu hlavního hrdiny se děj zpomalí a film začne působit dojmem, že se Taika Waititi bál jít buď do opravdové třeskuté komediální jízdy (po vzoru svého dřívějšího Ragnaroku), anebo do hlubokého, temného válečného dramatu, a tak napsal a natočil "něco mezi", což ovšem postrádá sílu každého jednoho z nich. Tento Králíček Jojo "polotovar" je tedy odlehčený, nezatěžující, ale není legrační tolik, jak by mohl být, a zároveň mu chybí osudovost a hmatatelná hrůza Druhé světové války. Rovněž mu chybí spád a více prostoru pro výborného Sama Rockwella, který si snímek v podstatě krade pro sebe. Je to válečná taškařice/drama o dětech, které těží z originálního nápadu udělat válečnou komedii, ale krátce po začátku ztratí tempo a ve všech ohledech kráčí pouze po komfortním povrchu. 2,5*.(27.1.2020)

 • Remivsremi
  ****

  Krásná satira, která má, hlavně ke konci, až trýznivě reálné momenty a scény. Film drží pohromadě, dokáže vyvolat mnoho emocí a na konci budete mít chuť si to projet znovu od začátku. Herci jsou výborní a jen těžko se hledá nějaká výtka. Pro mě nejlepší Waititiho projekt. 80%(2.2.2020)

 • noriaki
  **

  Vůbec nechápu o co komu šlo. Děcka se dají velice snadno zmanipulovat pro každou blbost, no dobře. Budu na to myslet, až je zase uvidím stávkovat za lepší klima. A dál? Tenhle film nefunguje jako výpověd, stěží přežívá jak drama a zoufale selhává ve snaze být komedie. Pár vtipů je povedených, ale většina scén staví na škodolibosti a kopání do zpitvořené Třetí říše. V celém filmu není jediná normální postava a dokonce ani jediná sympatická. Hodně se tomu blíží Rosie v podání překvapivě skvělé Scarlett Johansson a náznaky má i Elsa, která si ale o zájem Gestapa občas přímo říká. Hitlera komentovat nebudu, je tam jen nějaký blbec, který se obléká jako on. K vzteku je, že sem tam z nějaké scény zavanul mráz a napětí. Tehdy a jedině tehdy mě děj opravdu zajímal. Zbytek je trapnost kompinovaná s promrhaným potenciálem. Zapomeňte na Život je krásný, o takové laťce může Jojo Rabbit jen snít. Jestli se chcete zasmát náckům, pusťte si radši nějakou z francouzských druhoválečných komedií, ideálně Eso es a nebo Velký flám.(8.2.2020)

 • Ichabod
  *****

  Být náckem není lehké v žádné době. A to je dobře. Humor co baví a občas trochu přejde ten mráz po zádech a dojde i na velmi dojemné momenty. Herci jedou bomby a Scaŕett hraje letos po Marriage story zase na Oscara.(10.2.2020)

 • agentmiky
  *****

  Taika Waititi je fakticky borec. Doopravdy jsem nečekal, že se film vydaří až tak moc. Ano, trailery slibovaly zajímavou podívanou, ale výsledek se zdařil ještě o kus více. Musím ocenit hodně věcí. Tak zejména herecké obsazení se řadí mezi hlavní devízu celého snímku, ústřední klučina Roman Griffin Davis má před sebou zářnou budoucnost v Hollywoodu, takový špičkový výkon předvést ve 12 letech ? Smekám kloubouček.......Dále válí ve vedlejších rolích Scarlett Johansson (nominace na Oskara bezpochyby zasloužená), Taika coby imaginární Hitler ! (jako, na takový ztřeštěný ale zároveň funkční nápad jsem dlouho ve filmu nenarazil) a taktéž Sam Rockwell (jeho závěrečná scéna nemohla snad nikoho nechat chladným). Kromě všech těchto hereckých es těží film ještě z propracovaného scénáře do posledního detailu. Waititi dokázal ve filmu balancovat mezi dvěma žánry: komediálně laděná nacistická satira a vážné hutné drama, kde se ukazuje pravá tvář války (v jednu chvíli se budete řezat smíchy, v následujícím momentě přijdou na řadu slzy a smutek). A to se mu povedlo prostě neskutečně skloubit dohromady ve funkční celek. Závěr vás zasáhne silnou emocionální dávkou, protože tak dojemný konec dokáže každého diváka ohromit. Nemám slov, film mě zasáhl svou jedinečností do těch nejcitlivějších míst, a to o mnoho filmech říct nedá. Za mě dávám 95 % a světě div se, pro mě to nejlepší, s čím kinematografie uplynulý rok přišla(12.2.2020)

 • vyfuk
  ****

  To, co se zdálo jenom nějaká další skoro nepodstatná a někým vyzdvihovaná záležitost se vlastně stala skvělou pohodovou záležitostí na necelé dvě hodiny. Waititi může mít všeljaký humor. To potvrdí už prvních asi pět minut, kdy se motáme v nějaké zbytečné punch line, která vás ale ani nijak nepraští. Vy si trochu začnete myslet, že to takto bude stále. Jenže ono začne hrát německé Beatles a uvidíte, že tenhle film nikdy nebudu brát nijak vážně a už se trochu uvolníte. Režisérovi se musí nechat, že on má svoji vizi, kterou chce předat. Je vidět, že s tímto filmem přišlo mnoho vyhrání si a to je odměněno nejednou festivalovou poctou, nominacemi na velké ceny a hlavně diváckou přízní. Velmi rychle se vám stane, že si zapamatujete nejednu hlášku a necháte se divit z oněch bizarních situací. Film je sice mnohdy doplněn o trochu zbytečné a zvláštní dialogy s Johansson, která nicméně zvládá svou roli perfektně. V tom je určitá kaskáda, protože Waititi se zhostil té nejzásadnější role a udělal to asi nejlépe jak mohl v rámci zesměšnění a napodobění, a o genialitě hraní teprve 12ti letého Davise se ani nedá mluvit. V jeho hraní je neuvěřitelná přirozenost a ladnost, ze které by se mohli učit i dospělí herci. Rockwell v roli hodného nácka není výjimkou. Je zajímavé jak se film rychle přetočí z komedie na vážný film. Přirozeně i přesto nečekaně. Hlavně naprosto geniální scénou u oběšenců. Poté už se to celé sype, občas opět s nějakou zajímavou a nečekanou hláškou v rámci situace. Jednoduše řečeno, nerad bych soudil film podle plakátu. Zde jsem učinil a myslel si, že film bude nevýrazná kravina. Spousta lidí řekne, že jde o trapný film s trapným humorem. Jenže to je prostě silně subjektivní záležitost. Protože u mě se o tom tak mluvit nedá. Velmi příjemné zpestření konce letošní sezóny.(29.12.2019)

 • BarryLyndon
  *****

  Tak jsem to nevydržel a musím přiznat, že Taika Waititi je jednoduše génius. Doufám že jednou bude mít status ranku Woodyho Allena nebo někoho podobného. Na Oscara za film nebo režii by nikdo nemohl říct ani popel. Srovnejte si to schválně s hloupočkým Už je tady zas. Tolik myšlenek a přitom třeba hajlovací scéna jedna z nejvtipnějších tento rok. ScarJo nominovaná zaslouženě. Vypadá to jako rozvernost, ale je to neuvěřitelně komplexní a mnohovrstevné dílo. Uplně jinde, než třeba letošní Tarantino. 10/10(16.1.2020)

 • Killda
  ****

  Waititi nezklamal a dokazuje, že patří mezi nejkreativnější tvůrce současnosti. Snad ho Hollywoodský korporát nesemele a bude moci stále točit nezávislé filmy jako Jojo Rabbit. Parádní satira a svěží vize (sice nijak originálního a předvídatelného) příběhu, který by žádný Evropan či Američan nedokázal natočit. Ta vize je jedinečná, protože je z druhého konce světa. Jediný opravdový problém jsem měl paradoxně s Waititiho Hitlerem, který je místy otravný a hlavně pro funkci příběhu dost zbytečný... To je ale v celku stejně bezvýznamné jako Slovenský štát za války. 8/10(23.1.2020)

 • Kleki-Petra

  Rozkoukáno na 5x - nedal jsem to dál než do půlky. Proto nehodnotím. Nuda.(11.2.2020)

 • Disease
  **

  Po Pačlověkách docela sešup. Pár vtipných momentů se sice našlo, ale ta vážná poloha tu nesedí. Waititi by se měl věnovat spíš těm ulítlým komediím a hlavně vlastním námětům.(27.1.2020)

 • Wade
  *****

  Taika Waititi jako Adolf opravdu perfektní a vtipný výkon,ale nebyl sám kdo zahrál svojí roli ,protože všichni zahráli skvěle. Scarlett podala perfektní výkon a doufám,že ji ten oskar za její roli nemine. Thomasin taktéž skvělá a opravdu mě bavila ta chemie s Romanem Griffin Davisem,protože i on dokázal v tak malém věku zahrát výborně. No a nakonec Sam Rockwell kterému role kapitána Klandzendorfa fakt sedla a i on podal vynikající výkon. K filmu samotnému Jojo Rabbit se dá rozdělit na dvě částí a to první zábavnou a druhou kde se zvážní obě dvě jsou perfektní. Konečný verdikt Jojo Rabbit je Skvělá a když píšu tenhle komentář uvědomuji si že 4* jsou málo a zvyšuji na 5. 90% --- 9/10 IMDb(3.2.2020)

 • Colby Sawyer
  *****

  Taika v té nejlepší formě, která musí potěšit každého fanouška tohoto osobitého tvůrce. Na Joja jsem se velmi těšil a musím říct, že má očekávání zcela naplnil. Ať už jde komediální či dramatické výjevy ve filmu, tak Waititi to trefuje naprosto přesně. Celý film je vlastně demonstrací toho, že náckové jsou úplný idioti a divákovi to servírováno v černohumorné i satirické podobě, přesto když se člověk nad jednotlivými vtipy zamyslí, tak mu musí dojít, jak tragickou minulost vlastně reflektují a poukazují na neuvěřitelnou absurdnost nacistického režimu, jeho krutost, fanatismus a šíření nenávisti. Jojo se svým imaginárním kamarádem Adolfem táhnou film kupředu výbornými výkony, ale za mě to byly hlavě vedlejší postavy v podání Scarlett a Sama Rockwella, které tomuto snímku přidávaly širší rozměr. Rozhodně se jedná o fantastický počin, který se své nominace zaslouží a ukazuje, že Taika Waitit je fenomenálním tvůrcem.(5.2.2020)

 • angloumene
  ****

  U králíčka Jojo nemůžu než souhlasit s tou spoustou natěšených fanoušků, které snímek nakonec mírně zklamal. Jasně, Waititimu se podařilo epizodu německého nacismu nekarikovat a ukázat ho i z pohledu každodenní obyčejnosti. Jenže možná právě proto snímek zůstává také velmi obyčejným. Ať už komediální nebo dramatická linka, obě rozpačitě zůstávají někde na půl cesty. Přesto se jedná o zajímavé dílko, které pobaví ale nestrhne.(6.2.2020)

 • Ebon
  ****

  Úchylnost ! Skvělí herci! Hail Hitler!(11.2.2020)

 • VanTom
  *****

  Rozpustilé klukovské nadšení (dětský fanatismus) nacistickou ideologií svou bezelstnou rozpustilostí strhne a na "legračním" výchovném táboře v přírodě si malého nácka ihned zamilujete (stejně jako jeho imaginárního nejlepšího kámoše, Führera samotného v neodolatelném podání režiséra). Budou to však jeho nejbližší, kteří mu dají na vlastní kůži (a velmi bolestně) pocítit absurditu i krutost režimu v poslední křeči před porážkou – milující, optimistická maminka, cynicky rezignovaný kapitán a milá, "nekousající" židovka ve skrýši. Dokonalý, lehkou rukou vedený mix (degradující) válečné satiry a emotivně silného, tvrdě dopadajícího dramatu s brilantními hereckými výkony tak vykvétá v nezapomenutelné scény, kdy se smějete nahlas, přitom napětím nedýcháte (jako třeba domovní prohlídka gestapáky).(19.2.2020)

 • filmmovier
  *****

  Další filmové překvapení a další velká lahůdka. Mix bláznivé komedie, satiry a skutečného válečného dramatu (mrazivá scéna tam je nejedna a film krásně přechází od zábavného tónu k zatraceně vážnému a zpátky) plná neskutečně sympatických postav (nejen hlavní dětská dvojice a výtečný Taika Waititi, který konečně plně využil Hitlerův komický potenciál, ale i Scarlett Johansson, která je úplně fantastická, jen škoda, že ve výsledku v menší roli). Sakra, vždyť mně tady bavila i ta Rebel Wilson, hlavně na konci, když šla se samopalem na nepřítele. A ten brejlatej kluk byl taky sympaťák. U Králíčka Jojo jsem nejednou vybuchnul smíchy, tohle je fakt geniální filmařina, je tady hromada zábavných momentů a super hlášek, a jak už jsem psal, i vážné momenty a dialogy fungují absolutně na výbornou. Tohle je veliká radost. Na Oscarech rozhodně budu fandit, ačkoliv konkurence je letos silná. 95%.(18.1.2020)

 • ruhebitte2010
  ****

  Osobně mi kombinace vážného a nevážného vyhovovala. Zbytečnost a hrůznost války, předsudky, z toho se lidstvo nikdy nepoučí a i proto nutno brát s nadhledem a humorem.(10.2.2020)

 • papushka
  *****

  Žatec, Sam Rockwell a německej Bowie ❤️(12.2.2020)

 • andalin
  *****

  Nemám ráda, když mi lidi přechvalují filmy, ale Jojo Rabbit byl TAK geniální, že to výjimečně udělám taky! Výborní herci, výborné postavy, výborný scénář a výborný soundtrack mě provedli turbulencí emocí. Taiky filmy jsou pokaždé tak originální, že mě ten chlap ještě dlouho nepřestane bavit. Vůbec jsem se nebála tomu těch 5 hvězd dát, kdybych mohla, dám i víc. Jak už jsem říkala spolukoukajícím - přišla jsem se smát, ale nečekala jsem, že budu tolik brečet! Jo a ještě jsem tedy chtěla dodat, že komedie a holocaust je vskutku odvážná kombinace, to bylo jasné od začátku... Na jednu stranu si říkám "too soon" a na druhou nechápu, že s tím někdo nepřišel už dřív.(17.2.2020)

 • Stružák
  ****

  V podstatě jsem dostal přesně to, co jsem očekával podle traileru. Film, kterej je vtipnej, dobře zrežírovanej, sympaticky zahranej, místy možná zbytečně vážnej, ale rozhodně strašně roztomilej. Asi bych si ho nutně nepustil za tejden honem honem znova, ale za půl roku s lahví vína a dobrou společností v letním kině? To bude náramná zábava!(17.2.2020)

 • Flaveus
  ****

  "Let everything happen to you. Beauty and terror. Just keep going. No feeling is final."(17.2.2020)

 • Lachtaan
  ****

  16 - Láska a jiné závislosti. 17 - Příchozí. 18 - Hráči se smrtí. 19 - Raubíř Ralf a internet. A letošní kulatá 20? Králíček Jojo. Střídmě netradičně pojatá satira na jedno velmi frekventovaně obsazované téma. Z dětských pohledů jsme tu z období Holocaustu měli už pár mnohdy spíše rádoby srdceryvných děl, zatím se ale nedostavil kousek, kde by nám pohled na válku vyprávěla opačná strana barikády a ke všemu tím odlehčeným způsobem. Novozélandský vizionář nám zkrátka ukázal, že se dá na tohle temné období našich dějin pohlížet i dost jinak, než jen s odporem vůči nacistické myšlence. I mezi nimi se nacházeli prostí lidé s vlastními ideály o budoucnosti Říše.(15.1.2020)

 • Mikino00
  ****

  Velice příjemné překvapení. Citlivě odvyprávěný příběh na hraně několika žánrů (drama x satira) zvládne dodat emoce, smích i zamyšlení. To vše díky vynalézavé režii, scénáři a především hercům (Sam Rockwell válí!).(23.1.2020)

 • Mitin
  *****

  Tenhle film je můj oblíbený příklad tragikomedie. V některých případech si říkáte, že už snad to takhle silný smutný scény nejde nic vtipnýho narvat a bum, malá hitlerjugend holčička s copánkama zrovna přebíjí samopal.. Začátek filmu je jedna z nejpošetilejších a nejvtipnějších věcí, co jsem viděl. Naštěstí imaginární Hitler tolik ve filmu nefiguruje, jelikož to bylo občas už na hraně píčoviny. Že bych slyšel Nazi verzi moji oblíbený písničky od D. Bowie jsem rozhodně nečekal, +1. Perfektní film!(30.1.2020)

 • Pttak
  ***

  On to vlastně není ani tak špatnej film, jak to na první pohled vypadá. Když si odmyslím imaginárního Hitlera, tak je to celkem fajn oddychovka z pohledu chlapce v době druhé světové války, který je sice malý, ale dokáže v sobě najít i nějakou tu lidskost a lásku k ostatním lidem. Od první minuty bylo moje hodnocení na bodu odpadu a byl jsem přesvědčený, že určitě nebudu hodnotit jinak, ale s přibývajícími minutami stouplo, až na slušnou trojku.(1.2.2020)

 • Zmrv
  ****

  Velmi zvláštní kombinace vážného tématu a komedie, kde jsou ale obě poloviny velmi dobře prostřídané, napsané i zahrané. Téma je sice celkem ohrané, ale celé je tak trochu převrácené na hlavu a jeho podání je naopak velmi neobvyklé. Dohromady se k tomu tak dá říct snad jen: Podívejte se na to sami a uvidíte. 80%(8.2.2020)

 • Junglista
  **

  Z tohohle filmu si odnesu dvě věci - 1) prolhanější trailer k němu jsem snad ještě neviděl, 2) velmi dobrej hereckej výkon Joja. A toť vše. Jo možná ještě scénku s gestapem, to byla jediná, kde jsem se od podlahy zasmál. Komedie to není ani smykem a přitom to mělo takovej potenciál si z nácků udělat srandu. Ne, Waititi radši natočil stodesátej film se stejnym "poselstvím". Chápu, ten plešatej nesmysl je asi lákavej. P.S.: Tohle srovnáváte s mistrovským dílem Život je krásný? To nemyslíte vážně, že ne...(8.2.2020)

 • Hanys_
  *****

  Tak trošku Musíme si pomáhat, tak trošku Život je krásný, ale ve výsledku je Waititi pořád hodně svůj a ten jeho mix humoru na pozadí tragédie mi tady fakt sedl náramně. Navíc herecky je tohle asi jeden z nejsilnějších filmů roku. Ne úplně čistých 5, ale moc k nim prostě nechybí.(11.2.2020)

 • Darth Maul
  *****

  Ľudské dejiny sa niekedy podobajú na komédiu a inokedy zasa na tragédiu. História nacistického Nemecka ponúka dostatočné množstvo podnetov pre ostrú satiru. Výsmech by však nemal pôsobiť prvoplánovo a vulgárne. Silná téma si totižto vyžaduje inteligentnú myšlienku. Taika Waititi toto všetko do bodky naplnil. Napísal a zrežíroval umelecké dielo, v ktorom sa rýchlym tempom striedajú pasáže plné úderného humoru a odzbrojujúceho nadhľadu s dramatickými, dych vyrážajúcimi a dojímavými chvíľami. Tento guláš žánrov (Jojo Rabbit miestami skutočne vyvoláva dojem chaosu, podľa mňa však ide o premyslenú hru) sa najlepšie odráža v postave kapitána Klenzendorfa (neodolateľný Sam Rockwell), ktorý absurditu Tretej ríše komentuje sarkastickými poznámkami a zapíja alkoholom, no v kritických momentoch si vie zachovať ľudskú tvár.(21.2.2020)

 • DavidS.
  *****

  Novozélandský poděs si po upírech, palidech a Thorovi vyšlápnul na nacisty...A může se směle zařadit vedle klasik jako Život je krásný...Není sice tak drtivý a artový, ale zase je cyničtější, šílenější a se smyslem pro detail, který je nositelem celé satiry i emocí... Hitler goes to Oscar!..."Tři týdny se vzpamatovával z toho, že jeho děda nebyl bloňdák".(31.12.2019)

 • cmenda
  *****

  Velmi pěkně natočeno a celý film má myšlenku a není jen bezduchým blábolem .(3.1.2020)

 • adam9
  ****

  Převážně jde o satirické komediální dílo, které si bere na paškál symboly teroru druhé světové války, Waititi ale (byť místy nešikovně) prolíná humor s vážnými, emočně hutnými situacemi, jež s přibývajícím koncem jen a jen sílí. Vše je podpořeno kvalitními hereckými výkony a projevy lásky v několika různých podobách. A právě tím především Králíček Jojo je: filmem naplněným nejen absurdním humorem, ale rovněž velkým srdcem. Více v ext, recenzi.(21.1.2020)

 • hroubek
  ****

  Na Králíčka Jojo jsem se těšil už od první ukázky a nezklamal mě. A já jsem za to dost rád. Taika Waititi je zajímavý tvůrce, který je dost svůj, má zvláštní smysl pro humor a také hodně talentu. Waititimu tento film hodně sedl a je vidět, že si ho dělal po svém, a dělal ho, protože ho chtěl dělat. Jako režisér a scénárista odvádí skvělou práci, a dokáže velmi přirozeně prodat ulítlý humor a nepříjemné téma. A díky tomu vznikl film, který velmi dobře funguje jako dramedy. Má silné komediální momenty, ale taky funguje jako drama z druhé světové války, které nemusí ukazovat a říkat všechno, přesto je nám všem jasné co se tím myslí. Waititi výborně přechází z komediální scén do dramatických aniž by dané scény ztratily na působivosti, či síle. Velkou zásluhu na tom mají skvělí herci, jenž odvádí výborné výkony. Roman Griffin Davis je hodně talentovaný a jako Jojo je skvělý. Thomasin McKenzie hraje velmi dobře a její výkon se mi dost líbil. Scarlett Johansson je výborná, a krade si každý okamžik pro sebe. Sam Rockwell má opět postavu, která je největší sympaťák na plátně a užívá si jí co to jde. V menších rolí jsou moc dobří Rebel Wilson, Alfie Allen nebo Stephen Merchant. Hodně příjemně mě překvapil samotný režisér jako Adolf, protože je fakt výborný a má skvělé dialogy. Hodně mě sedla komediální stránka filmu, různé narážky či odkazy na skutečné události. A i dramatická stránka je suprová, protože ukazuje, jak moc to tenkrát bylo špatné, a co všechno dokázali lidé dělat z přesvědčení a z nenávisti. V určitých momentech je film až nepříjemně děsivý. Králíček Jojo je velmi chytrý a zábavný film, a udělal mě velkou radost.(24.1.2020)

 • nikoletkaa
  *****

  Když je Židovka lepší kamarádka než Adolf Hitler. Pro mě rozhodně jeden z nejlepších filmů za rok 2019. Možná ten nej.(25.1.2020)

 • 666Carnage
  ****

  Taika Waititi je dobrý režisér a dělá si srandu tam kde se ostatním moc nechtějí a jde mu to. Už jen to, že on sám je napůl žid protože jeho matka byla je zajímavé, že si vybral tohle téma. Film je to vtipný, parodický až satirický a kouká se na to dobře. Jojo a malá židovská holka tu mají opravdu hlavní roli a zbytek jen hraje druhé housle a ve filmu se moc nezdrží mi přijde. Koukalo se na to dobře a měl jak takový ten samolibý úsměv po celou dobu filmu a najednou byl konec protože díky tomu jak jsem se bavil byl rychle konec. Zajímavý snímek a příjemná nacistická jednohubka. P.s. Žatec jako lokace pro natáčení potěšil. 75%(26.1.2020)

