poster

Utawarerumono: Icuwari no kamen (TV seriál)

 • Japonsko

  うたわれるもの 偽りの仮面

 • Japonsko

  Utawarerumono: Itsuwari no kamen

 • USA

  Utawarerumono: The False Faces

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2015, 25x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (5)

 • Jeoffrey
  ***

  Začátek byl velmi slibný, hlavní hrdina se mi líbil, animace je velmi hezká a hudba také. Bohužel je však pravda, že se to na rozdíl od původní série docela slušně vleklo a tak i když se mi na to poměrně dobře koukalo tak tomu chyběla šťáva. Navíc tam, kde byly v původní sérii zajímavé souboje a strategie, tady je jenom fanservis a budování harému. K nějaké lepší akci a zápletce dojde až v poslední třetině, ovšem ani ta není tolik povedená jako byl závěr původní série a tak mi nedala zapomenout na všechnu tu nudu, kterou jsem zažil v prvních dvou třetinách. Navíc i ten samotný konec nebyl příliš uspokojivý... Po stránce obsahové tedy hodně slabé, ale díky tomu, že se na to hezky koukalo to je u mě v závěru průměr. 5/10(10.10.2015)

 • SonGokussj
  *

  První dojmy: Po 2 episodách musím říci, že se to povedlo. Nese se to v duchu první série z roku 2006, nevidíme zde žádné boobgraby, klišé, prakticky žádné nelogičnosti, zbytečné ecchi či generické postavy... Je to jako bych se vrátil do doby, kdy anime ještě za něco stálo, ať už jste se podívali skoro na cokoli. Nice!. Velmi se těším na další episody a modlím se za to, aby to nepo**ali. Prozatím nádherných 90% || Druhý dojem po 5. ep.: Jak první série valila, druhá série spí. Obě jsou zpracovány na základě hry. První se povedla (až na konec), druhá... Mám tu výtky: stoický pohled na většinu nebezpečných situací (útočí na ně lukem a trojice se baví o lásce, útočí na ně lukem a týpek lituje svého jídla. Týpek, co útočí lukem, jen pozoruje. Jednoduchá maska = nikdo ho nepozná. Klasika. Od 3. ep se to taky dost táhne. Hlavní hrdina je až moc "ach-jo guy"... Nic ho nevzruší (ani nahá ženská, ani nahej chlap) a všichni, resp. bych měl říct, po vzoru této série, spíše všechny kolem něho ho zbožňují a chtějí s ním... ulehnout... Od 6. ep by se to mohlo zlepšit, ale nedělám si iluze. Držící se svého předešlého jména prostě udělali něco, co je sice velmi hezky zpracováno, ale MOC MOE a MOC HARÉM... Snižuji tedy na stoičtějších 60% || po 13. ep: V průběhu minulých týdnů jsem si nějakou ep stáhl, nějaou ne, v každé se však vyskytuje nepřiměřené množství skoro-hentai, ecchi a trapných klišé scén, dále až velké množství stupidity a stálé totální absence jakéhokoli náznaku "dobrého" příběhu. Utawarerumono 1 jím také neoplýval, ale měl velmi zajímavé postavy, velký spád, velmi překvapivý překonec a kvalitní zakončení. Před měsícem jsem se na něj podíval znovu a nelituji. Ale tuto sra*ku? Na tu mě nikdo ani --nedonutí-- se podívat. Je to O NIČEM... Dropuji. Pruhovaných 15%(11.10.2015)

