Reklama

Reklama

Vraždy v domě panenek

  • USA The Row
Trailer

Po řadě tajemných vražd žen v areálu vysoké školy se detektiv z oddělení vražd a otec až přehnaně chránící svou dceru Johnatan Cole pouští do jejich vyšetřování, aby zachránil svou dceru a studentky, které studují na škole s dlouho pohřbeným temným tajemstvím. (Filmbox)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

Trevor 

všechny recenze uživatele

K hodnoteniu odpad som sa nepriklonil iba preto, aj keď to spmínam pomerne často, aby sa z jeho udeľovania nestalo nejaké klišé a hodnotím ním iba ozaj obrovské skvosty. The Row od neho nemá ďaleko, ale pár scénok je vydarených a najmä vďaka vyobrazeniu intelektu amerických študentiek vysokých škôl pri vstupe do sesterstva si film zaslúži hodnotenie 0,01% a preto nie je odpadom. Matty Beckerman však ostane v mojom hľadáčiku, pretože som zvedavý, aké hlboké dno až dokáže americká kinematografia dosiahnuť. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Snímek „The Row“ je dokonale zralý k tomu, aby zapadnul. Není na něm nic zajímavého, proč by stál zas zapamatování, z hlediska slasheru nenabízí nic speciálního, prostě jen další vraždění, mladé holky a nic navíc k tomu. Je zde pár dobrých prvků, třeba jedna z mrtvol je vizuálně zajímavá, ale tím to v podstatě hasne. Standardní film, na který si už druhý den nevzpomenete. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Po kampusu běhá šílený maniak v masce. Jenže krve, pořádné brutality i dynamiky se mu nedostává, tudíž je nucen zahrát své vražedné rejdy na diváka invenčně a učinit z něj detektiva, který odhalí jeho identitu. Že to výsledné odhalení bude až tak snadné, tomu se mně ani nechtělo věřit. Což o to, příběh není úplně nemotorný a bez invence. Je zde všechno, z čeho by americká studentka přijíždějící na studia měla mít potěšení i obavy: sexem nabití studenti, bujaré mejdany a tradičně arogantní sesterstvo, k němuž se váže záhadná mobilní aplikace. A pak menší porce zvrácených vražd zdejších studentek, načež kořeny těchto (zlo)činů sahají do dávné minulosti zdejšího studentského života. Kdyby film dostal dynamičtější fazonu pomocí dobrého střihu a zručné režijní finesy, určitě by rázem zabojoval o víc než jen průměrný dojem. Neokoukaná Lala Kent a spol. se skví ve svých rolích adekvátně, navíc jim záda hlídá zkušený Randy Couture v roli drsného detektiva. Scénář byl psán ženskou rukou, takže režisér Matty Beckerman tu zjemnělost respektoval natolik, až se to smrsklo na běžně uplatněnou "televizní" brutalitu. Je tedy sice hezké, že si maniak ponechává různé tělesné partie zavražděných studentek, nicméně to spíše budí nechtěný úsměv, než aby to šokovalo. Maniak moc na scéně nepobývá, masku zvolil celkem ok, a když už, tak jeho práci s nožem nelze dost dobře ocenit, neb vidíme z jeho akce většinou jen krvavé cákance, což v žádném případě není dostačující. Film je kapánek více užvaněný, na scénu vrhne dost postav, každá podezřelá, ovšem vraha jsem odhalil bez problémů. A to jsem si přál, abych se mýlil a přišel závěrečný zvrat. Ne, na zvrat si to netrouflo. Od dob Vřískotů se maniaci v maskách vracejí v hororových příbězích pod různými záminkami i z různých pohnutek. Dejme tomu, že zabiják tentokrát měl celkem srozumitelný důvod, proč kampus zbavit několika fiflen. Po vizuální stránce fajn, po stránce gore to nikoho neuspokojí a z hlediska hry na detektiva nebude třeba být majitelem zázračné dedukce. 6/10 ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Rozpočet na kečup byl minimální, takže se s ním šetřilo víc než je zdrávo. Vraždy se tak odehrávaly víceméně v náznacích a že se něco děje člověk poznal jen podle vyděšených ksichtů mizerných hereček. Na to, kdo je vrah, také nebylo těžké přijít už jen z toho důvodu, že bylo celkem jasné, kdo jím není. Beckerman se snažil tu bídu prokládat holkama v bikinách, ale ani tady se mu zase tak moc nevedlo. Za zmínku stojí jakž takž hrající Lala Kent a relativně nápaditý vrah, jehož talent byl ale trestuhodně nevyužit. 15% ()

