Tento mini seriál som si zamiloval. Asi to nieje prekvapenie, keď mám medzi obľúbenými seriálmi samé vojnové kúsky. Toto bolo ale veľké prekvapenie. Christopher Abbott absolútne úžasný. Dávam tomu mesiac a stavím sa, že ho budem mať medzi obľúbenými hercami. Už v snímke Sweet Virginia (2017) bol skvostný. Až mi je divné, že tu vyzerá o 10 rokov mladšie. Respektíve - nečakal by som, že dokáže na mňa pôsobiť, že má nejakých 20-22 rokov. Tiež pochválim prenádhernú sestričku Tessu Ferrer, strašne ma mrzí že to s ňou skončilo tak otvorene. Ale hold to je vojna. Tiež ma mrzí málo priestoru pre režiséra snímky Georgea Clooneyho. Hral tu veľmi zaujímavú postavu, z ktorej by som si dal viac. Tiež Hugh Laurie, ktorého nejak zvlášť neobľubujem sa mi tu páčil a tiež škoda malého priestoru. Úžasné šokujúce momenty a v skutku smutný koniec. Ja chcem viac !!(15.4.2020)

,,ORR JE BLÁZEN. PROTO MŮŽE SKONČIT S BOJOVÝMI LETY. STAČÍ O TO POŽÁDAT. JENŽE JAKMILE POŽÁDÁ, PŘESTANE BÝT BLÁZEN. HLAVA 22 UVÁDÍ, ŽE OBAVA O VLASTNÍ BEZPEČNOST VE SVĚTLE REÁLNÉHO A BEZPROSTŘEDNÍHO NEBEZPEČÍ JE PROJEVEM RACIONÁLNÍ MYSLI“… /// Když jsem ještě mladej kluk, chtěl jsem si přečíst knihu. Nechytlo mě to a já to vzdal. Tady jsem na začátku taky nebyl nějak vodvázanej. Ale oni postupně (a všichni) šlapou na plyn, takže se z toho stává neuvěřitelně lidská záležitost, se vším, co si pod tím slovem dokážete představit. Nevzpomínám si, kde jinde jsem viděl tolik fórů, ze kterých se obratem stává tragická událost, takže jsem z toho měl pěkně hnusnej pocit. Hlava 22 z války ukazuje strašně maličko a přitom ji odsuzuje, jako málo co. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1961 napsal Joseph Heller, neznám. 2.) Na vojně jsem byl spíš „klídek, klídek, klídek, smrt“ než „starost, starost, starost, smrt“. /// Thx za titule „Jiří Kobělka“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ **(7.1.2021)

Nic moc, trochu jsem čekal Bratrstvo neohrožených s letadly, ale slabota. Hlavní hrdina je takový ubrečený zbabělec, který se snaží vykroutit z války a utéct domů - jak v seriálu zaznělo "You're f*cking coward". Seriál rozhodně není chlapský a rozhodně není komediální, co potom zbývá u válečného filmu... nic lepšího než jen průměr?(10.5.2020)

Chvílema parádně a vtipně ujetý, jen aby to vzápětí bylo brutální, drsný, emotivní a šokující. Nezvyklá kombinace, avšak fungující na jedničku - podle mě i líp než v knížce. Ovšem nutno dodat, že tu jsem četl před víc jak deseti lety a tak si z ní pamatuju skoro prd (hlavně scéna s bitkou s kočkou Mladýho Joe (nebo jak se jmenoval) mi uvízla v paměti a ta tu naneštěstí není), takže se radši tomuhle porovnání nakonec vyhnu.(2.6.2019)

Kniha mne chytila v oblasti povinné četby. A po padesáti stránkách jsem ji odepsal s tím, že jsem se v ní nevyznal a ani mne moc nechytila. I když jsem fanda absurdního humoru, tak zde jsem se nechytil. Seriál byl teda trochu otazník, ale jak se ukázalo, tak byl spíše příjemný vykřičník. Zjistil jsem, že na poli odvyprávění a audiovizuální možnosti se to uchytilo mnohem lépe a zábavněji. Ukázalo se, že jde o velmi bizarní humor, který poukazuje na absurditu války a válečného systému samotného. Postavy mají charakter a příběh, absurdita u nich také funguje a vytvoříte si o nich bezchybný vztah. Musíte se asi umět vcítit a taky mít pro to cit. Je mi totiž jasné, že toto se nelíbilo dost lidem, ale hold jde o styl humoru. Ten mi zde seděl. Jen ten až moc otevřený konec, který vlastně nic nepřinesl byla další věc. To nic nemění na tom, že zatím jde pro mne o jeden z nejlepších seriálů tohoto roku.(16.6.2019)