 • Warle
  *****

  Takový mix Musíme si pomáhat a Benigniho Život je krásný. Ale i přes to neskutečně originální a satirický. A v neposlední řadě také nesmírně vtipně smutný. Taika Waititi jako Adolf skvělej, Sam Rockwell možná v jedné ze životních rolí (ačkoliv nemá tak velký prostor) a Thomasin McKenzie je hezká. A to že se to skoro celé natáčelo v ČR je už jen třešnička na dortu. 85%.(4.2.2020)

 • mclenin
  *****

  Vizuálne úchvatné, hudobne podmanivé, príbehovo poeticky Andersenovské, typicky Waititiovsky čiernohumorne absurdné. Aj keď značne skratkovité, proamericky klišé-ovité a naivné, odhliadnuc, stále výborné. Domnievam sa, že film má nárok robiť si nárok na Oscara v hlavnej kategórii r. 2019. F*CK you Hitla, F U nazis ! Heil Waititi !(9.2.2020)

 • Prochy38
  *****

  Aktuálně vrcholný Waititi... s ním v čele spolu se S. Johansson, R. G. Davisem, T. McKenzie a S. Rockwellem .... všem tleskám ve stoje. Parádní volba exteriérů, skvělý příběh. Scénář právem osoškován!(10.2.2020)

 • Asmodin
  ****

  Skvělá komedie. Díky dramatickému závěru divák pozná, že se o válce vtipkovat opravdu nedá. Svělý výkon předvedla Scarlett Johansson, Taika Waititi a Sam Rockwell.(12.2.2020)

 • Se7enteen
  ***

  6/10(19.2.2020)

 • Arsenal83
  ****

  Konečne niečo, za čo dnešní povaľači, ktorí sa sami nazývajú napríklad "aktivisti" alebo "odborníci na extrémizmus", režiséra nezažalujú. Paródia na Hitlerjugend, to sme tu v takej miere ešte nemali. Vtipné scénky sa väčšinou dočkáme, keď sa na scéne objaví Hitler. Ten je parodovaný naozaj geniálne, a to samotným režisérom, ktorý ho stvárnil. Niektoré pasáže, ako napríklad nekonečné pozdravovanie Heil Hitler boli naozaj komické až groteskné. Je tu naozaj veľmi zábavný film, no po komediálnej stránke viac uprednostním napríklad Stratili sme Stalina.(29.10.2019)

 • Devadesát Dva
  ****

  Svým způsobem to lze sledovat jako výsměch všem tradičním stereotypním válečným snímkům, ping pong mezi komedií a dramatem a že oboje v momentech funguje stejně intenzivně. Chce to trochu koule na to přijít s něčím takovým. Taika Waititi.(27.12.2019)

 • Kevadros
  *****

  Bravurní!(10.1.2020)

 • Mimomisu
  *****

  Zatím Taikuv nejlepsi film, coz by samo za sebe melo jako doporuceni bohate stacit.(11.1.2020)

 • Disko_Stu
  **

  Lze na 2. světovou válku pohlížet s humorem (většinou karikujícím, místy nekorektním) a zároveň poukazovat na její hrůzy? Pokud někdo chce skloubit oba přístupy, rozhodně si koleduje o průšvih. Minimálně hrozí to, že jakékoliv poselství bude humorem poníženo. (Ano, nejednou jsem se smál, ale zároveň jsem sledoval snímek o věšení odbojářů, využívání dětských vojáků či perzekvování Židů.) Nejsem si jistý, zda je novozélandský filmař vhodným vypravěčem tématu, které mu z historického hlediska nemůže být tak blízké jako Evropanům. A to, že vyprávění nepůsobí celistvě a poselství filmu není zcela ukotvené, výsledku určitě nepomáhá... PS: Líbí se mi Hanebný pancharti, ačkoliv téma 2. světové války zlehčují, ale to je úplně odlišný případ.(25.1.2020)

 • aLPaC
  *****

  V první polovině nádherná válečná satira, která se postupem času čím dál více přetváří do vážnější noty. Králíček Jojo zaujme především svými postavami. Předně je tu jako vždy fantastický Sam Rockwell, který vytvořil jednoho z nejlepších a nejsympatičtějších nácků, co jsem kdy viděl. Dále jeho pobočnice Rebel Wilson a pak samotný Waititi jako Hitler (mimochodem nedalo by se to nazvat rasismem, když napůl žid a maor hraje "bílou" postavu, navíc je na bílo nalíčen? no asi ne, rasismus je to jen v případě, kdy je to opačně. Ale to jen tak, já proti tomu nic nemám a Waititi je skvělý.) To jsou ty karikaturní postavy. Pak jsou tu vážné tvořené matkou Scarlett a tou sympatickou židovskou dívkou schovanou v jejich bytě. No a něco mezi je ten hlavní chlapec, který se postupně vyvíjí tím, jak se přátelí s onou židovskou dívkou. Vzdáleně mi to připomnělo italský "Život je krásný", ale skutečně se jedná a fantastický film. Tedy alespoň podle mého mínění.(26.1.2020)

 • Garch
  *****

  Za poslední dobu nejzvláštnější film? Ten proti xenofobii, manipulaci, omezenosti a nelidskosti. S maorsko-židovským imaginárním Hitlerem, Waitsem, Beatlemánií, tancem, Šoa, klukovstvím, hrůzou, Bowieho Hendel, ironií i všudypřítomným strachem. Jeden z nejsilnějších protiválečných filmů. Roman Griffin Davis by měl dostat Oskara.(31.1.2020)

 • Pawlisman
  ****

  Pěkné, trefné, originální, na rtech strnulý úsměv, ale ty slibované záchvaty smíchu nepřišly. Nešlo z toho vytěžit ještě více? Ale budiž, více takových děl..(4.2.2020)

 • purekritik
  ****

  Já to chápu tak, že tvůrci se snažili zachytit válčenou atmosféru nacistickýho Berlína pohledem malýho dítěte. Samo sebou, že nálada filmu bude oscilovat mezi dramatem a komedii. Dětskou představivost a elán jen tak něco nezastaví. Proto mi nevadilo, že komický úseky střídaly smutný. Pokud vememe v potaz právě koncept dětský perspektivy, nelze podle mě vkládat dělící čáru mezi srandovní a dramatický scény, ani je nelze takhle doslovně brát, prože děskej mozek tak úplně nefunguje. Kloubí se zasmušilá realita a dětská imaginace. Navíc se ocitáme ve skutečně absurdním prostředí nacistický propagandy, která cílila především právě na mládež, jenž mimochodem skutečně sehrála klíčovou roli při obraně Berlína. Imaginární Hitler mě nijak nezaujal, ale zároveň mi nevadil, protože seděl do konceptu hlavního charakteru, tj. malýho propagandou semletýho kluka, jenž potřeboval někoho, kdo by mu dodával tolik vyžadovanou kuráž a kdo by ho provázel tou absurdní každodenností. Film stojí na bez vyjímky výbornejch hereckejch výkonech. Hlavní dětskej herec na jedničku a nedoceněnej Sam Rockwell opět vynikající. Dobrej je i soundtrack, kamera, kulisy, vlastně nemám moc co vytknout. Mslím si, že film rozhodně není lahce stravitelnej, o to zajímavější je však výslednej zážitek.(11.2.2020)

 • Lukin413
  ****

  Crazy komedie s imaginární Adolfem s překvapivě silnými emocemi. Navíc, nejlepší využití písničky Beatles všech dob. Navíc, Sam Rockwell rules!(12.2.2020)

 • Danken
  ****

  7,5/10(14.2.2020)

 • Brejlil
  ****

  Podivná žánrová roztěkanost má možná hlubší smysl, ale neobjevil jsem ho. Co z počátku vypadá jako parodie, se na konci změní v dost brutální drama. Vtipy jsou ovšem vtipné, některé absurdní situace nebývalé a nakonec to "dobře" dopadne. I když by nemuselo. Celý film drží nad vodou především herci, nejen hlavní hrdina a Scarlett, ale vlastně všichni. Včetně Sama Rockwella v roli snad nejhodnějšího a rozhodně nejzajímavějšího nácka. I když spíš jen vojáka než nácka.(15.2.2020)

 • Marys
  ***

  Vtipné, s dobrou myšlienkou, no obsahovo trošku hluché. Nehovorím, že si tento film nebudem pamätať, no asi ho nevnímam tak ako všeobecná verejnosť odo mňa očakáva. Nie všetci pochopia. Nie všetkých pobaví, ja som uňho niekde na pol ceste.(21.2.2020)

 • Milky.
  ****

  Natočit to o čemkoliv jiném, než o prohrané straně, byl by film nechutně propagandistický. Takto je to obdivované dílo chytající cenu za cenou. Waititi má parádní humor, to mu nejde upřít. Dávám poctivé 4 už jen za to, že si dokáže dělat prdel z toho, z čeho bylo zakázáno dělat si prdel i Maximu (časopis). Herci super, hlavně Rockwell. Všechno super, ale přecejenom ne všechno je tak sluníčkově jednostranné jak film ukazuje.(21.2.2020)

 • HH
  *****

  Anoncovat to jako komedii? Ve své podstatě to vůbec komedie není. Je to zdařilý protiválečný (či spíše protitotalitářský) film s komickými prvky. Samomluva s virtuálním Adolfem balancuje správně na hraně a ono komično je většinou natvrdo useknuto něčím vůbec ne směšným. Ba právě naopak... Překvapivě profesionálně byla zahrána titulní postava. A Rebel Wilson jako fanatická nazi je prostě super :-)(2.1.2020)

 • oliwer10
  ****

  Scarlett a malej tlouštík naprosto úžasní ... Česká stopa v pozadí mi taky udělala radost a celé to bylo zábavné a fakt neskutečně vtipné ... Zároveň si to zachovalo zvláštním způsobem vážnost a odkaz toho filmu je naprosto jasný ... Waitiki zase dokázal , že je dobrej ... Sakramensky dobrej, ale pořád mi u něho něco chybí... Takže za čtyři, ale o fous ;)(5.1.2020)

 • kenkaku
  ***

  Chvilku mi trvalo si srovnat optiku (jak moc se film bere vážně a jak moc jde v té satiře přes závit). Nutno říct, že hladina není vyrovnaná. Začátek je fenomenální, pak nastane sešup do nudy a najednou probíráme vážná témata (až na dřeň). Nevím jestli je to dobře. Mě moc to kolísání nevyhovovalo. Takže za mě úspěch tak na půl.(6.1.2020)

 • Endavour
  ****

  Z poněkud "jackassovského" počátku se vyklubal moc pěkný film. Byl jsem velmi spokojen.(13.1.2020)

 • Heavyman
  ***

  Ono si to myslí a tváří jak to není vtipný. Pokud by se jednalo pouze o satiru a vtípky, asi bych se možná i zasmál, ale film obsahuje velké množství scén, kde humor jde stranou, takže vlastně nevím co jsem si měl vybrat. Jasně nebylo to zrovna šťastné a veselé období, ale pak zase proč tolik recese, nehledě na to, že nechápu proč se pořád paroduje Hitler a omílá holocaust, už by si židi mohli vymyslet něco nového :)))(20.1.2020)

 • Daddko
  odpad!

  20 min, viacej sa to vydržať nedalo(25.1.2020)

 • Jaro_slav
  *****

  Když to začlo, začal jsem se smát německý verzi I Wanna Hold Your Hand, ale asi po minutě mi došlo, že to je v tomhle kontextu dost děsivý, zatrnulo mi a zatrnuto jsem měl po zbytek filmu. Těch pár vtípků je načasovanejch tak, že nemaj šanci odlehčit trpkost a tíživost toho, co člověk doopravdy sleduje. Na konci, když si člověk oddechne u úvodních tónů Heroes od Bowieho, dostane opět ránu kladivem německ verze. Uff, to mě dokonale vyndalo.(28.1.2020)

 • hazdrova
  ****

  Perfektná kombinácia humoru, vážnosti a príbehu. Ani si neviem vybrať, či sa mi viac páčil Sam Rockwell, malý Jojo alebo Scarlett! Odporúčam každemu kotlebovcovi. 4,3*(2.2.2020)

 • Henry007
  ****

  Dětský naivní a zidealizovaný pohled na 2. světovou válku. Skvělá výprava k tomu dotváří poeticky-dětskou atmosféru. Trochu jsem se obával, že Waititi bude trochu neobratně kombinovat scénky k popukání s Hitlerem a vážné dramatické scénky. Naštěstí, i když se to ze synopse může jevit divoce, jsou scény s Hitlerem pro mě pouze "úsměvné" a nemají čistě komediální účel, ale primárně vyjadřují vnitřní pochody v hlavě desetiletého chlapce. Díky tomu film celkově nepůsobil jako mišmaš žánrů a nálad; a univerzální motivy rodiny, první lásky, strachu, dospívání a ztráty ideálů na mě zapůsobily silněji, než jakákoliv scéna s vtipným Hitlerem.(9.2.2020)

 • Methodix
  ***

  Tak trochu divná satira, ktorá o čo menej je v prvej polovici absurdná a vtipná, o to viac je v tej druhej napínavejšia a precítenejšia. V nej totiž Waititi akoby sa prestal hrať na vytretého vodcu (čo mu veľmi ani nejde) a začal konečne poriadne režírovať (čo mu ide podstatne lepšie). Urobiť to hneď zo začiatku, tak je z Jojo Rabbit viac než zapamätovateľná tragikomédia, takto je z nej skôr iba nemastná-neslaná jednohubka, ktorá neurazí, no zároveň jej človek na konci nebude poriadne ani heilo... pardon, tlieskať.(31.12.2019)

 • maruna0007
  *****

  Pane Waititi, jste borec. Králíček Jojo je zábavný a dojemný zároveň. Herecké výkony jsou perfektní! Scarlett Johansson je jako vždycky hrozně moc fajn, Taika Waititi v roli Hitlera perfektní. Všichni děti hrají moc dobře, a hlavní postavu hraje Roman Griffin Davis tak přesvědčivě, že smekám. Ten nejlepší byl za mě nikdo jiný, než báječný Sam Rockwell, kterého jsem si v poslední době oblíbil, a myslím si, že se řadí mezi ty nejlepší herec současnosti. Hudebně je to dobře podkreslený, hlavně pro slow-motion scéně, ta byla hodně povedená. Waititiho humor dokáže fungovat, a to stejný i dojemné scény. Ve filmu je pouze jedna šokující scéna, která mě překvapila, PALEC NAHORU. Ve finále mi film zahřál u srdíčka, a řadím ho mezi ty nejlepší filmy roku 2019. Zkrátka je to film, který dostane každého, nebo aspoň mě dostal, bylo to hrozně FAJN. Waititi u mě stoupá, tak jsem zvědav na jeho nový film, ve kterém má hrát hlavní roli Fassbender. To bude něco. :-D(2.1.2020)

 • aquiver
  ****

  Výborná kombinace válečné komedie a protiválečného dramatu. Taika Waititi se zjevně vizuálně inspiroval Andersenovým dokonalým snímkem Až vyjde měsíc a stylem a kvalitou se podobá jeho předešlému Honu na pačlověky, nebo také žánrově podobně laděným filmům Život je krásný či Chlapec v pruhovaném pyžamu. Je to kvalitní kousek, k plnému hodnocení tu přeci jen existuje klišé spojené s přátelstvím židovské dívky a nacistického chlapce a předvídatelným vyústěním. Násilí je naznačeno na jednom králíčkovi a pak už jen na samém Adolfovi, takže teoreticky i pro mladší diváky je snímek celkem přístupný. Z herců mě nejvíce přesvědčila mladá Thomasin. 80 %(2.1.2020)

 • Sayko
  *****

  Tak tohle se neskutečně povedlo! Králíček Jojo se stává mým nejoblíbenějším filmem za rok 2019. Taika Waititi dokázal vytvořit bezchybnou komedii. Ptáte se, jak takovou správnou komedii vytvořit? Inu, mám zde jeden recept, který by se za mě měl ucházet o Oskarové ceny. Jako první vezmeme prostředí historicky velmi ošemetné, ale naladíme ho na komedii, abychom se nikoho moc nedotkli v souvislostech s minulostí. Do tohoto prostředí vhodíme bandu těch nejlepších herců hodících se na tyto role. Zhruba po patnácti minutách pečení na 230 stupňů přidáme ty největší hitovky co svět zná, avšak v německém provedení. Po pečlivém vykrojení z formy posypeme dojemnými scénami s roztomilými herci. No a po tomto kroku už chybí jen poslední část a tou je poleva, tedy hlavní důvod, kvůli kterému jde člověk do kina. Polevu, pokud tedy režíruje skvělý Taika Waititi, budeme dávat komediální, se špetkou nekorektního (až černého) humoru. Hurá! Máme tu nejlepší film spatřený mým filmovým očkem, tedy aspoň pro rok 2019!(3.1.2020)

 • jasanka
  ****

  Kdyz jsem cetla, ze jde o komedii z obdobi valky, tak jsem byla trochu zdesena. Dopadlo to ale vyborne. Jen to chce prekonat zacatek. Vesele, usmevne, vtipne, dojemne.(13.1.2020)

 • sadlokan
  *****

  Wes Anderson si dal Musíme si pomáhat.Celý to sleduje Pavlík,známý ze seriálu Přátelé zeleného údolí,kterého dozoruje hajný Hitler/Horyna.Spojler:U bot mi ztuhly i bokorysy.(14.1.2020)

 • Janega
  *****

  Pre mňa osobne po dlhšom čase veľmi nápaditý príbeh z obdobia 2. svetovej vojny. Je zaujímavé sledovať nacizmus očami dieťaťa. Film výborne satirizuje danú ideológiu, no zároveň sa vyhýba odľahčovaniu danej situácie. Práve naopak, ukazuje vážnosť negatívneho vplyvu na myslenie dospievajúcich. Herci sú skvelí. Dúfam, že pre Romana je to začiatok hereckej kariéri a uvidím ho hrať v ďalších snímkoch. Scarlett je jednoducho áčko. Sam je tentoraz u mňa v zapamätatelnej roli. Rebel má v sebe ten komediálny talent. Ďalší detský herec Archie to tiež zvládol. Taika ako Hitler perfektný. A v neposlednom rade treba pochváliť aj herectvo Thomasin. Film vrelo odporúčam.(26.1.2020)

 • mkubalikova
  ****

  Nejlepší film o náckách od Hanebných panchartů. Scarlett je vynikající a opět dokazuje, že je nejen krásná, ale i velmi dobrá herečka. I ostatní herci jsou výborní a Waititiho Adolf je boží!! 90%(2.2.2020)

 • Psice
  *

  Tenhle film je jednoduše navoněná zdechlina (stejně taková, jako když o ní Oliviero Toscani mluvil v souvislosti s reklamou). Připodobnění s reklamou se nabízí jako spojnice či klíč pro interpretaci filmu - jednak ve vizuálním vyznění celého snímku – jakési nakašírovanosti, jasnému zacílení (pobavit, zalíbit se), obsahové vyprázdněnosti a posilování konzumního chování. Jojo připomíná reklamu i svou roztříštěností do klipovitých segmentů, kdy byly rádoby vtipné scény doslova poskládány vedle dramatických. Waititi bohužel nevěnoval příliš prostoru tomu, aby jednotlivé postavy ožily prostřednictvím vlastního příběhu - jako, kdyby se jen vynořovaly z jakéhosi bezčasého vakua. Kvůli nemožnosti navázání vztahu s nimi jsem je po celou dobu vnímala absolutně indiferentně – jejich osudy mě vlastně vůbec nezajímaly. A je to paradoxní obzvlášť u filmu, kde je použito vztahovosti jako stěžejního prostředku pro přehodnocení postujů a předsudků. I přesto, že měl být příběh vyprávěn optikou malého dítěte, jeho vyznění jsem vnímala jako strojené a neautentické. Obdobně na tom byla i úroveň komických scén – to, co bylo předkládáno jako vtipné, jsem vnímala jako neskutečně pitomé a prvoplánové. Nesmyslně působila i snaha o autentičnost a zároveň její nabourávání (výběr lokací x Němci mluvící anglicky), čímž Waititi zavřel vrátka symbolizaci a metaforizaci celého tématu a vytvořil tak jenom nesourodý guláš, který nedokázal obhájit. Snaha o vytržení z kulturního kontextu podle mě nepřinesla nic inovativního, spíš celému počinu jen ublížila právě proto, že se zastavila v půli cesty. Postava Adolfa Hitlera, která měla malého chlapce podněcovat coby idol, byla ve finále úplně plonková, tudíž ani projevy chlapcova fanatismu na mě nepůsobily přesvědčivě. Přitom z toho šlo vytěžit mnoho – rozpracovat mechanismy nápodoby ve smyslu „toužit podle někoho“ a téma pojmout nadčasově. Slibná a poměrně nečekaná byla scéna, kdy Jojo odmítl dát Else volnost, i když už mohl. Rozvíjet tenhle motiv dál ale nebylo možné, protože by to odporovalo myšlence „zalíbit se“. Zřejmě je lepší se zasmát a udělat z Hitlera šaška křepčícího před kamerou (je to totiž zábavné). Co na tom, že se do čela demokratických států dostává čím dál tím víc populistů a že radikálně posiluje extremismus? Je to zábavné? Nemůžu se zbavit nepříjemného dojmu, že Králíček Jojo jen pokračuje ve vytváření umělého mýtu o tom, že jsme překročili stín druhé světové války – připomíná mi to tanec kolem zlatého telete. A tak s nálepkou „an anti-hate satire“ na plakátu míří Králíček Jojo pro Oscara - kruh je uzavřen.(8.2.2020)

 • JakeG
  ***

  No já vám nevím! Jako pár dobrejch gegů tam je, o tom žádná, ale jinak to na mě nějak nezapůsobilo. Možná je tím "americkým" přístupem pohledu na evropské dějiny tak nějak ne úplně uchopitelně. Jinak tedy pokus ala Wes Anderson, ale bez notné dávky absurdity, která je k tomu nutná. Tak nějak začínám chápat, proč Parazit převálcoval na Oscarech všechny ostatní. Asi jim bylo blbý to vše dát Koreji, tak si vzpomněli i na Maora.(16.2.2020)

 • bararich8
  *****

  Plný počet za originalitu pojetí. Waititi si opět zase jede svoje a rozhodně to stojí za to. Veselé scénky střídá často rychlé vystřízlivění, ale skvěle se doplňují a balancují. Herecký zajímavá sestava a velmi slušné dětské role. Zmínit musím i povedený výběr hudby. Za mě spokojenost, 5*(23.2.2020)

 • Ema57
  *****

  Roztomilý Románek Griffin Davis jako Jojo se o všem radí se svým vzorem a virtuálním kamarádem Hitlerem. Jak se má ale jeho dětská duše poprat s tím, že jeho milovaná maminka ukrývá židovku a roznáší letáky a nakonec je popravena? Naštěstí se do židovky zamiluje, vyspěje, pochopí a kamarád Hitler vylítne oknem. Vynikající Taika Waititi jako Hitler a Scarlett Johansson.(12.12.2019)

 • Oralfabet
  *****

  Kdybych měl najít na tomto filmu něco záporného, asi bych mohl říct, že ta satira občas možná působí tak trochu prvoplánově, jenže nápad s imaginárním Hitlerem je podle mě na druhou stranu geniální, jednak díky tomu, že jde o skvělý a originální způsob, jak přiblížit vztah malého zmanipulovaného chlapce k nacismu a jednak proto, že nabízí tolik komediálního potenciálu. A ten Taika rozhodně využil a ve své značně riskantní roli exceluje, což platí i o všech ostatních hercích, Roman Griffith Davies má teď rozhodně slušně našlápnuto, Scarlett Johanson je rovněž skvělá (letos obecně dost válí), Thomasine Mckenzie, kterou jsem asi vůbec neznal byla taktéž úžasná a scény mezi ní a Jojoem fungovaly na jedničku. Sam Rockwell jako teplý nácek také jednoznačně potěšil, obzvlášť ta uniforma, kterou si sám navrhl mě fakt dostala. Jojo Rabbit je prostě krásný, dojemný, velice vtipný a skvěle vybalancovaný film, dost možná nejlepší z Waititiho filmografie. 10/10(4.1.2020)

 • nessbeal
  odpad!

