Králíček Jojo

• USA Jojo Rabbit (více)

Být v nacistické Třetí říši malým blonďatým klukem znamená poměrně dost přímočarou kariéru. Tedy aspoň na jejím začátku. Jedním z prvních kroků je členství v organizaci Hitlerjugend, čili v „Hitlerově mládeži,“ což obnáší trochu vojenského drilu, pálení závadných knih, vyhazování věcí do vzduchu, nenávidění židů a podobné hraní si na vojáčky i na válku. A to v partě se spoustou Hitlerovi též velmi oddaných kamarádů. Smysl a cíl to má jednoduchý: stát se řádným a plnohodnotným nacistou. A tím chce být i desetiletý kluk Jojo (Roman Griffin Davis), kterému v tom pomáhá jeho imaginární přítel, tak trochu nablblý Adolf Hitler (Taika Waititi). Adolf Jojovi radí v různých životních situacích a podporuje jej v jeho správném náckovství. Zlom v Jojově životě nastane v okamžiku, kdy zjistí, že jeho maminka (Scarlett Johansson) ukrývá v podkroví židovskou dívku (Thomasin McKenzie). Od té chvíle musí malý Jojo čelit svému vlastnímu zaslepenému nacismu a s tím mu jeho vymyšlený Hitler už může jen velmi těžko poradit. I když se docela snaží. (CinemArt)

BR23

Komu sa páčilo Hon na pačloveka, pravdepodobne si obľúbi aj toto. Myslel som že je to nejaká blbosť, paródia a vo výsledku to bude nezmysel, no ono sa z toho vykľul vskutku podarený počin. Až potom som zistil že to spáchal Taika Waititi a že on môže aj za Pačloveka :D ()

kamic

Divák by rozhodně neměl od filmu očekávat „komedii z 2. světové války“. Očekává pak podvědomě něco jako filmy typu Kam se poděla sedmá rota? a je pak až šokovaný okamžiky, které do takové „komedie“ nezapadají. Není to komedie, je to protiválečný film, ve kterém humorné prvky vznikají tím, že je děj filmu podáván očima 10letého chlapce s hlavou vymytou nacistickou ideologií. A právě tento kontrast vnímání konce války kdesi v Německu jím a dospělými kolem něj vytváří velmi silný protiválečný film. Pokud divák přijme tento pohled na film už od začátku, nebude zklamán ani zmaten jakoby humornými prvky, ale vychutná si film tak, jak je zamýšlen - podání zrůdnosti nacistické ideologie sice jinak, než v Nabarveném ptáčeti, ale díky přechodům mezi „komediálními“ a „drsnými“ chvílemi podáním o to působivějším. ()

pupidup

verbale..jdi do toho tvyho vecnyho genitalu! To muze napsat jen eunuch bez fantazie a bez empatie! A to jsem ti fandila. Tahle modni tragikomedie je uchvatna v tom, ze podprahove si homo sapiens uvedomi tu zoufalou manipulaci detmi, ktere skoncily i v Normandii na hrbitove La Cambe...vek 17 let. Dekuji za tak "moderni" a vtipne ztvarneni pekla fasismu a sily lidstvi. Polykam slzy Verbale. Priste se nad sebou trochu zamysli! 🤗 ()

old_school

Silné intro, komorní střední část, akční finále. Úvod vystřílí většinu šípů, stejné tempo řada diváků mylně očekává po celý film, pak však příběh zpomalí hledáním pravdy s překvapivými obraty, děj vrcholí balancováním mezi humorem a tragédií. České exteriéry včetně českého lesa. Závěrečné titulky plné českých jmen. Válka je vůl. Musíme si pomáhat. ()

adelilaa

Film mě opravdu zaujal a nadchl. Obdivuhodné mi na tomto snímku přijde, v jaké době se nese a jak je toto téma zpracované. Znám více filmů z období 2. světové války a tento se (podobně jako například Život je krásný) nese v trošku jiném duchu, než jsem zvyklá. Tvůrci se snaží podle mě odlehčit vážnost tématu. Snímek obsahuje jak napětí, emotivní vypjatost, tak i komické prvky, které mu dodávají na krásném efektu a za mě pozitivnímu dojmu. Je to něco jiného. Střídá se vážnost a zábava. Vyobrazení myšlenek hlavního hrdiny je kreativní, pozoruhodné a přidává filmu na zajímavosti. I přes politický směr, kterým se hlavní hrdina nese, není divákům nucen žádný názor a snímek alespoň dle mého názoru nevzbuzuje kontroverze. Film se opravdu vydařil ()

Xakor20

Geniální věc. Za spolupráci na takovém filmu, byť malou, se rozhodně nemusíme jako Češi stydět. Po dlouhé době jsem se pořádně zasmál v kině. Takovéhle politické/totalitní satiry se asi nikdy nenabažím dosyta. Samozřejmě v dnešní době a s odstupem času na taková témata nahlížíme trochu jinak než když hýbou světem doopravdy, ale tak jako tak ve mně tahle nadlehčená atmosféra nacistického Německa vyvolala pocit radosti, smutku i lístosti. Spolu s The Death of Stalin rozhodně jedna z těch kvalitních záležitostí. 5/5. ()

