Prvá časť bola slabšia, no ale potom sa to už rozbehlo. Nádhera, nevedel som, čo skôr obdivovať. Ukážková kamera, bláznivosť mnohých absurdných situácií (keď Hugh Laurie alias Major de Coverley letel do tej Bologne tak som skoro pukol od smiechu), situačný čierny humor, vážne a smutné chvíle, jednotlivé postavičky - ktoré bavili (vrátane tej čo hral Clunyj - to sa mi stalo prvý krát), záverečná dráma - ktorá zasiahne diváka svojou hĺbkou a myšlienkovým presahom.... a mnoho ďalších pozitív. Veľká spokojnosť, môžem len odporučiť. Silný nadpriemer. 85/100(4.6.2019)

Pokud jste Hlavu 22 nečetli a nechce se vám do toho, tak je seriál přesně to, co potřebujete. Pokud jste jí četli a byli z ní nadšení, tak se budete bavit bez potřeby brblat, že je tu něco jinak. Clooney a spol. vypreparovali z předlohy to nejdůležitější a spíchli to do parádního celku, který je z mého pohledu jednou z nejzdařilejších knižních adaptací. 100%(28.5.2019)

Hellerova klasika ve vydařené minisérii, která vyniká hlavně v obsazení (jak Abbott v kůži zoufalého hlavního hrdiny, zbytek, tak trojice páprdů velitelů - Clooney, Laurie, Chandler), funguje jako humorná anti-válečná satira nad absurditou a nesmyslností, tak i po té krvavější, vážnější, smutné stránce army mašinerie. Lituji, že jsem dodnes nečetl předlohu a cením všech těch pěkných obrázků B25 "pin-up" bombardérů mezi obláčky explozí vysoko nad italskou krajinou, oldies písniček... Dojem mi tak kazil snad jen zvolený obrazový filtr, bral bych větší retro. 80%(22.5.2019)

Catch 22 je zvláštní věc. Není to MASH, protože tady nenajdete tak černý humor. Není to ani Generation Kill, který absurditu války a armády dohnal do nepředstavitelných výšin. Nicméně Hellerova klasika představuje návod a ukázku toho, kde tahle válečná satira začala. Seriál září nejvíc ve chvílích šílenství a hororu, který se každým dílem zhoršuje a kumuluje to finálním dílem, který dokonale spojuje satiru, komedii a hrůzu války. Ten díl mě rozesmál a vehnal mi slzy do očí zároveň. Christopher Abbott je vynikající. Je těžké dát postavě s tak minimální osobní historií tolik srdce a osobnosti. Yo-Yo mi bude chybět.(27.5.2019)

Tak dlouho jsem odkládal film nebo knížku až mi Clooney a jeho přátelé předhodili tuhle minisérii. A že to byla laskomina. Tak trochu ve stínu končícího GoT a hypu kolem Chernobylu profrčela Hlava 22 a jestli si někdo dělá zálusk na seroš roku, tak je to právě tohle dílko. Válečna satira v té nejlepší formě.(7.6.2019)