  Taku sprostost som dlho nevidel...(9.1.2020)

 • Saur.us
  ****

  Úsměvná protiválečná satira, která je ale díky dětské perspektivě (skvělého R. G. Davise) a představivosti krásně odlehčená, roztomilá a hravá. V poslední třetině přeci jen nota zvážní, snad abychom nezapomněli, v které době se příběh odehrává ale i tam se najdou hezká i vtipná místa. T. Waititi dokáže užít svůj talent humoru, hravosti až grotesknosti i v tak blbé době, jako byla WW2 a to se cení.(14.1.2020)

 • JADIM
  ****

  Malý fanatik, spoločne so svojím kamarátom Adolfom sa stretnú so židovkou žijúcou v priestore 5m³ v ich stene, ku čomu bola pridaná solídna dávka uleteného humoru, súvisiaceho najmä s vojnou. Toto by však na poriadny vojnový film nestačilo, tak bolo pridaných pár naozaj zaujímavých zvratov a došlo aj na emócie. Kombinácia, ktorá rozhodne nešla na istotu, ale určite sa vydarila. 8,5/10 (Videné v kine, 25.1.2020, Originálne znenie)(26.1.2020)

 • Raziel_cz
  ***

  První Waititiho film, který není lepší než ty předchozí. A jasně, vím, že překonat Hunt for the Wilderpeople je těžko dosažitelný cíl, ale Jojo Rabbit měl všechny předpoklady k tomu, aby se mu to povedlo: nečekané zasazení, dadaistický humor, scény specificky navržené za účelem pročistit vám slzné kanálky a Waititiho jako Hitlera. Jenomže z téhle mozaiky toho drží pohromadě překvapivě málo a výsledkem je spíš kotlík nevytěženého potenciálu – jak na poli komedie, tak dramatu. Ani jednoho tu totiž není dost a ještě o sebe zvládají vzájemně zakopávat... ale hlavně to díky rozjetí příliš mnoha příliš zběžně zpracovaných motivů nedokázalo vytěžit zlato v podobě Rosie, kapitána K a nakonec ani toho Hitlera. Nebudu se tvářit, že jsem se u toho nesmál, nebo že jsem u těch nejlepších momentů nemusel zamáčknout slzu, hlavně když ty nejlepší momenty jsou na úrovni Martina McDonagha, ale popravdě si myslím, že – jakkoliv Waititiho miluju – ten McDonagh by to dostal úplně jinam.(9.2.2020)

 • BDMarty007
  ****

  Je to velice zvláštní film, který většinu času vypadá jako trochu bláznivá komedie, většina nacistů působí jako směšné karikatury, ale několikrát se uprostřed toho objeví něco velmi smutného, krutého, děsivého. Umírají zvířata i lidé. A možná právě proto to má v těch momentech velkou sílu. Ale za minutu už se zase jede dál. Zajímavé. Mám z toho v hlavě trochu zmatek, nevím úplně co si o tom myslet, ale právě proto to asi stojí za vidění.(9.2.2020)

 • salamandrr
  *****

  Černohumorná komedie, která se nebojí šít do citlivého tématu a zároveň zvládne ukázat lidskou stránku. Super snímek(11.2.2020)

 • Loki_Six
  *****

  Let them say whatever they want. People used to say a lot of nasty things about me. "Oh, this guy's a lunatic!" "Oh, look at that psycho! He's gonna get us all killed!"(12.2.2020)

 • mi-ib
  ***

  Nedokázalo to udržet drajv, který to nastolilo na začátku, ale suma sumárum je to takový laskavý film s pár velmi zábavnými momenty.(16.2.2020)

 • Majkak
  ****

  Spojení černého humoru, satiry a bolestného osobního příběhu. Taika Waititi tančí na hraně, ostatně tanec je jedním ze symbolů, a to smyslu a naděje. Podařilo se udržet balanc, aniž by nudil, urážel, byl trapný, anebo patetický. Jeden ze způsobů, jak se vysmát nacismu a ukázat nesmyslnost války, i krutou nespravedlnost spáchanou na těch, kteří zachránili životy jiných. Waititi využil prostředky, které fungují, byť nemusí sednout každému. Po první polovině na chvíli zvadne tempo, ale dostane divák pecku.(31.12.2019)

 • pushover
  *****

  Waititi to má prostě po svym. A mě to baví. Jo a výborný obsazení.(1.1.2020)

 • HenryIvan
  ****

  Taika Waititi zobral všetko a tým myslím vážne všetko čo našiel v nacistickom Nemecku tej doby a napchal to do tohto filmu. Zo začiatku je Jojo Rabbit viac detinský než iné a v podstate sa tejto nálepky ani nezbaví, ale postupom času prichádzajú scény, kedy si poviete, že to je celkom chytré a ide to správnym smerom. Herci sú veľmi príjemní, obzvlášť Scarlett Johansson a Thomasin McKenzie, no aj samotný Taika ako AH je občas k popukaniu. Čo sa mladého Romana Griffin Daviesa týka, pôsobí až príliš milo a tak je úvodná časť filmu, kedy je úplne sfanatizovaný nie až taká reálna, no inak bol aj on výborný. Odpoveď na otázku, kedy je už vhodná doba pozerať sa na najväčšiu tragédiu v dejinách ľudstva práve takýmto spôsobom je nejasná a je jasné, že niekto to môže vziať z toho nesprávneho konca. Tento film však túto ideológiu nijak nepropaguje, celkovo sa z nej vysmieva a dá sa povedať, že ju aj dosť ostro kritizuje. Treba povedať, že tento pohľad je dnes viac než aktuálny a netreba to brať ako nejakú otrepaný motív z minulého storočia. Jojo Rabbit je v celku veľmi príjemným dielom, čo slúži Waititimu a hercom ku cti.(1.1.2020)

 • gazogazo
  odpad!

  Prdel ze třetí říše je dobrá pro nedonošence. Věta stejně vtipná a trefná jako tenhle film.(1.1.2020)

 • radeckator
  *****

  Jeden z nejlepších filmů poslední dekády co jsem měl tu čest vzhlédnout. Má úplně všechno. Vtip, poetiku, napětí, smutek, radost.... Velká část filmu svojí roztomilou svérázností a barevností mě připomínala Až vyjde měsíc mého oblíbence Wes Andersona. Taika Waititi dokázal celý film svým satirickým pohledem na válku udržet vysoko nad úrovní a nesklouznout ani k hrubému a podbízivému humoru a ani k zbytečnému melancholickému patosu. Zcela zvláštní kapitolu pak tvoří úžasná hudební složka. Dále smekám klobouk před výběrem herců. Ústřední dvojice mladých a ještě neznámých představitelů výtečně režijně vedena, ve vedlejších rolích Scarlett Johansson podala životní výkon a ani o chlup méně nezaostal Sam Rockwell. V superlativech své hodnocení ukončím, protože toto pro mě byla krystalicky čistá radost z filmu.(4.1.2020)

 • eromar
  *****

  90%(4.1.2020)

 • Cinematrix
  ***

  Taika Waititi přesně vystihl to, jak se z ustrašenýho kluka může stát idiot, když není správně sociolizovanej svými rodiči a do hlavy si místo toho pustí jako svého mentora Adolfa Hitlera. Námět je to rozhodně zajímavej, ale já ho opěvovat nebudu. Pasáže s fiktivním Hitlerem měly něco do sebe, sem tam to bylo vtipný až sofistikovaně fanatický, ale filmem mne pořád provázel pocit, že takhle přesně se rodí další zvrácenej opus na novýho ukřivděnýho maniaka. Kdyby to bylo celkově pojatý jako parodie, výborně se bavím, ale tenhle film mi kýžený pocit uvolnění nedal, protože ve chvíli, kdy jsem se bavil, začali tam umírat židi a já se styděl, že se tomu směju, protože to přešlo na vážnou notu. Zde je třeba si uvědomit, zda se chceme smát nebo truchlit, oboje dohromady mi v tomto podání prostě nesedlo, stejně jako se mi nezdál dobrý nápad vyvolat druhou světovou válku.(18.1.2020)

 • haWranka
  *****

  Nemám moc ráda filmy, které si utahují z vážných věcí. Třeba koukat na Ztratili jsme Stalina mi bylo vyloženě proti srsti. Proto jsem se dost obávala, co vyleze z Králíčka Jojo. Ovšem Waititi to nějakým záhadným způsobem dokázal. Možná proto, že z celého filmu čiší naprosté pohrdání celým nacismem, Hitlerem a vůbec xenofobií a podobnými zvěrstvy. Waititi sice zesměšňuje, ale pouze ty a to špatné, rozhodně nezlehčuje těžký úděl nejen Židů, ale i řadových občanů. A my tak můžeme sledovat tehdejší svět očima desetiletého kluka naprosto ovlivněného propagandou (dost mi to připomíná dnešní svět a “slavná” média), a přestože je značnou část filmu na straně těch špatných, člověk mu stejně drží palce, protože ví, že on za to nemůže, že má dobré srdce. Do toho se vám odhalují i ostatní postavy - naprosto nádherná (a to nejen vzhledem) Scarlett Johansson, nečernobílý Sam Rockwell a křehká a přesto silná Thomasin McKenzie. Vím, že ne každý je fanouškem Waititiho humoru a někomu může tento humor připadat přes čáru. Pro mě ale mělo vše svůj smysl a Králíček Jojo je po dlouhé době film, který mě úplně dostal.(24.1.2020)

 • Tet.Ew
  *****

  Ačkoli příběh nepřinese nic nového stejně to je v něčem strašně jiné a má to hroznou hloubku. V jednu chvíli hrozně inteligentní humor a v mžiku největší absurdita. Určitě milé překvapení z kraje roku.(24.1.2020)

 • st3f0o
  *****

  Je ľahké divákov rozosmiať, je ľahké ich rozplakať, je ľahké držať ich v napätí, je ľahké aby si zamilovali nejakú postavu alebo aby inú nenávideli... ale urobiť to všetko súčasne s takto dokonale vybalancovanou ľahkosťou a zároveň klásť divákovi otázky... tento film si zaslúži podstatne viac, ako len byť označovaný za kontroverznú satirickú komédiu.(26.1.2020)

 • jedna_vrana
  *****

  Ak ste doteraz nevideli iný film od Taiki Waititiho, najlepšie by bolo pozrieť si najprv niečo z jeho predošlej tvorby (What We Do in the Shadows, možno Boy). Mám totiž pocit, že ho v tejto snímke nepochopíte. Taika je po otcovi Maur a po matke Žid, takže nehrozí, že by si robil srandu z Hitlera v zmysle: „Pošlime tých protivných Židov do plynových komôr“. Práve naopak, on dvíha varovný prst nad tým, aké je jednoduché manipulovať. Ako zatvárať oči nad tým, čo hrozí nepriateľom obludného režimu. Decká v tomto filme to zahrali na úrovni, možno Jojo ani netušil ako sa modrooký blonďáčik hodí do programu strany, vlastne ani neviem, ako sa obliekol do uniformy a začal fandiť Hitlerjugend. Heilovanie v jednej minúte asi 30-krát je odkazom na ceremoniál, ktorý svedčí o fanatizovaní davu. Ak sa dobre nastavíte na pozeraný film, budete sa smiať (občas), ale skôr vám bude behať mráz po chrbte. Scéna, keď Scarlett Johansonn vystupuje v pozícii otca je mrazivá a pravdepodobne predstavuje schému, keď v mnohých rodinách zostala matka s deťmi a otec... kdesi na fronte. Myslím, že Waititi stavia na inteligenciu diváka, či dokáže zachytiť posolstvo momentu. Prečo hrá na konci Bowieho „Heroes“ si zistite sami... „Dovoľte si všetko prežiť, krásu aj hrôzu, žite ďalej, nič nie je konečné“ – Reiner Maria Rilke.(28.1.2020)

 • godycz
  *****

  ten kluk to zahral na 1 s 5ti *ma. nejlepsi for byl WTFuhrer a sHitler.....finalni Heroes v nemcine? yeees(31.1.2020)

 • P.J.2
  ****

  Krása, už jen odvaha toto téma zfilmovat, převést do dramedie svým osobitým rukopisem a zakončit to dost emocionálně je úspěch sám o sobě, tady se ještě k tomu ukázala kvalita.(5.2.2020)

 • oli009
  *****

  Při vzpomínce na film Králíček Jojo se budete smát. Budete se smát, zatímco vaše srdce bude plakat. Absurdnost války by tak přesně a přesvědčivě snad ani jiný než absurdně pojatý snímek zobrazit nedokázal. Všechna čest Taikovi i všem ostatním, jak se svých rolí zhostili. Role Scarlett Johansson je jedna z nejkrásnějších, co jsem za poslední dobu viděla. Nácek Sama Rockwella je těsně v závěsu.(5.2.2020)

 • Vitow
  *****

  Přesně tohle jsem potřeboval, ten film naprosto ví co chce být a je to.(7.2.2020)

 • stanyslaw
  **

  převeliké očekávání a ještě větší zklamání. jedna hvězdička za interiéry, jedna za Thomasin, žádná za vtip, žádná za příběh, žádná za cokoliv dalšího.(7.2.2020)

 • Don82
  ****

  Sarkasticky vtipný, ale i vážně dramatický propletenec žánrů s nadmíru originálním scénářem a vynikající režií. Tématicky nelze film úplně zařadit a to jen dokazuje, že Taika Waititi dokázal bravurně spojit nekorektní černý humor s naopak citlivým humanismem a kritikou fanatizmu, zbytečné agrese a hloupostí nacistické ideologie. Navíc, skvělý soundtrack.(8.2.2020)

 • HonzysKISS
  ****

  Komedií o náckách je strašně málo, což je hrozná škoda. Nasmál jsem se výtečně. První polovina je naprosto výborná. Jak si furt dělají srandu z Heil Hitler, nebo když se děti učí nacistické praktiky, je to fakt super. Měl by to vidět každý. Protože není nadto se taky jednou podívat na něco vtipného, i když je to o zlu. Přál jsem si, ať tenhle film nikdy neskončí. Trošku mi vadilo, že z Áďi dělali až moc velkého idiota, ale chápu záměr. 9/10(9.2.2020)

 • Likan7
  ****

  Taika Waititi to má v sobě a já jsem rád, že mě jeho humor zatím baví. Už třetí Thor se mi humorem trefil do vkusu a Jojo Rabbit to dokázal ještě lépe. Ono to sice bude znít v celkovém kontextu strašně, ale dlouho jsem neviděl tak sympatický film. Je mi trochu líto prostoru, který dostala Scarlett, protože si každou scénu kradla pro sebe a její nominaci na Oskara chápu. Oni vůbec všichni herci tu jsou skvělý, Roman Davis je v hlavní roli téměř dokonalý a dlouho jsem neviděl tak dobře napsanou postavu jako ta Sama Rockwella. Trochu mi ke konci vadila změna tónu a znatelnější potemnění filmu, na úkor humoru, ale závěrečná scéna mi zase vyloudila úsměv na tváři a jsem rád, že se čas od času vyklube na povrch tak dobrý film.(12.2.2020)

 • Jaro.Krafcik
  *****

  Další Oscarový film, ale toto bolo čo? Skvelá satira. Ja som sa bavil takmer celú stopáž. Výborní herci. Skoda že deti nemôžu dostať Oscara, lebo výkon hlavného herca, jojo zajačika, bol neskutočný. Jednalo sa o milé prekvapenie roka 2019. Kto videl nemecký film Už je tu zas, tak toto je o niečo lepšie. Musím dať plný počet. Ten koniec bol smutný ale zároveň krásny. 5*(17.2.2020)

 • Rincewind
  *****

  Chvílemi vtipný film, chvílemi dojemný, taky veselý, smutný, mrazivý. Střídá nálady a nikdy nenechá diváky si příliš myslet, že to je jen veselá komedie. Rozhodně není, ale jako způsob vysmát se tomu strašlivému zlu funguje výborně.(26.2.2020)

 • albionlady
  *****

  Priznám sa, že pred sledovaním filmu som vôbec nevedela, o čom bude. Po uplynutí úvodných minút som sa začala obávať, že to bude prepiata komédia s Hitlerom, kde celú tragédiu 2. svetovej vojny nevhodne pritiahnu za vlasy, no potom dej "našťastie" nabral na vážnosti a uvedomila som si, že ten "vtipný" začiatok do filmu celkom sedí. Veľmi pekné dielo.(27.12.2019)

 • CinemaRanger
  *****

  Čekal jsem hodně, ale takovou BOMBU jsem nečekal. Taika Waititi opět vytvořil komediální GRANÁT, kterému nechybí ani dramatická velice emočně zakončená linka a nějaká ta válečná BITVA. Taika jako HITLER byl parádní, ostatně jako ostatní herecké výkony, ŽIDOVKA s tváří Thomasin McKenzie, Scarlett Johansson nebo sám hlavní hrdina Jojo. Doporučuji všem, starším i mladším.(31.12.2019)

 • markyzgero
  ***

  directed by svěrák family(1.1.2020)

 • Mamlas
  *

  Připadlo mi to jako od Svěráka. Takové dětské, dlouhé, fest nudné a vlastně úplně o ničem. Nezasmál jsem se ani 1x, usmál jsem se 2x. Tedy ani komedie to asi nebyla. Jen ztráta času. (17%)(4.1.2020)

 • Zl0
  **

  Nadupaný začiatok nestačí.(15.1.2020)

 • Rockerman
  ****

  Taika Waititi pokračuje ve zhmotňování svých fantaskně-absurdních nápadů a vede si zase velmi dobře. Už to ale není "dokument" o upírech nebo hon na pačlověky, jde o závažnější téma. Na sklonku druhé světové války sledujeme dojemný příběh přátelství desetiletého fanatického nacisty a mladé Židovky. Děj je sice hodně předvídatelný, ale má několik silných scén a je tu také spousta humoru a absurdních vtipů. Není to dokonalé, ale je to moc hezký film.(17.1.2020)

 • hero_bk
  **

  Nebavil jsem se. Pár humorných scén ("O co jsem přišel?" - "No, jen jsme si tu zaheilhitlerovali s mladým, pak jsme heilhitlerovali vám a nakonec tomu, co přišel s váma."), pár silných scén (zásah Gestapa, u toho se atmosféra dala krájet), a jinak celkem vata... Přišlo mi to hrozně neautentické, to vůbec nebylo nacistické Německo, ale zkreslená americká představa o nacistickém Německu od někoho, kdo nemá o historii a vůbec o Evropě ponětí. Nebudu si stěžovat na angličtinu, beru to prostě jako dabing, kdybych se díval na český dabing, tak budou mluvit česky a taky mě to nebude rušit... Samozřejmě to ve mně zanechalo nějaké pocity, ale jako film se mi to prostě moc nelíbilo.(17.1.2020)

 • joker30
  ***

  Beatles po nemecky, zopár smiešnych vtipov, veľa trápnych, jedna ozaj smutná scéna, Bowieho Heroes po nemecky. To je asi v skratke všetko. Inak pomerne priemerný film. čakal som trošku viac po tých ováciách... 65% ok bonus, herci boli celkom ok, ale nemali moc čo hrať...(27.1.2020)

 • Killingjoke
  ****

  Nemám rád ten typ filmu, ve kterém si filmaři nepokrytě dělají legraci z něčeho tak temného a bolestného, jako jistě 2. světová válka byla. Takže jsem velmi opatrně přistupoval i k tomuto filmu, na který jsem se odhodlal podívat až na doporučení kamaráda. A sedlo mi to téměř bez problému. Samozřejmě, pár karikaturních momentů, které působí jako zlehčení nacistických hrůz i zde je, ale to je jen skořápka. Protože pod povrchem už to zas tak úplně komedie není. Spíš tedy místy velmi drsná satyra a pohled na válku očima malého zfanatizovaného kluka, který však souhrou okolností doma začne ukrývat mladou židovku. Asi bych to přirovnal k pojetí ve stylu Život je krásný, ač příběh je jistě zcela jiný. Ale onen mechanismus vyobrazení války v dětsky naivním světě, jenž předčasně nabývá dospělých kontur, působí naprosto obdobně. Konec velmi dojemný, takový hořkosladký. Není co dodat. Líbilo se mi to...(29.1.2020)

 • The_Edge
  *****

  Tak králíček si mě naprosto získal. Neskutečně vtipné, roztomilé, smutné a dojemné. Neřekl bych, že jde takhle skloubit parodie, humor a opovržení s dojemným příběhem, kdy se z malého naci stává mladý muž. Skvělé herecké výkony a hlasku: "Pojďme se koncentrovat jako v táboře." asi už nezapomenu :D(30.1.2020)

 • Karin.Kiss
  ****

  Toto nie je klasická komédia. Prvá, trošku mainstreamová polovica zavádza svojimi ľahkými fórmi. To sa však rýchlo zvrtne vo vnútorný boj mladého chlapca, ktorý si začína uvedomovať dve strany mince - dve strany vojny. Veľmi úsmevný charakter podporený talentom malého herca Joja. Z krásnej a talentovanej Scarlett Johansson sa nedajú spustiť oči. Zo snímky vyžaruje veľká miera filmovej jednoduchosti. V skvelom filmovom zážitku mi prekáža jedine postava Rebel Wilson, ktorá film ťahá do frašky.(31.1.2020)

 • Mkartaylas56
  *****

  Čekal jsem hodně a dostal jsem hodně, prakticky perfektní kombinace. I když tedy musím říct, že jsem do kina šel s vědomím, že uvidím čistou komedii, což se nakonec nestalo a mně film sedl snad ještě víc. Ano, z velké části to komedie je, a to extrémně zábavná, plná jedinečného Taikovského humoru a nespočtu gagů, ale kdykoliv je to potřeba (a že to nebylo jen jednou), tak se naprosto uvěřitelně a plynule překlene do klasického, místy skutečně mrazivého, válečného dramatu a je vidět, že oproti jeho předchozím filmům se zde Taika Waititi posunul opět o kus výše, ve svém režisérském umu. Kromě toho má film moc hezkou výpravu, velice hravou kameru, chytlavý soundtrack a celkově působí velmi živelně a barevně. Co bych chtěl ale obzvláště pochválit, je celý herecký ansábl, protože skutečně každý, kdo na plátně dostal alespoň krapet prostoru, tak nezklamal a kromě toho, že už jenom samotný casting byl velmi povedený, tak tomu přeci jen nejvíce dodávaly výkony, jako takové. Především bych chtěl vyzdvihnout Romana Griffina Davise a Thomasin Mckenzie, které jsem tu viděl vůbec poprvé a na to, že třeba Roman ještě v ničem nehrál, tak mě obrovsky překvapil a spolu se svou hereckou parťačkou Thomasin si ukradli film pro sebe (alespoň z mého pohledu). A to i přes to, že i ti již ostřílení zde rovněž hrají výborně. Především Scarlett Johansson, která měla snad nejsilnější rok v kariéře a Sam Rockwell, který snad nikdy nezklame. No takže celkově hlásím obrovskou spokojenost, určitě budu Jojovi fandit na Oscarech a musím říct, že jakožto takový můj otvírák roku 2020 jsem si snad ani nemohl vybrat lepší film. 90%(3.2.2020)

