• Oskar

Velmi nepovedená komedie s tentokrát velmi špatným Karlem Högerem. Jednu hvězdičku dávám na počest Čestmíra Řandy, který jako jediný (v roli podvodníka Drtílka) za něco stál. Jinak opravdu pitomost.(22.2.2003)

• Karlos80

Velmi nepovedená komunální satira, která ale obsahuje spoustu narážek a vtipů na bývalý režim, film byl tedy nejspíš poté na dlouhé roky zakázán. Komedie? Co je to platný, když jsem se skoro nezasmál, nezáživný film který dnes už neosloví ani herecké výkony mě tentokrát moc nechytli. Film je znám socialistickou souteží, která se tu objevuje v tv, tuším že se jmenovala "Desetkrát odpověz" z roku 1962.(9.10.2010)

"Poslyšte, vy jste úžasnej člověk! Vy ovládáte vědeckej světovej názor a přitom jste ještě na svobodě. To Vám dlouho nevydrží." Luxusní sranda od začátku až do konce!! Plno vtipných hlášek, nádherně absurdní situace, politická satira, ale i vize do budoucnosti, skvělé herectví a hlavně inteligentní zábava! Aneb jak oloupit milionáře. :o)(27.7.2014)

Parodie komunistického škvárového pořadu Desetkrát odpověz, v níž ambiciozní budoucí exulant chce skrze výhru v soutěži a její koncová tři přání utéci na Západ. Skvělý pan Řanda a Hoger.(30.1.2010)

Tuhle komedii jsem prvně viděl až na Filmboxu, v době, kdy dával ještě české filmy. A byl jsem překvapený, že CT ji snad nikdy nedávala a nechápal jsem proč. Je zábavná, jen neznámá. Není to sice komedie k popukání, ale úplně stačí že se nese v úsměvném duchu...Komunální satira, tenhle pojem už dneska není aktuální, protože dneska se krade jinak než dříve, a s nikým už to nehýbe tak, jako v době a ve společnosti, která dokázala vytvořit jakousi hierarchii hodnot, jejichž narušení se pranýřovalo, a lid se podle toho ve svém průměru skutečně řídil. Oporou pro ta slova mi není jen tenhle film, ale řada jiných, v nichž jsou narážky, které dneska jen těžko někdo pochopí, kdo nezná souvislosti.(11.9.2011)

Neřekla bych, že je to taková pitomost, jak by se mohlo zdát z většiny zdejších komentářů. Naopak s přihlédnutím k roku vzniku se vůbec nedivím, že tenhle film 20 let po natočení nikdo neviděl, ovšem proč tomu tak bylo i dalších 20 let, to už jsem nepochopila. Já se totiž královsky bavila spoustou povedených hlášek, které byly na tehdejší dobu dost odvážné. Dnešní mládeži asi přijde absurdní přání jet navštívit "hrobku Karla Marxe", ovšem ta ocelová závora na hranicích se přehlédnout nedala, a o tom, jet s Čedokem třeba do Vídně, si 90% národa mohlo nechat jenom zdát. Výzkumný ústav futurologický mě zkrátka pobavil.(9.9.2012)

• blackrain

Zasmála jsem se pouze dvakrát za celým film. Prvně to bylo při pohledu na Výzkumný ústav futurologický a pak, když byl podvodník doběhnutý podvodníky. Což považuju skutečně za hodně málo. Vidět jednou bohatě postačí. Slávka Budínová tu měla poměrně odvážnou roli. Čestmír Řanda v té rádiovce pobíhající někam s kufrem neměl chybu.(10.9.2012)

• zette

Sem tam dobry vtip, nekdy trefna satira. Ve filmu to ale nefunguje, stejne rozpacity jsem byl i u hereckych vykonu... Nuda.(11.7.2017)

Úsměvná vzpomínka aneb Nejpoctivější způsob, jak se dostat k penězům - krádež kradmo provedená. 1) Dnešnímu mladému divákovi film moc neřekne. Narážkám na tehdejší společenský a politický život nebude rozumět, pokud je vůbec rozpozná. Dávno zesnulé herce a herečky zná, pokud vůbec, pouze z dobových filmů. A že by snad přečetl něco od Ilfa a Petrova, v to se neodvažuji ani doufat. Ostatně, počet hodnocení mluví sám za sebe. 2) Ruský a raně sovětský flair předlohy byl adaptací "Zlatého telete" na soudobé poměry spolehlivě smazán a transformován do šedavé komunální satiry socialismu s lidskou tváří. 60tiletý Karel Höger se ve své roli, připadá mi, dobře necítil, i když se jí zhostil se šarmem sobě vlastním. 3) A přesto se mi film líbí - nejenom kvůli záběrům z doby mého dětství, ale taky kvůli době těhotné nadějemi, která z filmu stále prosvítá, byť už potrat byl proveden a reálný socialismus bušil na dveře.(11.9.2012)

Je to opravdu strašná pitomost ale kdyby to byla taková pitomost jako moderní česká tvorba, nebo hlen z Hollywoodu tak bych to do 20. minuty vypnul. Nevypnul. Mě se líbil Lubomír Kostelka výrokem "Dejte mistře miliónek nebo na monstranci". Slávka Budínová s holým zadkem také pěkně vbíhala do vody, špičkování o komunismu bylo celkem zábavné. Vůbec asi první scénář o tom, že člověk si po válce jako národní správce mohl hezky nakrást a pěkně mu to prošlo. Závěr je takový agitační, Menšík už přestane být spermatikem a věnuje se stálému zaměstnání, Skopeček je výléčený kasař, Hoger prosí o návrat do socialistické vlasti, Řanda je zklamaný gangster, co o vše přišel. Viděl jsem rozhodně větší píčoviny.(6.1.2011)

