Sedíme si za svým!

(TV film)
všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Česko, 2018, 20 min

Dokument o vzniku společného projektu kapely The Tap Tap a několika vězeňkyň z věznice ve Světlé nad Sázavou, který vyvrcholí společným koncertem přenášeným živě Českou televizí. V dokumentu Sedíme si za svým! budeme svědky hudební spolupráce handicapovaných členů kapely The Tap Tap a 4 žen ve výkonu trestu ve věznici Světlá nad Sázavou. Veronika, Gábina, Pavlína a Edita nastudují pod vedením muzikantů s různými handicapy sborové vícehlasé zpěvy k sedmi písničkám Tap Tapu a písni Žlutá stužka, kterou složili a v Jedličkově ústavu nahráli členové kapely Wsedě z mužské věznice v Kuřimi. Oba tyto ansámbly pak uvidíme na koncertě, který bude živě odvysílán po našem dokumentu. Jak to vězenkyním jde, jak se postupně zlepšují, jaké jsou jejich příběhy, proč se ocitly tam, kde je v dokumentu zastihneme… a jaká je spolupráce s kapelou 15 umělců s různými zdravotními postiženími. To vše uvidíte a zažijete v našem příběhu. (Česká televize)

anitae

Myslím, že podobné projekty mají smysl, tohle bylo zajímavé spojení holek ze Světlé, které většinou sedí za drogy s The Tap Tap. ()