 • DiPoCZ11
  *****

  Proč takovýhle projektů není víc! Komedie o něčem takovým jako je 2.sv. válka, která není tlačená na pilu. Která umí dojmout a která sází na zatraceně dobře napsaný postavy a dobrej scénář. Taika skvěle režíruje. jeho postavy vtipně prichází do rámu a poté z něj zase vtipně odcházejí. Vtipy mají pointu, jsou dobře načasováné a vrství se (stejně jako i ty dramatické). Tenhle film není tak velký a ani se nemůže srovnávat s jakýmkoliv jiným nominovaným dílem. Jedná se ale o tak bezchybnej a sympatickej projekt že si můj plný počet prostě víc než zaslouží. /85%/(v rámci žánru). Radši bych chodil na dobrý dialogy než na Marvelovky a jsem rád že ČSFD to vidí podobně :D(6.2.2020)

 • Arkanoid
  *****

  Fašizmu sa môžeme vysmievať, ale zľahčovať sa ho v reálnom živote nedá. Neľahké podanie dramedy nemusí sadnúť každému, no vďaka nesmiernej originalite si ho rozhodne s ničím iným nezameníte. Vtipné zobrazenie Hitlerjugend môže síce vyznieť rozpačito, no spoľahlivo udá tón filmu, ktorý budete chcieť dopozerať. Herecké výkony, najmä detských hercov, sa približujú fanatikom. Motivačný imaginárny Hitler zahraný Taikou Waititim je niečo, čo si budete pamätať dlho. Svižné, nápadité, s kvalitnou kamerou a herecky výborné. Nádej dáva plnými dúškami a tragédiu servíruje jemne a uberá jej trochu na sile, no celkovému vyzneniu filmu tým body neberie.(7.2.2020)

 • Vikyy98
  *

  Naivní jak to jen Taika zvládne. Zasmál jsem se přesně nulakrát. Podání bylo ještě horší než samotný vtip. Přechod do vážnějších momentů taky nefunguje. Samotné postavy jsou jednorozměrné a jednoduché, takže není možno si k nim vytvořit sympatie a jejich osud mi byl přirozeně fuk. Nedejchalo to na mě žádnou opravdovostí a takový režisér sotva zvládne přenést půvab tragikomiky, grotesky a obsáhnout mnohost války. Projekt by potenciál měl, ale blbísek jako Taika Waititi je sotva schopný dostát něčeho důstojného a opravdového. Naprosto zbytečný projekt. Bylo to hloupé, chvílema infantilní, šel z toho cítit papír, nic nového mi to neřeklo, ani o pobavení nemůže být řeč a celé to vypadá tak průměrně. Holka, co na twitter psala: “Snad oscara dostane Jojo Rabbit a ne třeba Joker” by měla dostat zákaz se vyjadřovat, když není schopná ani myslet. Joker oscara samozřejmě nedostane (vim, co čekat od akademiků), ale Jojo Rabbit by se o něj neměl ani ucházet. Ty filmy jsou úplne jiné úrovně tvůrčího umu a citu pro látku.(8.2.2020)

 • simon84
  ****

  Velmi zajimavej film. Na zacatku si rikate, ze je to spis parodie aby to pak velmi rychle zvaznelo.(9.2.2020)

 • Demonic189
  ****

  Nebyť konverzačných scén, ktoré ma narozdiel od tých komediálnych/akčných bavili O DOSŤ menej, tak by to bolo za plný počet! Ďalší dôkaz, že tohtoročné nominácie na Oscara boli neuveriteľne silné. Čo viac dodať - herci do jedného bravúrni a dal by som im Oscara všetkým (Taika ako Hilter, Sam ako nacek, Scarlettka ako úžasná mama, totálne mimo Rebel Wilson, obidvaja chlapci, židovka), hudba, výprava či celkové posolstvo. Pre mňa osobne fungovalo i časté prepínanie medzi komédiou a drámou. Gágy su totiž zabijácke a ani nepamätám, kedy som sa tak dobre zasmial (nákres modernej uniformy či bež objať toho Američana!), na druhej strane veľmi silné emotívne scény s blížiacim sa koncom.(11.2.2020)

 • šakal007
  *****

  Dá se o nejšílenější válce lidstva (#WW2) natočit komedie, dělat si z nácků srandu, přesto je vykreslit jako docela sympatické trouby a přesto nechat silné poselství, že válka je vůl? Ještě před dvěma hodinami bych řekl, že ne, ale Jojo Rabbit to skvěle mixuje. Všichni hrají skvěle! A i když to skoro pořád vypadá jako sranda, člověk si uvědomuje, co se v té době reálně dělo. Přesto mi takové vyprávění přijde účinnější a užitečnější, než nudné poučování či moralizující pobouření, které by nejspíš nastalo u nás, kdyby to byl český film.(14.2.2020)

 • ArthasKarfa
  *****

  Velmi hezká satira o neskutečně vážném tématu ideologie v dětských Nazi hlavičkách.(17.2.2020)

 • kilobyte
  **

  Tady si chtěl někdo zahrát Hitlera. :D To střídání parodie s vážnými scény mě docela rušilo. Vždy když už jsem se dostal na stejnou vlnu jako film, tak bum a změna. Na konci samozřejmě nesměly chybět americké vlajky.(24.2.2020)

 • Extrakritik
  ****

  Hezká satira. Nicméně doufám,že Hitlera dnešní děcka nezapamatujou,jako hodnýho strejdu,ale jako vypatlaný hovado s jednou koulí. (Teda vlastně se čtyřma.)(24.2.2020)

 • filipvrbik
  *

  Příšerné, jako komedie to šlo úplně mimo mě, nezasmál jsem se ani jednou - Scarlett se tam ani neohřála, vůbec mi to nepřišlo protiváléčné, spíš naopak... Aten imaginární Hitler se svojí agličtinou to byl fakt vrchol nevkusu....10%(28.2.2020)

 • peeteno78
  *****

  Výborná komedie z naprosto neočekávaného prostředí. Především jsou to pak herecké výkony, které dodávají filmu na kvalitě. Ať už je to hlavní hrdina nebo Scarlett Johansson, Sam Rockwell, ale i Rebel Wilson mě překvapila.(24.12.2019)

 • Fabe
  *****

  "It is hard time to be a nazi these days" řekl Yorki Jojovi...už jen v obsazeni těchto dvou kamarádů, kteří chtějí být co nejvíce nápomocní říši a hlavně führerovi, spočívá genialita Taika Waititiho a jeho nevtíravého avšak vražedného humoru. Skvělá parodie na nacismus, hitlerjugend a obecně všechny předsudky, kterými si lidé akorát komplikují život. Film se scénami, na které budete rádi vzpomínat a vykouzlí vám při nejmenším úšklebek na tváři nebo taky nekontrolovatelný záchvat smíchu. Varování: tento film nedoporučuje 11 z 10 neonacistů!(1.1.2020)

 • Jeremiasz
  ****

  "Zivot je krasny" to zrovna neni a podle meho scenky s Hitlerem jsou nejslabsi a taky nemam uplne rad michani srandy se smrtelne vaznymi tematy. Ale ten film je vazne dobrej. Podle ukazek jsem cekal velkou prcu a vubec jsem nebyl pripraveny na tech par az skoro brutalnich momentu. tech nekolik komedialnich vlozek me uplne rozborilo (napriklad venceni klonu...) a Davis hraje jako starej mazak, nicmene moji hvezdou filmu je Sam Rockwell.(16.1.2020)

 • tlesk
  ****

  Králíček Jojo je úžasně natočeným a zahraným filmem, který bezesporu skýtá malebné záběry kamerou, ale i výborně napsané (a hlavně obsazené) postavy, kdy minimálně Scarlett Johansson by zasloužila svou nominaci na Oscara za vedlejší ženskou roli proměnit. Mnohem víc než satira ve snímku často prosakují silné momenty a kouzelné scény, které byste si opravdu s radostí pověsili na zeď ve formě plakátu. Mnohem víc, než v pozadí lelkující imaginární Hitler a všechny gagy a vtipy vás pak jistojistě zasáhne klíčící kamarádství pomýleného německého chlapce, který jen svým nacismem a věrností této ideologii bez vědomostí toho, co obnáší chce zapadnout do kolektivu, a židovské dívenky, kterou jeho matka skrývá. Jediným zvláštním a nepříliš fungujícím prvkem je až absurdně znějící angličtina s německým přízvukem, který u některých herců zněl vyloženě jako pěst na oko. Tam by možná bylo lepší mluvit normální angličtinou (jako ve zmíněném Ztratili jsme Stalina), než pokoušet se o lacinou parodii. Závěrečná scéna a vůbec celé finále, kdy jde opravdu do tuhého pak dokazuje, že tenhle počin je trochu něčím víc, něčím trochu hlubším než jen satirickou komedií. Zkrátka a dobře, jedná se bezesporu o jeden z nejjímavějších a nejzajímavějších filmů, které letos v kině uvidíme. A to i přes fakt, že je teprve začátek roku (a že film byl v zahraničí uveden vloni)…(17.1.2020)

 • ComicGuy
  *****

  /SPOILERY!/ Taika Waititi má svojrázný štýl točenia filmov ,ktorý zahrnuje aj to ,že rád spája dva a viac protikladných žánrov. Takže ak už s týmto máte problém filmu sa vyhnite. Ihneď ako som uvidel prvý trailer ne tento film som vedel a čakal ,že mi film ponúkne aj niečo iné než len politickú satiru so zaujímavým castingom. Lenže nečakal som akú poriadnu nálož všehochuti dostanem. Z toho ,čo som sa dočítal veľa ľudom vadilo ,že je film komický tak 20 minút a potom sa hrá na detinskú vážnu drámu. Mám jednu otázku. Prečo ste to potom vôbec dopozerali? Ak vám vadilo fakt len toto tak prestaňte byť konzervatívne sračky a začnite premýšľať než si nejaký film rozpozeráte ! Ale späť k téme. Taika sa tu hrá s rôznymi žánrami a všetko mi to do seba zapadá. Ak ste videli Pelíšky ,potom vám takéto prelínanie nebude vadiť. Začne to ako jednoduchá politická satira ,čo si robí prdel zo všetkého ,postupom času sa nám tu ukáže mladá židovka Elsa a vďaka jej protichodným názorom s Jojovými tu máme peknú roztržku. Ich vzťah naozaj funguje ako aj vzťah jeho matky k nemu. No a potom sa to začne poriadne zdramatizovávať až to narazí na bod keď sa nám tu objaví Gestapo. A pri tejto scéne mi tuhla krv tak moc v žilách ,že mi postáv nebolo dvakrát jedno. Ďalej tu samozrejme dostávame ešte väčšie šoky ako ( OBROVSKÝ SPOILER! ) usmrtenie Jojovej matky ,alebo vykrútenie krk králikovi plus sa nám do toho pletie obliehanie Berlína a máte o zábavu na dlhé chvíle postarané. Dôvody ,prečo sa mi film tak zapáčil sú jednoduché. V koľkých filmoch môžete vidieť si tak dobre sekundovať drámu a komédiu? A za druhé - kto ste kedy videl film o fanatikovi ,ktorý sa postupom času snaží zistiť pravdu i keď je jeho okolie rovnako sfanatizované ako on sám a má k tomu pri sebe svojho najväčšieho nepriateľa?...A ľudia ,ktorí s mojím názorom nesúhlasia a berú tento film za detinskú infantilnú komédiu si zaslúžia to isté ,čo Taika Waititi aliaz Hitler (,ktorý bol perfektne zahraný ,dobrá práca ) na konci tohto filmu: Defenestráciu spôsobenú desať ročným deckom. Nominácie na cenu Akadémie sú zaslúžené...Len nechápem ,prečo to má na Slovensku oficiálnu premiéru až o tri dni :/(18.1.2020)

 • Maximilianus
  ****

  Film vôbec nie je bláznivý a stupídny a ani nejako prehnaný. Bohužiaľ tým pádom ani vtipný. Je to skôr dojímavé a hlbšie, než sa zdá. Jojo je fajn, Taika Hitler dobrý nápad ale neviem neviem, moc ma nebavil. Scarlett perfektná a duo Sam Rockwell / Alfie Allen excelentné. Škoda, že nemali viac priestoru. 7,1/10.(22.1.2020)

 • Blondsky
  ***

  Na nový film Taika Waititiho jsem se zatraceně těšil, ále jsem zklamán. Recenze ze zámoří slibovaly nabitou jízdu plnou gegů, emocionálních výkonů a pár těch zvratů. Neříkám, že zvrat se Scarlet (nechápu nominaci na oskara!) mě nepřekvapil, ale přesto jsem měl pocit, že z toho šlo vyždímat víc emocí. R. G. Davis bude mít pravděpodobně slibnou budoucnost, Thomasin McKenzie umí hrát, ale tady mi přišla hrozně suchá a samotný Taika pobaví jen děcka. Nejlépe z toho vychází asi Sam Rockwell na kterém mi nějak záleželo a jeho vývoj mi přišel jako velmi příjemná změna od ostatních postav. Fajn zábava? Asi jo. Nominace na oskara? Nechápu proč. Jojo Rabbit měl obrovský potenciál, ale ve výsledku je to film, který má slibný začátek, ale zbytek je jen suchou slátaninou.(23.1.2020)

 • Jama_recenze
  ***

  Videorecenze: https://www.youtube.com/watch?v=lNN5x9ReBCw&t=189s(24.1.2020)

 • Cobur
  ****

  Byl to čirý Waititi, což miluju, ale na můj vkus slapstick parodický aspekt až přehnaně zadupal do země hluboký emoční potenciál příběhu, který tak postrádá dokonalý bilanc mezi štěstím a smutkem, přítomný v předešlých režisérových snímcích (krom Ragnaroku).(28.1.2020)

 • GameboyNES
  ***

  Docela vpoho komedie, je vidět že si Taška VajcaTiki toho Hitlera pěkně užíval. ScarJo byla taky fajna. 65%(29.1.2020)

 • Hoomig
  *****

  Naprosto úžasné! Nacpat do jednoho filmu tolik humoru a zároveň tolik melancholie, to je skutečný masterpiece! Klaním se pane Waititi! 90%(30.1.2020)

 • TaNya_
  ***

  Nejradši bych film rozdělila na vážnou část a pak na tu parodickou. Obě byly dost kvalitní, ale ty rychlý přechody se mi někdy zdály až moc rychlý. Mladičcí herci byli velmi příjemní, ale největší úsměv na tváři stejně vykouzlil Sam Rockwell.(1.2.2020)

 • Bigfuckman
  ***

  Hm shrnul bych to tak, že na podívání snímku vám stačí trailer, který očividně ucucnul ty nejlepší gagy ve filmu. Jinak takové nijaké jako by se to nemohlo najít ani v komedii ani ve válečném či akčním formátu. Od všeho trochu a dohromady takové nafouknuté nic.(4.2.2020)

 • hospoda96
  ****

  Poměrně hezká satira s příjemným castingem, sedlo mi to víc než jsem čekal, ale není to pro každého podle mě.(6.2.2020)

 • Crosshair
  *****

  4,5* Vtipné, bizardní, ale zároveň vážné a dojemné. Vynikající film. "It's not a good time to be a nazi"(8.2.2020)

 • XXXXXXXX
  **

  Paskvil na půl cesty mezi komedii a dramatem, které chce upozornit na hrůzy války. Výsledný králík má ale ve výsledku dvě hlavy a šestnáct noh!(9.2.2020)

 • PAVLIS
  ***

  70% Standardní válečná kostra, tentokrát ale nestandardně nahlížená z pohledu malého člena Hitlerjugend. Když ne vtipná, tak alespoň úsměvná a místy originální. Jako drama a jako celek ale moc nefunguje a antifašismus se mi tu zdá už vyčerpaný. PS: Aniž bych lokace znal, něco mi říkalo, že by mohlo jít o Česko. A ono jo. Zvláštní.(9.2.2020)

 • Tarhiel
  ****

  Kedysi som sa na tému Druhej svetovej vojny vyjadril, že všetko podstatné už bolo vyjadrené, a nič nové sa s touto témou už urobiť nedá, a teda nevyhnutne musí príjsť znecitlivenie diváka, či už v podobe zombie filmov z tej éry (všimli ste si, ako každá poriadna zombie je vlastne nemrtvý nácek?) poprípade popierači holokaustu (v akýchkoľvek formách a podobách). Ako som rád, že život ma vyviedol z omylu, pretože moje mladšie ja v tej dobe nevzalo do úvahy zmenu generácií a to, že každý mladší ročník bude musieť prežívať tieto príbehy nanovo, v pre nich zrozumiteľnej forme, aby pochopili ich desivosť a zároveň aby neboli zabudnuté. Zajačik Jojo je skvelým filmom, ktorý by som sa nebál pusiť deťom v škole, pretože obsahuje správny pomer smutných častí a detskej hravosti, umne natočených a skombinovaných Waititiho humorom. A natáčalo sa v Česku (hneď som spoznal tie budovy a ulice)!(14.2.2020)

 • MyrnaAlec
  ***

  Prvních 10 minut sranda, pak se to zvrhlo v jakousi výukovou verzi o humanitě.(16.2.2020)

 • Marťa711
  ****

  Tohle rozhodně nezklamalo, navíc skvělá hudba.:))(18.2.2020)

 • Flopik
  ****

  Som prekvapený ako mi to sadlo. Taika má zvláštny druh humoru ale tu mi sadol aj keď ho bolo teda pomenej. Celkovo je to skôr dráma ako komédia a možno by som tam pridal aj romantický. Obrovská pochvala pre hlavného hrdinu vo svojom veku hral fantasticky a chémia medzi ním a Thomasin sedela skvelo. Vtipné scény sú hlavne vďaka Taikymu Hitlerovi a podarili sa. Nemôžem zabudnúť na Scarlett a Sama tak isto super. Príbeh sa mi páčil treba vidieť pretože len ťažko sa píše obsah. Škoda že film zo mňa nedostal ešte silnejšie emócie. Za mňa za 4* .(23.2.2020)

 • plo koon
  ***

  Pro mě žánrově moc nekoherentní. Postavy jakoby patřily do různých filmů. Humor vychází tak napůl. Někdy jde příjemně za hranu, často se až moc drží zpátky. Postava imaginárního přítele Adolfa je ve výsledku spíše zábavným nápadem a hříčkou, která nebyla úplně využita. Škoda. Nakonec jde o několikrát viděný příběh lidství v hrůzách války s pár zábavnými momenty navíc.(2.1.2020)

 • Kushina
  ****

  Zprvu komediálně pojatý film, ve kterém si mladý zfanatizovaný Jojo hraje na největšího nacistu na světě, zajímá ho jen válka a zabíjení židů a jak být správným nacistou. Později však film přichází s komediálního žánru do depresivního dramatu, kde si Jojo začne uvědomovat, že válka je děsivá a když jeho Matku popraví za zradu, tak si uvědomí, že láska je důležitější a to, že byl vlastně mladý a blbý. Celý film byl skvěle natočený a byly do něj zakomponovány důležité prvky a pocity. 75%(4.1.2020)

 • Brock
  *****

  Nr.2 2019(21.1.2020)

 • blackkocour
  ***

  Být malý kind v Hitlee-Jugendu není úplný med. Ale pokud bude na nás vyhlížet Führer, nemůže se nic stát! Druhá světová, už tak omilkované téma dnešní doby, nemůže nikoho už překvapit. Minimálně každý pátý rok se o tom natočí celovečerák, který saje veškerou pozornost od kritiků a možná i akademii. Adolf Hitler, asi ten největší čurák novodobé historie nemůže nikoho urážet. Samozřejmě o něm se pořád točí, o něm se pořád diskutuje a pořád je parodován nebo satirizován snad na každém rohu. Kurva, ale když někdo někoho nazve pedoušem nebo nechutným a slizským násilníkem, už o něm nikdo nechce slyšet a všichni ho mažou ze zemského povrchu, jak to jen jde. Ale píčus, který povraždil miliony židů, totálně zmanipuloval miliardy skopových hlav a namrdal jim do hlavy, že být nacista je být jako novodobý Rettel, je úplně das is gut! Komu tím kurva prospějete, co? Malý Johannesburg, je zapálený malý nazi, který si od imaginarního Pedofa nechává radit, jak má podříznout krysáckého žida nebo incestního Rusa. Satira od Taika Waititi má být považována, jako absurdita veškerého nacistického stereotypu. Tohle mi moc košér nepřišlo. Té satiry, na kterou jsem se těšil asi nejvíce, tam byla spíš jak hrudka v krku. Ne, že by ji tam nebylo, ale ve většině případů se jedná o černou komedii smíchanou s drámou. Imaginární Hitler, kterého si představuje malý Jojo, je totálně blbý a naivní. Je to jen výplod fantazie malého kluka, který je už od malička naučenej se takhle chovat. Narozdíl od realných postav a skutečných nacistů, se chovaj stejně demetně a tupě. Doprdele vím, že jde přeci o absurditu nacismu, ale mě to maximálně tak nasralo.. Celá sranda okolo židů je zkreslená velmi vtipně a podle mě jde asi o to nejlepší, co nám mohla nabídnout nějaká válečná satira. Šaškovské Gestapo byla k pokukání dobré, ale z těchto málo momentů nedokáže ukočírovat celý film. Je mi líto, že až tak z velkého očekávání jsem zachytil jen velké zklamání, ale klidně to zařeknu, že tohle může být slibný adept na nejlepší film roku (zatím jen v otazníku). Monty Python dokázal Hitlera lépe zparodovat, než Taitakův Králiček Jojo. Hai, Hitler!(23.1.2020)

 • Hemlock
  ***

  Upřímně, čekal jsem od toho po zhlédnutí traileru a přečtení pár náhodných komentářů víc... Hlavní důvod, proč mám z tohoto filmu rozporuplné myšlenky, je ten, že mi jednotlivé pasáže začaly úspěšně dráždit bránici a když už humor gradoval, pak facka jak hrom a nudná pasáž plná filozofických a bytostných keců... Prostě na můj vkus to mělo zůstat v dobře zvolených kolejích alá raz, dva, tři - svastika!!! To by byl pak ten správný nářez, ale bohužel se nejedná pouze o komedii, ale spíše o satiru... Každopádně nemohu upřít výborný námět, skvělý herecký výkon mladého, ale nadějného SS funkcionáře Griffin Davise a ta atmoška?? Prostě TOP - takže nakonec spokojenost, ale průměrná...(24.1.2020)

 • MateyWRLD
  *****

  Toto je najkrajsi film s tematikou vojny. Neuveritelny balans medzi parodiou, dramou a coming of age filmom. Myslienka sledovat vojnu ocami dietata ako to nevinne stvorenie, ktore nevie, co sa tam pacha a zistovat, ze aj zid je clovek a nie demon s parohami ma niekolko krat dojala. Najlepsi Waititi, najlepsia Scarlett a najlepsi feel good nacek Rockwell(25.1.2020)

