Být v nacistické Třetí říši malým blonďatým klukem znamená poměrně dost přímočarou kariéru. Tedy aspoň na jejím začátku. Jedním z prvních kroků je členství v organizaci Hitlerjugend, čili v „Hitlerově mládeži,“ což obnáší trochu vojenského drilu, pálení závadných knih, vyhazování věcí do vzduchu, nenávidění židů a podobné hraní si na vojáčky i na válku. A to v partě se spoustou Hitlerovi též velmi oddaných kamarádů. Smysl a cíl to má jednoduchý: stát se řádným a plnohodnotným nacistou. A tím chce být i desetiletý kluk Jojo (Roman Griffin Davis), kterému v tom pomáhá jeho imaginární přítel, tak trochu nablblý Adolf Hitler (Taika Waititi). Adolf Jojovi radí v různých životních situacích a podporuje jej v jeho správném náckovství. Zlom v Jojově životě nastane v okamžiku, kdy zjistí, že jeho maminka (Scarlett Johansson) ukrývá v podkroví židovskou dívku (Thomasin McKenzie). Od té chvíle musí malý Jojo čelit svému vlastnímu zaslepenému nacismu a s tím mu jeho vymyšlený Hitler už může jen velmi těžko poradit. I když se docela snaží. (CinemArt)

TheSpearCZ

“Let everything happen to you, beauty and terror, just keep going. No feeling is final." Nevědomě se mi Taika Waititi vyhýbal až jsem si nakonec pustil jeho nejnovějšího Jojo Rabbita a jsem velice spokojený. Nutno říci, že mám slabost pro filmy z války (kdo by neměl?) a je úplně jedno, že tohle byla takřka satira, černá komedie prolnutá s rodinným dramatem a komickým Hitlerem, protože jsem dostal výborné herecké výkony ... třináctiletý Roman Griffin Davis jako mladý Nácek paráda !! velice potěšily i Scarlett Johansson s židovkou Thomasin McKenzie a Sam Rockwell. Má to i slušné tempo, několikrát mě film velice překvapil a opravdu mi nevadí, že Němci tady mluví anglicky, protože celý film byl kvalitně zpracován a ve výsledku mezi tou vší komičností se skrývá jeden hluboký lidský příběh se šťastným koncem. Čisté 4* ()

Rathalos

Velmi originalny a zaujimavy film z obdobia druhej svetovej vojny,zvlastne,ale napadite podany pohlad na Hitlera,nacistov a samozrejme zidov,dobre je tu zosuladeny zaner komedie a dramy,obcas sa clovek smeje a zrazu prichadza vazna chvilka,Roman Griffin Davis podava skvely herecky vykon,myslim,ze v buducnosti bude z neho hollywoodska superstar a zaver bol pekny,na zamyslenie,aj v tej dobe mohlo vzniknut priatelstvo medzi dvoma ludmi,u ktorych to bolo nepredstavitelne...:-) ()

deLaFere

Kritizovat satiru je vždy velmi jednoduché. V tomto případě nevidím nejmenší důvod. Lidský příběh, výborní herci, dobrý scénář a také velmi slušné vyznění snímku. Nenávidím dnešní politickou korektnost a tento film jasně ukazuje hranice, protože používá zdravý rozum. Někomu se nelíbí postava Hitlera, ale závěrečné fuck off, Hitler tomu dává velký smysl. Jako by jasně říkalo i dětem, že zlo můžeme poslat pryč. Naprosto oprávněné nominace na Oskary, originální a příjemný film. ()

Bozvav

Takové krásné téma a tak zprzněný film. Přitom potenciál nabízel řadu možností, jak se zhostit natočení filmu se ctí. Místo toho jsme dostali upatlaný příběh, jenž nevzbuzuje žádné emoce, postavy ploché, hudba děsná a dobová řeč zcela pominuta. Příběh vlastně nic nesděluje, žádné niterní konfrontace se nekonají a scény, jebž by měly býti dramatické jsou prosty jakéhokoliv náboje, či dramatu. Za mne velká škoda a dávám jednu a půl hvězdy za imaginárního Hitlera. PS: vtipné to nebylo ani trochu, spíše bizardní. ()

