Dámy v černém

• Nový Zéland

Ladies in Black

Komedie

Austrálie, 2018, 109 min

Když jsem si to pustil a zjistil, že je to o prodavačkách v obchoďáku s oděvy v Sydney v padesátých letech, vůbec by mě nenapadlo, že to dokoukám. Jenže je to tak krásně oldskůlově natočený a celkově milý, že jsem si to fakt užil. Navíc Julia Ormond a vlastně celý obsazení se povedlo. Na Mr. Church to samozřejmě nemá, ale příjemná jednohubka.(26.5.2019)

Příjemný usměvavý filmeček o ženách a Austrálii 50. let. Ctěné diváctvo se jistě nerozezlí, když se v tomto převelmi ženském filmu všimnu pro změnu mužů. Je tu 54letý Švýcar Vincent Perez (maďarský manžel Stefan), 29letý Ryan Corr (Maďar, co se chce ženit), 38letý Luke Pegler (Frank, manžel, co zmizel) a v neposlední řadě pěkný 21letý Jesse Hyde (Miklos čili Michael).(8.12.2019)

Malý a skromný film, ktorý dokáže priniesť pekné minúty nielen pre divákov ženského pohlavia. Koniec 50-tych rokov v Austrálii , kde pozadie migrácie z Európy a jeho zachytenie vo filme nie je taký markantný, ako by sme očakávali. Jednoduché a príjemné (áno, príjemné) herecké výkony. Keby jednotlivé časti boli lepšie dotiahnuté s väčšou škálou hereckých možností, tak by som viac váhal aj na lepšom hodnotení. Osobné hodnotenie: 74% (***) (26.10.2019)

Krásné zakončení roku s posledním filmem veterána B. Beresforda, jenž dokazuje, že stále umí. Ladies in Black nemají zápletku, která by byla hnacím momentem děje, je to mnohem více o náladě, příjemném pocitu, který vzniká při sledování filmu. Dvě hodinky příjemně strávené ve společnosti žen, které hledají své místo na slunci, bojují s každodenními starostmi a užívají si radostí, jež život přináší.(31.12.2018)

Na tomto filmu je příjemná jeho sympatičnost a také skutečnost, že častokrát vtipnou a zábavnou formou naráží na Australany a přistěhovalce z Evropy. Jinak je to taková příjemná komedie, určená spíše pro dámy, na kterou nemůžete být ani naštvaní. Prostě si ji v poklidu všedních dnů užíváte a je Vám u ní fajn.(22.10.2019)