 • DonBraso
  *

  Je vidět,že mně nesedne spousty věcí a tohle je jedna z nich.Po první dvacetiminutovce jsem měl sílu vypnout tento počin.Popravdě kdybych to udělal,ušetřil bych čas na jiný film.Jediný co fakt je super,je ten klučina,který hraje svojí první roli a to jediný jsem kvůli němu podstoupil.Humor je tak absolutně katastrofický,že s člověkem,který se tomu smál,bych si neřekl asi nic ani v reálném životě.)Kromě pozdravů "Heil Hitler" který byl satiricky pěkně vymýšlen,tak vše ostatní je opět katastrofische. Bohužel mě nezajímal film.Těšil jsem se,že Sam Rockwell bude mít prostor,ale on tam zůstal ve střižně nebo kde byl?Sotva 10 minut času ve filmu.Scarlett nezajímavá,ale přesto ocenění za tento film dostane.Je pravda,že různá ocenění už jsou jen politickým spektrem,ale to proboha nebyl v roce 2019 jiná herečka,která hrála ve vedlejší roli déle,než že zemře ve filmu?Proč si tam musí hrát sám režisér Adolfa,který se sere v každým záběru.Proboha proč?Humor nula a bohužel zbytek už byla slátanina,kterou dodíval, ale už jsem si říkal,že jen kecy o tom,že nahoře mám židovku a změním přesvědčení jako klučina bylo snad jasný všem.Film pro děti o dětech,že zesměšňuje nacisty.Králík nebyl ani na smetaně.Takže jediný opět Jojo s Yorkim společně na scéně byla strefa do černého,ale o nich to ani nebylo,přitom začátek naznačoval,že by to mohlo být skvělé dobrodužství. Pro mě fiasko na celé čáře,protože tahle rádoby satiricky nezajímavá póza,na tu budu vzpomínat leda ve zlém a trn z paty tomu nevytrhne ani české lokace ve filmu.25%(27.1.2020)

 • Dave Lister
  *****

  Začátek filmu na pomezí kruté satiry, kdy se vtipná taškařice, asi v půli filmu přehoupne do vážného modu. Barevně laděný snímek novozélandského režiséra Taika Waititiho, vás pohladí, rozesměje i rozpláče. Velmi satirická a vtipná první polovina, vás velmi rozdovadí a z ničeho nic, přijde studená sprcha a u někoho i slzy. Válka pohledem malého arijského chlapce jménem Jojo, který má opravdu zvláštního imaginárního přítele. Citlivou duší, film hluboce zasáhne a jeho přesah není na první dobrou evidentní. Režisér Waititi si zahrál jednu z vedlejších rolí, budete určitě překvapeni o kterou jde. Vynikající výkon podávají herci v hlavních rolích. Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie jsou naprosto kouzelní. Vedlejší role Scarlett Johansson a Sam Rockwell podávají svůj standartně nadprůměrný výkon. Film byl pro mě milou podívanou i z důvodu, že se z velké části odehrával v mé domovině a to v Žatci. Opravdu nezapomenutelný zážitek.(27.1.2020)

 • Dejff_2004
  ***

  60 %(29.1.2020)

 • darthvader77
  *****

  Nech aby se ti všechno stalo. Krása i hrůza. Jen jdi dál Žádný pocit není poslední Naši poslední přátele jsou Japonci a jen mezi námi nevypadají moc jako Árijci Hitler má čtyři koule. Je to Jojolion reference? Jediný co bych snad vytkl bylo občas velice nevyvážený tón. V jednu chvíli srandičky z Hajlování a hned v další maminky se houpe. Jinak ovšem ale velice hezký snímek na kterém člověk musí ocenit odvahu udělat něco poměrně kontroverzního. Navíc Roman Griffin Davis a Archie Yates jsou další dva dětské talenty, které společně s castem Stranger Things bude radost sledovat.(30.1.2020)

 • rategod
  ****

  75%(1.2.2020)

 • leo430
  ****

  (8/10). 8. Zhlédnutý kandidát na Oscara 2020. Velmi nápaditá a vtipná satira na Áďu. Taika zde předvádí, že si tuto roli neskutečně užívá a chce Áďu co nejvíce zesměšnit. Daří se mi to skvěle. Nejlepší části jsou prvních 15 a posledních 5 minut. To jsem byl přikovaný k obrazovce a smál jsem se od ucha k uchu. Vtipy jsou zde velmi nápadité, úderné a černé. Jde vidět, že je Taika momentálně na vrcholu a moc dobře ví co dělá.(5.2.2020)

 • Hashirama
  ****

  Taika Waititi aplikuje svůj rozjuchaný infantilní styl na téma nacismu a sem tam diváka překvapí, jak s každým filmem roste. Navzdory svým parodickým sklonům se nebojí občas tnout do živého a kupodivu dokáže dvě rozdílná vyznění přirozeně skloubit dohromady. Při výkladu svých poselství je sice trošičku povrchní, ale smysl pro nadsázku a hravost mu nechybí. Jeho další projekt s takovými ambicemi může být mistrovské dílo. Zatím "pouze" super anomálie.(6.2.2020)

 • klukluka
  ****

  Pomalejší rozjezd, chvíli mi trvalo, než jsem se utvrdil v tom, že na to chci opravdu koukat. Od holčičky v podkroví už jsem věděl, že od toho neuteču. Byl jsem za to odměněn stupňující se dávkou emocí, v závěru už to byl jejich koncentrát. Přes úsměv k slzám dojetí. Tak to mám rád.(7.2.2020)

 • ZeroCZ1233
  *****

  Můj první kino zážitek této dekády jsem si lépe vybrat nemohl. Už nějaký čas je Taika Waititi jedním z mých nejoblíbenějších režiséru. Už v časech lokálního režiséra ve své Novozélandské domovině měl ojedinělý styl a ksicht, jenž je v nynějších časech, kdy se postupně dostává na vrchol Hollywoodu, ještě více vzácnější a lepší. A Králíček Jojo je zatím z toho, co jsem z mistrovy filmografie viděl, to nejlepší. Druhá světová válka je filmaři často zachycované téma, v loňském roce jsme tu měli Midway a Nabarvené ptáče, tři roky zpátky přehodnocené Nolanovo Dunkerk. Tito jmenovaní prezentovali válku z té hořké stránky, kde ani neřeším stejnou myšlenku, jakožto žánrové provedení, jenž podléhá sice kvalitnímu řemeslu, avšak na nápadech skomíralo. Králíček Jojo na to jde z Benigniho nory, tedy s humorem, jenž se drží Waititiho patentovaných rysů. Válku tu zobrazuje z pohledu malého kluka, jenž narozdíl od Nabarveného Josky stojí na druhé straně rasově nadřazené barigády, tudíž svět není špinavě šedý, ale barvičkami prokvetlý a plný ideálů. Průvan naivity malého Nácíčka vane skrz celý snímek, síla jeho ideí však nikoliv a už tento malý konflikt, jenž vzkvétá z prvně potlačovaných sympatií k mladé Židovce, skrývané jeho matkou, je jedním z geniálních pilířů snímku. Scénář si Waititi vyšperkoval na výbornou, dlouho jsem se u komedie tak nenasmál. Vtípky a hlášky jsou trefné, dialogy i s řadou absurdností krásně přirozené, hlavně mezi Jojem a jeho vysněným kamarádem Dolfíkem, (na němž snímek v žádném případě nestojí, jak by se dle propagací mohlo zdát), nýbrž i nad kecačkami Joja s ostatními. Mezi herci se mi žádný škraloup najít nepodařilo, Roman Griffin Davis je objev roku, Scarlett si sošku za tuto roli zaslouží více jak za výkon v Marriage Story, Thomasin McKenzie je vedle Timothéééého další zářný reprezentant své herecké generace, Sam Rockwell si každou scénu kradl výhradně pro sebe a Rebel Wilson mě nesrala. Pro partaji řemeslnou nic negativního také nemám, Waititi prosadil Andersonovsky nádhernou paletu barviček, jež s kamerou a několika kompozičně promyšlenějšími záběry znamenitě kolaboruje. Soundtrack také podléhá tvůřčí genialitě, třeba hned úvod složený z dobových záběrů brilantně pomrkává na jednu výjimečnost jisté hudební skupiny (chytřejší pochopí), nebo konečný song, jenž je mimo jiné jeden z důvodů, proč je pro mě konec Králíčka Joja jeden z nejlepších filmových závěrů, již jsem měl v poslední době možnost vidět. Tleskám, klaním se a hlavně děkuju, že nám Taika něco takového dal a že si i přes vzrůstající kredit a slávu zachovává svou tvář, díky níž ho tak milujeme. SIlných 9,5/10, 4. nejlepší snímek roku 2019. P. S. To, že se převážně natáčelo u nás a že titulky tvořilo víc jak 90% českých jmen je jako bonus pro mé vlastenecké (ne pro SPďácké a pro Ortelovské) srdce.(7.2.2020)

 • ajusinka14
  odpad!

  Lacne vtipy a niektore dokonca az cez ciaru, kedze sa jedna o tematiku druhej svetovej vojny. Zaujimalo by ma, preco je whiteface v pohode, ale blackface by bol rasizmus najvyssieho kalibru.(9.2.2020)

 • Mouchal
  ***

  Téma mě ihned zaujalo a proto jsem se rozhodl pro návštěvu kina. Bohužel po celkem povedeném startu v nazi táboře pro mladistvé a pohodovém feelingu se film stočil někam mezi drama-komedie , kdy v jednu chvíli imaginární Hitler požaduje "hajlíka" a v chvíli druhé se jedna z hlavních postav houpe pověšená na náměstí. Film není v tomto příliš konzistentní a upřímně už mi to postupem času začalo vadit. Kde tohle míchání žánrů dělá Život je krásný dokonale, Králíček Jojo bohužel dost selhává. Nicméně na druhou stranu je to rozhodně originální film, kdy druhou světovou válku můžeme sledovat z očích "nevinného" dítěte a celé je to natočeno velmi hravě a barevně. Malé plus k tomu, že sem tam člověk pozná nějaké české lokace. I tak je to ale film, u kterého na otázku, zda se mi to líbilo, ani neumím odpovědět. 65%(13.2.2020)

 • PhoenixSwan
  ***

  Všechno to haló kolem Králíčka Jojo ve mě zabilo hned prvních pár minut filmu, kdy jsem pochopila, že si Taika Waititi nevybral zrovna nejlepší téma na "parodii". Ano, jeho podání Hitlera bylo vtipné, ale celé dění kolem není ani trochu vtipné a po všech těch dokumentech či filmech o holocaustu, se tomu (pardon) nedokážu zasmát. Nejsem přizdisráč, ale zrovna tomuhle bych říkala "velice citlivé téma". Nicméně, zhruba poslední půl hodina snímku byla naprosto fantastická a kdyby se ji tvůrci drželi hned od začátku mohlo to mít u mě mnohem větší úspěch. Každopadně dosti bylo negativismu a přejděme ke kladům, kterých nebylo málo, ač ne dostatek. Začněme sympatickými herci, počínaje Romanem a Samem nekonče. Pominu-li historická fakta, tak Dolf v podání Waititiho byl k zulíbání a jak už jsem zmiňovala, poslední půl hodina mě usadila zpátky pevně do sedačky. Mimochodem, proto se nedívám na trailery, jelikož se vždycky strašně těším a pak leda prd... bohužel v kině bych si musela oči zalepit nachos a do uší strčit popcorn, abych se tomu vyhlnula.(19.2.2020)

 • Fronix
  *****

  Príbeh malého nacistického chlapca, ktorý chytí za srdce a pobaví.Film skvele balansuje medzi drámou,komédiou a vojnovým filmom. Taikov štýl humoru mi je veľmi blízky a jeho stvárnenie Adolfa je geniálne.Ako v nízkorozpočtovom filme tam je vidieť každá minutá koruna a nič mi tam nechýba len mi je ľúto že kvôli nízkemu záujmu ľudí som nestihol tento Waititiho počin podporiť v kine.Moje hodnotenie 8,5/10(20.2.2020)

 • Domas88
  *****

  Super.. Slyšel jsem opět spoustu nazorů (i po zhlednutí, jsme meli s kamaradkou nějaké dizkuse :)) ) Za mě , jeden z top filmů, co jsem viděl za poslední dobu..(28.2.2020)

 • cubiczech
  ****

  Nelze bejt hořkosladší než tohle. Tragikomedie for life. Škoda že to tady nedotáhne na 88%.(27.12.2019)

 • Tomas_PO
  ****

  Milé, príjemné a trochu aj sentimentálne. Síce s relatívne jednoduchým príbehom, ktorý nomináciu na Golden Globes vo výhru zrejme nepretaví, no v dnešnej dobe stále aktuálnym a potrebným. Debut len 12 ročného Romana Griffina Davisa bol na výbornú, Scarlett Johansson, taktiež.(1.1.2020)

 • rigby
  *****

  Shlédl jsem a nevím, co si myslet. Na jednu stranu jsem se chvílemi dost nudil, scény s Hitlerem byly většinou silně trapné. Ale občas jsem se i zasmál. Občas se mi chtělo i brečet. Od všeho kousek. K tomu výborná muzika, zejména úvodní Beatles a závěrečné Heroes mi fakt vehnalo slzy do očí. Nečekal jsem nic, ale vzalo mě to tak, že se budu muset podívat ještě jednou. A po druhém shlédnutí musím konstatovat, že se mi to líbilo ještě víc a totálně mě to odrovnalo. Potlesk!(1.1.2020)

 • Skratik
  ****

  Námět je skvělý. O tom žádná. Nápad to je naprosto skvělý. Celý film vlastně těží primárně z toho, že někdo měl super nápad. Režie už je sporná, některé scény byly parádní, některé mi nesedly. Třeba imaginární Hitler kolikrát strašně bil do očí. Ve filmu Waititiho zpracování Führera, konkrétně jeho teatrální a pseudovtipná gesta, dělalo strašnou neplechu. Postava odvracela pozornost od hlavního tématu filmu a fungovala spíše retardačně. Chápu, že si jej Taika chtěl zahrát, což i svým způsobem šlo poznat ze scén, kdy přednáší "Adolf" svoje legendární plamenné projevy, ale ve finále to nefungovalo. Skvělá byla ale postava Rosie. Ohromně sympatický charakter, který svojí přítomností dával filmu skvělou auru. Výborně napsaná postava, stejně tak Jojo nebo Elsa. Celkově byl scénář minimálně po stránce dialogů skvělý. Možná se jen pro lepší pochopení motivací mohla více odkrýt minulost postav (otec a sestra, proč kapitán neprozradil Elsu). Celkově mě ale film velmi bavil. Super jednohubka, kterou si i rád připomenu.(1.1.2020)

 • Sebastianek1
  *****

  Až mě zaskočilo, jak mě to emočně zaskočilo. Perfektní scénář, poselství, nádherně zahrané, důležité. TOP.(6.1.2020)

 • edlik007
  *****

  Za mě jasných 5*. Ze začátku to vypadá jako bláznivá komedie, ale postupem času se film mění na opravdu dojemný film se zajímavým příběhem. Pro mě absolutní překvapení a skvost.. Nikdy jsem neviděl téma druhé světové války takhle originálně zpracované. Herecké výkony jsou bravurní. Potěší české exteriéry. Za mě rozhodně adept na film roku.(7.1.2020)

 • e_Fox
  ****

  Waititiho styl humoru je dost specifický. Tento film je velmi zábavný, ale téma, kterého se dotýká je stále pro evropské státy moc silné a ve zdejších končinách tato satira nejspíš neobstojí, už ve Francii měl film problémy. Zajímavá byla angličtina s německým přízvukem, o kterou se museli herci pokoušet :) A české lokace taky potěšily.(17.1.2020)

 • mac000
  ****

  Americký film s duchem přiblblého Adolfa Hitleram v jedné z hlavních rolí - a nominace na Oscara za nejlepší hraný film roku 2019 ? Kdo neuvidí, neuvěří ! Především nemůžeme dát na naprosto zavádějící trailer, podsouvající dojem, že se jedná o komedii či parodii. Rozhodně ne a začne to být zřejmé už po cca 15 minutách děje. Přesto, či spíše právě proto je Jojo Rabbit silný film těžko žánrově zařaditelný. Mimo jiné taky proto, že bourá některá zavedená filmová klišé různých žánrů...(18.1.2020)

 • AloeB
  *****

  Ačkoliv sdílím stejné árijské rysy jako (s)Hitler, nemohu vlivem ruské a americké propagandy souhlasit s nacistickou ideologií a tak nemohu být jinak než nadšen s jakým nadšením a humorem si z ní režisér dělá dobrý den. Jistě, toto trochu sráží fakt, že o hrůzách WW2 bylo už natočeno a napsáno víc, než je třeba, zatímco jiným epochám, které je třeba si připomínat, se nevěnuje tolik pozornosti, k dobru ale lze přičíst, že zasazení nemusí nutně hrát roli, když kritizujeme válku jako takovou a ta je vždycky špatná, nehledě na číslovku světové války (nedejbože WW3). A mistr špatného vtipu Taika Waititi to dělá s grácií a výborným smyslem pro kombinování srdceryvného dramatu a pulpového cynického humoru, který mnohdy s tím prvním pracuje a zdůrazňuje absurditu a nesmyslnost války. A samozřejmě, není první, kdo kombinuje humor, Druhou světovou, Židy a malého roztomilého kloučka, ale La vita è bella je jen jeden a Králíček Jojo mu sahá tak po prsty na nohou, to ale neznamená, že nám i tento film nepřipomíná, jak může být život krásný, když jej neruší výbuchy granatů, plamen pálených knih a nenávist zfanatizovaných dětí. Upřímně bych se navíc ani nedivil, kdyby víc než dvě dekády po Benigniho nádherném a nadšeném vystoupení na Oscarech přebíral sošku i jiný sympatický komik. Na závěr kromě přehnané glorifikace režiséra snímku ještě pochválím úžasné herecké obsazení, kde jsem namísto nad Johansson slintal nad Thomasin McKenzie a velký obdiv mám k postavě božského Rockwella, který své (často absurdní) antihrdiny zvládá naprosto dokonale.(19.1.2020)

 • Mr.Ward
  **

  No, dle traileru a recenzí jsem se na to těšil, bohužel zbytečně. Tohle mě fakt nebavilo. Na komedii málo vtipný, na drama zase málo dramatický. Takovej mišmaš všechno a nic. Nějaký scény povedený, ale jinak zklamání.(23.1.2020)

 • Bajo.
  **

  Ani skvělá Scarlett Johansson a Sam Rockwell nezachrání tuto rádoby SSlátaninu(24.1.2020)

 • bublinka4
  *****

  Boží. Taika je prostě skvělej. Jediné, co mě trochu při pohledu na závěrečný cast seznam mrzelo bylo to, že takhle výborný český film k nám musí přijet natočit Novozélanďan.:D(24.1.2020)

 • ESW
  ***

  Nackove jsou k smíchu. A dál? Neřekne to moc, ale hezky se na to kouká. No.(24.1.2020)

 • gruzdej
  *****

  Jeden z nejpodivnějších filmů, který ale dokonale funguje.(25.1.2020)

 • shaacul
  ****

  Čtyři lvy optikou dítěte. Kdo čeká jen komedii, bude zklamán, kdo jen drama, bude zklamán též. Satira Cimmermanovských rozměrů s několika ranami pod pás.(25.1.2020)

 • Ric007
  ***

  Těžko říct - herci výborní, ale je to celé takové divné. Tváří se to americky, a přitom mám pocit jako bych koukal na český film Romeo, Julie a tma.(26.1.2020)

 • vladi3
  *****

  Naposledy som v kine tlieskala v roku 2008... To hovori za vsetko... Jednoducho uzasne! POZOR SPOILERY: Je to ten najkrajsi film o laske v poslednej dobe... Mame tu Joja, ktory sa zamiluje do "juhuuu jew" a mame tu Sama Rockwella ako gay nacistu s jeho "oblubencom" Alfie Allenom... Zaciatok az mrazi, ked hra Beatles v nemcine a tieto sceny vobec nie su vtipne... Tu je pekne vidiet, aki su ludia hlupi... A zial aj v dnesnej dobe... Neskutocne mnozstvo forikov sa tu strieda s pasazami na zamyslenie... Herci su skveli a uz davno som nevidela taky dobry casting detskych hercov. Scarlett je tu tiez skvela a ulohy, kde hra matky jej neskutocne seknu (Marriage story). Myslim si, ze tento film len dokazuje, ze sme sa ako ludia posunuli az tam, ze vieme brat taketo temy s humorom... Ci by to bolo tak, aj keby to natocil nezidovsky reziser, to neviem posudit. Kazdopadne vo Foxe mali riadne gule, ked tomu priklepli prachy... Stylovo mi film trosku pripomina Grandhotel Budapest... Cesku stopu je tu pekne citit... Scena oslobodenia je tiez mraziva, ked za nemcov bojuju aj obycajni ludia a Jojo to vsetko vidi... No a uplny zaver? S Bowiem? Ceresnicka na uslzenej torte... Ale zase povedzme si to na rovinu, este sa mi nestalo, aby som pri filme, kde hrali Heroes od Bowieho (v akejkolvek podobe), nerumazgala... Jojo sa okamzite zaradil medzi moje najoblubenejsie filmy a porozmyslam, ci nepreskoci aj Forresta... Bolo nacase, kraluje uz dekady :)(28.1.2020)

 • Solverino
  odpad!

  Tak takovou ubohost jsem už dlouho neviděl... něco tak upoceně trapného a křečovitého... myslím, že to bylo málo, Hitlera by měl hrát jedině homosexuální postižený černoch!(29.1.2020)

 • conkrs
  *

  Těšil jsem se a odešel jsem nasranej. Proboha to byl ale shitfest. Takovýho cringe jsem dlouho neviděl. Za tohle neplaťte, počkejte si, a pak to stáhnout.(1.2.2020)

 • Trageeed
  *****

  To, že se něčemu směji, neznamená, že s tím souhlasím... A pokud dokážete přepnout na optiku desetiletého chlapce a nekoukat se na film svým egem, tak narazíte na jeden z nejsilnějších filmů za dlouhou dobu. A když máte poetiku, nepotřebujeme maximální akční scény a hory mrtvých pro drásavý pocit z válečného filmu. A Scarlett je prostě boží, měl jsem z ní motýly...:-)(2.2.2020)

 • cortez
  ***

  Tak nevím no, mi to přišlo že se ten film hledal, ale nenašel. Na začátku to mělo nasměrováno k nějaké parodii - dělání si srandy z fanatiků (viz první scény Davise, obsazení Rebel Wilson, a postava ztvárněná Samem Rockwellem) ale pak se to zvrhlo v táhlou tragikomedii. Spíš možná i ta komedie je navíc, snad jenom v tragické drama o tom jak vyprchaly iluze a člověk procitnul z fanatického zaslepení. Prostě na jednu stranu z toho asi měla být děsná sranda, ale v průběhu si Waititi možná řekl, že by to vzbudilo u někoho negativní reakce - protože prostě druhá světová válka a zabíjení židů..., že to je pro někoho třeba tabu a o tom se možná nemá vtipkovat, a blablabla, (a někdo by tu srandu nepochopil), tak tomu dál nádech a zakončení veskrze dramatické. škoda no.(3.2.2020)

 • a0001
  odpad!

