Ztřeštěný příběh kolem výměny kufru. Jeden zmatek střídá druhý a do toho všeho pan Pacínek se svým šarmem a noblesou. Stará dobrá česká komedie, jakých je v české kinematografii spousty. Nikdy nic však takhle skromně nepobavilo. Tahle éra je již bohužel nenávratně pryč, neboť nejsou nejen tvůrci, ale i herci, kteří by to takhle dokázali zahrát. A tak díky alespoň za archiv.(18.4.2015)

"Dovoluji si upozornit, že jsme hotel kategorie ÍÁ, přičemž hrobka je vedena jako depandance." Děj malinko nepřehledný, neřkuli zmatený, ale jako konverzační zábava s řadou povedených gagů velmi dobré. Pacínek podobně jako v jiných filmech roztomile ignoruje pravidlo pátého pádu, Obermaierová tu zastupuje kategorii femme fatale, byť je lehce ťáplá, naopak výborná je pragmatická Libuše Havelková plus hláškující Menšík: "Hele, je to taková delikátní věc, já tady nechci křičet... mám tam v mučírně dvě mrtvoly."(26.2.2017)

(2x) Tohle volné pokračování Nahé pastýřky jsem si narozdíl od původního filmu už tak nezamiloval. Opětovný námět detektivky z historického zámeckého prostředí, zasazené z velké části tentokrát do mučírny, se mi zamlouvá, ale z výsledného zpracování číší hodně podivná zábava v podobě absurdně ujeté komedii s překombinovaným dějem plným mrtvol. Docela solidní (a na to, že jde o detektivní žánr, důležitá) kriminalistická linka Menšík, Skopeček a spol. verzus zločiny na zámku zůstala jaksi nedokončena, škoda. Nicméně Bohumil Šmída v životní roli Pacínka opět exceluje a Miloše Nedbala v tak bláznivé roli jako bývalého profesora spícího v rakvi jinde neuvidíte! Takže vcelku zajímavá kuriozitka pro fanšmejkry, se stylovou groteskní muzikou Ferdinanda Havlíka (zpívá Naďa Urbánková). 65%(25.11.2017)

Roztomilá crazy parodie na kriminální sérii s delikventem Pacínkem za čytři hvězdičky ode mne. Docela svěží a dobře vymyšlený děj s plejádou výborných herců, kteří se tu skutečně vyřádili. Mladičká Jarka Obermaierová v roli protřelé naivky, která tu naivku hraje až do konce, kdy kriminalisté konečně dopadnou zločince - který se jim stačí ještě navíc sám zabít řemdihem. Krásné vstávání mistra Nedbala z rakve či Řanda, který se zavře do železné panny... Vše zarámováno do kreseb Neprakty. Nu, a pak Václav Lohniský v předobraze doktora Chocholouška. Jen k ostatním komentářům - v tomto filmu nelze vidět detektivku.(15.7.2014)

O trochu slabší než Nahá pastýřka, díky hlavní zápletce - krádeži, pomíchání kufrů a následných rádoby humorných situacích z této šlamastyky vzniklých. Mockrát jsem se nezasmál, chybělo mi napětí a ani takoví herci, jako Vladimír Menšík, zde nemohli ukázat, co v nich je. Ale způsob vyjadřování pana Pacínka je vskutku skvostný.(9.12.2012)

• - Poprvé ve filmu Jana Fořtová - Krampolová. (M.B)

• - Filmový zámek Ronov je ve skutečnosti Orlík nad Vltavou. (skudiblik)