Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Heisenberg_
  *****

  "Tohle je velitelská příručka. Můžeš se tam dočíst o všem ohledně pravomocí. Což mi připomíná, že bych si ji asi měl přečíst." ... Téměř bezchybná a podmanivá seriálová adaptace geniální a dnes již nesmírně ikonického Hellerova vrcholného satirického díla, jež je zároveň jeden z nejzdařilejších seriálových počinů tohoto roku. Po delší době konečně prvotřídní retro seriál. Jedním slovem: špička!... 92% ... habba, habba!(3.6.2019)

 • Dimo
  *****

  Miluju knihu, miluju film z roku 1970 a odteď miluju i tuhle šestidílnou lahůdku. Yossarian je naprosto skvělej a vůbec úplně všichni jsou skvělí! Přestože vím, jak ten příběh proběhne, tak tvůrcům se povedlo ho poskládat úplně nově. I přes takovou stopáž jsem se několika málo vytoužených scén nedočkal, ale to neberu nijak tragicky. Skvělé, skvělé!(4.8.2019)

 • M.i.k.e
  ****

  knížku jsem nikdy nečetl (ačkoliv mi její existence a děj není úplně neznámý) a ani jsem doposud neviděl žádné její zpracování.Tahle minisérie tak pro mě byla premiérou a musím říct,že jsem si nevybral špatně.Hlava 22 ukazuje všechnu tu zhůvěřilost války a vojenské mašinérie a podává to stylem,který osciluje mezi hodně černým humorem/satirou až po opravdu dojemné,či dokonce dost drsné scény.Prostě funguje tak jak by měla a i když je zasazená do období druhé světové války,je s přehledem aplikovatelná na libovolnou dobu a stále je tak velmi aktuální.Technická stránka a dobří herci už jsou tak nějak samozřejmostí...80%(8.6.2019)

 • Spiker01
  *****

  Velmi nenápadný seriál, který české HBO skoro nepropagovalo a snad to alespoň ve světě nezapadlo podobně jako u nás. Několikátou adaptaci Hellerovy Hlavy 22 si tentokrát vzalo na paškál Hulu (Anonymous content stále umí) a jelikož jsem 50 let staré adaptace neviděl, bylo to pro mě slušné osvícení. Satira, s geniálními vtípky (v předloze je toho prý ještě více, možná to těch 8 dílů mít mohlo), vynikající Clooney s Lauriem (mimo jiné), zároveň ale místy strašně hořká pilulka na spolknutí a vlastně i jedna velká hrůza, která se na mě ve dvou posledních dílech jenom hrnula. Díky těmto (zapadlým) skvostům se vyplatí stále zkoušet něco nového.(9.10.2019)

 • Ant
  ****

  Catch 22 je zvláštní věc. Není to MASH, protože tady nenajdete tak černý humor. Není to ani Generation Kill, který absurditu války a armády dohnal do nepředstavitelných výšin. Nicméně Hellerova klasika představuje návod a ukázku toho, kde tahle válečná satira začala. Seriál září nejvíc ve chvílích šílenství a hororu, který se každým dílem zhoršuje a kumuluje to finálním dílem, který dokonale spojuje satiru, komedii a hrůzu války. Ten díl mě rozesmál a vehnal mi slzy do očí zároveň. Christopher Abbott je vynikající. Je těžké dát postavě s tak minimální osobní historií tolik srdce a osobnosti. Yo-Yo mi bude chybět.(27.5.2019)