Dámy v černém

• Nový Zéland

Ladies in Black

Komedie

Austrálie, 2018, 109 min

Krásné zakončení roku s posledním filmem veterána B. Beresforda, jenž dokazuje, že stále umí. Ladies in Black nemají zápletku, která by byla hnacím momentem děje, je to mnohem více o náladě, příjemném pocitu, který vzniká při sledování filmu. Dvě hodinky příjemně strávené ve společnosti žen, které hledají své místo na slunci, bojují s každodenními starostmi a užívají si radostí, jež život přináší.(31.12.2018)

Na tomto filmu je příjemná jeho sympatičnost a také skutečnost, že častokrát vtipnou a zábavnou formou naráží na Australany a přistěhovalce z Evropy. Jinak je to taková příjemná komedie, určená spíše pro dámy, na kterou nemůžete být ani naštvaní. Prostě si ji v poklidu všedních dnů užíváte a je Vám u ní fajn.(22.10.2019)

Příjemný usměvavý filmeček o ženách a Austrálii 50. let. Ctěné diváctvo se jistě nerozezlí, když se v tomto převelmi ženském filmu všimnu pro změnu mužů. Je tu 54letý Švýcar Vincent Perez (maďarský manžel Stefan), 29letý Ryan Corr (Maďar, co se chce ženit), 38letý Luke Pegler (Frank, manžel, co zmizel) a v neposlední řadě pěkný 21letý Jesse Hyde (Miklos čili Michael).(8.12.2019)

• Johnny.ARN

Austrálčania točia veľmi divné filmy. Hlavne neviem komu sú určené. Nepoňal som nejak zmysel, cielovku. Na druhej strane sa to dobre pozerá, lahké, príjemné, k žehleniu napríklad. 1 z 5(22.11.2019)

Děsně milej retrofilm, kde užití všelijakých klišé vůbec nevadí.(12.8.2019)

jo taka jednohubka o Australi ako tam prichadzalo kopu utecencov z EU a o modnom obchode(1.1.2020)

• Wancohoff

mohol by mi niekto napisat, kde v tom filme bola komedia ??? dokonca ani drama to nebola.nemalo to zapletku ani dej...nic..(22.10.2019)

• nessbeal

Ladies in Black is set in Sydney in the summer of 1959, against the backdrop of Australia's cultural awakening, breakdown of class structures, and liberation of women. It tells the coming-of-age story of suburban schoolgirl Lisa, who while waiting for her final high school exam results with dreams of going to the University of Sydney, takes a summer job at a large department store. Here she works side-by-side with a group of saleswomen who open her eyes to a world beyond her sheltered existence, and foster her metamorphosis.(21.12.2018)

Když jsem si to pustil a zjistil, že je to o prodavačkách v obchoďáku s oděvy v Sydney v padesátých letech, vůbec by mě nenapadlo, že to dokoukám. Jenže je to tak krásně oldskůlově natočený a celkově milý, že jsem si to fakt užil. Navíc Julia Ormond a vlastně celý obsazení se povedlo. Na Mr. Church to samozřejmě nemá, ale příjemná jednohubka.(26.5.2019)

Absolutně film na pohodu. Nic závažného, nic akčního.(26.10.2019)

Chtěl jsem dát 4 hvězdy, ale když jsem viděl to nízké hodnocení, tak musím půl přidat. A víte proč? Protože je to moc milý film a moc hezky natočený. A to je vzácné. Do 5. hvězdiček tomu něco málo chybělo, nedokážu přesně říct co. Ale díky za něj!(21.10.2019)

Malý a skromný film, ktorý dokáže priniesť pekné minúty nielen pre divákov ženského pohlavia. Koniec 50-tych rokov v Austrálii , kde pozadie migrácie z Európy a jeho zachytenie vo filme nie je taký markantný, ako by sme očakávali. Jednoduché a príjemné (áno, príjemné) herecké výkony. Keby jednotlivé časti boli lepšie dotiahnuté s väčšou škálou hereckých možností, tak by som viac váhal aj na lepšom hodnotení. Osobné hodnotenie: 74% (***) (26.10.2019)

Moc milý, příjemný film, vlastně o ničem. Moc hezky se na to kouká a člověku je fajn.(27.10.2019)

• Seal269

Dialogy a celkový narativ filmu je tak naivní, že by se hodil možná do muzikálu, ale rozhodně ne pro vážně míněný film. Komedie by to mohla být, pokud by tam byly vtipné scény, ale i těch bylo velmi poskrovnu. Celkově dost nuda.(2.11.2019)

Mily film s velmi peknou vypravou, to mi same o sebe celkom staci. Nebolo to uplne ono a na Mr. Church sa to nechyta, ale ak je toto novy standard, tak si na meno Bruce Beresford budem musiet dat pozor.(25.12.2018)

Milý filmík téměř o ničem v čele s neuvěřitelně nádhernou Rachael Taylor. Na jedno shlédnutí ze zvědavosti je to dobré...(8.4.2019)

Príjemný, bezstarostný a ťažko romantický film z náznakmi niekde len pod povrchom drámy a životných trápení. Veľmi podarené, doslova som si oddýchol a nachvíľku zabudol na tento svet. Film je ukážkou, že ak všetko dobre zapadne aj zdanlivo nudný príbeh môže veľmi zaujať!(26.10.2019)

To je ale příjemný film..krásné retro. Pěkné oblečení, elegantní ženy, vtipný obrázek Austrálie..vtipný pohled na vztahy, touhy, život. Moc mi film sedl..(15.11.2019)

Sice moc nevim o co tam tak jaksi uplně šlo, ale rozhodně bezva pokoukání při línym nedělnim odpoledni (s nestárnoucí Julií Ormond coby slovinkou a všech těch krásnejch kostýmů). Vlastně ani nevim jestli by mě napadnul nějakej jinej film o dění v době poválečný Austrálie.(18.11.2019)