silentname odpad!

všechny recenze uživatele

"The Row" je pre mňa ukážkou toho, že lacné techniky absolútne nevedia spraviť dobrý film. Nie je jediná vec, čo by som tu dokázal vyzdvihnúť. Príbeh je priehľadný, postavy sú tuctové a miliónkrát videné, práca s kamerou neprináša absolútne nič, hudba v tomto filme je to absolútne najhoršie, čo som počul za celý rok a možno jediné, čo by som dokázal aspoň trošku vyzdvihnúť na filme je jeho myšlienka. Na výške pri vstupe do sesterstva sa vždy musia plniť úlohy na vstup a má to byť obrovská zábava, no niekedy sa to môže zvrnúť a potom sa po rokoch veci dajú do pohybu. Videli sme to miliónkrát a jediné čo ostáva zistiť je vraha. Lenže kým v iných filmoch môže byť odhalenie vraha aspoň trošku prekvapivé, tak v tomto filme nefunguje ani to. Je to viac-menej jednoduché a ku koncu si už budete absolútne istí, že viete, kto je vrahom. Plus ako som povedal, film má absolútne najhorší soundtrack za celý rok. Vôbec nevie vybrať správnu hudbu do jednotlivých scénok a jedno sa bije s druhým. Scénky to viac pribíja na kríž, než im dáva nejaké posolstvo. A potom je tu strih filmu, ktorý dokopy chce asi spôsobiť, aby sme nič dokopy nevideli a mali zo všetkého ohromný chaos. Vraždy vyzerajú tak otrasne, ako som asi nevidel nikdy. Kopec čiernych obrazoviek, ako keby niekto z toho povystrihoval materiál. Na to sa skutočne nedá pozerať. A okrem toho sú tu 2x scénky východu a západu sklnka, ktoré vyzerajú tak, ako keby mal čoskoro ísť spievať Elton John "Circle Of Life". To je tragédia. Ako som povedal, možno je hlavná myšlienka celkom okey, no v prvom rade sme to už videli spracované aj v niečom inom, a v druhom rade to na nás doslova film vystrelí ako keby chcel len ukázať, že má aj nejakú reálnu pointu. Môžete argumentovať síce, že Riley sa snaží počas celého filmu zistiť, čo sa vlastne stalo a dozvieme sa to o niečo skôr, než reálne budeme mať záverečné scénky, no film to absolútne nevie spracovať v čase, ktorý má reálne k dispozícii. Najprv riešime kraviny, pijeme, potom je tu sex a drogy a jedno s druhým. A tiež záverečné odhalenie vraha je tak prostoducho vysvetlené, že to neprináša filmu absolútne nič. Neviem čo viac ešte dodať. Pôsobí to lacno, je to napísané absolútne lacno, neprináša to divákom absolútne nič a vo filme alebo seriáloch určite existuje niečo iné, ktoré by spracovalo túto hlavnú myšlienku lepšie. Nie je jediný dôvod na to, aby ste toto videli, nie je jediný dôvod na to, aby ste mrhali svojim časom s týmto filmom. Hodnotenie: F ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

  • Film má potitulkovou scénu. (griph)

Reklama

Reklama