  Neuveriteľné trápne a dementné. Pri tomto vyzerá aj konina Scary Movie ako seriózna, vtipná komédia. Čo "humorná" scéna to trápna tragédia. Dialógy, scény, herecké výkony, jednoducho všetko. Čakal som aspoň dáky schwarz humor, ale dočkal som sa iba maximálneho odpadu.(4.2.2020)

 • rekma33
  *****

  Taika Waititi opět dokázal, že je naprosto fantastický režisér. Je pro mě až s podivem, jak zde dokázal skloubit komedii (satiru) s tou vážnou, emoční stránkou. Prostě skvělé. Na začátku jsem se smál, potom skoro brečel. Perfektně si hraje s emocemi diváka. Ale největší můj obdiv směřuje k Romanu Davisovi, kterému je teprve nějakých 12 let, ale roli zahrál jako totální mazák, těším se na jeho budoucnost, která bude určitě velmi budoucnost. Super film, který nastavuje laťku na letošní rok poměrně vysoko.(4.2.2020)

 • KoubikTK
  ****

  Po oft viděných ne moc gute trailerech to vypadalo na pěkně trapnou a stupidní šílenost. Jak to tedy dopadlo? Možná se jedná o stupidní šílenost, ale vůbec ne pěkně trapnou. Jojo Rabbit (v češtině Králíček Jojo, fuj) je pořádně pomatená míchanina zábavné komedie a krapet horšího dramatu, což nijak nevadí že je ve vážných situacích kýčovitý, protože tento skvělý film si to vždy napraví povedeným vtípkem a to ať už se jedná o situační humor či dialogy - zvláště mezi Jojem a Hitlerem, nebo třeba takový Klenzendorf je na nacistu celkem fajn cápek, prostě jde vidět že si Taika Waititi se scénářem pěkně pohrál: zmíněný humor, ta myšlenka která se za celou touhle bláznivostí skrývá, či samotné postavy. Např. taková Rebel Wilson je mi strašně nesympatická a tento snímek byl prvním filmem s ní, který jsem kdy viděl, protože většinou hraje v nezajímavých stupidních komediích, ale tady si střihla takovou roli fanatické blbky že když řekla něco co mělo být vtipné, tak to doopravdy vtipné bylo, a to i více postav. Celkově je Jojo Kaninchen legrační satira zesměšňující nacismus až dřeň, kterou mohu jen doporučit a s vědomím že jdete na potrhlou komedii, si ji většina celkem užije, tedy pokud se nejedná o nácky nebo děduly jenž si chtějí zavzpomínat na staré časy v Hitlerjugend, či nejpravděpodobnější případ, obyčejné lidi co chtějí vidět "nekreténský" vážný film bez vtípků, což je na jednu stranu pochopitelné, přece jen ne každý snese takovou dávku šíleného humoru, takže pokud jste takový typ co nesnáší braní vážných situací na lehkou váhu, tak si návštěvu kina rozmyslete. Možná se nejedná o přechytralý artový masterpiece, nicméně já mám chuť to vidět znovu, abych se v kině po několika těch vážných filmech mohl zase znovu zasmát, protože es ist sehr humorvoll. 8/10.(10.2.2020)

 • Kuzmik
  *****

  9/10(12.2.2020)

 • AgnesDee
  ****

  Téma, provedení i humor jsou skvělé. Bohužel mě to emocionálně nepoložilo tak, jak bych čekala. K postavám jsem si nedokázala najít žádný vztah a jejich konec mi byl dost ukradený. Ale snad se to u druhého nebo třetího shlédnutí změní(13.2.2020)

 • mouzi
  **

  Tak ani Honzik z Chobotnicek, ani mysticky krasna Thomasin a ani skvely a teply Sam Rockwell tuto sracku nezachranili. Ten film se asi snazil predat nejake poselstvi, ale to bylo tak v poslednich 10 minutach, coz je dost malo. Jsou tam hezke momenty a podobne picovinky, ale jinak tomu schazelo to hlavni: ZANR. Ten film nevedel, kam se zaradit. Zpocatku jsem to chtel vypnout po 5 minutach, ale dal jsem tomu sanci. V pulce stopaze jsem se rozhodl, ze to teda sjedu az do konce. No a ono se hovno stalo, porad to zustala nezaraditelna picovina. Jako sorry, ale bud tocim komedii, nebo sracku, nebo voboje, ale proboha - nesnazim se do toho tlacit drama. Takovy Parazit dokazal obsahnout hned 3 zanry (minimalne) a nikomu to neprislo debilni, naopak za to dostal Oscara. Ale tohle ne, Wajkyky.. P. S. Prakticky me cely film celou dobu dost sral.(14.2.2020)

 • kolly13
  *

  Vizuální a příliš infantilní bych překonal, ale dementní scénář a pitvoření jsem po půlce nerozdýchal a vypnul to. Není to vtipné, správně to deidealizuje masového vraha, ale stylem, který mne nudil a co víc, otrávil. I můj čas má určitou hodnotu.(15.2.2020)

 • DarweyD
  ****

  Dlouho jsem z filmu neměl takhle smíšený pocity. Jednu vteřinu se smíchy mlátíte do kolene, a doslova v pár dalších vteřinách je vám do breku. Tak nějak chápu, že o tom ten film vlastně celej je, ale zatím nedokážu uplně říct, jestli mi to vyhovovalo. Že možná bych byl radši pro něco humorně umírněnějšího. Co se týče audiovizuálu a hereckých výkonů, ty už v mé hlavně byly nekontroverzní, a asi jsou i hlavním důvodem, proč dávám 4 hvězdy.(15.2.2020)

 • cyphercz
  *****

  Povinně bych to pouštěl na základních školách, jednak film skvělou formou ukazuje co dělá propaganda zejména s těmi nejzranitelnějšími - dětmi a také je důležité nepřestávat ukazovat svinstva a absurdity války. Opravdu perfektní film.(15.2.2020)

 • Duke90
  ***

  Nejsem zrovna dvakrát historicky znalý člověk, ale něco málo také vím a možná to nebude úplně nejlepší přirovnání, ovšem když si předtím pustíte takový Schindlerův seznem, nejspíš nebudete daleko od toho dát pomalu odpad, což by samozřejmě způsobil nával obří deprese a smutku. Já vážnější film z období druhé světové války už nějakou dobu neviděl a proto mi hlava dovolila se v přítomnosti Waititiho Hitlera několikrát zasmát. Parodování někdejšího vůdce je asi nejvydařenějším prvkem filmu. Nemůžu si pomoct, protože vážnější nota by takovému tématu sedla dle mého názoru mnohem víc než balancování mezi komedií a dramatem. Chápu ten pokus o kritiku zesměšněním a do jisté míry se to i daří, jenže když se v druhé polovině opět zvážní, tak se tím také upozorní, že takhle to prostě zlehčovat nelze a to jistě nebyl záměr tvůrců. Od první chvíle, kdy začne králíček postupně procitat, jsem si přál, aby se ve stejném duchu nesl film hned od začátku. Něco do sebe to určitě má, ale je tu zkrátka ta nevyrovnanost... Z herců mohla klidně dostat víc prostoru sympatická Scarlett Johanson a Rockwella si dnes člověk užije snad v každém filmu.(20.2.2020)

 • ElFifo
  ****

  7/10(23.2.2020)

 • LuW
  *****

  Jít na film bez očekávání a pročítání recenzí má to kouzlo ohromení, které se tady dostavilo. Něčím mi to připomnělo Grandhotel Budapešť. Máte pocit, že je to komedie, ale chvílemi vás mrazí, protože se tady zabrušuje na citlivá místa minulosti. Ovšem tvůrci tak činí s takovou lehkostí, že se na ně nikdo v kině nezlobil a divák si užívá zesměšnění i absurditu tehdejší propagandy. Jojo je možná zprvu vyjukaný fanatický králíček, ale charakterový růst postavy je tak hezky něžně opravdový, že má člověk skoro chuť ho obejmout, i v jeho hitlerjugend oblečku. Herci jsou přirození a je na ně pěkný pohled v téhle drsné blbince. Závěr dojal, to asi volba skvělé muziky, takže kouzlo zafungovalo a já děkuju M&J, že mě vytáhli do kina.(26.12.2019)

 • geek.ondra
  *****

  Film který skvěle funguje jako komedie a zároveň i jako dramatická ukázka minulosti.Taika Waititi natočil skvěle fungující snímek který v sobě skrývá zajímavé myšlenky a zároveň film kterej vlastně tak trochu kravina.Nicméně jsem spokojen a na další projekty tohoto stále rostoucího režiséra a fajn herce se určitě těším!(26.12.2019)

 • husak_k
  *****

  Vynikající drama s dávkou satiry, skvělá režie, herci a že to bude tak emočně silný jsem vůbec nečekal. Můj film roku přišel na poslední chvíli. 100%(29.12.2019)

 • ssarka
  *****

  První půlku filmu jsem se smála,druhou půlku jsem komplet probrecela....ten film opravdu umí pracovat s emocemi(4.1.2020)

 • M6rXis
  ***

  Scény s Taikou super a na Scarlett se kouká vždy dobře no a Sam je týpek. 3*(4.1.2020)

 • Idenatoys
  ***

  Zajímavé až je to trapné... Dávám 3 hvězdy jen za obsazení a kameru... Jinak bída a utrpení...(7.1.2020)

 • Kamil111
  ****

  Na pět hvězdiček to není, ale ke zhlédnutí určitě. I když nejde o žádné objevné téma, v bravurních detailech boduje a malý Griffin Davis neuvěřitelně táhne celý film.(9.1.2020)

 • baron156
  *****

  Kdo by tomu věřil, že jde vymyslet satira s nacistama v 2. světové válce. Svěží nápady a skvělí herci. I nápad s imaginárním Hitlerem byl zajímavý. Hlavně Scarlett Johansson byla nejlepší.(14.1.2020)

 • bergeron
  odpad!

  neskutocna P uz od zaciatku, jako toto mohlo byt nominovanena oscara? po prvych 15minutach mindfuckshitu som to musel vypnut...(16.1.2020)

 • AmunRa
  ****

  Film má struhturu připomínající japonskou a korejskou produkci, kdy satiru střídá crazy komedie, komedii drama a z dramatu je zase satira. Je to velká legrace až na to, že hodně hlavních hrdinů umře. Vynikající herecké výkony - Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie, Scarlett Johansson, Taika Waititi i Sam Rockwell zahráli výborně. Režie také bez chyby. Na konci filmu ale zůstane pocit, že tohle má do happyendu docela daleko - což byl ovšem asi záměr tohoto protiválečného filmu.(18.1.2020)

 • Doggie773
  ****

  Místo válečného dramatu udělat komedii? Proč ne? Waititi opět ukázal, jak svým specifickým stylem udělat film výjimečným. Oceňuji, že to s humorem tolik nepřeháněl ( jak je u něj ve zvyku :D) a dokázal do filmu zavést i krutost a utrpení války a nacistického režimu. Film je zároveň zábavný, ale také přivede k slzám nejednoho diváka. Určitě doporučuji.(18.1.2020)

 • Shitonit
  *****

  Aha. Takže to je tak. Mám začít obsahem, nebo svým hodnocením, nebo tím co TO vlastně ten Jójo je ? No toť jest otázek, takže nejraději bych se z toho vyvlík něčím jako: Tak tohle nejde hodnotit, páč je to film svůj, výbornej, jedinečnej a v zásadě originálně nenapodobitelnej, protože: nehezkou dobu hezky zpracovává skrzevá pohled malýho spratka, kterej se svým tlustým kámošem tvoří velmi neotřelou humornou formou dokonale ujeťácky přítulnou atmosféru, ve který se musí najít i ten nejzapříhleší (kurwa to je slovo, sorry, sem trochu dysletik) nejzapříhlejnější odpůrce ošklivých nácků. Za další imaginární Ady je výbordelnej, a to projevem gestikulinárním, tak i mluveným slovem, a celéžto jest zabaleno do prima prostředí, ve kterém i naprostý imboš a debilník, poznává zami krásnou, zemi milovanou. Tak. Takže jsem se z toho vyvlík, a teď asi vočekáváte nějaký závěrečný moudro.... Takže tady je: Nasrat! a dejte mi doprdele nějakej ten bod.(20.1.2020)

 • adamix
  ***

  Filmu škodí jedine ten infantilný, trápny a nasilu vopchatý humor. Tento nechcený prvok dojem z filmu kazí a po prvej polhodine som mal chuť všetko zabaliť. Na scénu však prichádza židovské dievča a s ním aj  dramatický, až krutý realistický vpád a z úbohej komédie vzniká obstojná dráma (stále aj tak z pohľadu 10 - ročného chlapca). Dospelí to tu viac - menej kazia, dokonca aj Scarlettin mimoplanétny (a zbytočne divadelný) výkon je úplne mimo,  kupodivu mi Rockwell prišiel užitočnejší, čo som nečakal. Scéna s gestapákmi napínavá jak prase. Oscarovým nomináciam a tupým akademikom nerozumiem. U mňa 3* a 65%.(20.1.2020)

 • Mikahu
  ***

  60% | 6/10(21.1.2020)

 • kaliakra
  *****

  Pôvodne som dal tri hviezdy, ale keď som si prečítal tuto nižšie tú verbálnu diarrheu, musím zvýšiť na päť!(22.1.2020)

 • Emperor1
  ***

  Jako čistá crazy komedie bez zbytečných a rušivých vážných scén by to bylo možná lepší ...(22.1.2020)

 • JuveIt
  *****

  Skoro dvě třetiny filmu jsou kořeněné brilantním humorem, až dostáváte pocit, že se bude jednat o milou komedii s někdy až přehnaně absurdními situacemi. Poslední třetina nabírá hodně vážný tón a jsou scény, na které by možná bylo lepší nekoukat. Ale Waititi to všechno kočíruje bravurně a i emocionálně vypjaté chvíle jsou nakonec díky humoru snesitelnější. Dětští představitelé podávají skvělé výkony, přesto si nakonec nejvíc zamilujete okouzlující Scarlett Johansson a sympatického nacistického důstojníka (nikdy bych nevěřil, že něco takového vypustím do světa) Sama Rockwella.(24.1.2020)

 • Doffy
  *****

  Taika Waititi tu skvěle předvedl, že dokaže v grácií skloubit komediální prvky s vážnými momenty, které na člověka opravdu zapůsobí.(24.1.2020)

 • Sidenius
  ****

  Krásná oddychovka s duševním přesahem. Člověk se směje jako blázen dokud si něco neuvědomí. Jinak kdo jiný by měl hrát Hitlera než potomek maura a židovky ( zároveň režisér celého filmu). Drtivá většina filmu točena na žatecku.(24.1.2020)

 • Astonko
  *****

  Bolo to presne to, čo som očakával, no až takéto dobré som to nečakal. Filmu naozaj nemám čo vytknúť, možno až na menšie zaváhanie v strede filmu, keď som si želal, nech už sme späť v tom absurdnom svete. Je to však ozaj len drobný problém, ktorý mi na celkovom dojme z filmu skoro nič neubral a môžem tak s kľudom tvrdiť, že Taika (spolu so všetkými hercami) z toho vyťažil maximum 9.8/10(25.1.2020)

 • Stibak
  **

  Zklamání. Velké zklamání.(25.1.2020)

 • MERKATtv
  *****

  Tento film je vtipný, vážny, smutný, absurdný... Mohol by som menovať veľa ďalších vecí až by som sa dopracoval k tomu, že tento film je skvelý. Herci hrajú svoje postavy skvelo. Každá vedľajšia postava vás bude baviť. Taika Waititi ako Hitler je veľmi vtipná paródia. Roman Griffin Davis hrá naivného malého nácka skvelo a všetci herci boli úžasný. Páči sa mi ako film striedal humor s vážnymi scénami. Tento film patrí určite medzi filmy roka a mali by ste si ho pozrieť.(25.1.2020)

 • PSyk
  *****

  Spoiler: Pokud čekáte po první půlhodině průpalnou řachandu po celý film, tak budete velmi překvapeni a možná i vyděšeni. Nicméně u mne Waititi & kolektiv právě tímto pozvolným přelomem získal pátou hvězdičku.(26.1.2020)

 • Slepejsek
  **

  Na můj vkus těžce barvotiskový Deutchland s poněkud těžkopádným proklamováním humanistických hodnot. Přijde mi to blízké Tarantinovým Panchartům a to je pohled (udělej si s čímkoli cokoli, hlavně když to bude na plátně vypadat dobře), který mi nesedí. Vidím tu prostě příliš okamžiků, které tlačí víc na efekt než na podporu osy příběhu.(27.1.2020)

 • JCS
  *****

  Film který má snad vše, satiru, humor, herecké výkony, jak Romana Griffina Davise, tak Scarlet Johannsson, která v roce 2019 skutečně exceluje. Film začíná sice jako totální pakárna, ale ve chvíli, kdy se rozjede linka židovky a matky malého JOJO, tak se strhne jeden velký herecký koncert. Za mě super film s přesahem...(27.1.2020)

 • borohub
  *

  V dnešní době spojení komedie a třetí říše může dopadnout dvěma způsoby, buď se fakt jedná o satiru a černý humor co si dělá prdel ze všeho a za všech stylem padni komu padni (v dnešní době by ale kvičeli sluníčka a další ochránci lidských práv jak podsvinčata) a nebo se prostě jedná o pseudokomediální hybrid, který se bojí dotknout jakýkoliv ožahavějších témat a sází na povrchní fóry typu že Hitler žere jednorožce. Vzhledem k tomu, že jsem neslyšel žádný kvičení a film je i nominovaný na Oscary, tak jsem věděl, že se bude jednat o film druhého typu. Vtipné to příliš nebylo, uznávám párkrát jsem se pousmál, ale většinu času mi spíše bylo trapně, historicky to bylo totálně nepřesné (ok beru je to "komedie") a mrzí mě totální nevyužití potenciálu Yorkiho. Korunu tomu nasadilo i to, že nakonec největší klaďas v tomto filmu byl nacista homosexuál (naprosto zbytečné). Hvězdu dávám za prostředí, kde se film natáčel a za americkou vojenskou techniku na konci filmu. Jinak ztráta času, podobná sračka a nevyužitý potenciál jako už je tady zas.. 15%(27.1.2020)

 • BlackWizard
  *****

  Neni čo vytknut,aj smiešne aj smutné aj pekné.Velký film(27.1.2020)

 • Hajkovna
  ****

  Fantastická kamera, režie, herecké výkony a výprava držena zpátky scénářem a tempem. Nadchlo by mě to více, pokud by o tom nebásnili ČSFD kavárníci. Pták nehailuje.(28.1.2020)

 • Bedro
  ***

  Veľakrát mi v kine napadadla paralela s Musíme si pomáhat, alebo Život je krásny, ale tento film tým dvom podľa mňa siaha tak po pás.(28.1.2020)

 • Winster
  *****

  Helden!(29.1.2020)

 • zeleznak
  ***

  1.tretina odvarek, 2.solidni, 3.nuda. Spousta filmu trpi neduhem nevyvazenosti, kdy si proste nedokazi udrzet nadstandard po celou dobu. Scarlettka tradicne naminkovata, ale proboha, za co by mela/y prijit nominace na Oscara!?? To by ta filmografie sla nepekne do kopru.(30.1.2020)

 • PoprockCZ
  ***

  Bizarní, překvapivě víc jak půlka štábu plná Čechů a celou dobu při sledování jsem měla oprávněný feel českého prostředí - ano většina lokací se natáčela u nás. Film jako celek lehké zklamání. Nevím, pro koho je film vlastně určen. Pro děti kvůli malým hercům? Ne. Propaganda tam není jednoznačně vykreslena a spousta narážek pro děti není. Komedie pro dospělé? No zas taková řachačka to nebyla, po zkušenosti s Hunt for Wilderpeople jsem čekala víc akčních smash cutů a hlášek, tohle bylo prvoplánovější, nic vyloženě vtipného. Historie v zábavném pojetí? Také ne. Informací z té doby je tam pramálo. Obecně jsem rozpačitá z hlavní myšlenky filmu. Na jednu stranu jsem člověk, který opravdu nemá problém s černým a absurdním humorem, na stranu druhou, tohle téma fakt není něco, co by se mělo zlehčovat prvoplánovými vtípky. To, že se všechny osoby v místnosti pozdraví "Heil HItler" sice působí komicky, ovšem hned poté si uvědomíte, že jde o gestapo, které zabíjelo kolaboranty... K technikáliím: Trailer opět vyspoileroval všechny hlavní vtipy, jelikož je střihem toho nejlepšího a jako celek působí dynamičtěji a živěji, než celý film ve skutečnosti je. Hlavní herec to zahrál pěkně, dětsky a působil roztomile tím svým kukučem. Celý film je pojat očima dítěte, občas jsou dialogy těžkopádné, ale jsou to děti, dejme tomu. Zato anglicky mluví Němci prostě působí unreal a světe div se i ty tváře a typy postav mi přišly neněmecké. Při sledování v kině jsem měla pocit, jakoby se snímek točil na full frame - hrozně malá hloubka ostrosti, místy nedoostřené obličeje a přeostřovačky hodně okatě pozměnily i ohnisko pohledu, na plátně je ta "měkkost obrazu" vyloženě nepříjemná, nemáte v obraze jasný ostrý bod a po čase to unavuje oči. Také vidíme jeden detail za druhým, což si v kině prostě uvědomíte a je to škoda - divák nemá moc prostor si něco domýšlet, emoce mají podobnou váhu, jelikož nám je vše naservírováno na zlatém podnose. A německá verze titulkové písně Heroes od Bowieho mě bolela, jelikož k tomuto songu mám silný vztah a němčina tomu prostě neděla dobře. Takže pochvala za v celku nevšední scénář a odvahu pustit se do podobného tématu, kreativita super... nicméně mám pocit, že výsledné ztvárnění už lehce sahá za hranu etičnosti a zároveň výrazně nepřekračuje do oblasti mistrné komiky. A nechci nijak generalizovat, ale myslím si, že není náhodou, že do takové komedie se pustí zrovna Zélanďan se svým "vzdálenějším" pohledem. Češi mají humor dosti podobný tomu kiwiovskému, ovšem mám dojem, že z některých faktů by si úplně legraci nedělali. Vždyť válka probíhala i na našem území.(31.1.2020)

 • Tusariq
  ****

  Jdi do prdele, Paulie.(1.2.2020)

 • Kvnhvta
  **

  Rebel Wilson rulez a to dítě dobře hraje, jinak škoda slov.(1.2.2020)

 • Dejf4
  ****

  Velká pecka! Nádherný, vizuálem krásný film. Je to skvěle vybalancovaná směsice drsných, humorných, ale též dojemných scén. Herecká show Scarlett Johansson, Sam Rockwella a malého klučiny Romana Griffina Davise. K dokonalosti chybí strašně málo. 8/10 (Kino)(2.2.2020)

 • m.arta
  *****

  Miluju jeho humor, Taika je prostě bůh! Opět se mi trefil do noty a tento film, stejně jako všechno co od něj znám, obsahuje to, co přesně od filmu chci. Divné vtípky, akce, drama a nepředvídatelnost. Bála jsem se, jak uchopil tohle těžké téma ale tleskám... Film jsem viděla včera v kině v Tauranze na Zélandu, těším se, až se dočkám alespoň anglických titulků (něco mi tam sem tam utíkalo). Bylo krásné vidět česká jména v titulcích a pyšnit se, že jsem taky z Česka a že česká tvorba přispěla do jeho filmu.(3.2.2020)

 • david666
  ***

  inu, asi jsem to nějak nepochopil...(4.2.2020)

 • PaulCZE
  *

  Náckové a skopčáci jsou vděčné téma, akorát se to málo kdy podaří přetavit do komedie, naposledy se to povedlo Chaplinovi před 80 lety a duu V+W v té samé době. Buď se tlačí na pilu (francouzské komedie) a nebo to je novodobá nudná srajda bez špetky umu jako tohle nebo třeba Iron Sky.(4.2.2020)

 • falky
  *****

  Tenhle film je těžké uchopit i pochopit. Hořká komedie o fanatickém klukovi z Hitlerjugend, který chce jenom zoufale někam patřit a každodenní společnost mu dělá jeho imaginární kamarád - sám führer Adolf osobně. Nebo spíš jeho roztomilá verze. Od prvních minut film skáče po hlavě do vod naprosté parodie, aby vás vzápětí o to více nachytal nepřipravené při brutálně syrových scénách, které vás díky tomu o to více sestřelí. Minuta Rebel Wilson v roli karikatury německé oficírky střídá minutu oběšených "zrádců Německa". Sam Rockwell se tu představí jako zahořklý esesák, který musí vést letní tábor pro malé nacíčky, protože přišel v boji o oko. Scarlett Johansson zas jako elegantní a často až k sežrání roztomilá maminka malého Johanna alias Jojo. Film o nečekaných hrdinech, lidskosti uprostřed hrůz válečného Německa a probíhajícího holokaustu. Film, který bude atakovat váš dobrý vkus, morálku i hodnoty. A právě proto je to film, co stojí za to vidět. "Tak co, aspoň malý hajlíček?"(6.2.2020)

