Doktor Martin: Záhada v Beskydech

• Slovensko Doktor Martin: Záhada v Beskydách (více)

Příběhy populárního doktora Martina s tváří Miroslava Donutila vyvrcholí úplně novým a tím největším případem jeho kariéry v celovečerním filmu v kinech. Svérázný doktor Martin bude řešit dosud nepoznané záhady osobního života i jednu detektivní otázku. Musí totiž zvládnout postarat se jeden den o malé dítě a současně s tím musí přijít na kloub záhadě, jejíž stopy vedou hluboko do historie až do doby první republiky. O dávném tajemství beskydských lesů dnes už ví jen málokdo a na povrch se dostane teprve nálezem podivuhodně malé kostry. To samo o sobě vnese do městečka v horách rozruch, ještě větší pozdvižení ale vyvolá představa, že do řešení se vrhnul strážmistr Topinka a doktor Martin, který si připravil nejedno překvapení. (Bontonfilm)

Monicina

Jedna hviezdička a to za pekné prostredie, v ktorom sa to odohrávalo. Dej nudný, zápletka nezaujímavá, herecké prevedenie mizerné. Ani som to nedopozerala. ()

Martyjoker

Dovedu si ten námět představit zpracovaný jako regulérní kriminálku s prostřihy ve stylu "Odložené případy". Se slušným scénáristou, režisérem a s kvalitním hereckým obsazením by z to mohla být i kriminálka prvotřídní. V Prostějově s Topinkou a Martinem to však byla tragikomická a hodně nepovedená groteska...pod dohledem Bartošky a Taclíka asi v jejich nejstrašnějších životních rolích!! ()

miserable odpad!

"to vás Pánbůh trestá, že se nemodlíte" - tenhle pokus studentů prvního ročníků režie spolu se scénářem psaným ráno na záchodě je zase dno. Ten psoudoděj vymýšlel kdo nebo spíš proč. Topinka v noci na neosedlaném koni stíhá tejemného lupiče, busty Masaryka ze zlata od indiánů,.... Něvěřícně jsem vydržel až do konce. ()

Hanecek odpad!

Filmy Slunce, seno..... jsou proti tomuto idiotismu Shakespearovským povyražením. Místy až odporné, stejně, jako další dílo Petra Zahrádky "Rudyho má každý rád"! Toto se platí z našich poplatků ČT! ()

clot

Odpad rozhodně ne. Robert Mikluš má docela dobře našlápnuto a s Donutilem mě to přišlo jako dobrý nápad. Rozhodně to není komedie kde bych se popadal smíchem za břicho ale jisté náznaky tam jsou. ()

Josie7

Mrzí mě, že jsem přispěla k vysoké sledovanosti filmu, přičemž přiznávám, že jsem u něj vydržela pár desítek minut. V seriálu se mi Topinka líbil, ale jeho vtipný až roztomilý projev se úplně vytratil. Co mi však opravdu vadí, je dvojice Donutil-Čvančarová, sami o sobě je ještě beru, ale tady jako partneři zplodivší dítě - to fakt nešlo! Tolik asexuálnosti už nikdy vidět nechci! ()

dr.Queen odpad!

Tohle buď natočilo hovado,nebo lajdák,nebo debil.Jestliže za to někdo dal 100kč do kina, tak ten borec co to natočil by mu to měl vrátit i s úrokama. ()

YangJie odpad!

Seriál slušný. Ovšem toto je kolosální podvod na fanoušcích seriálu. Trapné. Člověk se musí ptát slovy klasika: “Komu tím prospěli?” Že by hlavně “HERECKÝM HVĚZDÁM”? ()

Beau

Proč si to dělám?! Proč se dívám na takovou ptákovinu? Kdyby to aspoň byla zábavná ptákovina, ale to né. Nuda, rozvláčnost, nesympatičtí herci. Legrační byla scéna s Bartoškou. Tomu asi nikdo nevysvětlil, v jakém duchu se to nese, takže se najednou na minutu ocitnete v jiném filmu a žánru. Ale pak se to zase vrátí do normálu. Hvězdička za zajímavé interiéry. ()

raininface

Dávám hvězdu navíc za tenhle povedený dialog: "Vítězslav Nezmar, to je mi nějak povědomé." "Nebyl to básník?" "Vy buďte zticha, vás sem nikdo nezval!" ()

GrooteLulu

Dobrý by to bylo na víc kriminálek s Martinem. Donutil je můj velmi oblíbený herec, takže jsem se na to musel podívat. Nejlepší bylo jak ta policistka co na závěr skončí v poutech, dává doporučení k přijetí do sboru tomu slovenskému kolegovi. 😂 ()

Cyklojaryn

Na tento film jsem se těšil a s výsledkem jsem spokojený. Naprosto dech beroucí příroda , trocha napětí a humoru , taková příjemná oddychovka. Přiznávám , že mám pro podobný žánr slabost.. ()

Fisik

Slabota oproti seriálu. Atmosféra Protějova je fuč, Dr. Martin upozaděn, postavy ze seriálu osekány a strašně se to vleče .... ()

