Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jeden ze zcela zapomenutých filmů vypráví o tom, jak rozvedený tatínek důmyslně nachystá zdánlivě náhodné setkání jedenáctileté dcery se svou novou partnerkou. Avšak pozvání do hájovny, kde přebývají její rodiče, se nevydaří podle zamýšlených představ... (oficiální text distributora)

Recenze (16)

igi B. 

všechny recenze uživatele

Nu ano, jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá... Takový normální příběh se špetkou moralitky o složitých věcech lidských, o krizi rodiny, když tatínkové odcházejí... Dětem se zkrátka lhát nemá a kdoví jak (by) to (v realitě) všechno i přes ten holčičí úsměv nakonec dopadlo... . . . Za tu kameru mám chuť dát čtyři hvězdy, vlastně i za ty herecké kreace, kdy herci hrají a na nic si nehrají, za tu zvláštní černobílou poetiku a poctivé filmařské řemeslo. Kazí to (dobově typicky lajdácké) postsynchrony a trošku manýristicky zbytečná režijní unylost, ale zase proti dnešním podbízivým trendy srajdám je to vlastně krásný a svým způsobem smysluplný film. Takže tři a půl - a za hudbu a chytlavý klavírní motiv nakonec v dobrém rozmaru zaokrouhleno nahoru. - - - P.S. Který komik tady vepsal žánr "komedie"? Tenhle film je totiž vpodstatě i pro dětské vnímání přístupné rodinné drama! - - - - - (Poprvé viděno 10.12.2011 na tv barrandov, hodnocení 67., komentář zde jako sedmý - 10.12.2011) ()

troufalka 

všechny recenze uživatele

Záměr dopadu filmu je víc než jasný - ukázat jaký dopad má rozpad manželství na dítě a na širší rodinu. Výsledkem je dílko zcela odtržené od života, které vzniklo nejspíš na přímou objednávku. Jako jediný přínos bych viděla v tom, co se v průběhu let změnilo - přístup k rozvodům. Mnohem zajímavější jsou trochu mladší Křehké vztahy s Vladimírem Kratinou v hlavní roli. ()

Reklama

Snorlax odpad!

všechny recenze uživatele

Mé pohnutky pro zhlédnutí tohoto filmu byly jasné, chtěla jsem vidět něco, co je ještě starší než já. A dostalo se mi příšerné hovadiny, jejíž dialogy jsou do poslední mrtě předvídatelné i čtyřletým mírně zaostalým dítětem. A aby nebylo vší hrůze konec, část oněch primitivních dialogů deklamovala svým nezaměnitelně blbým způsobem herečka z protekce Rázlová. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Ta malá se na tatínka velmi pečlivě připravovala. Nic nenechala náhodě. Děti snášejí některé věci jinak a také se jim musí věci jinak podávat. S bratrem jsem se ocitla ve stejné situaci jako ta holčička. Časem jsme se s tím srovnali, i když jsme to brali jako strašlivou zradu, kterou nám způsobila milovaná osoba. Já jsem nikdy neměla v lásce Reginu Rázlovou, protože na mě působila tak nějak afektovaně a nadřazeně. Možná to bylo jejími rolemi. Na konci filmu se objevuje v záběru Železniční viadukt v Hlubočepích klenoucí se přes Prokopské údolí, který je součástí Pražského Semmeringu. Dokonce je vidět i budova tehdejší Českoslovesnké televize. ()

Kri-kri 

všechny recenze uživatele

Na to, že film trvá přes hodinu se v něm téměř nic neodehraje. Děj by se dal klidně stlačit na polovinu, možná i méně, nebýt v něm plno zdlouhavých tichých scén. Ke všemu se tu vyskytují samé nesympatické postavy. Vlastně jediní, kdo si rozumí jsou ty děti, zato dospělí, to je jedna velká křeč. Zvláštní, že pokaždé, když vidím v nějakém filmu či seriálu Lukavskýho, stále hraje tutéž pózu přechytralého morouse a intelektuála. A že se jedná o komedii? O tom dost pochybuji, já se nezasmál ani jednou. Na víc jak 1 * a 20% to není. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo v Praze - Dolních Chabrech a ve Zdibech. (M.B)

Reklama

Reklama