Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Eszter nosí fialové vlasy, zbožňuje anime a je tajně zamilovaná do učitele angličtiny. Ten ale jednoho dne celé třídě oznámí, že se za prací stěhuje do zahraničí. Když pak Eszter od svého idolu dostane e-mail na rozloučenou, začne si s ním dopisovat. Lehké flirtování brzy přejde v on-line erotický vztah, který prověří hranice internetové anonymity. Mohou intimní záležitosti na síti zůstat skutečně pouze neveřejné? (Letní filmová škola)

(více)

Videa (3)

Recenze (56)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Docela zajímavá a dobře pojatá studie zrodu predátora. Lidi jsou zvyklí lásku vnímat jako něco krásného a skvělého. Umí však být i pěkná svině. Dobrý scénář, byť ukázkové, přesto zajímavé postavy a obsazení. Představitelka hlavní hrdinky je povedená mladická kombinace Rhony Mitry a Natashi Henstridge. Prvoplánová "výchovnost" snímku je nepopiratelná, nijak zvlášť mu však neškodí. ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Výtečná věc, která mě do sebe vtáhla téměř od prvního záběru a nepustila až do konce. Casting nemá chybu, všichni herci jsou přesvědčiví, a celý film působí velmi autenticky. Eszter je obrovská sympaťačka a člověk jí nemůže nedržet palce, aby vše dobře dopadlo, byť se občas chová hodně naivně, v jednu chvíli až nepochopitelně (kdo normální by vrátil štěně podivínovi, který se o něj nestará a jeho ztráta ho evidentně netrápí?). Přišlo mi velmi dobré, jak se film někdy v půlce zlomí a začne příběh vyprávět z jiné perspektivy, i když mě možná ta první půlka bavila trochu víc, a navíc mi to přišlo lehce předvídatelné a celou dobu jsem tušil, že to s tím učitelem nebude jen tak. Samotný závěr mě ovšem trochu mrzel, je takový nepříjemně useklý a současně otevřený, což vždy považuji za zločin na divákovi. S filmy tohoto typu se podle mě v poslední době docela roztrhl pytel, ale zrovna tento mi hodně sednul, a říkal jsem si u toho, jak jsem rád, že za nás tohle nebylo; dnešním děckám fakt nezávidím, že v tomhle - z mého pohledu - pekle musí dospívat. ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Nadšení z viděného se mě nezmocnilo, nebýt pozdějšího zvratu, nevím, jestli bych nehodnotil jen dvěma hvězdičkami. Film mi totiž nepřinesl nic, s čím bych se nesetkal už v jiných snímcích s podobným zaměřením- na jedné straně nechutní ouchylové, na druhé vypatlané blbky. No, pak z toho vytvořte něco výjimečného. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Strhující sonda do života maďarských pubošů, která ukazuje, jak nebezpečně tenká je hranice mezi láskou, pomstou a nenávistí. Film vyniká postupně budovanou atmosférou a uvěřitelným vývojem postav, stejně jako pro mě překvapivým zvratem nastalém zhruba v polovině filmu a naprosto šíleným, byť asi opodstatněným koncem. Hlavní postavou je sympatická slečna s fialovými vlasy, kterou si nelze neoblíbit, jejím protikladem je takový nesmělý diblík, a tihle dva spolužáci ze střední školy sehrají zajímavý vztahový i emocionální kolotoč, který je vítanou vzpruhou v rámci nekonečné řady příběhů o lásce, vztazích a problémech puberťáků. Film se mi dostal pod kůži, navíc jsem nedokázal odhadnout vývoj příběhu a celé mi to uteklo neskutečně rychle, přičemž s koncem jsem se nesmířil a chtěl jsem víc, ale je fakt, že objektivně vzato to asi skončilo v té nejlepší možné chvíli. Určitě jeden nejlepších filmů v rámci young adult příběhů, kterých se už ke mně v rámci filmů a knih dostalo opravdu mnoho, a proto neváhám hodnotit na maximum. [27. Art Film Fest Košice] ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Mihály Schwechtje velmi dobře zpracovává aktuální téma nástrah ve světě internetu, který pro důvěřivé teenagery naskýtá stále mnoho úskalí. Není to sice nic nového pod sluncem, o 6 let starší americké drama Disconnect v jedné ze svých dějových linií popisuje obdobný příběh a jde v důsledcích ještě trochu dál, nicméně Doufám, že příště umřeš :-) se může aspoň více věnovat postavám, jejich psychologii a motivacím. Navíc herecké výkony mladých neherců jsou na vysoké úrovni. [LFŠ 2019] ()

Galerie (10)

Zajímavosti (3)

  • Režisér filmu Mihály Schwechtje na diskusii vrámci Art Film Festu 2019 povedal, že s plagátom k filmu, na ktorom je telefón s odhalenou fotkou nesúhlasí. Vybral ho vraj distribútor, aby prilákal do kín viac ľudí. Režisér ho však považuje za sexistický, nevhodný a zavádzajúci a s distribúciou sa o ňom veľa hádal. (Swannie)
  • V scéne, keď hlavná postava (Szilvia Herr) telefonuje s odchádzajúcim učiteľom o čase konania rozlúčky, jej dá na vyber učiteľ dva možné termíny, a to v stredu alebo štvrtok večer. Ona sa opýta kamarátky kedy im to viac vyhovuje, ale skôr než to povie do telefónu učiteľovi, ju učiteľ preruší a povie: „Takže vo štvrtok večer o siedmej?” (F2003F)

Reklama

Reklama