Svět kočky Marnie

• Německo Die sagenhaften Vier (více)

Rozmazlená zrzavá domácí kočka Marnie nikdy nevykročila z pohodlí domova a skutečný svět zná pouze prostřednictvím svého oblíbeného detektivního seriálu v televizi. Její milující majitelka Rosalinde se snaží Marnie splnit vše, co jí na očích vidí. Když je však přijede navštívit Rosalindin bratr Paul a přislíbí Marnie hlavní roli zvláštní agentky na tajné misi, nechá se omámená životní šancí zavřít do krabice. Jenže skončí sama na opuštěné křižovatce daleko za městem. Po chvíli se k ní přidají upovídaný, ale jinak vlastně docela plachý pes Elvis a osel Anton, který se chce v přestrojení za zebru stát hvězdou cirkusu. Partu ztracenců doplní i mírně neurotický kohout Eggbert. Společně pak unesou červenou dodávku, ze které se ale vyklube hledané auto zlodějů na útěku. Není tedy divu, že naši partu brzy všichni považují za gang uprchlých zlodějů umění, který terorizuje kdysi poklidnou vesnici. Pro Marnie je jejich úkol jasný: chytit skutečné pachatele a očistit vlastní pověst. (JuniorFest)

BOURQUE

Taký priemerný animák z Nemecka, ktorým tvorcova chcú osloviť spíš mladých ako „veľkých“ detí. Chémia medzi štvoricou zvierat (ktoré vás rýchlo dostanú) je paradoxne dobrá, každá z nich by zaslúžila väčšiu pozornosť. Nekomplikovaný dej, jednoduché animácie a nenáročnosť (ale poznámka: žiadny malý boj medzi psíkom a kocúrom?). P.S.: To, že zvieratá bez problémov šoférujú a prakticky robia všetky tie veci ako ľudia, už nás dneska ani neprekvapí. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

silentname

Neviem či sa toto ešte niekedy dostane aj do našich kín, ale to nebudeme riešiť. "Marnie´s World" je podľa mňa veľká dávka stupidity. No máme tu sobotu ráno a myslím si, že v takom čase dokážem prijať asi skoro čokoľvek. A možno vďaka tomu, že príbeh ma miestami svojimi absurditami pobavil mu dokážem toleraovať fakt, že tu máme psa, ktorý vie pilotovať lietadlo, ľudia sú v pohode s tým, že zvieratá sú inteligentnejšie než normálne a nemajú problém uveriť, že sú to nebezpeční lupiči, ktorých treba zatknúť a podobne. Pretože to sú fakt obrovské dávky hlúpostí, ktoré sa tu dostali. Naša štvorica nie je podľa mňa najzaujímavejšia partia zvierat, ktorú som videl a film je vysoko predvídateľný. Myslím si, že zloducha spoznáte v prvej scénke, v ktorej ho uvidíte. Nemusí ani nič povedať. Je jasný ako facka. Dabing anglický je podľa mňa miestami skutočne zvláštny a dáva sa do toho veľká dávka afektu. A animácie miestami vyzerajú veľmi karikatúrovo. Až to je miestami nepríjemné. A je mi zvláštne vidieť, že sliepky tu majú oči ako vajcia. Neviem čo si mám o tom myslieť. Miestami sa zasmejem, no nie je tu asi nič čo by stálo za to pre dospelých. Deti sa možno ale trošku na tom zabavia. Nevylučujem tú možnosť. Ale nemám pocit, že by sa tvorcovia vôbec snažili o to urobiť nejaký zaujímavejší film. V žiadnom aspekte. Je to proste podpriemerný animák, ktorý pustíte svojim deťom a hotovo. Hodnotenie: C- ()