 • MartinSTFC
  **

  Nepřišlo mi to nikterak úchvatné. Nebylo to vůbec vtipné, nebo alespoň nechápu tento styl "humoru", nebylo to napínavé, dramatické, nemělo to prostě nic. Postavy až na Scarlett Johansson nesympatické a nudné, ovšem ani ta ve filmu příliš nezazářila. Nějak nechápu tak vysoké hodnocení na ČSFD. Opravdu mi poslední dobou přijde, že tu hodnotí jen malé děti, nebo lidé bez jakéhokoliv vkusu, i když ten máme samozřejmě každý jiný. Jediné, co stálo za zmínku, byly kostýmy.(7.2.2020)

 • HellsAngel
  ****

  Veľmi odvážny film, ktorý na temné obdobie moderných dejín hľadí očami dieťaťa a ponúka nesmierne potrebnú dávku nadhľadu a satiry. Jojo je v mnohých momentoch skvelou snímkou, ktorá zvláda rovnako obratne pracovať s humornou stránkou, ako to robí s dramatickými scénami, takže aj keď v divákovi dokáže vyvolať nejeden úprimný úsmev, zároveň ho donúti k premýšľaniu o podstate ideového fanatizmu. Najmä konverzácie s imaginárnym priateľom Hitlerom skutočne utkvejú v pamäti a Taká Waititi si preto zaslúži veľkú pochvalu za samotný nápad, ako aj jeho herecké prevedenie. Film sa ale žiaľ v niektorých momentoch bojí zájsť ďalej a všetky načrtnuté motívy rozvinúť vo väčšej miere, čo síce na vyrozprávanie jeho posolstva nie je potrebné, avšak na to, aby sa z neho stalo skutočne nezabudnuteľné dielo, je to nevyhnutné.(10.2.2020)

 • halberdier
  ****

  Taika Waititi se po megaprojektu Thor: Ragnarok vrátil k menší produkci a natočil válečnou satiru Jojo Rabbit, která střídá vážné scény s těmi až absurdně komickými. Bohužel jako celek film nefunguje na stoprocent a ani jedna rovina nenabízí nějakou nezapomenutelnou scénu, přestože jsou některé hodně vtipné a originální. Hlavním kladem jsou určitě herecké výkony většiny obsazení včetně toho titulního v podání Roman Griffin Davise. Jojo Rabbit se probojoval až k oscarové nominaci za nejlepší film, kterou pak zaslouženě nevyhrál. Jde o zajimavé spojení komedie a dramatu, kterému však chybí silnější momenty jako např. tématicky podobnému Život je krásný. (7/10)(10.2.2020)

 • PeterVonKV
  ****

  Pobavilo. Sice mi to místo až moc připomínalo Musíme si pomáhat, zvlášť když se to točilo v Čechách a pomáhali Češi...(10.2.2020)

 • CaptainAss
  *****

  Hned jak vyšel na tenhle snímek trailer, pod režii Taiky Waititiho jsem věděla, že to prostě musím vidět. Miluji tvorbu Waititiho, miluji jeho vedlejší role a věděla jsem, že jako všechny jeho filmy, i tento bude prostě stát za to! Pustil se do docela vážnějšího tématu pro celé lidstvo, ale způsobem kterým to ztvárnil mi to připomnělo film Život je krásný od Roberta Benigna. Je to zlehčování hrůzostrašných činů, které 2. světová válka přinesla. Z pohledu malého kluka vypadá válka jako úžasná věc a hlavně není pro něho hrůzostrašná, a to jen díky jeho matce, která ho chrání před skutečností a nechává ho ve svém fanatickém světě. Waititi v tomto snímku dokázal zkombinovat drama, 2. světovou válku a celé je to proložené vtipy. Taika jednoduše přinesl zase něco zajímavého. Jeho dlouhodobá práce na scénáři se opravdu vyplatila a celkové ztvárnění celého příběhu se opravdu povedlo. Hlavně jak dokázal krásně skákat od jednoho žánru ke druhému. Kdo miluje tvorbu T. Waititiho, bude milovat i tohle!(10.2.2020)

 • papilon395
  ****

  Králíček Jojo je hanlivá přezdívka předpubertálního chlapce, oddaného přívržence nacismu, žijícího v nejmenovaném německém městě v závěru války. Táta chybí, tak se sám pro sebe radí se samotným vůdcem. Doma má laskavou kolaborující maminku a ducha své sestry. Všechno, co se kolem něho děje, je nám po většinu času servírováno s nadsázkou a humorem, díky čemuž lze přečkat i neveselé okamžiky. Jak už zmínili jiní, je z toho cítit Wes Anderson.(11.2.2020)

 • Redyx1
  *****

  Tak zde je jasné že se na scénáři i režii vyřádil Waititi naprosto dokonale.Temná minulost lidstva je hozena do černé komedie,kdy divák se vlastně nad utrpením lidí ve 2.svět.válce může aspoň usmát a dokončí to posledních 20.min.kdy je to opravdu smutný.Nedivím se že film ziskal Oscara.Za mě v klidu 5 *(12.2.2020)

 • Zlty_Dodo
  ***

  nic proti, len Berlin rozhodne nedobyli US boys.. za tento faul by potreboval niekto vytahat za usi a povinne dostudovat zakladnu skolu.(13.2.2020)

 • Slezi
  *****

  Byla pohoda večer a že prý chceme na něco do kina. Králíček Jojo? Z traileru jsem si pamatoval akorát hopkajícího Hitlera, ale nijak mě to nezaujalo. No nic jinýho nedávaj, tak jsme šli. Po celé stopáži jsem akorát zůstal sedět, protože tohle jsem teda opravdu nečekal. Takové překvapení jsem dlouho nezažil. Palec hore za všechny čechy, co na tom spolupracovali. Dobrá práce! ( Míst natáčení: Praha, Chcebuz, Žatec, Úštěk) Děkuju, že se točí takovéto filmy!(15.2.2020)

 • Kanibal39
  ****

  Nie všetky prechody z komickej do dramatickej roviny mi sadli. Hitler bol skvelý, ale zarazilo ma zopár vyslovene uletených fráz. Nácek nazve žida človekom? Dobrá židovka argumentuje tým, že oni sú vyvolení bohom, kým náckovia fúzkatým ujom? To je trochu sionistické, čo cieľ filmu nebol. Roky detto uleteli. A ako je možné, že sa 10-ročný chlapec stal navonok náckom, keď to v rodine nemali?(16.2.2020)

 • papuchalk
  ****

  Hodně zajímavý a odvážný film. Podobných žánrových slepenců už jsem pár viděl (dokonce přímo o Ádovi), ale nikdy to jako celek nefungovalo, takže přijít s takovým konceptem je risk. Tím, že příběh vypráví desetiletý chlapec, divák snadněji přistoupí na tu jeho dětskou interpretaci vůdce a náckovství. Jestli o tomto tématu dneska vůbec něco točit, tak jedině touto parodickou crazy formou. Doba Untergangů a Stalingradů a Shindlerů je pryč, a vůbec.. druhá světová i s holokaustem je už celkem vyčerpaný a ohraný téma (kamsi zapadlý Dunkirk by mohl vyprávět). Nakonec i další filmaři už letos radši hrábli do první světový, než točit další druhou světovou.. No a Proč nakonec nedám za pět.. Ten film je nakonec daleko vážnější a drastičtější, než jsem podle traileru čekal. Doufal jsem, že se pobavím ještě víc. Škoda. Zajímavý teda je, že Hitlera hraje sám režisér filmu :D(16.2.2020)

 • RoyBatty444
  ****

  Ďaľšia dramédia s naozaj ťažko skúsnuteľnou témou. Napriek tomu víťazí slušnosť a zdravý rozum.(16.2.2020)

 • Kalda69
  ****

  Kdyby na pozadi nebyla ta hrozna valka, tak bych se nerozpakoval dat plnej pocet ale rozhodne Sam Rockwell vali a uvodni pisnicka od Beatles I want hail your hand je odbouravajici.(17.2.2020)

 • Kusbi
  ****

  Čekal jsem asi o trochu víc, vzhledem k tomu, jaký kolem toho byl hype. Přesto nejsem z filmu zklamaný. Nejsem si zcela jist, zda se mi líbilo míchání dramatu a komedie, někdy mi zas příběh přišel trochu nudný. Co však musím ocenit jsou herecké výkony, zejména výkony hlavního dětského protagonisty a Sama Rockwella, který mě opět bavil a díky kterému dávám o hvězdu navíc.(22.2.2020)

 • Capri2016
  ****

  Skvelá fraška režiséra a scenáristu Taika Waititiho na tému nacizmus. V tomto filme môžeme pozorovať absurditu II. svetovej vojny, keď Hitler zapojil do vojny aj malé deti. Táto skutočnosť je tak zvrátená, že z toho bolo nutné vysúkať túto miestami vtipnú a miestami zvrátenú absurdnú čiernu komédiu. Vedela som, že tento film je ako neopracovaný diamant. Veľmi hrubý na povrchu, ale zároveň vzácne pravdivý vo vnútri. Roman Griffin Davis je v úlohe 10 ročného presvedčeného nacistu okúzľujúci. Tento citlivý chlapec, ktorý nie je schopný násilia je zároveň nacista každým "coulem" a v tejto viere verne slúži nenásilnou formou Hilterovi. Vo filme ma bavila aj Scarlett Johanson, ktorá si tu strihla úlohy nemeckej matky, ktorá miluje svojho syna nacistu, ale zároveň bojuje proti nacizmu ako členka odboja a skrýva židovské dievča. Tiež Sam Rockwell zaujal v paródii na nemeckého dôstojníka, ktorého odstavili na druhú koľaj, v ktorom ale zároveň zostala štipka človečenstva. A Taika Waititi v paródii na Hitlera bol veľmi vtipný, lebo dokázal vystupňovať všetky Hitlerove neduhy do absurdnej frašky. Pre mňa bol tento film pozitívnym prekvapením. Do kina som prišla s nulovým očakávaním a odchádzala som s potvrdeným presvedčením, že každá vojna je zbytočná fraška, ktorej by sme sa už mali v budúcnosti vyhnúť.(24.2.2020)

 • TheKleofa
  ****

  Dostala jsem více, než jsem očekávala. Na povrchu komedie, která je ovšem jednou velkou metaforou a nadsázkou strefující se hodně hluboko. Chápu, že svérázný styl Taiky Waititi ne každému voní a i jeho fanoušci možná řeknou, že toto nebyl jeden z jeho nejlepších filmů, mně ovšem přišel velmi důmyslný a s chytrým využitím dětské naivity až děsivě hluboký a pravdivý.(25.2.2020)

 • I.ball
  *****

  Už dlouho jsem nepocítil opravdové emoce při sledování filmu. Jistě, válka je silné téma, ale podání, kterým ji prezentuje pan Waititi, je úžasná. Není tak černobílá jako v Šindlerově seznamu a ani tak přehnaně patetická jako v Benigního oskarovém filmu. Ani není tak beznadějná jako Otčenáškův temný Romeo s Julií. Je to satira s mnoha úsměvnými chvílemi a několika opravdu silnými momenty, které ve vás vyvolají stejně opravdové a hluboké emoce jako v malém desetiletém nacistovi. A Davidovi Hrdinové v závěru filmu nenechají vaše oči bez reakce. Naprosto skvělé. 100%(27.2.2020)

 • benedikt28
  *****

  Jojo Rabbit je nejlepší český film tohoto roku !!! CSFD jej sice uvádí jako US, na IMDB je ale jako země původu logičtěji uvedena ČR a Nový Zéland. Válečný Žatec je fascinující. 100%(12.12.2019)

 • Pleazzy
  *****

  Rockwell je král.(24.12.2019)

 • Tonula
  *

  Film jsem viděl, část jsem si sjel 2x a jsem z něj rozpačitý. Není to film pro děti, není ani pro dospělé. Není to žádné drama, chybí v něm romantika. Označit jej za komedii mi připadá silně přehnané, já jsem se u něj zasmál asi třikrát a rozhodně to nebyl nějaký huronský řehot, spíše jen pousmání. Ukazuje se, že přístup Novozélanďana nemusí vyhovovat cítění středoevropana. Ano, je to pohled na válku trochu jinak, ale pitvořící se Hitler mě rozhodně nepřipadá jako něco objevného. Vlastně si myslím, že pokud by se ve filmu vůbec neobjevil, film by možná získal na realitě a byl by pravděpodobnější. Takhle je to podivná scifi o dospívajícím klukovi na konci 2. světové kdesi v západním Německu. Nacisté jsou většinou líčeni jako dobří lidé, kteří občas (pro zábavu?) někoho pověsí... Velitel Hitlerjugend kapitán Klenzendorf je starý dobrák, který před davem zfanatizované mládeže trousí pochybnosti o tom, že Německo je prdeli a válku už nevyhraje. Za tohle se šlo ještě den před koncem války bez milosti na popravu. Za takzvanou sodomii se posílalo do koncentráku a film naznačuje něco podobného mezi kapitánem K a praporčíkem Finkelem. Ale budiž, lidé z druhého konce světa to vidí jinak, snad je to pro ně legrace. Maminka jde na procházku, a za bílého dne roznáší protiválečné letáčky a za chvíli už visí na šibenici na náměstí. Jediný, kdo trochu připomíná realitu, je asi velitel gestapa, ale je to naprostá výjimka. Je to prostě divný film, jehož "hloubka" zřejmě nadchne mladší diváky. Za sebe bych to viděl jako jeden z nejslabších filmů, co jsem v posledních měsících viděl. To, že se film točil v Česku a krásná Scarlett jsou jediné důvody, proč tomuto dílu dávám 1* . Jinak bych to viděl jako totální odpad.(2.1.2020)

 • RushRush
  *****

  Dlouho jsem neviděl tak výrazný dětský herecký výkon,snad od dob Tomáše Holého...vyzrálá parodie na úrovni,připomínající Zlodějku knih,čí Svěrákovu Obecnou školu.Doufám,že dosáhne na nějakou kategorii v letošních Oscarech určitě na to má.(4.1.2020)

 • Jacq30X
  *****

  Neuvěřitelný, absurdní, veselý i smutný film.(4.1.2020)

 • JakubAkurat
  *****

  Bravúrne spracovanie inak smutného príbehu do úžasnej komédie, ktorá si rýchlo získa priazeň diváka. Herecké výkony sú na vysokej úrovni a to aj tie detské. Režisér, ktorý si tiež zahral malú rolu v tomto filme to zvládol na výbornú, a preto dávam 5*!(6.1.2020)

 • cores
  *****

  Svěží satirická komedie s příjemnými hereckými výkony a trošku dojemným koncem! Scarlett Johansson, ani Sam Rockwell nezklamali. Škoda, že se Taika Waititi neodvázal ještě víc! Od dob Grandhotelu Budapešť pro mě po delší době zase výtečná zábava!(7.1.2020)

 • ArchAngel_
  *****

  Čekal jsem více, ale překvapivě tenhle film má hodně blízko českému stylu humoru a hlavně jednání (což vzhledem ke koprodukci není zase tak divné) .... každopádně zajímavá jednohubka. Hodnocení 90%.(9.1.2020)

 • Ja.Malachi
  ****

  pripomína to sverákove filmy..ako obecná škola,po strništi bos..a pod..:)(10.1.2020)

 • JC_Gucci
  *****

  Výborná a svěží komedie z prostředí nacistického Německa. Skvěle jsem se bavil. Bohužel ke konci vfilmu ubývá humoru a přibývá patosu, nicmíně s čím dál větším odstupem mám čím dál větší chuť se na tento film podívat znovu. A tuším, že to nebude jen jednou.(12.1.2020)

 • Decado23
  ****

  Nějak prostě nevím co si o tom mám myslet. :-).(14.1.2020)

 • BR23
  ****

  Komu sa páčilo Hon na pačloveka, pravdepodobne si obľúbi aj toto. Myslel som že je to nejaká blbosť, paródia a vo výsledku to bude nezmysel, no ono sa z toho vykľul vskutku podarený počin. Až potom som zistil že to spáchal Taika Waititi a že on môže aj za Pačloveka :D(18.1.2020)

 • kamic
  ****

  Divák by rozhodně neměl od filmu očekávat „komedii z 2. světové války“. Očekává pak podvědomě něco jako filmy typu Kam se poděla sedmá rota? a je pak až šokovaný okamžiky, které do takové „komedie“ nezapadají. Není to komedie, je to protiválečný film, ve kterém humorné prvky vznikají tím, že je děj filmu podáván očima 10letého chlapce s hlavou vymytou nacistickou ideologií. A právě tento kontrast vnímání konce války kdesi v Německu jím a dospělými kolem něj vytváří velmi silný protiválečný film. Pokud divák přijme tento pohled na film už od začátku, nebude zklamán ani zmaten jakoby humornými prvky, ale vychutná si film tak, jak je zamýšlen - podání zrůdnosti nacistické ideologie sice jinak, než v Nabarveném ptáčeti, ale díky přechodům mezi „komediálními“ a „drsnými“ chvílemi podáním o to působivějším.(19.1.2020)

 • mircxxx
  ****

  Jako Komedie málo vtipné, jako Drama, málo dramatické. Pohled dítěte vymyté nazi propagandou je zajímavý. Vizuálně pěkné. Dobře se na to dívá ale nic velkého po tom v paměti dlouhodobě nejspíš nezůstane.(20.1.2020)

 • pupidup
  *****

  verbale..jdi do toho tvyho vecnyho genitalu! To muze napsat jen eunuch bez fantazie a bez empatie! A to jsem ti fandila. Tahle modni tragikomedie je uchvatna v tom, ze podprahove si homo sapiens uvedomi tu zoufalou manipulaci detmi, ktere skoncily i v Normandii na hrbitove La Cambe...vek 17 let. Dekuji za tak "moderni" a vtipne ztvarneni pekla fasismu a sily lidstvi. Polykam slzy Verbale. Priste se nad sebou trochu zamysli! 🤗(22.1.2020)

 • Frecerick
  ****

  Waititiho začínám mít rád čím dál víc... tentokrát nám nadělil satirickou komedii s originálním nápadem. Jestli se najdou social justice warrioři, kteří budou mít s tímto snímkem problém, tak už fakt nevím... film i přes svou tématiku nemá nijak zvlášť černý humor a ani se moc nepouští do kontroverzních vod. Chtěl bych vyzdvihnout dětské herce, hlavně Joja, kteří si to neskutečně dávají a rovnají se i Hitlerovi, který mě velmi bavil. I přes pár vážnějších a dramatických scén si to stále drží hlavně tvář komedie, neboť ony vážnější scény nejsou ani nijak zvlášť emocionálně vypjaté. Ve výsledku se jedná o fajn oddychovku a jsem rád že jsem viděl snímek o takovém tématu. Popisování židů a rusů zoofilů geniální. 8/10(25.1.2020)

 • Kajman26
  ****

  Tak z fajn SS nacistické komedie se nám zrodil celkem dramatickej film. 4*(25.1.2020)

 • DserCom
  ****

  Film o absurditě nenávisti. Hrozně dobře pojatý!(26.1.2020)

 • chipiik
  **

  Nějak mi to spojení parodie na nacisty a vážných příběhů o židech atd. nesedlo(26.1.2020)

 • old_school
  ****

  Silné intro, komorní střední část, akční finále. Úvod vystřílí většinu šípů, stejné tempo řada diváků mylně očekává po celý film, pak však příběh zpomalí hledáním pravdy s překvapivými obraty, děj vrcholí balancováním mezi humorem a tragédií. České exteriéry včetně českého lesa. Závěrečné titulky plné českých jmen. Válka je vůl. Musíme si pomáhat.(26.1.2020)

 • bigmatko
  ***

  Pred filmom si treba uvedomiť, že králiček JOJO je Dramatická satira, ktorá naplnila svoju definíciu. Satire je ostrý, útočný, uštipačný, bezohľadný výsmech, posmech - dielo kritizujúce nedostatky, útočiace na nedostatky, chyby niekoho alebo niečoho iróniou, výsmechom a sarkazmom. Niektorí diváci si to neuvedomili a odchádzali z kina a veru že neviem z akého dôvodu. Možno sme videli zrod detskej hviezdy lebo JOJO to zvládol úplne skvelo. Dej je ostrý a na pozadí násilia a ľudskej tragédie si robí srandu sám zo seba. Všetci nemci síce rozprávajú Anglicky, ale berme to ako súčasť výsmechu.(27.1.2020)

 • adelilaa
  *****

  Film mě opravdu zaujal a nadchl. Obdivuhodné mi na tomto snímku přijde, v jaké době se nese a jak je toto téma zpracované. Znám více filmů z období 2. světové války a tento se (podobně jako například Život je krásný) nese v trošku jiném duchu, než jsem zvyklá. Tvůrci se snaží podle mě odlehčit vážnost tématu. Snímek obsahuje jak napětí, emotivní vypjatost, tak i komické prvky, které mu dodávají na krásném efektu a za mě pozitivnímu dojmu. Je to něco jiného. Střídá se vážnost a zábava. Vyobrazení myšlenek hlavního hrdiny je kreativní, pozoruhodné a přidává filmu na zajímavosti. I přes politický směr, kterým se hlavní hrdina nese, není divákům nucen žádný názor a snímek alespoň dle mého názoru nevzbuzuje kontroverze. Film se opravdu vydařil(27.1.2020)

 • Kinepa
  ***

  Přemýšlím a přemýšlím. Zatím nevím, co mám napsat ...(27.1.2020)

 • pds
  *****

  Po dlhom čase opäť film v ktorom je humor, dojatie, skvelí herci, a hlavne jedinečný pohľad na hrôzu vojny a fanatizmu očami 10,5 ročného chlapca. Za mňa 90%.(27.1.2020)

 • jigsaw44
  ****

  Je to niečo medzi vojnovou drámou a satirou, v ktorej prevláda viac dráma. Občas však niektoré dramatické scény neposobia dramaticky, kedže po nich (alebo pred nimi) je humorná scéna a opačne. Je to taký príbeh 10 ročného chlapca, ktorý prechádza od nacistickej idoologii k ľudskosti.(28.1.2020)

 • Xakor20
  *****

  Geniální věc. Za spolupráci na takovém filmu, byť malou, se rozhodně nemusíme jako Češi stydět. Po dlouhé době jsem se pořádně zasmál v kině. Takovéhle politické/totalitní satiry se asi nikdy nenabažím dosyta. Samozřejmě v dnešní době a s odstupem času na taková témata nahlížíme trochu jinak než když hýbou světem doopravdy, ale tak jako tak ve mně tahle nadlehčená atmosféra nacistického Německa vyvolala pocit radosti, smutku i lístosti. Spolu s The Death of Stalin rozhodně jedna z těch kvalitních záležitostí. 5/5.(28.1.2020)

 • Luicy
  ****

  Satirický film, který rozhodně není pro každého. Už z ukázek je jasné, že to bude pořádná parodie, která si nebude brát servítky, takže pokud nejste příznivci černého humoru a nedokážete určité události brát s nadsázkou, tak na to jednoduše nekoukejte :). Naštěstí jsem fanouškem absurdního a drsného humoru, takže to bylo dílo přesně podle mého gusta. Už si ani nepamatuju, kdy naposled jsem se takto nad filmem zasmála jako tady. Za mě naprostá paráda do doby, než Jojo objevil židovku Elsu ve zdi. Film se pak naladil spíš na dramatičtější vlnu, i když tam občas nějaký ten vtípek byl (návštěva gestapa, hlášky od Rebel Wilson, sem tam nějaké ty absurdní hlášky od imaginárního Adolfa...). Musím ale uznat, že mě některé pasáže dohnaly až k slzám, a ne jednou. Nakonec ani ten dramatický děj nebyl špatný. Sice nic, co by člověka překvapilo, ale určitě to neslo určité poselství. Co se obsazení týče, tak to bylo naprosto úžasné - především Scarlett Johansson v roli maminky, ale za zmínku také stojí mladičký Roman Griffin Davis v roli Jojo Betzlera. Podle mě si zaslouží obdiv, protože na to, že to byl jeho první film, to sehrál opravdu dobře a přirozeně. Hudba také výborná. Film mě nakonec velmi mile překvapil a především pobavil - 90 %(28.1.2020)

