Cesta do Florianópolisu (festivalový název)

• Argentina

Argentina / Brazílie / Francie, 2018, 103 min

Ana Katz

Ana Katz

Gustavo Biazzi

Klasické rodinné drama, tentokrát bez velkých dramat. Autoři se asi snažili říct, že krizovým obdobím se dá procházet i bez velké hysterie. Teorie je to určitě pěkná, ale s přenesením na filmové plátno je to trochu složitější. Za to atmosféru ospalého přímořského letoviska se podařilo vystihnout velice pěkně. Na celou stopáž to ale nestačí.(17.7.2018)

Velmi křehký vztahy odjely na dovolenou.(5.7.2018)

• Filmmaniak

Argentinská rodinka vyrazí na dovolenou do Brazílie a tam... se nic nestane. Tedy, trošku se tam začne míchat se vztahy (oba rodiče mají volné manželství, takže maminku začne balit brazilský pan domácí, jeho ex-manželka zase omámí tatínka, dcera si začne se synem pana domácího a syn na polovinu filmu zmizí, aby nedělal zbytečně křoví), ale na konci je stejně zachován status quo. Byla by to příjemná oddechovka, kdyby v ní kromě toho moře a prosluněných pláží byl i nějaký zajímavější děj, vyhrocenější konflikty nebo aspoň humor. Bohužel tam není nic z toho.(6.7.2018)

V Argentině je psychologem kde kdo, pokud dva z nich utvoří manželský pár, není nepravděpodobné, že se v raných devadesátkách vypraví na 1 700 km dlouhou cestu, předpotopním autem a ještě si s sebou vezmou své skoro dospělé 2 děti. Ve filmu jsem se občas ztrácel, film zase občas ztrácel na tempu. 3* jsou tak akorát.(6.7.2018)

Jako vcelku milá televizní inscenace, na níž se můžete večer kouknout s rodiči. A to je tak všechno.(10.7.2018)