Nadšení z viděného se mě nezmocnilo, nebýt pozdějšího zvratu, nevím, jestli bych nehodnotil jen dvěma hvězdičkami. Film mi totiž nepřinesl nic, s čím bych se nesetkal už v jiných snímcích s podobným zaměřením- na jedné straně nechutní ouchylové, na druhé vypatlané blbky. No, pak z toho vytvořte něco výjimečného.(7.3.2020)

Strhující sonda do života maďarských pubošů, která ukazuje, jak nebezpečně tenká je hranice mezi láskou, pomstou a nenávistí. Film vyniká postupně budovanou atmosférou a uvěřitelným vývojem postav, stejně jako pro mě překvapivým zvratem nastalém zhruba v polovině filmu a naprosto šíleným, byť asi opodstatněným koncem. Hlavní postavou je sympatická slečna s fialovými vlasy, kterou si nelze neoblíbit, jejím protikladem je takový nesmělý diblík, a tihle dva spolužáci ze střední školy sehrají zajímavý vztahový i emocionální kolotoč, který je vítanou vzpruhou v rámci nekonečné řady příběhů o lásce, vztazích a problémech puberťáků. Film se mi dostal pod kůži, navíc jsem nedokázal odhadnout vývoj příběhu a celé mi to uteklo neskutečně rychle, přičemž s koncem jsem se nesmířil a chtěl jsem víc, ale je fakt, že objektivně vzato to asi skončilo v té nejlepší možné chvíli. Určitě jeden nejlepších filmů v rámci young adult příběhů, kterých se už ke mně v rámci filmů a knih dostalo opravdu mnoho, a proto neváhám hodnotit na maximum. [27. Art Film Fest Košice](18.6.2019)

Ze začátku bylo sice všechno jasné, až to člověka nudilo. Pak ale přišla změna, a to velmi dobrá. Přiznám se, že jsem něco takového úplně nečekal. Jestli to byl záměr režiséra, nás ukolébat a pak nám předvést, že ne všechno je tak, jak to vypadá, tak se mu to víc než povedlo. Ovšem film jako celek mohl být dynamičtější, nějaká vedlejší zápletka by se neztratila.(5.12.2019)

Nevím, do jaké míry je vhodné psát o něčem, čemu nerozumím. Možná je to ale vhodné právě kvůli tomu. Přesto, že mám dva počítače (Lenovo, Packard), které udžuji v aktualizovaném stavu, abych je mohl kdykoli použít a v případě závad okamžitě nahradit jeden druhým (třetí mám v almaře), nevím, co znamená piktogram :-), nikdy jsem nic takového nepoužil. A tak na nové možnosti využití PC techniky koukám jako zjara - už také aby bylo! Něco mně napověděla jedna příhoda z vlaku: Dvě holky seděly proti sobě a psaly něco na mobilech, za celou dobu se sebou nepromluvily, aniž by se na sebe podívali. Když po hodině jedna vystupovala, řekla té druhé: "Tak čau, a za chvilku na četu!" V podstatě mě ale přišel život maďarských puberťáků docela běžný a nijak z normality nevybočující. Samozřejmě pomíjím události, jako je poranění radiální tepny a následné (téměř) vykrvácení, což by slečinka asi nedokázala (tepna je v hloubce skoro centimetr a ruce by musela dát alespoň do horké vody - jako Seneca). A tak chvíli ještě pouvažujme o rozdílu mezi slečinkou a Senecou... ale to už beze mě. Přesto ale ještě dodám, že i když současné využívání digitální techniky mezi mladými neznám, dovedu se představit její využívání v blízké budoucnosti.(12.1.2020)

Výtečná věc, která mě do sebe vtáhla téměř od prvního záběru a nepustila až do konce. Casting nemá chybu, všichni herci jsou přesvědčiví, a celý film působí velmi autenticky. Eszter je obrovská sympaťačka a člověk jí nemůže nedržet palce, aby vše dobře dopadlo, byť se občas chová hodně naivně, v jednu chvíli až nepochopitelně (kdo normální by vrátil štěně podivínovi, který se o něj nestará a jeho ztráta ho evidentně netrápí?). Přišlo mi velmi dobré, jak se film někdy v půlce zlomí a začne příběh vyprávět z jiné perspektivy, i když mě možná ta první půlka bavila trochu víc, a navíc mi to přišlo lehce předvídatelné a celou dobu jsem tušil, že to s tím učitelem nebude jen tak. Samotný závěr mě ovšem trochu mrzel, je takový nepříjemně useklý a současně otevřený, což vždy považuji za zločin na divákovi. S filmy tohoto typu se podle mě v poslední době docela roztrhl pytel, ale zrovna tento mi hodně sednul, a říkal jsem si u toho, jak jsem rád, že za nás tohle nebylo; dnešním děckám fakt nezávidím, že v tomhle - z mého pohledu - pekle musí dospívat.(15.10.2019)

• - Režisér filmu Mihály Schwechtje na diskusii vrámci Art Film Festu 2019 povedal, že s plagátom k filmu, na ktorom je telefón s odhalenou fotkou nesúhlasí. Vybral ho vraj distribútor, aby prilákal do kín viac ľudí. Režisér ho však považuje za sexistický, nevhodný a zavádzajúci a s distribúciou sa o ňom veľa hádal. (Swannie)

• - Spoiler: Anime sekvencie boli vytvorené špeciálne pre film. Producenti chceli použiť ako zdroj originálne anime snímky, ale japonské spoločnosti z toho vycúvali, keď zistili, že vo filme bude pokus o samovraždu. Samovražda je národným problémom v Japonsku a Japonci sú citliví na túto tému. (r3musko)