 • wowylgu313
  ****

  Nevím zda je slovo "pobavilo" na místě ale ano sranda to byla. Film má tempo a černý humor a jisté narážky na určité události minulosti byli na místě. Povedené. Doporučuji.(29.1.2020)

 • McGuffin
  **

  Králíček Jojo, Jojo Rabbit je film o dospívání a scénář Taika Waititiho, současně i režiséra i producenta, není film o práci. (Ani nenaznačí, čím hlavní postava v dospělosti bude, jen je jisté čím nebude. Nacistou. Ale to stejně není práce.) Během půl roku končící druhé světové války vstoupí titulní klučičí desetiletá postava do vojenského kroužku, do světa dívek a trochu i žen, příjde o iluze, imaginárního dospělého kamaráda, matku a asi i otce a v nečekaných dvou okamžicích získá jeden zpočátku nepravděpodobný a nakonec zastřelený mužský vzor. Kdo by nedospěl. Hitler, co se o něm píše v recenzích, se párkrát obrazem pro ozdobu, kvůli recenzím a reklamě mihne. Scénáristických překážek pro hrdinu poskrovnu, řešení a zamýšleného humoru jakbysmet. Pokračování by mohlo být o pionýrském kroužku a mihnout by se mohl Stalin, i ten by zabral. https://www.csfd.cz/film/626971-kralicek-jojo/prehled/(29.1.2020)

 • Whitehorse
  *

  Film jsem shlédl a už to nebudu opakovat...velmi hloupé..nepříliš vtipné...přesně to co je pro současnou generaci diváků...Myslim že dělat si legraci z Hitlera..to naposledy vyšlo Charlie Chaplinovi...když byl ještě Adolf živý....Co třeba natočit vtipný film o Brejvikovi ..plný brisktního vtipu a bonmotů ...nebo něco vtipného o ženské obřízce...to se budem za břicho popadat.(29.1.2020)

 • eldedkus
  ***

  Příběh vlastně tuctová klasika. Některé fóry docela fungují. Ale celkově je to takové ploché, prvoplánovité, přehnaně korektní laciné. Chybí tomu nadstavba. Pitoreskní alter Dolfík je prostě málo. Marná sláva, tohle je zničení dobrého námětu.(30.1.2020)

 • lex85
  *

  Naprosto promarněná šance, komedie, drama, válečný. Takto je popsaný tento film. Bohužel toto naprosto nejde dohromady. Válečná komedie se podle mého mdlého rozumu prostě nedá natočit. Pokud se chcete zasmát podívejte se na trailer, tam je všechno vtipné v tomto filmu. Tento film je velká rána vedle.(30.1.2020)

 • dodo357
  *****

  Kdyby šlo dát více hvězdiček, tak bych neváhal. Králíček Jojo je jednoduše komedie, která střídá komedii s nějakou vážnosti a pohledem na 2. světovou válku. Ve filmu se zaměříme na mladého chlapce Joja, který se chce stát vojákem a později strážcem Hitlera. Později se však všechno změní, když zjistí co se mu skrývá v domě. Film má skvělé tempo, vtipné scény nejsou nuceně vtipné, a hudba která film doprovází je úžasná. Herecké výkony od mladých herců byli úžasné, a vidět Scarlett Johansson v jiným filmu než v akčňáku, je velice příjemná podívaná. Humor ve filmu je lehký s nadsázkou, nějaký ten historický humor a z režiséra udělejte imaginárního kamaráda, a máte postaráno o dobrý film. Podtrženo sečteno, králíček Jojo je film, na který si vemte klidně celou rodinu, i lidí co nemají nějak extra přehled v dějepise, protože se jim to bude určitě líbit. 5/5 hvězd, tak zní finální hodnocení, no a já si jdu dát jednorožci hlavu.(31.1.2020)

 • FakinAdsso
  *****

  Waititi zaválel a přinesl nám dokonalý film o lidskosti.(31.1.2020)

 • busybee
  *****

  Právě jsem se vrátila z promítání Králíčka Jojo. Bylo to zábavné a zničující zároveň. Taiko, ty úžasný parchante, to se ti zase povedlo!(31.1.2020)

 • majorzeman13
  ****

  Povedená,zdařilá,nadprůměrná válečná satira. Taika Waititi je prostě boží,jak jako imaginární přítel Joja,tak i režisér a scénarista. Herecké obsazení je super,jak ve vedlejších i hlavních rolích. Rozhodně snímek,který se musí vidět ! Sice zřejmě né každý ho "zkousne",ale stojí za to ! Jeden z nejlepších filmů roku 2019 ! Bravo !(1.2.2020)

 • Kouba007
  *

  Řeknu to jednoduše, tááákhle se mi u filmu otevírala huba, až jsem usnul. Humor 0%, drama 0%, zábava 0%.(1.2.2020)

 • Regeindy
  *****

  Když jsem viděl ukázku, tak jsem se tohoto filmu bál. Bál jsem se humoru přes čáru a zastával jsem názor, že z některých věcí by se sranda dělat neměla. Taiky Waititi můj názor změnil. Film nám pomocí osobitého stylu vyprávění a humoru ukáže absurdnost nacismu a má daleko větší přesah, než by člověk čekal. Sam Rockwell dokonalý v každé scéně, Scarletku miluju, ale tady jde především o šíleného režiséra, který měl kule na to vysmát se náckům z plných plic a ukázat světu jaká byla celá myšlenka heilujících pánů idiotovina!(3.2.2020)

 • lotrfrodo
  *****

  JoJo Rabbit je filmem, který vás dokáže chytnout za srdce jak skvělými humornými pasážemi, tak emotivní druhou polovinou, která je mrazivá a dokonale vyvažuje tón filmu. Postavy jsou nezapomenutelné a skvělé napsané(hlavně pak kapitán Klenzendorf Sama Rockwella) a Taika Waititi by si měl minimálně jednu zlatou sošku odnést, jinak je něco špatně. 10/10(4.2.2020)

 • hufnagel
  ***

  Akoby sa režisér nevedel rozhodnúť,či to bude satira,alebo dráma a skončilo to dosť divným nepresvedčivým mišmašom.(4.2.2020)

 • Drozdo57
  **

  Vojna, nacizmus a holokaust, to sú ťažké témy. Ak ich chcete parodovať, treba to vedieť a treba to asi urobiť dosť extrémne. Jojo Rabbit začína správne uletene a ja som sa začal tešiť na absolútne švihnutý film poukazujúci na absurdity nacistickej ideológie a vojny ako takej. To sa filmu darí iba veľmi okrajovo. Pretože po dobrom úvode sa film vlastne stane plnohodnotnou vojnovou drámou s komediálnymi prvkami. Ja sa ale nedokážem smiať, keď v jednej scéne máme síce "veselé" gestapo s komickými prvkami, lenže zároveň z priebehu filmu vieme, že hrozba je reálna, čo sa hneď v ďalšej scéne potvrdí. Jednoducho, ako komédia to nefunguje a ako vojnová dráma je to príliš banálne. Mám pocit, ako by väčšina nápadov znela skvele na papieri, ale po jednej, maximálne dvoch scénach nebolo tvorcom jasné, čo ďalej (imaginárny Hitler). Oceňujem prácu s kamerou vo vybraných scénach. (*SPOILER* Veľmi sa mi páči, ako opäť raz sú americkí vojaci tí kúl jazdiaci na džípoch a mávajúci vlajkami, zatiaľ čo ruskí vojaci popravujú deti *KONIEC*) P.S. Existujú pomätenci, čo túto vec porovnávajú s filmom Život je krásny. Tieto dva filmy majú spoločných asi iba tých nacistov. Život je krásny je totiž úplne v inej galaxii, čo sa týka námetu, spracovania a výsledného efektu.(4.2.2020)

 • Reyer
  *****

  Nechtěl jsem do kina, nechtěl. Prostě z principu komedie, nebo cokoliv co by se snažilo zlehčovat hrůznou dobu nacismu mě uráží. Ale nakonec mě manželka přesvědčila a šel jsem. Skutečně po pár minutách jsem chtěl odejít, neuměl jsem se povznést nad tím. Ale pak jsem to zkusil a byl to úžasný film. Kde dokázali humorně poukázat na fanatismus tehdejší doby, kde opravdu někteří nacisti skutečně od malička věřili všemu co se jim řeklo. A taky samozřejmě mezi nacisty se našli lidi, proste lidi se srdcem (Kapitán)... dokonce se přiznám, nejedna scéna mě rozplakala. Asi to nedokážu popsat, ale tenhle film stojí za to tak jít a připomenout si jednu důležitou věc: VE VÁLCE NENÍ VÍTĚZE.(5.2.2020)

 • Ondrakk
  ***

  Po slušné první polovině následuje slabší závěr, který už moc komický není. Místy správně nekorektní humor.(7.2.2020)

 • Brozason
  ***

  Roztomilý malý film se skvělou vizuální stránkou a příjemných humorem. Herecky skvělá podívaná na Scarlett se dívá hezky a náš malý Jojo má před s sebou velkou kariéru. /60%/(8.2.2020)

 • Zaks
  *

  Úvod ešte ušiel, po výcviku Hitlerjugend však nastal obrat a už sa na to nedalo pozerať. Nesmial som sa vôbec.(8.2.2020)

 • wewrka
  *****

  Nečekaně dobrý.(8.2.2020)

 • ProchySBK
  *****

  Vyjimecny film. Vtip, divadelni um a hlavne nahled do pravicoveho extremismu. Ideal je mirumilovny, historie kruta.(8.2.2020)

 • stihac10
  *****

  Waititiho nejlepší film. 9/10(8.2.2020)

 • SSiggi
  *****

  85%. Podla traileru som si cca bola vedoma co mam od filmu ocakavat, napriek tomu ma prve sceny prekvapili. Smiala som sa nahlas, co sa casto nestava. Nahlad na tazku temu detskymi ocami so skvelymi hereckymi vykonmi. Boli sceny, kt. mi prisli viac trapne ako vtipne ale bolo ich tak malo, ze su v podstate zanedbatelne. Takuto kvalitnu pofidernost som uz davno nevidela :).(9.2.2020)

 • Franki69
  *****

  Události posledních měsíců II. světové, viděné očima desetiletého kluka s krásnou duší a bujnou fantazií. Také ale kluka nacistickou propagandou naprosto oblblého natolik, že jeho imaginárním dětským hrdinou je Adolf Hitler, skvěle parodovaný režisérem a scénáristou celého filmu, Taikou Waitikim (maorsko-židovského původu). V reálném světě chce malý JoJo do hitlerjugend, má jediného kamaráda, je tak trochu zbabělec a po zranění granátem žije osamoceně s maminkou a s vědomím, že táta „někde bojuje“. A jak se záhy ukáže, také s puberťální židovkou, kterou maminka ukrývá na půdě. ** Taika Waitiki dokázal na plátně skloubit praštěnou komedii, bez jakýchkoliv servítek dost nekorektně karikujicí vše, co pravicoví náckové ve vzpomínkách na třetí říši adorují s lidským dramatem, vystavěném na prostém faktu, že desetileté dítě zažívá dobu hrůz, které válka přináší. ** Výraznou atmosféru filmu vdechla výprava oku severočecha důvěrně známých lokací z Žatce, Úštěka a Lenešic. ** Musím říct, že trailery mě nepřipravili na to, co uvidím. Byl jsem natěšenej na chytrou, v duchu režisérových předchozích filmů vystavěnou komedii, utahující si ze všeho, co je alespoň trochu "nazi". Dostal jsem ale nečekaně i drama, místy velmi kruté, vyplněné dialogy dvou dětí. A pokud nemáte srdce z kamene, pak Waitikiho hru přijmete a dostane se vám jednoho z nejhumanističtějších filmů, které kdy byly o druhé světové válce natočeny. Chvíli jsem váhal, jestli dám plný počet, ale pak jsem se upomenul na skvěle hrajícího Sama Rockwella a dávám plných 100%.(9.2.2020)

 • brondy
  *****

  nene.. vela by sa dalo vytknúť.. ale neurobím to. vyzdvihnem originalitu a snahu urobiť film použiteľným aj pre teenage.. takže verbala aj iných môže roztrhznúť - možno aj trochu neobjektívne - dávam 5*(9.2.2020)

 • uletov
  ****

  Válečný film zase trochu jinak...výborný nápad. Smál jsem se,až jsem brečel. Rockwell je grandiozní a ten konec...paráda s Bowiem.(10.2.2020)

 • Paul1984
  ****

  Tento film mě celkem překvapil, čekal jsem od něho trochu něco jiného, podle traileru a popisu jsem se těšil na komedii typu "už je tady zas". Ze začátku se to tak snaží i tvářit, člověk si až říkal, na jakou blbost to kouká :-) Ale postupně se film mění na celkem vážné drama typu "musíme si pomáhat", ale aby se to nemyslelo zas tak vážně, tak tu pořád máme dialogy hlavního představitele a "jeho" Hitlera nebo milé pány z gestapa :-) . Příběh neuvěřitelně osciluje mezi bláznivou komedii a vážným dramatem. Film jsem si celkem užil, ikdyž některé pasáže a hl. herci by tam být nemusely, konec jsem si představoval trochu jinak k plné spokojenosti, ale písnička od Davida Bowieho mi udělala vysloveně radost. Trochu mi to připomnělo jeden z mých nejoblíbenějších filmů "život je krásný", ale ten zatím nic nepřekonalo.. Za mě 75%(11.2.2020)

 • karpov
  **

  Zážitek, který se Vám (pokud jste již něco zažili) zatne do hlavy jako tomahawk. Zeptám se... kam až musí tvůrci klesnout ve svých zásadách, aby byli nominováni na ocenění ? Kam až musíme zjednodušovat tragédie, aby byly stravitelné pro dnešní mládež ? Kolik manipulací ještě bude vyrobeno ? Celé dílo manipuluje s myšlením dětských i dospělých diváků. Perfektně je směřuje je tam, kam je chce ideologický mainstream usadit. Asi bych se náramně bavil, ale musel bych mít 3 promile, sociopatické sklony, téměř žádnou empatii k pozůstalým obětem WWII a nulovou odolnost proti manipulativním technikám. Na udílení Oskarů toho snímek mnoho nezískal, daleko více mě zaujala řeč Joaquina Phoenixe, při níž zůstali adresáti sedět jako přikovaní. Naopak ti, kteří ještě dokázali pochopit, tleskali ve stoje. Oskary získal Korejský Parazit a parazitický Korejský tvůrce - kopírovač Tarantinových fantasmagorických manipulací (nyní i historických) aby Holywood nejen Jižní Korei, ale i celému světu ukázal, jakým hnusem se má kinematografie ubírat (oficiálně to nazývají poukázání na sociální nespravedlnost, hahahahaha)(11.2.2020)

 • somme
  ****

  Klasicky bozi Rockwell, Yorki alias mini Nick Frost a hlasky typu “neumis si v 10 zavazat tkanicky a i tak si nejlepsi nacek v Nemecku”...zvlastni, az dojemna tragikomedie ale ve vysledku vlastne velmi sympaticky.(11.2.2020)

 • mico5000
  *****

  Očividne som naivný divák, ktorý keď chce, veľa prepáči(12.2.2020)

 • inquiaust
  ***

  Jako jo, bylo to dobrý a vtipný, ale čekal jsem to o dost lepší 6/10(12.2.2020)

 • Thercukial20
  *****

  Waititi natočil bravurně napsanou válečnou satiru, která neskutečně umně, nenásilně a přirozeně střídá komediální a vážnější polohu. Kromě typicky osobitého humoru si tu je tak Waititi až překvapivě jistý i v scénách, jenž z diváka dolují jímavé emoce. Díky tomu je Králíček Jojo místy i velice emotivní podívaná, která mnohdy tne do živého a nastavuje zrcadlo minulé i současné lidské společnosti. I přes karikaturně vykreslené postavy je zde demonstrováno, že ne všichni mohou být pouze černobílý, ale že v sobě mnozí ukrývají i kus člověka, který se nikdy neztotožní s charakteristickým chováním majority, ke které náleží a dokáží ve správné chvíli projevit lidskost a laskavost, ať už to pro ně samotné bude znamenat cokoliv. Scarlett Johansson stejně jako zbytek obsazení (včetně Romana Griffina Davise!) předvedla dokonalý herecký výkon, který jen podtrhla geniálně napsaná a zahraná scéna u večeře. Waititiho osobitost se v tomto filmu opět projevila na maximum a díky tomu jsem dostal originální masterpiece, kterému prakticky není co vytknout. 100 %.(12.2.2020)

 • hawkey_CZE
  *****

  13.2.2020 Chodov(13.2.2020)

 • Novko
  *****

  Nikdy bych nečekal, že komediální režisér Taika Waititi vytvoří něco tak vážného. Je sice pravda, že první polovina byla taková veselejší, sluníčková a vtipná, až do doby kdy SPOILER: zemřela Jojova matka a začala válka. Neznám moc filmů, kde by bylo tolik postav a všechny by byly sympatické. Jak už Jojo, Yorki, Hitler v podaní Taiky nebo Sam Rockwell. A rozhodně si Waititi toho Oscara za scénář zasloužil. 8,5/10.(14.2.2020)

 • W0lky
  ****

  7 / 10(15.2.2020)

 • Logicomix
  *****

  Je to skvěle napsané, natočené i zahrané. Podstatné je, že na hlavního hrdinu se dobře kouká. Nic vám tak neotráví film, jako špatně obsazený nebo vedený dětský herec. Tak, vtipnou, hravou a moudrou mámu, jako je Scarlet v tomhle filmu, by chtěl každý desetiletý kluk (sorry mami). Ano, je to možná trochu prvoplánové a na efekt, ale proboha chodíme na MCU a Star Wars a to jsou mnohem hůře napsané srágory. Stěžujete si v cukrárně, že vás zase dostali na cukry a tuky? Já ne. Mrzelo mě jen, že nejsem na festivalu. S chutí bych si na konci zatleskal.(17.2.2020)

 • Calabria
  *****

  Film dokonalosti(17.2.2020)

 • MatyRock
  *****

  Taika je frajer. Tuhle větu jsem si říkal po opuštění sálu. Neskutečně jsem si Jojo rabbit užil. Před tímhle filmem jsem od Taika Waititiho viděl jen třetího Thora, který byl super. Ale tenhle film, ten je ještě lepší. Mega vtipná komedie a zároveň drama který vás i rozbrečí. Užil jsem si to fakt od začátku do konce. A imaginární Hitler v podání právě Waititiho je další top věc v tomhle filmu. 9/10(20.2.2020)

 • humusak
  ***

  depresso(22.2.2020)

 • kokofek
  ****

  Mám ráda tento typ humoru.Nezesměšňuje vážné věci, ale naopak je tímto kontrastem činí ještě vážnějšími.Pohled dítěte na hrůzy a tragédie je zcela odlišný od pohledu dospělých.Příroda je moudrá a dokáže děti chránit.Samozřejmě do určité míry.Umělci potažmo režiséři jsou také velké děti a proto je snímek tak zdařilý.Jsem také pyšná,že vznikal za naší české spolupráce.(22.2.2020)

 • Vestor
  ****

  Hodně zvláštní a těžko zařaditelný film. Celé to táhne herecký výkon malého kluka, který je neuvěřitelný. Jak už psali jiní, mísí se tady drsné válečné scény spolu s romantickou komedií a místy až parodií ve stylu Žhavé výstřely. Imaginární Hitler je neodolatelná směšná postavička. Místy z filmu mrazí (oběšená matka kolaborantka), jindy si zase plácáte smíchem (6 gestapáků se zdraví navzájem "Heil H..." jeden po druhém nebo když tlustá Helga rozdává dětem zbraně a posílá je bránit vlast). Jen mé srdce fanouška válečné techniky tu trochu pláče nad nepřesnostmi a místy totálním úletem, jakože jedno město osvobodili zároveň z obou stran Američané i Rusové. Jinak je to skvěle natočené (kamera, výprava). Asi to není film úplně pro všechny a znovu ho asi vidět nepotřebuju, ale stejně si to zaslouží slušné hodnocení, už jenom za ten nápad.(22.2.2020)

 • Natt
  *****

  Ozaj krasny film. Nechapem ako moho oscara 2020 vyhrat Parazit :o(23.2.2020)

 • agent_R.M.
  *****

  Sníměk JoJO Rabitt mě velmi mile překvapil. Očekával jsem strašně špatnou a hloupou komedii...O to více jsem se divil a žasl s jakou humornou nadsázkou ale i drsnou tragedií válečné reality dokáže režisér Waititi (sám hrající postavu imaginativního Hitlera) pracovat v dějových rovinách outsidera z řad hitlerjugend a židovskou dívkou ukrývající se v domě malého nacisty. Dávám 100000 bilionu z 10(24.2.2020)

 • Vlastik100
  ****

  Měl jsem za to, že film bude satira na 2. sv.válku. Dobře zapracovaná atmosféra, která vtáhla. Průměrně zahrané role až na skvělého kapitána K.(Sam Rockwel), který zářil. Scarlet Johanson šla do počtu pro sledovanost, ale koukat na ní je vskutku příjemné. Dětští herci hráli hodně podprůměrně, nějaký trapný casting bez zkušeností a zachraňovaly je humorné situace, vůbec mi neseděla herečka Rebel Wilson, která nedokázala udělat tu sympaťandu vůči králíčkovi jojo, který měl mít svou roli ve skupině a u takových bývá typický oblíbený mazlíček dozorců. Waititi zaválel, dostat se do hlavy 10.letého chlapce tak uvěřitelně až to bylo opravdické. Stačilo mu pár minut a viděl jsem se v očích dítěte s dobrým srdíčkem plného elánu. Králíček jojo, svět kde dětská fantazie plodí dospělým salvu smíchu a to dítě bere smrtelně vážně, ale proč né, vždyť přece plní účel i pro dospěláky, fanatizace plodí ovoce a dítě má stejné nepřátelé jako oni. Ať se autor snažil jak se snažil děj ve mně postupem času budil stále víc děsu než zábavy, kam jsou lidi schopní dostat dětskou naivitu. Film i přes veškerou zábavu dělá na mě dojem velice trpkého dojemného průběhu, protože se odehrává ve velice smutné době, finále bylo takové laxní zkrácené takové jakoby nedodělané…Přesto Kamera 80%, herecké obsazení 45%, námět a scénář 70%. Bonus za natáčení v ČR. Celkově 70%(26.2.2020)

 • jpetricek
  ****

  1000 ludi, 1000 chuti. Mne sa film páčil. pozrel som sa na vojnu cez oči malého chlapca. Dakujem za pekný film, super herecké výkony a super pohľad.(27.2.2020)

 • Gan.s.dalf
  ****

  Tak tohle se Taikovi povedlo. Překvapil hodně vtipným a satirickým snímkem o mladém "Hitlerovi". Dětské postavy jsou super a Hitler v podobě rádce taky neurazí. Příběh je dosti zajímavý. Někdy má však snímek slabší chvíle, které mě nudili. Ale i tak je to super film. 8/10(29.2.2020)