V dnešní terminologii místy až bláznivá komedie plná humoru ve dvou úrovních. Bohužel z dnešního pohledu je ta prvoplánová už dosti vyčpělá. Ta druhá naštěstí drží i díky výtečnému Řandovi, Menšíkovi a dalším.(31.10.2018)

Jednou a dost :) ale bacha má to bejt satira...(7.4.2010)

"Já znám 63 způsobů, jak se snadno dostat k penězům. A ten nejjednodušší a nepoctivější je: KRÁDEŽ KRADMO PROVEDENÁ." Každý jistě uzná, že film s takovouhle hláškou je za čistých 5 i kdyby předtím a potom bylo už jen zrnění.(15.11.2011)

• vitekpe

S takovym obsazenim by clovek cekal vetsi zabavu. Ale jak pisi kolegove v ostatnich komentarich, tohle zrejme bavilo jen tvurce samotne...aneb vtipnou podivanou necekejte. Mozna usmevnou, ale ani tim bych si nebyl uplne jisty. Ja osobne se teda neusmal ani jednou. :)(25.4.2015)

• mh.mail

10% - Nudná "komedie", u které, ač je plná situací, ze kterých přímo čiší, že je autoři považovali za gagy, při nichž budou diváci pukat smíchy, jsem se nezasmál ani jednou a pronudil se až k "překvapivě vypointovanému" závěru na obehrané téma "jak se podvodník nechal obelstít ještě větším podvodníkem".(1.5.2009)

• GIK

Těžce nezáživná ptákovina. Dokoukáno na poosmé. Nesympatický herecký projev nepříjemného Högera, nepříjemný projev nesympatického Chvaliny, dokonce ani Menšík nemá skoro co hrát a v roli se necítí dobře. Veselý a dosti nevěrohodný konec obou výtečníků Högera a Řandy tomu taky moc nepřidal.(28.1.2017)

Československá komedie o plánu, jak se obohatit na účet milionáře, jenž však svůj majetek získal nepoctivě. Prohnaný řidič Folta v podání K. Högera, jenž jak se v závěru ukázalo, přehlídce rozhodně nevelel, kolem sebe soustředí trio mužů s kriminální minulostí, aby propracovaným postupem zdiskreditovali pana Drtílka (výborný Č. Řanda s oblibou nosící radiovku), jenž k velkým penězům přišel zpronevěrou státních peněz po únorovém převratu. Soudruh Drtílek, pracující ve Výzkumném futurologickém ústavu, vystupuje v televizním soutěžním pořadu a překvapuje svými znalostmi z teorie marxismu-leninismu, až přísedící odborníci žasnou a právě maskou poslušného socialistického človíčka chce odpoutat pozornost od svého nekale nabytého majetku. Snímek udivuje množstvím odvážných satirických narážek na politický systém, avšak ani obsazení známých herců kýžený komediální efekt nepřineslo. S vykutáleným Högerem, u něhož se přiznám, že mi v roli podvodníka moc neseděl, spolupracoval sňatkový podvodník V. Menšík, tradičně nevýrazný kasař J. Skopeček a nočními můrami trpící L. Kostelka, jenž tvrdil, že mu komunisti všecko vzali a i ty sny už stojí za hovno. Dále se ve filmu podprůměrného Jaroslava Macha objevil nesympatický J. Chvalina, hrající zbytečnou a nepochopenou postavu v ústavu, jeho ukřičený ředitel J. Moučka, podvodník ze všech nejrafinovanější nenápadný I. Prachař či hostinská a Drtílkova, posléze Menšíkova přítelkyně S. Budínová, jež odhalila při vstupu do rybníka svou zadnici. Domnívám se, že jedná o průměrnou komedii, avšak dílo mě mnohem více zaujalo překvapivě odvážným postojem k režimu, nikoliv bezdůvodně však také bylo na dvacet let uklizeno do trezoru.(7.11.2016)

• Pitryx

Velmi zajímavý filmek, sice hodně "agitační" se spoustou narážek na komančskou hospodárnost atd. Skvělí herci a komedie má i celkem dějový spád. Takže plusy a to v lepším slova smyslu. Stejně budu muset mrknout ještě jednou, neb mám pocit, že ne vše jsem pochopil. 240920118337/8342++++++++++++++++++++Tak ne. Ani potřetí mi některé věci nedošly. A protože se za blbce nepovažuji, míním, že jsou to nesmysly ve scénáři. Ten je asi napsán tak, aby to celé mělo spousty odbočných a zbytečných větví. Takže nechávám jen plusy za narážky a karikatury na KSČ. 20160927 8338/8343(27.2.2014)

• MickeyStuma

Satira s politickým podtextem je již v dnešní době značně nesrozumitelná a zmatečná. Humor už není tak zábavný, jak asi býval v 60. letech, kdy ještě každý chápal politické narážky na tehdejší socialistickou politiku a život. Zábavnost se již po takových letech zcela vytratila a divák jen žasne, co se to v tomto snímku odehrává. Děj je značně nesrozumitelný a lehce se v něm dá ztratit, i když pointa je předem jasná. Mladý divák už vůbec nebude vědět, která bije. Tento film jen zkrátka adeptem do věčného zapomnění.(24.3.2014)

• rigby

Obsazení je opravdu hvězdné, ale jinak se jedná o hvězdnou blbinu.(30.12.2018)

<< předchozí 1 2