Reklama

Reklama

Šichta

  • Velká Británie Night Job
Krátkometrážní / Komedie / Drama
Česko, 2018, 13 min

Obsahy(1)

Odlehčený film Šichta je o tom, že na světě není o náhody nouze. Propletený příběh sedmi postav, které se potkávají v průběhu jednoho večera na jednom sídlišti a vzájemě se ovlivní. Každá postava si večer užije svoji šichtu. (Filmový festival ČERNÁ VĚŽ)

Recenze (3)

Cermbo 

všechny recenze uživatele

Nebylo to vůbec špatné. Inspirace Tarantinem je cítit až za roh, což vůbec ale není špatně, protože překvapivě střihově je to zvládnutý poměrně skvelě, atraktivně a hlavně nerušivě. Nevím zda film byl točen v profesionálních podmínkách s nějakým rozpočtem (vzhledem k technické úrovni a hercům, které jsem poznával, tak si myslím, že úplně levné a amatérské to nebylo) či zda je o nezávislou tvorbu, každopádně jako celek se mi to líbilo a bavilo od začátku do konce. Jak jsem zmínil výborná technická úroveň, víceméně povedené herecké tváře i jejich výkony, líbil se mi děj, odehrávající kompletně v noci. Ovšem jako komedie to mohlo fungovat lépe. Nic mi tam nepřišlo vyloženě humorného, dialogy také nebyly úplně tak vyšperkované a co mi docela vadilo (nikdy bych nevěřil, že to řeknu protože jsme ve filmech praktiktovali až nad míru to samé) - celkem velký počet sprostých slov, což nepůsobilo dobře ani zábavně. To všechno by byly pořád jen maličkosti, co mě v podstatě zamrzelo nevíc - nevyužitý potenciál. Policajt i "hlavní hrdina" třeba v pohodě, ale např. prostitutka mohla v příběhu figurovat trochu lépe, u lupičů mě docela naštvalo, že 2 velký chlapy se leknou jedné ženské a chtějí zdrhat, ten starší ji mohl praštit/omráčit, kámošovi pomoct, vždyť přece neběžel žádnej alarm, ani nekřičela... Tohle na mě upřímně nepůsobilo vůbec dobře, naopak spíš dost vynuceně. A manželka/barmanka byla v příběhu úplně zbytečná, čekal jsem že její manželství s hlavním hrdinou bude hrát roli, ale opak byl pravdou. Zkrátka od jádra příběhu bych čekal něco trošičku více, kvalitnější zvraty ale podívaná to byla rozhodně kvalitní. Rozhodně chápu, co tímto dílem autor/autoři chtěli říct :) ()

A.Fish 

všechny recenze uživatele

Propletené to rozhodně není špatně, ale ty rádoby komediální prvky vůbec nefungovaly a přišly mi až trapné. Copak se někdo směje sprostým slovům která jsou navíc do scénáře nacpaná násilím? Tvůrci je mohli úplně vynechat a snímek by vyzněl podstatně lépe. V dialogu v policejním autě jakoby se autor snažil napodobit Tarantina, ale nemá to vtip ani pointu. Přesto všechno je Šichta ale dobrým filmečkem. 3 hvězdičky jsou úplně adekvátní... ()

Reklama

Galerie (9)

Reklama

Reklama