Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Snímek The Best of Enemies, inspirovaný skutečným příběhem, pojednává o nesourodém vztahu mezi bojovnicí za občanská práva Ann Atwaterovou (Taraji P. Hensonová) a místním vůdcem Ku Klux Klanu C.P. Ellisem (Sam Rockwell). Ti neochotně spolupředsedali summitu o desegregaci škol v severokarolínském Durhamu během léta roku 1971, které se neslo ve znamení rasových nepokojů. Neuvěřitelné události, jež následovaly, změnily Durham a životy Atwaterové a Ellise jednou provždy. (Cinemax)

(více)

Videa (4)

Trailer

Recenze (36)

Morholt 

všechny recenze uživatele

V podstatě klasická americká antirasistická limonáda, která si tentokráte bere na paškál integraci studentů v severokarolinském Durhamu. Proti sobě tu stojí černošská aktivistka Ann Atwater a jeden z vůdců Klanu C.P. Ellis. A asi ani nebudu moc spoilerovat, když napíšu, že se nakonec chytí za ruce a vkročí k světlým tolerantním zítřků. Nicméně přeci jen to není klasická pročernošská agitka. Bissell se alespoň částečně snaží nedělat z bíle majority výhradně tupé rasisty a občas bylo fajn se dívat na to, jak se obě komunity snaží i přes vzájemnou nevraživost spolupracovat. Herecky mi to sedlo tak napůl. Rockwell podal standardně solidní výkon, ale Taraji P. Henson mi lezla nebetyčně na nervy. Já chápu, že asi zahrála to, co měla, ale v jejím podání byla Atwater rozeřvanou opicí a s těmi mám obecně problém. Celkově příjemné nic proti ničemu. 60% ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Ďalší jeden z mnohých true-based príbehov, kde centrom pozornosti sú veci ako segregácia, rasizmus a boj za rovnoprávnosť. Príbeh už klasický, kde sa nestretneme s ničím, čo by sme už v žánru týchto filmov nepoznali. Z pohľadu spomínaných vecí sa jedná o film s miernymi obrazmi a scénami, až na 2 alebo 3 výnimky. Postupné umiernenie C.P. Ellisa sa dalo čakať, ako aj to, že na jednotlivé veci sa začne pozerať z iného uhlu pohľadu. Záverečné rozuzlenie nie je teatrálny. Herecké duo v podaní S. Rockwell / Taraji P. Henson je dobré, svoje role v podstate zvládli bez zaváhania. Film, ktorý s miernejším tónom sa snaží upozorniť na stále pretrvávajúce sa problémy v spoločnosti. P.S.: Post (skutočné) krátke videá síce dobré, ale bez elementárnej sily. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Reklama

sedm.1 

všechny recenze uživatele

The Best of Enemies je působivé dobové drama, zabývající se sice poměrně hodně tuctovým tématem, a to ,,škádlením se,, nespokojených černoušků s bílými kápěmi, nicméně v tomto zpracování mi ona neoriginalita vůbec nevadila, jelikož ústřední příběh je poutavý a výrazný, a nic jiného nemám v podstatě tomuto filmu co vyčíst. Určitě se tedy nejedná o film odvyprávěný v nějakém vysokém tempu, spíš naopak, o to větší prostor ovšem dostávají ústřední postavy a jejich konfrontace, přinášející spoustu silných, vyhrocených, dramatických momentů, plných působivých emocí, které pak především v závěru vážně gradují na výbornou, a to i přestože ona pointa byla prakticky jistá již od samého začátku. Hodně mě jinak oslovila ale i atmosféra oné bouřlivé doby, ovšem vrcholem celého filmu jsou herecké výkony, kdy především Sam Rockwell předvedl další ze svých parádních partů, a i když jsem tomuto herci dlouho nemohl přijít na chuť, tak posledních pár let mě začal neskutečně bavit a nyní se v podstatě těším na každý jeho nový film, zde každopádně ale prostě vážně exceluje. Celkově se tak zkrátka jedná o opravdu silný snímek, ve kterém funguje naprosto vše, tak jak má, mě bavil a upřímně jsem si ho užil. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Na to, že se ve filmu nestane vlastně skoro nic, co by člověk nečekal, je trochu moc dlouhý. Ale na druhou stranu herecké výkony Taraji P. Henson a Sama Rockwella si zaslouží každou minutu stopáže a obzvlášť Rockwell zahrál svého C. P. tak, že nemáte problém věřit jeho přerodu. Chápete, proč dělá, co právě dělá, a že to nedělá jen proto, že to po něm chce scénář. Vážně obdivuhodný herec. ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Videl som veľa filmov o KKK, ale v žiadnom nebol taký umiernený ako tu. Žiadne vešanie, žiadne podpaľovanie ani iné útoky na černošských obyvateľov, okrem jednej streľby na dom, aby sa nepovedalo. Aj Rockwell je veľmi mierny vodca KKK, nevyžaruje z neho zloba a nenávisť. Aj keď on dokáže zahrať aj riadnych hajzlíkov, tu vo vás po celý čas nevzbudzuje nejaké veľké antipatie a tým pádom presne viete, ako tento celý príbeh dopadne. Síce tu bol pokus urobiť záver napínavý a emocionálny, ale úplne zbytočne. Proste to nefungovalo ako to malo. Pre mňa určite jeden z tých slabších antirasistických filmov z juhu USA. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (1)

  • Scény z radnice byly natočeny ve městě Macon v Georgii. Filmaři použili místní radnici. (zuzu1056)

Reklama

Reklama