Sněhová královna: V zemi zrcadel

The Snow Queen: Mirrorlands

Snehová kráľovná: Krajina zrkadiel

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

Rusko, 2018, 87 min

Tady už jde vidět, že se prostě vaří z vody první díl se svezl na popularitě Frozenu a jelikož asi hodně vydělal tak si rusáci řekly, že to budou vařit a vytáhnou z toho ještě více bohužel i na úkor postav a scénářů jelikož všechny důležité postavy co byly v jedničce jsou i zde a některé dokonce i bez vývoje (Z Orma je stejný blbeček jako byl v jedničce zatímco tam to bylo vtipné, když už se na to dívá člověk počtvrté nudí to) . Nicméně kromě 2 dílu, který je absolutně tragický se jedná o vyrovnanou sérii, která je koukatelná (jsou daleko horší animáky co jdou o kin nebo na dvd). O logice a scénáři se radši nevyjadřuji tak, že král disponuje moderní technikou a natrhne mu zadek ženská s jednou pirátskou lodí máme zde i narážku na Transformers a dalo by se pokračovat. P.s. 1 spoiler to s tou Gretou mě přijde jako docela úlet všechny díly sázely na to, že byla obyčejná holka co se postavila neobyčejným lidem a tvorům a tady z ní udělají dračici (dokonce v růžovém). P.s. 2 jelikož zde už není žádná potitulková scéna tak se jedná nejspíše o poslední díl což trošku i zamrzí jelikož kdyby byla v dalším díle Gerta v podobě dračice a proti někomu bojovala mohlo by to být slušné fantasy Scénář 60 procent Humor tragický 0 Děj 60 Postavy 40(1.6.2019)

• tompolicky

Předpremiéra 24.12. v náchodském kině Vesmír,... kam jsme vzdali děti, kterým se snímek líbil. Jelikož dospěláci nejsou cílová skupina, pak toto hodnotím kladně. Jinak je snímek plný klasických klišé, scénář jednoduchý, žádné překvapení se nekoná. Animace a hudba průměrná a za mě je velká škoda posledních 15 minut, kdy se rusové snaží velmi nepovedeně napodobit Transformery v bitvě mezi Mega-trolem a Mega-králem..... to mi přišlo hodně trapné.... a nevkusné.... Za sebe dávám jednu hvězdu, dětem se to líbilo, prý by daly hvězdy čtyři,....takže kompromis, dvě hvězdy a 28%... Za 600 Korun, které nás stáli lístky si dovedu představit o dost lépe strávené dopoledne...(29.12.2018)

Sněhová královna: V zemi zrcadel, se sestrou jsme chtěli jít na něco do kina, tak jsme šli na tuto pohádku bez toho, aniž bychom něco věděli o příběhu. Moc se nám to líbilo. V polovině filmu nám jaksi došlo, že je to pokračování, což nás celkem vyděsilo. Ale problém to nebyl, protože příběh byl podán tak, aby jej pochopili i ti, co předchozí díly neviděli. Pohádka v sobě nesla moc krásné myšlenky, které stojí nad popřemýšlení. A musím říct, že je zpracovala báječně. Někdy by se to zdálo i přehnané, ale tak je to animovaná pohádka - co byste čekali. Byl jsem z toho mile překvapen a předčilo to všechny mé očekávání.(12.1.2019)

Takže Rusi s Wizard animation a pomocný scenárista s Pixaru konečne našli spoločnú reč ktorá už nevyzerá ako Rusko americká zlátanina, film si myslím že si zaslúži 4 hviezdy (ale je to nahrane ale započítal som aj to že nie som cieľová skupina), sú tu však problémy ktoré režisér nevychytal a to napríklad že si divák neuvedomuje skutočnú vážnosť situácie a koniec v niektorých momentoch divne natočený ale reálne sa jedná o dobrý film u ktorého na plné pochopenie jeho posolstva je potrebné vydieť celú sériu. 70%.(16.8.2019)

No jasné, ruský animák takže to musí byť automaticky buď zlé (vykradnuté, klišé, jednoduché a pod.) alebo propaganda, že drahí užívatelia, veď Frozen je predsa nedostižný. Takže dosť bolo kokotkov a ich komentárov, choďte sa presvedčiť do kina. Moje päťročné dieťa odchované na Miyazakim a Dreamworks bolo nadšené, za mňa temer plná paľba. Prečo ? No, nepamätám si moc, že by som dlho videl tak dobrý animák. Nápad spojiť steampunk a klasickú postavu z Andersenovej tvorby je vynikajúci a už len kvôli tomu prostrediu, ktoré v najlepších častiach pripomína Miyazakiho alebo Gaimana sa film oplatí vidieť. Nosná myšlienka príbehu je podľa mňa hodne aktuálna (pri troche premýšľania neviem ako by som deťom vysvetlil lepšie, prečo sa zbavovať nejakej minority je zlé) a decká si z toho rozhodne niečo odnesú. Takže pre mňa to má len dve vady krásy, po prvé dizajn Gerdy po premene a po druhé prirýchly prerod kráľa. Inak super 9/10.(14.1.2019)