Anomalous

Pablo Rosso

Scénografie:

Llorenç Miquel
  • kaylin

Španělsko-americký snímek „Anomalous“ je v konečném důsledku zklamáním. Není to jen proto, že má divný konec, je to i proto, že na ten konec nemá moc smysl čekat. Zbytečné natahování takové celkem jednoduché hříčky o tom, co se stalo jednomu muži. Přitom tohle je dobré východisko, ale prezentovat tu cestu, která k němu vedla nějak zajímavě, to je umění. Hugo Stuven a jeho spoluscenáristé se jako dobří vypravěči neukázali.(18.2.2019)

• ricci.s

Mladá vyšetrovateľka vyšetruje samovraždu schizofrenika a vypočúva jeho psychiatra, aby zistila, čo ho k tomu viedlo. K dispozícii má množstvo videozáznamov z jeho života, ktoré sa nám postupne odhaľujú.Na to, že sa to vysielalo v kinách, žiadna veľká pecka. Od Španielov čakám viac ako podpriemerný mysteriózny thriller. Pretože jedna krvavá scénka z toho rozhodne horor neurobí. A pritom si ten dement myslel, že ho niekto prenasleduje, takže keby z toho tvorcovia chceli spraviť povedzme duchárinu, nebol by problém. Len to by sa museli aspoň trochu posnažiť, čo sa im evidentne nechcelo. Plusmi sú záverečné rozuzlenie a pekná kriminalistka. Mínusom takmer všetko ostatné, pričom nezaujímavý scenár vedie.(1.9.2017)