Sněhová královna: V zemi zrcadel

Snehová kráľovná: Krajina zrkadiel

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

Rusko, 2018, 87 min

• Laxik

Čtyřka konečně není napřesdržku. Tomu říkám úspěch.(28.12.2018)

Překvapuje mě to nízké hodnocení, když si vezmu, jak vysoká mívají ty animované stupidity bez děje, které jdou do kin po desítkách z druhé strany světa. Filmu nemám co vytknout, děti si odnesly svoje, my dospělí zase to své, jeden a kus hvězdy srážím za tu marvelovskou valkýru, nebo co to vlastně bylo, na závěr. Je fajn hned prvního vidět něco pěkného s takhle pozitivním koncem.(1.1.2019)

• tompolicky

Předpremiéra 24.12. v náchodském kině Vesmír,... kam jsme vzdali děti, kterým se snímek líbil. Jelikož dospěláci nejsou cílová skupina, pak toto hodnotím kladně. Jinak je snímek plný klasických klišé, scénář jednoduchý, žádné překvapení se nekoná. Animace a hudba průměrná a za mě je velká škoda posledních 15 minut, kdy se rusové snaží velmi nepovedeně napodobit Transformery v bitvě mezi Mega-trolem a Mega-králem..... to mi přišlo hodně trapné.... a nevkusné.... Za sebe dávám jednu hvězdu, dětem se to líbilo, prý by daly hvězdy čtyři,....takže kompromis, dvě hvězdy a 28%... Za 600 Korun, které nás stáli lístky si dovedu představit o dost lépe strávené dopoledne...(29.12.2018)

Sněhová královna: V zemi zrcadel, se sestrou jsme chtěli jít na něco do kina, tak jsme šli na tuto pohádku bez toho, aniž bychom něco věděli o příběhu. Moc se nám to líbilo. V polovině filmu nám jaksi došlo, že je to pokračování, což nás celkem vyděsilo. Ale problém to nebyl, protože příběh byl podán tak, aby jej pochopili i ti, co předchozí díly neviděli. Pohádka v sobě nesla moc krásné myšlenky, které stojí nad popřemýšlení. A musím říct, že je zpracovala báječně. Někdy by se to zdálo i přehnané, ale tak je to animovaná pohádka - co byste čekali. Byl jsem z toho mile překvapen a předčilo to všechny mé očekávání.(12.1.2019)

No jasné, ruský animák takže to musí byť automaticky buď zlé (vykradnuté, klišé, jednoduché a pod.) alebo propaganda, že drahí užívatelia, veď Frozen je predsa nedostižný. Takže dosť bolo kokotkov a ich komentárov, choďte sa presvedčiť do kina. Moje päťročné dieťa odchované na Miyazakim a Dreamworks bolo nadšené, za mňa temer plná paľba. Prečo ? No, nepamätám si moc, že by som dlho videl tak dobrý animák. Nápad spojiť steampunk a klasickú postavu z Andersenovej tvorby je vynikajúci a už len kvôli tomu prostrediu, ktoré v najlepších častiach pripomína Miyazakiho alebo Gaimana sa film oplatí vidieť. Nosná myšlienka príbehu je podľa mňa hodne aktuálna (pri troche premýšľania neviem ako by som deťom vysvetlil lepšie, prečo sa zbavovať nejakej minority je zlé) a decká si z toho rozhodne niečo odnesú. Takže pre mňa to má len dve vady krásy, po prvé dizajn Gerdy po premene a po druhé prirýchly prerod kráľa. Inak super 9/10.(14.1.2019)