 • AngelLucy
  ****

  Silně doporučuji si pustit Utawarerumono z roku 2006 před zkoušením tohoto seriálu. V tomhle novém je mnoho narážek, doplňujících vysvětlivek některých věcí ke staršímu a objeví se tam i většina původních postav. Celkový děj je vlastně sequelem odehrávajícím se v jiné zemi, ale s novými hlavními postavami, které můžou mít určitou spojitost s původními ale i nemusí. Celkově mě velmi okouzlil svět v obou utawarerumono. Obsahuje různé provincie se svými specifickými charakteristikami (zvířata, města, oblečení, bojové styly..). Animace samozřejmě výrazně pokročila za těch 9 let. Tvůrci v obou seriálech si příjemně vyhráli s některými záběry (vidíme z pohledu hlavní postavy, dobré sestříhání několik zároveň probíhajících situací atd.). Soundtrack byl podle mě originální, dokonce zde užili i jedné písně z původního seriálu :3 Kdybych se na oba podívala z té špatné stránky, musím říci, že ve starším seriálu bylo hůře uvěřitelné některé rozhodnutí postav a někdy mi sled událostí nedával smysl, nebo spíše mi nelezlo do hlavy, proč se malinká vesnice rozhodla dobýt obrovskou oblast země a ještě pokračovat v dobývání... Následování hlavního jako vůdce mi ne vždy přišlo přirozené, moc rychlé, málo uvěřitelné. Pravděpodobně to však bylo v důsledku rychlého sledu událostí, které potřebovali stihnout. Novější seriál zase byl většinu času příliš epizodický a někdy až děsivě bez děje v porovnání se starším (spíše než na boje se soustředil na "slice of life" atmosféru). Také mi trochu vadilo, že jsme se o hlavní postavě dozvěděli jen ve zlomcích celkového děje a byl v podstatě spíše vypravěčem či přihlížejícím celkového dění. Kdybych ale své zážitky shrnula, musím říci, že se tento seriál povedl, nedrželi ho nad vodou návštěvy starších postav, ty spíš mile překvapili a nabudili diváky do dalších epizod. Rozhodně byl obohacen o častější vtipné scénky. Překvapila mě kuráž tvůrců, když se pustili do perverzních vtípku vhodných pro obě pohlaví - objevily se rádoby ecchi scénky nahoty dívenek, které "prověřují" v lázních křivky ostatních, ale i fujoushi chvilky, kdy například můžeme navštívit obchůdek prodávající mangu o velmi blízkém "přátelství" dvou mužů v různých pozicích, ožralé striptýz tanečky hlavních bojovníků apod. Zní to děsivě, ale myslím si, že to děj nijak netlumilo, spíše plynně odlehčilo a nabízelo prostor pro drobné running joky :). Mohla bych o tom vyprávět ještě dlouho, ale raději už pomlčím. Za mě pěkné 4, ne sice dokonale dovysvětlený, ale příjemný a promyšlený seriál se zajímavými postavami.(27.7.2019)

 • janovrom
  ***

  Začátek byl skvělý. Očekával jsem nějáký zajímavý hrdinský příběh. U desáté episody jsem však pochopil, že se jedná o komedii a fanservis. Po 16 díle absolutně netuším, co si o tom myslet. Sice se u toho pobavím, ale to neznamená, že chápu, co se tím autor snažil říct.(18.2.2016)

 • DaweForeman
  **

  Po celém shlédnutí nakonec musím hodnotit jako slušné zklamání. Myslel jsem si, že se to postupně rozjede, vzhledem k tomu že to má 25 dílů, ale nakonec z toho vzešel jen dlouhý úvod pro teprve nadcházející zajímavé události. I když jsem každej díl hltal po příběhové stránce a říkal jsem, že oněch "25 minut" na díl je málo, jak to hezky všechno utíkalo, ale obecně jsem se nedočkal něčeho výslovně napínavého jako bylo předchozí anime. Co se týče návaznosti na předchozí anime, tak trvalo alespoň nějaký sedm nebo osm dílů, než jsem si to dokázal nějak časově a místně přirovnat. Další osm dílů přibližně čekat, až se dočkám opravdový návaznosti na předchozí události v předchozím anime a pak až na konci nějakého opravdu zajímavé situace. I když hlavní postava je zpočátku kvůli příběhovým událostem taková trochu iritující, tak se to dá ještě pochopit, ale poté co se mu navrátí vzpomínky, tak mě zklamalo, že se na tomhle faktu ani trochu nestaví. Nemusím ani zmiňovat, že spíše to vyjde jako harémovka ve sci-fi fantasy prostředí, než nějakej příběh plný různých politických, válečných a napínavých zvratů, tak jak tomu bylo u předešlého anime (ne že by v tomhle anime nebyly, ale nemají tu takovou váhu). V závěru bych pouze zmínil, že pokud tohle nedostane pokračování, které by mohlo být konečně to, co jsem očekával, tak to vyjde jako naprosto zbytečný počin o prodloužení příběhu v daném prostředí - spíše jako příběh s úvodem bez konce. Animace i hudba je na druhou stranu super.(26.3.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace