Zoe Weawer (Amelia Haberman) nie je žiadne tuctové dievčatko, skôr naopak, je iná ako ostatné. Aj preto nemá priateľov a ani pestúni ju nemajú príliš v láske. Keď sa opätovne opakuje situácia, že má byť zamknutá vo svojej izbe, rozhodne sa konať. Ani nie tak ona sama, ako jej imaginárny kamarát, Krampus, temné alter ego Santa Clausa, bytosť, ktorá trestá na Vianoce tých, ktorých skutky neboli práve najčistejšie. A tak má polícia tesne pred Vianocami na stole záhadný a hrôzostrašný prípad ohoreného manželského páru a k tomu dievčatko, ktorá to všetko prežilo. Detská psychologička Dr. Rachel Stewart (Monica Engesser) pracujúca pre políciu, má za úlohu zblížiť so Zoe a dozvedieť sa, čo sa v dome v inkriminovanom čase odohralo. Niekedy je však lepšie nič nevedieť... (beso74)

ricci.s

V posledných dňoch čo novinka to blbosť a séria veselo pokračuje. S takýmito prkotinami sa Conway môže dať vypchať. Protivné sociopatické dievčisko vyvolá smiešneho digitálneho Krampusa, ktorý každého spáli na uhoľ. Toto bolo na úrovni lacnej televíznej produkcie - démon nepodarený, nakrútené mizerne, hororová stránka vrcholne neuspokojivá a zaujímavé to nebolo ani omylom. Ťažko v tom hľadať niečo pozitívne. ()

Marceloo

Zvláštne mladé dievča Zoe je po záhadnej smrti jej náhradných rodičov prevezené do ústavu. Odmieta akúkolvek komunikáciu s ošetrovatelmi a počet záhadných úmrtí osôb v jej blízkom okolí neustále vzrastá. Ona sa snaží presvedčiť ludí o tom, že za úmrtia je zodpovedný Krampus, ktorý trestá zlých ludí. Túto historku jej však nikto neverí a tak nebezpečná hrozba neustále narastá. - Legendárna postava Krampusa zažíva tento rok neopísatelný nárast na popularite. Približne v polovici tohto roka sa začal stávať neustále populárnejším vďaka hororom A Christmas Horror Story a Krampus. Medzi týmito dvoma precíznymi horormi sa objavil Krampus: The Reckoning, ktorý nemá žiadnu šancu na úspech. Napriek tomu, že je v tohtoročnom rebríčku hororov na ČSFD jedným z najhorších, je tu mnoho hororov, ktoré sa do rebríčka nedostali a Krampus ich ovela prevyšuje. Je to síce podpriemerný počin, ale velmi ma prekvapil fajnový vizuál. Teraz nemám na mysli zúfalé efekty, ale prácu s kamerou, ktorá bola vykonaná velmi dobre. Pozitívom sú aj velmi dobre zvolené priestory natáčania. Ďalej však už nemožno pochváliť vôbec nič. Legenda a príbeh by mohli fungovať, lenže pri takomto hereckom obsadení sa im to nepodarilo. Celý horor je strašne natiahnutý a aj keď sa tvorcovia snažili o prekvapivý záver, divák je už v záverečných minútach tak znechutený, že to ničomu neosoží. Pána režiséra musím pochváliť za nekonečnú snahu v oblasti hororu a pevne dúfam, že sa tie roky snahy raz vyplatia a natočí horor, ktorý neskončí v čiernej farbe. + herečka z The Encounter ()

Gilmour93

Carrie tak protivná, že by ji ani belgický pedofil nepustil do sklepa, má rohatého vánočního kámoše. A zatímco Santa komínové vložky svým tlustým břichem odírá, tento legračně digitální démon je šetří, neboť vše spaluje na místě a hlavně ekologicky.. Jediný přijatelný řemeslný aspekt je hudba, jinak se jedná o rozvleklou neoriginální historku s herci, které náhodně oslovili na ulici a rádoby překvapivým rozuzlením, jenž se zmítá v chaosu. Když teď děti najdou pod stromečkem zuhelnatělou černou hromádku, nemusejí hned propadat trudomyslnosti. Třeba to není uhlí od Ježíška, ale jen zbytek tatínka.. ()

George Stobbart

Poslabší a dosť pomalý nezávislák, s nič-moc Krampusom, (ne)kvalitatívne podobný tuším tomu minuloročnému. Na toho „pravého“ hororového Krampusa, ktorý by sklamať nejako nemal, si treba ešte nejaký ten mesiac počkať. ()

gogo76

Asi nebudem prvý, kto hľadal úplne iného Krampusa. Ešte prvú minútu som veril, že mám toho správneho. Vianočný stromček, babka, ale už o ďalšiu minútu som začal pochybovať, až som to po 15 minúte vzdal, pretože toto nemohol v časopise Cinema nikto ospevovať. Takto to dopadne keď v jeden rok vznikne film s veľmi podobným názvom. ()

hladass odpad!

Chtěl jsem si lehce ukrátit čekání na Doughertyho Krampuse tímhle kusem, což se ukázalo jako hodně špatný nápad... Jede totiž o nízkorozpočtový a hlavně nudný kousek, ve kterém jedna psychopatická a extrémně protivná holčina vyvolá hnusně digitálního soptíka, který spálí každého široko, daleko... No a to je vše... O ději se nemá smysl bavit, hercích či atmosféře také ne, digitální soptík vypadá více než cokoliv jiného směšně, takže zasloužený odpad... ()

SOLOM.

Určitě se najde pár lidí, kteří si tento film spletli s Krampusem (2015) od režiséra Doughertyho, ale já měl to "štěstí", že jsem viděl jako první správný film. Ani ten sice na mě moc valný dojem neudělal, ale proč se nepodívat i na další filmy s podobným námětem. Bohužel je potřeba si nalít sklenici čistého vína a říci, že většina z nich je ještě mnohem horších a tento kousek je toho zdárným příkladem. Nenáročný divák se u toho možná pobaví, ale já mezi ně určitě patřit nebudu. Je sice pravda, že je to o pověstný fous lepší než Krampus: The Christmas Devil (2013), ale to nic nezmění na tom, že jde o dost podprůměrnou podívanou, kterou klidně můžete přejít bez povšimnutí. Scénárista se sice snažil diváky obalamutit, co to jen šlo, ale příběh o zlé holčičce toužící po pomstě , voodoo panenkách a digitálním čertovi, postrádal většinu z toho, co by měl dobrý horor mít. Místy se sice podařilo vytvořit zajímavou atmosféru, ale tak se většinou dělo jen u samotných vražd. Těch je tu docela dost, jenže vše podstatné se stejně nakonec odehrálo mimo záběr kamery. Divák tak zůstal ochuzen o to nejlepší a musel se spokojit s hnusným digitálním tvorem, který měl připomínat mýtického Krampuse. Co už se však překousnout nedalo, byli špatné herecké výkony snad všech zúčastněných. Nevím, kdo ty herce vybíral, ale mezi nimi by snad i Paris Hilton dostala z milosti Oscara. Samozřejmě nesmí chybět ani trocha erotiky, která se snažila alespoň trochu rozptýlit všudypřítomnou nudu. 30% ()

kaylin

„Krampus: The Reckoning“ je špatný film a je trochu smutné, že to jediné, co vás dovede trochu zaujmout, jsou ty nahotinky, které se zde objeví. A v tomhle ohledu je kamera celkem vstřícná. Už to má skoro podobu soft porna, ale zase nic moc nečekejte, ty scény nejsou nijak dlouhé. Krampus se ale pro mě definitivně stává jedním z nejhůře uchopených monster v hororové historii. ()

kluk z Na odpad!

Od prvních minut příšerně nudný a pak už se dá bavit jen na tom jak jsou ty herci trapní. Na hlavní protagonistku bych nesáhl koncem koštěte bylo vidět, že sexuální scény si vyloženě užívala, jak dlouho neměla chlapa, to samý ten její partner co vypadal jak John Locke ze Ztracenejch=D. Vypadal jako když trpí nějakou vadou obličejový mimiky. No koukal jsem na to, když všechny české free servery tento film nabízeli nebo možná ještě stále nabízejí jako jiný film, který se jmenuje taky Krampus, ale je prej lepší. =D ()

Standic1 odpad!