Jirkacek

Československý film Doktor Martin: Záhada v Beskydách z roku 2018 byl jakýmsi volným pokračování seriálu ze stejného prostředí s názvem Doktor Martin a když se objevil v nabídce společnosti NETFLIX, přijal jsem tuto nabídku s povděkem a docela jsem se na další příběhy začal těšit. Dobrodružství příšerného doktora jsem totiž sledoval, i když mi prostředí ordinace a nemocnice nedělalo zrovna dobře. Naštěstí vše bylo vyváženo atraktivním prostředím valašských Velkých Karlovic, kde se seriál i tento film odehrával, pouze byl změněn název obce na Protějov. A tak se jednoho večera nerudný doktor Martin (Miroslav Donutil) opět objevil na obrazovce naší TV s novým a tím největším případem jeho kariéry v celovečerním filmu v kinech. Svérázný doktor Martin musel pomoci vyřešit jednu detektivní otázku a přitom se postarat o vlastní malé dítě, které si uhnal se svou vyvinutou přítelkyní Lídou Klasnovou (Jana Čvančarová). Mně tedy spíše než problémy s výchovou uřvaného batolete zajímala záhada, jejíž stopy vedly hluboko do historie až do doby první republiky. Vše začalo jedno ráno po noční bouři, když psychicky labilní hajný Radek Horák (Tomáš Jeřábek) objevil v ruinách staré chaty malou kostru. Pochopitelně zavolal roztržitého strážmistra Topinku (Robert Milouš), jemuž jsem opět držel palce a ten si hned vzpomněl na dávnou legendu o trpaslíkovi a zakopaném pokladu, která se předávala z generace na generaci. Nález podivuhodně malé kostry vnesl do městečka v horách rozruch, které vyšetřování moc neprospívalo, nicméně když z ostravské kriminálky přijeli na pomoc atraktivní kolegyně Klára Volná (Elizaveta Maximová), věci se pohnuly dopředu. Budoucí policistka zjistila, že v roce 1951 projížděl obcí slovenský cirkus Budapešť, v němž byl i trpaslík artista, který se ztratil a tak je samozřejmě napadlo spojení mezi ním a malou kostrou. Aby vyšetřování nebylo tak jednoduché, vložil se do něho slovenský policista Ľubomír Ostrý (Marek Geišberg, který tvrdí, že šlo o slovenský cirkus a slovenského trpaslíka, a proto na to má nárok. Topinka pak s Klárou vyrazil na samotu za paní Kučerovou (Žofia Kartušová), která v roce 1951 dělala kronikářku a ona vzpomínala na seznámení s manželem, který byl už po smrti. Mezitím byla Lída s Martinem na druhém sezení u terapeuta, ale to pro mne nebylo důležité a jen to odvádělo pozornost od zajímavého případu, který se odehrál před 70 lety. Zároveň Klára zjistila, že v Protějově roku 1951 udělala StB zátah na cirkusáky, protože je podezírala z krádeže, kterou měl provést právě trpasličí zaměstnanec v manéži. Následně Martin objevil v hodinkách, nalezených na místě činu útržek staré mapy, který předal Topinkovi po dramatickém odjezdu od paní Kučerové, během které se setkali s jejími řádně urostlými syny, kteří mimochodem ve filmu vůbec nepromluvili. Topinkovi před nimi vypadl plánek a oni si ho stačili všimnout, což mělo důsledky v tom, že když strážmistr s Martinem přijeli o půlnoci na místo, kde měl být poklad zakopaný, už tam nic nenašli. Na místo dorazila také Klára s Ostrým pro které měl případ také skončit. Klára se ráno přišla rozloučit s Topinkou, ale strážmistr jí řekl, že mu z Ostravy dorazily archivní materiály k akci StB. V materiálech se psalo o krádeži z dědictví po cestovateli Albertu Vojtěchu Fričovi a poté už přišli na to, kdo měl všechno na svědomí. Případ se tedy přiblížil ke konci a s ním i závěr 90 minutového filmu, který mne docela bavil. Ale jen v těch pasážích, kdy probíhalo vyšetřování, protože problémy s výchovou uřvaného parchanta jen odváděly pozornost od případu. V kině by mi to asi vadilo, doma jsem to nějak zvládnul, takže mů dojem z jinak průměrného filmu byl celkem pozitivní. Od tohoto československého filmového počinu jsem nečekal nic extra a možná i proto jsem byl celkem spokojen. Na závěr komentáře bych ještě podotknul, že seriál Doktor Martin, tento film i následný seriál Strážmistr Topinka ode mne získaly všechny stejné hodnocení, které vám teď prozradím. Suma sumárum, film Doktor Martin: Záhada v Beskydách ode mne získal tři beskydské hvězdy ***. () (méně) (více)

Zemřela herečka Jana Štěpánková

Zemřela herečka Jana Štěpánková

21.12.2018

Česká herečka Jana Štěpánková zemřela. 84letá dáma nakonec nezvládla boj s těžkou nemocí, podle všeho zemřela již v úterý, dnes se s ní pak měli rozloučit její blízcí. Mezi její nejznámější role… (více)