• Valentin

Pokračování už není detektivka, ale komedie. Tam kde se Nahá pastýřka snažila alespoň tvářit vážně, tak tady se režisér snaží jen o další vtipy. Bohumil Šmída je skvělý jako v prvním díle, ale jinak to za moc nestojí. Není divu, že zatímco nahou pastýřku dávající co půlrok v televizi, tak tohle se tam objeví jen málokdy.(13.2.2012)

Zábavná a svěží komedie nešetřící vtipem, nechybí ani kriminální zápletka. Když Bohumil Šmída alias Felix Pacínek provází Slávku Budínovou hradním vězením: "Zde byli delikventi útrpně vyslýcháni." .."Zajímavé, a tamhle vám ještě jeden zbyl!" Svou roli si určitě užila roztomilá, mladinká Jana Obermaierová, nebo příslušník SNB Vladimír Menšík.(10.3.2012)

Ztřeštěný příběh kolem výměny kufru. Jeden zmatek střídá druhý a do toho všeho pan Pacínek se svým šarmem a noblesou. Stará dobrá česká komedie, jakých je v české kinematografii spousty. Nikdy nic však takhle skromně nepobavilo. Tahle éra je již bohužel nenávratně pryč, neboť nejsou nejen tvůrci, ale i herci, kteří by to takhle dokázali zahrát. A tak díky alespoň za archiv.(18.4.2015)

O trochu slabší než Nahá pastýřka, díky hlavní zápletce - krádeži, pomíchání kufrů a následných rádoby humorných situacích z této šlamastyky vzniklých. Mockrát jsem se nezasmál, chybělo mi napětí a ani takoví herci, jako Vladimír Menšík, zde nemohli ukázat, co v nich je. Ale způsob vyjadřování pana Pacínka je vskutku skvostný.(9.12.2012)

• Schlierkamp

Československý komediální krimifilm, jenž volně navazuje na úspěšnou Nahou pastýřku, avšak kvalit svého předchůdce zdaleka nedosahuje. V hlavní roli vedoucího hotelu, jenž je přestavěn z původního zámku a v němž se nachází jako lákadlo na hosty středověká mučírna a hladomorna, se představí opět pan Pacínek v podání B. Šmídy. Jeho podivné herectví, plné české krasomluvy, avšak výrazově prázdné, mě příliš nezaujalo, stejně jako mizerný scénář s nevtipným dějem. V Pacínkově hotelu se ukryje šestice zlodějů, jež ukradli v bance 2 miliony a maskují se s penězi ukrytými v kufru jako umělecké hudební těleso. Dochází k očekávané záměně zavazadel a postupným bizarním úmrtím jednotlivých členů zločineckého gangu, což do jisté míry připomíná diametrálně úspěšnější Lipského Čtyři vraždy stačí, drahoušku. Členy zlodějské bandy tvořili Z. Dítě coby jejich šéf, J. Obermaierová představující zpěvačku, účelově koketující s Pacínkem, L. Kostelka nešťastně zabitý padajícím víkem rakve, F. Peterka, P. Landovský a Č. Řanda, nemoudře ukrytý v Železné panně. Kromě těchto herců se v menší roli profesora ukázal M. Nedbal a v rolích takřka okrajových kriminalistů J. Skopeček a Z. Řehoř spolu s kapitánem Trondou v podání V. Menšíka, jehož výkon mě také zklamal. Machův film patří rozhodně k podprůměrným snímkům, postavení filmu na postavě úslužného, ale nezajímavého Pacínka se ukázalo jako holý nerozum, kriminální zápletka se v podstatě nekonala a o komediální složce bych snad ani nehovořil.(12.9.2017)

• - Poprvé ve filmu Jana Fořtová - Krampolová. (M.B)

• - Filmový zámek Ronov je ve skutečnosti Orlík nad Vltavou. (skudiblik)