• farmnf

Hrdinný montér se přiváže na komín a snaží se usadit nějakou primitivní ekologickou pomůcku vážící odhaduji tumu. Málem mu to urazí palici, protože pilot vrtulníku moc zručný není, z US NAVY by ho vyrazili. Ten vrtulník je taky děsná rachotina žádnej apache. Pak Skopeček spravuje televizi a pak se montér doví že jeho žena je děvka. Jenže pak jsem usnul a nevim nic. Když jsem se probudil, už zase montér bádá jak by tam tu ptákovinu uchytil. Pak jsem si říkal, že bych to vrátil, ale motal se tam takovej starej dědek v kožený bundě a mlel děsný blbosti. No a pak jsem šel legálně spát do postele. Ne děti ten film nebyl o životě. Bylo to plácání.(28.6.2018)

A můžeme být všichni rádi, že má hlavní hrdina pro co žít. Nebýt těch patetických keců, byl by to celkem slušný film o životě party montérů.(1.7.2013)

Československé drama ze života pražských montérů dojíždějících za prací do ostravských hutí. Stěžejní scéna osazování komína nástavcem je doplněna dílčími jednoduchými dramaty jednotlivých montérů v Praze. Hlavní postavu, málomluvného F. Vicenu, ostře zasáhla nevěra jeho ženy D. Zikánové, L. Trojan očekává narození potomka a nemotorný prosťáček J. Skopeček se poprvé zamiluje. Za zmínku stojí obsazení zkušených herců F. Kreuzmanna jako hostinského, N. Gollové jako porodní sestry a jiných. Jedná se o průměrné Machovo dílo, v němž se pozoruhodně málo času vzhledem k názvu filmu odehrává ve vlaku. Oceňuji, že nadšení do ostravského těžkého průmyslu bylo udrženo v rozumné míře a film se soustředí zejména na víkendový pobyt v hlavním městě.(2.1.2013)

Docela dobrej cernobilej film z prostredi party monteru. Resi se nejen horak na komin, ale taky nevera (zajimava Dagmar Zikanova), nova laska, krasna mlada Zuzana Fisarkova, atd. Mne se to nakonec celkem libilo, filmy o praci me nikdy neurazi... P.S.: Potesil napev moji oblibene pisnicky od Very Rackove... 3+(22.5.2015)

• klúčik

Film Rychlík do Ostravy je film o živote chlapov z montérskej partie. Film nie je len o práci , aj keď tá je tam samozrejme dôležitá , ale je o súkromnom živote. Osobne ma zaujala aj jemná kritika, keď nemohli zohnať materiál, tak ho museli " ukradnúť".... Osobne sa mi páčil Jan Skopeček.... Film je len priemerný a ja ho hodnotím 45%.(28.11.2013)