No dobře, přiznávám, trošku jsem se nechal napálit a nekoukl se, že je víc filmů, natočených v roce 2015 a jmenujících se Krampus. Bohužel se tak stalo a já si po 5 minutách trapné soulože, nejhorších hereckých výkonech v dějinách a naprosto amatérské digitální obludě, která se Krampusovi podobá asi stejně jako kolibřík medvědovi, uvědomil, že bude asi někde chyba. No nic stalo se a ten čas už mi nikdo nevrátí... Nic nemění na tom, že ty herce bych profackoval a to hlavně tu holčičku, jejíž hlavním idolem je Samara z kruhu, a proto si řekla, že se celý film bude tvářit stejně, narozdíl od Samary... trapně a rozhodně ne děsivě. Co se týče toho digitálního bordelu, který celý film jen stojí a kouká, dokud neshoříte na popel? Ne vážně, kolik za to ty herci dostali? Na jejich místě bych si změnil totožnost a odstěhoval na jiný světadíl... a ta holčička bude mít na škole, neee na všech školách peklo... dobře jí tak! ()

owwidius

Nooo, co povedat k tomuto skvostu. Uz po chvilke sa mi zdalo, ze ti herci dako otrasne hraju, a ze to vyzera tak dako B-ckovo, respektive az C-ckovo. Ale vravim si, asi to tak typek chcel. Celkom v pohode hral ten policajt, ktoreho anglictine som rozumel viac ked bol nadrbany, mala buchta bola tiez pomerne strasidelna, ale inak zvysok zle, zle a este horsie. Bubak uplny digitalny prepadak. Po filme pak prislo vysvetlenie.. odrbal som sa na torentoch kuaaa :D A to som si este daval extra pozor, aby som nestiahol zlu verziu, lebo ze sak nebudeme pozerat blbosti, ne? :D No len ta 'dobra' (ehm ehm) verzia zjavne nebola na torentoch a tato bola r.v. 2015 a kopa shareujucich ludi... No co uz, tak ale nahodou celkom fajn pozriet si aj nieco taketo, clovek pak vie aspon ocenit kusky, co maju aj 2-3 hviezdicky :) [#2/2016] ()

beso74

Prekvapivo to odpad nie je. Aj keď je digitálny Krampus niekde na úrovni kreslených Macha a Šebestovej, príbeh o vianočnom démonovi, protipólu Santu, má určité klady. Začiatok, babička, predčitávanie, titulky a do toho zádumčivá detská pesnička vyvolajú mierne zimomriavky na koži a divák sa navnadí. Škoda, že tvorcovia zvolili voľnejšie tempo a film sa dlhú dobu doslova plazí. Dôraz tu nie je položený na krvavosti, veľkého počtu obetí a hektolitroch krvi, ale skôr na pátraní po minulosti záhadnej Zoe. Film sa rozbehne až záverečnú polhodinu (aj keď miestami to prelínanie sen - skutočnosť je chaotické a vadí) a myslím si, že nebudem ďaleko od pravdy, ak súdim, že otvorený koniec veští ešte minimálne jedného Krampusa, ako by ich bolo v poslednej dobe málo. ()

Agneszka

K hororům jsem hodně benevolentní. Spoustu věcí jim odpustím, ale tohle je fakt extrémní zlo na to, že je to NOVÝ film. Mizerné herecké výkony, zápletka odhadnutelná už na začátku a Krampus velmi nepovedený a "počítačový". Ale dávám hvězdičku alespoň za ty spálené mrtvoly, ty se jim povedly. Jo a sex na začátku hráli celkem uvěřitelně :D. ()

Lazy87

Tak ted jsem se opravdu trochu nasral. Oni tento rok natočili dva Krampuse a nepozorny divák - ja, se podívá na jiného s myšlenkou, ze je to ten druhy. Není. No abych to trochu pohanil: zápletka divná, samotný krampus k smíchu. A dějově to bylo neúplné a k nasrani. ()