Dámy v černém

• Nový Zéland

Ladies in Black

Komedie

Austrálie, 2018, 109 min

Příjemný usměvavý filmeček o ženách a Austrálii 50. let. Ctěné diváctvo se jistě nerozezlí, když se v tomto převelmi ženském filmu všimnu pro změnu mužů. Je tu 54letý Švýcar Vincent Perez (maďarský manžel Stefan), 29letý Ryan Corr (Maďar, co se chce ženit), 38letý Luke Pegler (Frank, manžel, co zmizel) a v neposlední řadě pěkný 21letý Jesse Hyde (Miklos čili Michael).(8.12.2019)

Krásné zakončení roku s posledním filmem veterána B. Beresforda, jenž dokazuje, že stále umí. Ladies in Black nemají zápletku, která by byla hnacím momentem děje, je to mnohem více o náladě, příjemném pocitu, který vzniká při sledování filmu. Dvě hodinky příjemně strávené ve společnosti žen, které hledají své místo na slunci, bojují s každodenními starostmi a užívají si radostí, jež život přináší.(31.12.2018)

Malý a skromný film, ktorý dokáže priniesť pekné minúty nielen pre divákov ženského pohlavia. Koniec 50-tych rokov v Austrálii , kde pozadie migrácie z Európy a jeho zachytenie vo filme nie je taký markantný, ako by sme očakávali. Jednoduché a príjemné (áno, príjemné) herecké výkony. Keby jednotlivé časti boli lepšie dotiahnuté s väčšou škálou hereckých možností, tak by som viac váhal aj na lepšom hodnotení. Osobné hodnotenie: 74% (***) (26.10.2019)

Když jsem si to pustil a zjistil, že je to o prodavačkách v obchoďáku s oděvy v Sydney v padesátých letech, vůbec by mě nenapadlo, že to dokoukám. Jenže je to tak krásně oldskůlově natočený a celkově milý, že jsem si to fakt užil. Navíc Julia Ormond a vlastně celý obsazení se povedlo. Na Mr. Church to samozřejmě nemá, ale příjemná jednohubka.(26.5.2019)

• nessbeal

Ladies in Black is set in Sydney in the summer of 1959, against the backdrop of Australia's cultural awakening, breakdown of class structures, and liberation of women. It tells the coming-of-age story of suburban schoolgirl Lisa, who while waiting for her final high school exam results with dreams of going to the University of Sydney, takes a summer job at a large department store. Here she works side-by-side with a group of saleswomen who open her eyes to a world beyond her sheltered existence, and foster her metamorphosis.(21.12.2018)