Králíček Jojo

• USA Jojo Rabbit (více)

Být v nacistické Třetí říši malým blonďatým klukem znamená poměrně dost přímočarou kariéru. Tedy aspoň na jejím začátku. Jedním z prvních kroků je členství v organizaci Hitlerjugend, čili v „Hitlerově mládeži,“ což obnáší trochu vojenského drilu, pálení závadných knih, vyhazování věcí do vzduchu, nenávidění židů a podobné hraní si na vojáčky i na válku. A to v partě se spoustou Hitlerovi též velmi oddaných kamarádů. Smysl a cíl to má jednoduchý: stát se řádným a plnohodnotným nacistou. A tím chce být i desetiletý kluk Jojo (Roman Griffin Davis), kterému v tom pomáhá jeho imaginární přítel, tak trochu nablblý Adolf Hitler (Taika Waititi). Adolf Jojovi radí v různých životních situacích a podporuje jej v jeho správném náckovství. Zlom v Jojově životě nastane v okamžiku, kdy zjistí, že jeho maminka (Scarlett Johansson) ukrývá v podkroví židovskou dívku (Thomasin McKenzie). Od té chvíle musí malý Jojo čelit svému vlastnímu zaslepenému nacismu a s tím mu jeho vymyšlený Hitler už může jen velmi těžko poradit. I když se docela snaží. (CinemArt)

jasanka

Kdyz jsem cetla, ze jde o komedii z obdobi valky, tak jsem byla trochu zdesena. Dopadlo to ale vyborne. Jen to chce prekonat zacatek. Vesele, usmevne, vtipne, dojemne. ()

Saur.us

Úsměvná protiválečná satira, která je ale díky dětské perspektivě (skvělého R. G. Davise) a představivosti krásně odlehčená, roztomilá a hravá. V poslední třetině přeci jen nota zvážní, snad abychom nezapomněli, v které době se příběh odehrává ale i tam se najdou hezká i vtipná místa. T. Waititi dokáže užít svůj talent humoru, hravosti až grotesknosti i v tak blbé době, jako byla WW2 a to se cení. ()

Tet.Ew

Ačkoli příběh nepřinese nic nového stejně to je v něčem strašně jiné a má to hroznou hloubku. V jednu chvíli hrozně inteligentní humor a v mžiku největší absurdita. Určitě milé překvapení z kraje roku. ()

Lukin413

Crazy komedie s imaginární Adolfem s překvapivě silnými emocemi. Navíc, nejlepší využití písničky Beatles všech dob. Navíc, Sam Rockwell rules! ()

cyphercz

Povinně bych to pouštěl na základních školách, jednak film skvělou formou ukazuje co dělá propaganda zejména s těmi nejzranitelnějšími - dětmi a také je důležité nepřestávat ukazovat svinstva a absurdity války. Opravdu perfektní film. ()

Extrakritik

Hezká satira. Nicméně doufám,že si Hitlera dnešní děcka nezapamatujou,jako hodnýho strejdu,ale jako vypatlaný hovado s jednou koulí. (Teda vlastně se čtyřma.) ()

barteca

Víc nedám ! Snažila jsem se fakt pochopit smysl toho, že ty makabrózní časy někdo přibližuje hravě, s nadsázkou, bez respektu k dobovým reáliím...... odlehčeně formou crazy komedie, ale kontrast na mně nefungoval.... Asi moc pamatuju a o těchto tématech připouštím humor ve směru, jak jsme napálili skopčáky, zásadně ne, jak se skopčáci bavili na účet celé Evropy. A chudáci Brouci peacemakeři ! A ještě to někdo nominuje na nějaké ceny za výsměch fašismu?!!! Nenechte se vysmát :( ()

TheSpearCZ

“Let everything happen to you, beauty and terror, just keep going. No feeling is final." Nevědomě se mi Taika Waititi vyhýbal až jsem si nakonec pustil jeho nejnovějšího Jojo Rabbita a jsem velice spokojený. Nutno říci, že mám slabost pro filmy z války (kdo by neměl?) a je úplně jedno, že tohle byla takřka satira, černá komedie prolnutá s rodinným dramatem a komickým Hitlerem, protože jsem dostal výborné herecké výkony ... třináctiletý Roman Griffin Davis jako mladý Nácek paráda !! velice potěšily i Scarlett Johansson s židovkou Thomasin McKenzie a Sam Rockwell. Má to i slušné tempo, několikrát mě film velice překvapil a opravdu mi nevadí, že Němci tady mluví anglicky, protože celý film byl kvalitně zpracován a ve výsledku mezi tou vší komičností se skrývá jeden hluboký lidský příběh se šťastným koncem. Čisté 4* ()

