Eszter nosí fialové vlasy, zbožňuje anime a je tajně zamilovaná do učitele angličtiny. Ten ale jednoho dne celé třídě oznámí, že se za prací stěhuje do zahraničí. Když pak Eszter od svého idolu dostane e-mail na rozloučenou, začne si s ním dopisovat. Lehké flirtování brzy přejde v on-line erotický vztah, který prověří hranice internetové anonymity. Mohou intimní záležitosti na síti zůstat skutečně pouze neveřejné? (Letní filmová škola)

eraserhead666

Docela zajímavá a dobře pojatá studie zrodu predátora. Lidi jsou zvyklí lásku vnímat jako něco krásného a skvělého. Umí však být i pěkná svině. Dobrý scénář, byť ukázkové, přesto zajímavé postavy a obsazení. Představitelka hlavní hrdinky je povedená mladická kombinace Rhony Mitry a Natashi Henstridge. Prvoplánová "výchovnost" snímku je nepopiratelná, nijak zvlášť mu však neškodí. ()

Vančura

Výtečná věc, která mě do sebe vtáhla téměř od prvního záběru a nepustila až do konce. Casting nemá chybu, všichni herci jsou přesvědčiví, a celý film působí velmi autenticky. Eszter je obrovská sympaťačka a člověk jí nemůže nedržet palce, aby vše dobře dopadlo, byť se občas chová hodně naivně, v jednu chvíli až nepochopitelně (kdo normální by vrátil štěně podivínovi, který se o něj nestará a jeho ztráta ho evidentně netrápí?). Přišlo mi velmi dobré, jak se film někdy v půlce zlomí a začne příběh vyprávět z jiné perspektivy, i když mě možná ta první půlka bavila trochu víc, a navíc mi to přišlo lehce předvídatelné a celou dobu jsem tušil, že to s tím učitelem nebude jen tak. Samotný závěr mě ovšem trochu mrzel, je takový nepříjemně useklý a současně otevřený, což vždy považuji za zločin na divákovi. S filmy tohoto typu se podle mě v poslední době docela roztrhl pytel, ale zrovna tento mi hodně sednul, a říkal jsem si u toho, jak jsem rád, že za nás tohle nebylo; dnešním děckám fakt nezávidím, že v tomhle - z mého pohledu - pekle musí dospívat. ()

Necrotongue

Nadšení z viděného se mě nezmocnilo, nebýt pozdějšího zvratu, nevím, jestli bych nehodnotil jen dvěma hvězdičkami. Film mi totiž nepřinesl nic, s čím bych se nesetkal už v jiných snímcích s podobným zaměřením- na jedné straně nechutní ouchylové, na druhé vypatlané blbky. No, pak z toho vytvořte něco výjimečného. ()

freddy

Strhující sonda do života maďarských pubošů, která ukazuje, jak nebezpečně tenká je hranice mezi láskou, pomstou a nenávistí. Film vyniká postupně budovanou atmosférou a uvěřitelným vývojem postav, stejně jako pro mě překvapivým zvratem nastalém zhruba v polovině filmu a naprosto šíleným, byť asi opodstatněným koncem. Hlavní postavou je sympatická slečna s fialovými vlasy, kterou si nelze neoblíbit, jejím protikladem je takový nesmělý diblík, a tihle dva spolužáci ze střední školy sehrají zajímavý vztahový i emocionální kolotoč, který je vítanou vzpruhou v rámci nekonečné řady příběhů o lásce, vztazích a problémech puberťáků. Film se mi dostal pod kůži, navíc jsem nedokázal odhadnout vývoj příběhu a celé mi to uteklo neskutečně rychle, přičemž s koncem jsem se nesmířil a chtěl jsem víc, ale je fakt, že objektivně vzato to asi skončilo v té nejlepší možné chvíli. Určitě jeden nejlepších filmů v rámci young adult příběhů, kterých se už ke mně v rámci filmů a knih dostalo opravdu mnoho, a proto neváhám hodnotit na maximum. [27. Art Film Fest Košice] ()

Goldbeater

Mihály Schwechtje velmi dobře zpracovává aktuální téma nástrah ve světě internetu, který pro důvěřivé teenagery naskýtá stále mnoho úskalí. Není to sice nic nového pod sluncem, o 6 let starší americké drama Disconnect v jedné ze svých dějových linií popisuje obdobný příběh a jde v důsledcích ještě trochu dál, nicméně Doufám, že příště umřeš :-) se může aspoň více věnovat postavám, jejich psychologii a motivacím. Navíc herecké výkony mladých neherců jsou na vysoké úrovni. [LFŠ 2019] ()

• Režisér filmu Mihály Schwechtje na diskusii vrámci Art Film Festu 2019 povedal, že s plagátom k filmu, na ktorom je telefón s odhalenou fotkou nesúhlasí. Vybral ho vraj distribútor, aby prilákal do kín viac ľudí. Režisér ho však považuje za sexistický, nevhodný a zavádzajúci a s distribúciou sa o ňom veľa hádal. (Swannie)
  • V scéne, keď hlavná postava (Szilvia Herr) telefonuje s odchádzajúcim učiteľom o čase konania rozlúčky, jej dá na vyber učiteľ dva možné termíny, a to v stredu alebo štvrtok večer. Ona sa opýta kamarátky kedy im to viac vyhovuje, ale skôr než to povie do telefónu učiteľovi, ju učiteľ preruší a povie: „Takže vo štvrtok večer o siedmej?” (F2003F)