Chundys

Fíha! Bože já bulel! Úplně jsem se vrátil zpátky k filmu Život je krásný... Taika Waititi umí a díky tomuto snímku a jiným se řadí mezi mé oblíbené režiséry! Velmi sympatičtí herci a vidět české lokace je krásné, navíc když zjistim, že jsem v práci nemohl zajet na můj pracovní objekt z důvodu natáčení filmu (ano natáčel se Jojo Rabbit). Fakticky povedený kousek bez debat!!! ()

helloween93

Od Waititiho se mi líbil Thor: Ragnarok, ale do Jojo Rabbit se mi moc nechtělo. Čekal jsem, že to bude cíťárna a nespletl jsem se. První půlka uspávací, vtipy off. Druhá polovina byla výrazně zábavnější a celkově to bylo ok. Z herců na malém prostoru nejvíc zaujal Sam Rockwell jako vojenský důstojník. Naopak Scarlet Johansson opět herecky toporná, to už je takový standart. Celkově to jako satira moc nefuguje a Waititi zůstal s tímhle filmem rozkročen mezi nevtipnou satirou a dramatem. Ale v jádru tenhle film není podle mě ani jedno. 3* ()

husokachna

Tohle je ale vypečený králíček. Chvílema taškařice nezávazná, chvílema satira, chvílema tragédie až by člověk plakal. A bohužel mám pocit, že to není záměr. Přijde mi, že Taika je vynikající režisér krátkých úseků, ale že celku neumí dát konzistentní atmosféru. A co nevadí u Thora a lehko se schová u novozélandských upírů, to se u filmu, který balancuje na špičce nože, projeví naplno. Ale...i když mi po sledování Jojoa zůstala divná pachuť na filmovém jazyku, ty jednotlivosti jsem si užil neskutečně. A i když byly některé prvky filmu vyloženě infantilní a ne moc chytře zakomponované do celku (Sam navrhující si a posléze i oblékající si kostým), stejně jsem se parádně bavil. Takže Taikovi odpustím fakt, že mi nedal ani válečný film, ani vytříbenou satiru, ani romantické drama, odpustím mu, že půlka vtipů je na sílu a na efekt a že absurdní náckové jsou až moc absurdní (vyjma gestapáka Merchanta, ten je jako vždy nejboží - we were heilhitlering z boy) a dám tomu čtyři sice malé, ale krásně zastřižené knírky, s tím, že si to asi někdy pustím znovu, ale ne kvůli tomu, abych to docenil, ale abych si užil ty parádní jednotlivosti. PS: ten tolik propagovaný, avizovaný a propíraný virtuální Hitler mi byl docela volnej...přišlo mi, že kdyby tam nebyl, moc by se nestalo, ale nevadil... ()

albionlady

Priznám sa, že pred sledovaním filmu som vôbec nevedela, o čom bude. Po uplynutí úvodných minút som sa začala obávať, že to bude prepiata komédia s Hitlerom, kde celú tragédiu 2. svetovej vojny nevhodne pritiahnu za vlasy, no potom dej "našťastie" nabral na vážnosti a uvedomila som si, že ten "vtipný" začiatok do filmu celkom sedí. Veľmi pekné dielo. ()

Majkak

Spojení černého humoru, satiry a bolestného osobního příběhu. Taika Waititi tančí na hraně, ostatně tanec je jedním ze symbolů, a to smyslu a naděje. Podařilo se udržet balanc, aniž by nudil, urážel, byl trapný, anebo patetický. Jeden ze způsobů, jak se vysmát nacismu a ukázat nesmyslnost války, i krutou nespravedlnost spáchanou na těch, kteří zachránili životy jiných. Waititi využil prostředky, které fungují, byť nemusí sednout každému. Po první polovině na chvíli zvadne tempo, ale dostane divák pecku. ()

HenryIvan

Taika Waititi zobral všetko a tým myslím vážne všetko čo našiel v nacistickom Nemecku tej doby a napchal to do tohto filmu. Zo začiatku je Jojo Rabbit viac detinský než iné a v podstate sa tejto nálepky ani nezbaví, ale postupom času prichádzajú scény, kedy si poviete, že to je celkom chytré a ide to správnym smerom. Herci sú veľmi príjemní, obzvlášť Scarlett Johansson a Thomasin McKenzie, no aj samotný Taika ako AH je občas k popukaniu. Čo sa mladého Romana Griffin Daviesa týka, pôsobí až príliš milo a tak je úvodná časť filmu, kedy je úplne sfanatizovaný nie až taká reálna, no inak bol aj on výborný. Odpoveď na otázku, kedy je už vhodná doba pozerať sa na najväčšiu tragédiu v dejinách ľudstva práve takýmto spôsobom je nejasná a je jasné, že niekto to môže vziať z toho nesprávneho konca. Tento film však túto ideológiu nijak nepropaguje, celkovo sa z nej vysmieva a dá sa povedať, že ju aj dosť ostro kritizuje. Treba povedať, že tento pohľad je dnes viac než aktuálny a netreba to brať ako nejakú otrepaný motív z minulého storočia. Jojo Rabbit je v celku veľmi príjemným dielom, čo slúži Waititimu a hercom ku cti. ()

