Reklama

Reklama

Dámy v černém

Trailer

V létě roku 1959, kdy na pozadí evropské migrace a sílící ženské emancipace prochází Austrálie neodvratnými změnami, nastoupí nesmělá školačka Lisa na brigádu do prestižního obchodního domu v Sydney. Zde se setká s "dámami v černém", které jí navždy změní život. Před Lisou, která je okouzlena temperamentní manažerkou oddělení s luxusní módou a ovlivněna novým přátelstvím s kolegyněmi Patty a Fay, se otevře nový svět nepřeberných možností. A jak se z upjaté školačky mění v úchvatnou a pozitivní mladou ženu, sama se stává katalyzátorem kulturních změn v životě všech lidí kolem. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (28)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na tomto filmu je příjemná jeho sympatičnost a také skutečnost, že častokrát vtipnou a zábavnou formou naráží na Australany a přistěhovalce z Evropy. Jinak je to taková příjemná komedie, určená spíše pro dámy, na kterou nemůžete být ani naštvaní. Prostě si ji v poklidu všedních dnů užíváte a je Vám u ní fajn. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"Ladies In Black" na mňa vnútorne akosi nemá poriadny dosah. Je to zlý film? Nie. Má niečo na ponúknutie. Podľa mňa áno. No myslím si, že viac si ho užijú ženy, než muži. Pretože tie sa v tých postavách môžu nájsť viac a niečo si z toho vziať. Ja ako muž som z filmu ostal akosi nenaplnený. Nedalo mi to dokopy nič. Nie je tu jediná scénka, ktorú by som vyzdvihol. Nie je to veľmi zaujímavé a príbehy ako také nemajú žiadnu nejakú výraznú chuť. Ale zase na druhú stranu má film šarm, má príjemnú atmosféru a pár postáv, ktoré sa mi páčia. Najlepšia story tu asi zahŕňa šaty striebornej alebo šedej farby. Nie som si tým odtieňom úplne istý. Je to klasifikované ako komédia, no ja by som to skôr klasifikoval ako romantický film. V rámci komédie som sa moc nezasmial a je mi jasné, že o pár dní na film úplne zabudnem. A potom len budem premýšľať o čom to bolo. Angourie Rice je dobrá, Julia Ormond je vynikajúca, ale čo viac k tomu dodať? Nemám moc čo viac dodať, lebo film proste na mňa neurobil žiadny výrazný dojem. Asi to len nie je pre mňa. Hodnotenie: C ()

Reklama

marhoul 

všechny recenze uživatele

Dívatelné o ničem. Bez zápletky, bez humoru, plné klišé, přesto laskavé a kupodivu dívatelné. Dvě hvězdy by byly spravedlivé, ale Julia Ormond je mému srdci milá a v roli noblesně stárnoucí, výstřední, slovinské madam přes módu byla natolik sympatická, že ráda přihodím. Od filmu nečekejte nic, vhodné pro ženy na pošmourné odpoledne, je to barevné, hýbe se to a nemusí se u toho přemýšlet. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Dámy v černém postrádají ostrý vtip a emoční hloubku svých postav, aby byly dostatečně životné. Je to staromódní ale okouzlující. Poetické, melodramatické a ukazuje to legrační portrét Sydney v roce 1959. Já tam byl v roce 2008, to už tam bylo jiné obyvatelstvo jako asiaté. Domnívám se, že když na film půjde pár, mužský protějšek se bude při této ženské záležitosti a stopáži 109 minut nudit. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $9,356,495▐ Som si musel zvykať na daný retro námet z prostredia obchodu s oblečeným ale nakoniec som sa začal v celku baviť, na tých mikro súbojoch, dobieračkách, dobre to odsýpalo. /55%/ ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama