Být v nacistické Třetí říši malým blonďatým klukem znamená poměrně dost přímočarou kariéru. Tedy aspoň na jejím začátku. Jedním z prvních kroků je členství v organizaci Hitlerjugend, čili v „Hitlerově mládeži,“ což obnáší trochu vojenského drilu, pálení závadných knih, vyhazování věcí do vzduchu, nenávidění židů a podobné hraní si na vojáčky i na válku. A to v partě se spoustou Hitlerovi též velmi oddaných kamarádů. Smysl a cíl to má jednoduchý: stát se řádným a plnohodnotným nacistou. A tím chce být i desetiletý kluk Jojo (Roman Griffin Davis), kterému v tom pomáhá jeho imaginární přítel, tak trochu nablblý Adolf Hitler (Taika Waititi). Adolf Jojovi radí v různých životních situacích a podporuje jej v jeho správném náckovství. Zlom v Jojově životě nastane v okamžiku, kdy zjistí, že jeho maminka (Scarlett Johansson) ukrývá v podkroví židovskou dívku (Thomasin McKenzie). Od té chvíle musí malý Jojo čelit svému vlastnímu zaslepenému nacismu a s tím mu jeho vymyšlený Hitler už může jen velmi těžko poradit. I když se docela snaží. (CinemArt)

argo.smile

Yorki mi pripomínal malého Kvída z Báječného léta pod psa. Čakal som drsnejšiu satiru ale Taika to poľudštil vo farebnejšom kabáte. Slabé 3*. ()

gpx

Hyperkorektní dokument o tom co všechno se může odrazit od stromu: nůž, granát, Židovka, Scarlett Johansson atd. ()

SmajdalfCZ1

Tak po dojemném konci jsem to nechtěl hodnotit za čerstva, protože když něco hodnotím ještě teplé, tak většinou jsem více kritický než je nutno býti. Film se mi líbil. Postižený Hitler ... No ani nevím proč tam vlastně byl. Je pravda, že jsem ten film chtěl vidět hlavně, protože v trailerech byl ten Hitler, takže na letáky a trailery asi dobrý propagační prvek, ale ve filmu tam byl celkem zbytečně. Johansson s Rockwellem v tomhle filmu hráli tým B a hráli to výborně - zde není co vytknout, ale hlavní tým Davis a McKenzie to prostě zahráli úžasně a ladili si do noty. Taika Waititi mě velice, ale opravdu velice zklamal třetím Thorem, protože jsem měl radši ty první dva temnější díly. Každopádně v tomhle filmu předvedl něco zajimavého. Asi nikdo z nás neví jak to tehdva bylo. Já jen vím, že moje prababička chrápala jak s němci tak s rusy, aby prostě měli pokoj, ale to odbočuji do rodinné historie. Jelikož mám rád všechny filmy s nacisty. Třeba jak se ukrývají na měsíci, tak i tohle bylo fajn. Každopádně konec dobrý všechno dobré. ()

koza3

Žena to vzdala po 20 minutách. Druhá světová zpracovaná s humorem ač dramatickým asi není pro každého, ale díky tomu se Jojo distancuje od konkurence a vnáší nový rozměr do nejzpracovávanějšího historického období. Mělo to klasický vývoj postav, ale kouzelné byly ty okolnosti. Hitler jako imaginární kámoš byl k popukání, Scarlett jak žvýká víno byla taky naprosto super a kulisy z mého milovaného Úštěku tomu daly korunu. Super! ()

joseee

Ak toto je komedia, tak mozu do zanru prizvat aj Hannekeho alebo filmy o holocauste. Celkom mam rad upirsky humor Waitittiho, ale tu som bol dost zarazeny. V zasade ani ten humor moc nepreraza, sem tam ako scena s heilovanim, ale na konci filmu su to uz len slzy. Podla mna vysoko nadhodnoteny film, akoby hladnym divakom stacilo nedovarene sladko/trpke jedlo. ()