radeckator

Jeden z nejlepších filmů poslední dekády co jsem měl tu čest vzhlédnout. Má úplně všechno. Vtip, poetiku, napětí, smutek, radost.... Velká část filmu svojí roztomilou svérázností a barevností mě připomínala Až vyjde měsíc mého oblíbence Wes Andersona. Taika Waititi dokázal celý film svým satirickým pohledem na válku udržet vysoko nad úrovní a nesklouznout ani k hrubému a podbízivému humoru a ani k zbytečnému melancholickému patosu. Zcela zvláštní kapitolu pak tvoří úžasná hudební složka. Dále smekám klobouk před výběrem herců. Ústřední dvojice mladých a ještě neznámých představitelů výtečně režijně vedena, ve vedlejších rolích Scarlett Johansson podala životní výkon a ani o chlup méně nezaostal Sam Rockwell. V superlativech své hodnocení ukončím, protože toto pro mě byla krystalicky čistá radost z filmu. ()

hero_bk

Nebavil jsem se. Pár humorných scén ("O co jsem přišel?" - "No, jen jsme si tu zaheilhitlerovali s mladým, pak jsme heilhitlerovali vám a nakonec tomu, co přišel s váma."), pár silných scén (zásah Gestapa, u toho se atmosféra dala krájet), a jinak celkem vata... Přišlo mi to hrozně neautentické, to vůbec nebylo nacistické Německo, ale zkreslená americká představa o nacistickém Německu od někoho, kdo nemá o historii a vůbec o Evropě ponětí. Nebudu si stěžovat na angličtinu, beru to prostě jako dabing, kdybych se díval na český dabing, tak budou mluvit česky a taky mě to nebude rušit... Samozřejmě to ve mně zanechalo nějaké pocity, ale jako film se mi to prostě moc nelíbilo. ()

haWranka

Nemám moc ráda filmy, které si utahují z vážných věcí. Třeba koukat na Ztratili jsme Stalina mi bylo vyloženě proti srsti. Proto jsem se dost obávala, co vyleze z Králíčka Jojo. Ovšem Waititi to nějakým záhadným způsobem dokázal. Možná proto, že z celého filmu čiší naprosté pohrdání celým nacismem, Hitlerem a vůbec xenofobií a podobnými zvěrstvy. Waititi sice zesměšňuje, ale pouze ty a to špatné, rozhodně nezlehčuje těžký úděl nejen Židů, ale i řadových občanů. A my tak můžeme sledovat tehdejší svět očima desetiletého kluka naprosto ovlivněného propagandou (dost mi to připomíná dnešní svět a “slavná” média), a přestože je značnou část filmu na straně těch špatných, člověk mu stejně drží palce, protože ví, že on za to nemůže, že má dobré srdce. Do toho se vám odhalují i ostatní postavy - naprosto nádherná (a to nejen vzhledem) Scarlett Johansson, nečernobílý Sam Rockwell a křehká a přesto silná Thomasin McKenzie. Vím, že ne každý je fanouškem Waititiho humoru a někomu může tento humor připadat přes čáru. Pro mě ale mělo vše svůj smysl a Králíček Jojo je po dlouhé době film, který mě úplně dostal. ()

st3f0o

Je ľahké divákov rozosmiať, je ľahké ich rozplakať, je ľahké držať ich v napätí, je ľahké aby si zamilovali nejakú postavu alebo aby inú nenávideli... ale urobiť to všetko súčasne s takto dokonale vybalancovanou ľahkosťou a zároveň klásť divákovi otázky... tento film si zaslúži podstatne viac, ako len byť označovaný za kontroverznú satirickú komédiu. ()

joker30

Beatles po nemecky, zopár smiešnych vtipov, veľa trápnych, jedna ozaj smutná scéna, Bowieho Heroes po nemecky. To je asi v skratke všetko. Inak pomerne priemerný film. čakal som trošku viac po tých ováciách... 65% ok bonus, herci boli celkom ok, ale nemali moc čo hrať... ()

Hashirama

Taika Waititi aplikuje svůj rozjuchaný infantilní styl na téma nacismu a sem tam diváka překvapí, jak s každým filmem roste. Navzdory svým parodickým sklonům se nebojí občas tnout do živého a kupodivu dokáže dvě rozdílná vyznění přirozeně skloubit dohromady. Při výkladu svých poselství je sice trošičku povrchní, ale smysl pro nadsázku a hravost mu nechybí. Jeho další projekt s takovými ambicemi může být mistrovské dílo. Zatím "pouze" super anomálie. ()