• Adam Bernau

V zábavné, ale poměrně seriózní kriminálce s komickými prvky Nahá pastýřka byl Šmídův pan Pacínek fenomenální figura. V tomto filmu je nasazen podruhé (opět v témže prostředí), tentokrát jako ústřední postava. Oukej, navíc výskyt herců jako Landovský, Peterka, Lohniský atd. slibuje skutečné hody. Jenže tento pokus o crazykomedii je tak urputně blbej, že ani Pacínek nefunguje a působí spíš jako výprodej postavy. Jelikož jsem byl k Nahé pastýřce velmi přísný a dal jí jen dvě hvězdičky, Rakev ve snu viděti nebudu raději hodnotit. Je tam pár slušných gagů. Pamětníci a znalci nepřehlédnou typické Nepraktovy obrázky.(6.8.2017)

Zábavná a svěží komedie nešetřící vtipem, nechybí ani kriminální zápletka. Když Bohumil Šmída alias Felix Pacínek provází Slávku Budínovou hradním vězením: "Zde byli delikventi útrpně vyslýcháni." .."Zajímavé, a tamhle vám ještě jeden zbyl!" Svou roli si určitě užila roztomilá, mladinká Jana Obermaierová, nebo příslušník SNB Vladimír Menšík.(10.3.2012)

Roztomilá crazy parodie na kriminální sérii s delikventem Pacínkem za čytři hvězdičky ode mne. Docela svěží a dobře vymyšlený děj s plejádou výborných herců, kteří se tu skutečně vyřádili. Mladičká Jarka Obermaierová v roli protřelé naivky, která tu naivku hraje až do konce, kdy kriminalisté konečně dopadnou zločince - který se jim stačí ještě navíc sám zabít řemdihem. Krásné vstávání mistra Nedbala z rakve či Řanda, který se zavře do železné panny... Vše zarámováno do kreseb Neprakty. Nu, a pak Václav Lohniský v předobraze doktora Chocholouška. Jen k ostatním komentářům - v tomto filmu nelze vidět detektivku.(15.7.2014)

• Valentin

Pokračování už není detektivka, ale komedie. Tam kde se Nahá pastýřka snažila alespoň tvářit vážně, tak tady se režisér snaží jen o další vtipy. Bohumil Šmída je skvělý jako v prvním díle, ale jinak to za moc nestojí. Není divu, že zatímco nahou pastýřku dávající co půlrok v televizi, tak tohle se tam objeví jen málokdy.(13.2.2012)

Velká škoda, že se komediální fraška po půlhodině zvrtla v detektivku. Ti dva neměli být mrtví, jen omdlít, a ve frašce pokračovat. Do tohoto okamžiku to bylo o hodně lepší, než první film. Pak je to také dobré, ale mně prostě komedie, kde jsou mrtví, nějak moc nelezou. Je také fakt, že jsem byl v ději občas dezorientován, ale přesto jsem se dobře bavil. Filmu se dá leccos vytknout, to ano, ale taky se mu musí přiznat hodně legrace. ***/A PŮL(29.8.2017)

• - Poprvé ve filmu Jana Fořtová - Krampolová. (M.B)

• - Filmový zámek Ronov je ve skutečnosti Orlík nad Vltavou. (skudiblik)