JosefTomas

S prací Taika Waititiho nejsem moc obeznámen (viděl jsem jen třetího Thora), ale i ty mu stačili k tomu, abych měl jeho práci svým způsobem rád. Jojo Rabbit toho nenabízí málo. Má zajímavé postavy, české lokace a zábavnou režii. Taika si natáčení zřejmě dost užil, což je vidět zejména na jeho fenomenálním výkonu samotného Hitlera. Rozhodně nečekejte regulérní komedii. Film postupem času zvážní a na konci už do smíchu nikomu moc není. Dalším lákadlem jsou i herci, kteří jsou opět fenomenální, ale tím největším je Roman Griffin Davis. Ten kluk na svůj věk předvádí dech beroucí výkon a v budoucnu o něm ještě jistě uslyšíme. Jojo Rabbit je film, na který musíte mít opravdu náladu, protože toto válečné drama s prvky komedie asi nesedne každému. Když však ano, film vás za to odmění. PS: Zůstaňte i na titulky. Ne, že by se tam na konci objevila nějaká skrytá scéna, ale vsadím se, že tolik českých jmen jste v cizím filmu neviděli :D ()

S.hort.Y

Prvních pár minut jsem se bavil. Pak se do komedie začaly násilně vecpávat vážné scény a najednou jsem z filmu získal dojem roztříštěnosti. Film měl větší potenciál, mohla to být komedie od začátku až do konce. Celkově mi myšlenka ukázat naivníma dětskýma očima nacistickou vymývárnu mozků, navíc v komediálním kabátku, přijde skvělá. Jen škoda toho místy nevhodného zpracování. A co mi film dal? Až na zmíněné přechody do vážnějších scén jsem se docela slušně bavil. A taky jsem si na začátku filmu myslel, že Taika Waititi je ženské jméno - film mě na konci vyvedl z omylu. :-) Co mi film vzal? Vlastně nic. ()

Emafera odpad!

Nechápu, proč se tyhle filmy točí. Humor mám ráda, ale ze všeho by se legrace dělat neměla. Tenhle typ humor mě minul a uráží mě. ()

husak_k

Vynikající drama s dávkou satiry, skvělá režie, herci a že to bude tak emočně silný jsem vůbec nečekal. Můj film roku přišel na poslední chvíli. 100% ()

ssarka

První půlku filmu jsem se smála,druhou půlku jsem komplet probrecela....ten film opravdu umí pracovat s emocemi ()

Kamil111

Na pět hvězdiček to není, ale ke zhlédnutí určitě. I když nejde o žádné objevné téma, v bravurních detailech boduje a malý Griffin Davis neuvěřitelně táhne celý film. ()

baron156

Kdo by tomu věřil, že jde vymyslet satira s nacistama v 2. světové válce. Svěží nápady a skvělí herci. I nápad s imaginárním Hitlerem byl zajímavý. Hlavně Scarlett Johansson byla nejlepší. ()

bergeron odpad!

neskutocna P uz od zaciatku, jako toto mohlo byt nominovanena oscara? po prvych 15minutach mindfuckshitu som to musel vypnut... ()

AmunRa

Film má struhturu připomínající japonskou a korejskou produkci, kdy satiru střídá crazy komedie, komedii drama a z dramatu je zase satira. Je to velká legrace až na to, že hodně hlavních hrdinů umře. Vynikající herecké výkony - Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie, Scarlett Johansson, Taika Waititi i Sam Rockwell zahráli výborně. Režie také bez chyby. Na konci filmu ale zůstane pocit, že tohle má do happyendu docela daleko - což byl ovšem asi záměr tohoto protiválečného filmu. ()

Doggie773

Místo válečného dramatu udělat komedii? Proč ne? Waititi opět ukázal, jak svým specifickým stylem udělat film výjimečným. Oceňuji, že to s humorem tolik nepřeháněl ( jak je u něj ve zvyku :D) a dokázal do filmu zavést i krutost a utrpení války a nacistického režimu. Film je zároveň zábavný, ale také přivede k slzám nejednoho diváka. Určitě doporučuji. ()

mircxxx

Jako Komedie málo vtipné, jako Drama, málo dramatické. Pohled dítěte vymyté nazi propagandou je zajímavý. Vizuálně pěkné. Dobře se na to dívá ale nic velkého po tom v paměti dlouhodobě nejspíš nezůstane. ()