Bozvav

Takové krásné téma a tak zprzněný film. Přitom potenciál nabízel řadu možností, jak se zhostit natočení filmu se ctí. Místo toho jsme dostali upatlaný příběh, jenž nevzbuzuje žádné emoce, postavy ploché, hudba děsná a dobová řeč zcela pominuta. Příběh vlastně nic nesděluje, žádné niterní konfrontace se nekonají a scény, jebž by měly býti dramatické jsou prosty jakéhokoliv náboje, či dramatu. Za mne velká škoda a dávám jednu a půl hvězdy za imaginárního Hitlera. PS: vtipné to nebylo ani trochu, spíše bizardní. ()

Chundys

Fíha! Bože já bulel! Úplně jsem se vrátil zpátky k filmu Život je krásný... Taika Waititi umí a díky tomuto snímku a jiným se řadí mezi mé oblíbené režiséry! Velmi sympatičtí herci a vidět české lokace je krásné, navíc když zjistim, že jsem v práci nemohl zajet na můj pracovní objekt z důvodu natáčení filmu (ano natáčel se Jojo Rabbit). Fakticky povedený kousek bez debat!!! ()

warrenur

"You're ten, Jojo. Start acting like it!" Heh, Pecka. "Sex with dogs"...ye, the englishman do it too." :) Ten brilaty cvalik Yorki daval hlasky ako pan. ;D A Rilkeho citat v zavere len uzavrel tu tragi-komediu. Mily filmik s neskutocnym hlaskami a i ciernym humorom. Potesilo. Videl som interview o filme so Scarlet a bolo jasne, ze si film nenecham ujst. Jej nadsenie z natacania i scenara bolo nakazlive. Odporucam. ()

Majkak

Spojení černého humoru, satiry a bolestného osobního příběhu. Taika Waititi tančí na hraně, ostatně tanec je jedním ze symbolů, a to smyslu a naděje. Podařilo se udržet balanc, aniž by nudil, urážel, byl trapný, anebo patetický. Jeden ze způsobů, jak se vysmát nacismu a ukázat nesmyslnost války, i krutou nespravedlnost spáchanou na těch, kteří zachránili životy jiných. Waititi využil prostředky, které fungují, byť nemusí sednout každému. Po první polovině na chvíli zvadne tempo, ale dostane divák pecku. ()

HH

Anoncovat to jako komedii? Ve své podstatě to vůbec komedie není. Je to zdařilý protiválečný (či spíše protitotalitářský) film s komickými prvky. Samomluva s virtuálním Adolfem balancuje správně na hraně a ono komično je většinou natvrdo useknuto něčím vůbec ne směšným. Ba právě naopak... Překvapivě profesionálně byla zahrána titulní postava. A Rebel Wilson jako fanatická nazi je prostě super :-) ()

sadlokan

Wes Anderson si dal Musíme si pomáhat.Celý to sleduje Pavlík,známý ze seriálu Přátelé zeleného údolí,kterého dozoruje hajný Hitler/Horyna.Spojler:U bot mi ztuhly i bokorysy. ()

Heavyman

Ono si to myslí a tváří jak to není vtipný. Pokud by se jednalo pouze o satiru a vtípky, asi bych se možná i zasmál, ale film obsahuje velké množství scén, kde humor jde stranou, takže vlastně nevím co jsem si měl vybrat. Jasně nebylo to zrovna šťastné a veselé období, ale pak zase proč tolik recese, nehledě na to, že nechápu proč se pořád paroduje Hitler a omílá holocaust, už by si židi mohli vymyslet něco nového :))) ()

P.J.2

Krása, už jen odvaha toto téma zfilmovat, převést do dramedie svým osobitým rukopisem a zakončit to dost emocionálně je úspěch sám o sobě, tady se ještě k tomu ukázala kvalita. ()

Chris Evans ztvární legendárního herce

10.02.2020

Ceny BAFTA – výsledky

Ceny BAFTA – výsledky

03.02.2020

73. ročník udílení Filmových cen Britské akademie je za námi, kdo slaví, a kdo naopak odešel domů s prázdnou? Nejlepším filmem bylo nakonec zvoleno válečné drama 1917 Sama Mendese. Snímek si odnesl… (více)