McGuffin

Králíček Jojo, Jojo Rabbit je film o dospívání a scénář Taika Waititiho, současně i režiséra i producenta, není film o práci. (Ani nenaznačí, čím hlavní postava v dospělosti bude, jen je jisté čím nebude. Nacistou. Ale to stejně není práce.) Během půl roku končící druhé světové války vstoupí titulní klučičí desetiletá postava do vojenského kroužku, do světa dívek a trochu i žen, příjde o iluze, imaginárního dospělého kamaráda, matku a asi i otce a v nečekaných dvou okamžicích získá jeden zpočátku nepravděpodobný a nakonec zastřelený mužský vzor. Kdo by nedospěl. Hitler, co se o něm píše v recenzích, se párkrát obrazem pro ozdobu, kvůli recenzím a reklamě mihne. Scénáristických překážek pro hrdinu poskrovnu, řešení a zamýšleného humoru jakbysmet. Pokračování by mohlo být o pionýrském kroužku a mihnout by se mohl Stalin, i ten by zabral. https://www.csfd.cz/film/626971-kralicek-jojo/prehled/ ()

Whitehorse

Film jsem shlédl a už to nebudu opakovat...velmi hloupé..nepříliš vtipné...přesně to co je pro současnou generaci diváků...Myslim že dělat si legraci z Hitlera..to naposledy vyšlo Charlie Chaplinovi...když byl ještě Adolf živý....Co třeba natočit vtipný film o Brejvikovi ..plný brisktního vtipu a bonmotů ...nebo něco vtipného o ženské obřízce...to se budem za břicho popadat. ()

eldedkus

Příběh vlastně tuctová klasika. Některé fóry docela fungují. Ale celkově je to takové ploché, prvoplánovité, přehnaně korektní laciné. Chybí tomu nadstavba. Pitoreskní alter Dolfík je prostě málo. Marná sláva, tohle je zničení dobrého námětu. ()

lex85

Naprosto promarněná šance, komedie, drama, válečný. Takto je popsaný tento film. Bohužel toto naprosto nejde dohromady. Válečná komedie se podle mého mdlého rozumu prostě nedá natočit. Pokud se chcete zasmát podívejte se na trailer, tam je všechno vtipné v tomto filmu. Tento film je velká rána vedle. ()

dodo357

Kdyby šlo dát více hvězdiček, tak bych neváhal. Králíček Jojo je jednoduše komedie, která střídá komedii s nějakou vážnosti a pohledem na 2. světovou válku. Ve filmu se zaměříme na mladého chlapce Joja, který se chce stát vojákem a později strážcem Hitlera. Později se však všechno změní, když zjistí co se mu skrývá v domě. Film má skvělé tempo, vtipné scény nejsou nuceně vtipné, a hudba která film doprovází je úžasná. Herecké výkony od mladých herců byli úžasné, a vidět Scarlett Johansson v jiným filmu než v akčňáku, je velice příjemná podívaná. Humor ve filmu je lehký s nadsázkou, nějaký ten historický humor a z režiséra udělejte imaginárního kamaráda, a máte postaráno o dobrý film. Podtrženo sečteno, králíček Jojo je film, na který si vemte klidně celou rodinu, i lidí co nemají nějak extra přehled v dějepise, protože se jim to bude určitě líbit. 5/5 hvězd, tak zní finální hodnocení, no a já si jdu dát jednorožci hlavu. ()

busybee

Právě jsem se vrátila z promítání Králíčka Jojo. Bylo to zábavné a zničující zároveň. Taiko, ty úžasný parchante, to se ti zase povedlo! ()

majorzeman13

Povedená,zdařilá,nadprůměrná válečná satira. Taika Waititi je prostě boží,jak jako imaginární přítel Joja,tak i režisér a scénarista. Herecké obsazení je super,jak ve vedlejších i hlavních rolích. Rozhodně snímek,který se musí vidět ! Sice zřejmě né každý ho "zkousne",ale stojí za to ! Jeden z nejlepších filmů roku 2019 ! Bravo ! ()

Regeindy

Když jsem viděl ukázku, tak jsem se tohoto filmu bál. Bál jsem se humoru přes čáru a zastával jsem názor, že z některých věcí by se sranda dělat neměla. Taiky Waititi můj názor změnil. Film nám pomocí osobitého stylu vyprávění a humoru ukáže absurdnost nacismu a má daleko větší přesah, než by člověk čekal. Sam Rockwell dokonalý v každé scéně, Scarletku miluju, ale tady jde především o šíleného režiséra, který měl kule na to vysmát se náckům z plných plic a ukázat světu jaká byla celá myšlenka heilujících pánů idiotovina! ()

Chris Evans ztvární legendárního herce

10.02.2020

Ceny BAFTA – výsledky

Ceny BAFTA – výsledky

03.02.2020

73. ročník udílení Filmových cen Britské akademie je za námi, kdo slaví, a kdo naopak odešel domů s prázdnou? Nejlepším filmem bylo nakonec zvoleno válečné drama 1917 Sama Mendese. Snímek si odnesl… (více)