Naneživo (festivalový název)

Šiničiró Ueda

Cujoši Sone

Kódži Ičihaši
  • Filmmaniak

Prvních pětatřicet minut je úplně debilní a neskutečně příšerný, laciný a amatérský zombie film bez jakéhokoli scénáře a řemeslného vkladu (až na to, že se celý odehrává v jednom jediném záběru) vyprávějící o filmařích, kteří natáčejí zombie horor, ale jsou na place zaskočeni skutečnou zombie nákazou. Stěží se to dá přežít a pravděpodobně to většina lidí vzdá po prvních patnácti minutách. Zbylá hodina je však o něco zajímavější - sledujeme v ní filmaře a herce, jak se na natáčení onoho zombie filmečku připravují a posléze i jak ho natáčejí, přičemž se ukazuje, proč byl výsledek tak zoufale mizerný (např. když jednoho z herců hrajícího zombie přepadl záchvat průjmu a ostatní herci kvůli tomu museli pár minut improvizovat). Film je to místy úsměvně nápaditý, ale pořád příliš stupidní a málo vtipný na to, aby byl dostatečně zábavný po celou dobu. Námět vzdáleně připomíná třeba Ztraceni v Mnichově, ale natočený i zahraný televizními ochotníky, bez hlubšího sdělení a s nulovou technickou i filmařskou kvalitou.(30.6.2018)

Tak tohle mě dostalo! Vymyslet tak geniální, ale zároveň debilní film? Takovou podívanou jsem nezažil od doby, kdy jsem poprvé viděl RRRrrrr! Čekal jsem japonskou, ukvíkanou (jak mají japončíci ve zvyku) horovou zombárnu a splnilo se mi to tak z poloviny. Kvíkání tam bylo tak ironické, až jsem se musel smát, hororu bych našel víc i v Hledá se Nemo, ale zombárna? Zombárna to byla solidní. Ale pozor! Pokud čekáte všude stříkající krev a profesionálně namaskované zombie, tak jste na velkém omylu! Film je totiž tak trochu parodií na zombie filmy a zároveň ukázkou, jak se takový „low budget“ snímek asi tak točí, jelikož v příběhu několikrát potkáme herce, který má hrát zombie, ale je tak zlitej, že ho ani nemusí namaskovat a on se na přeživší vrhá s tím, že chce zachránit, ale vypadá, jako by je chtěl sežrat! Prostě pecka! Absolutně to zazdíval vtip, který provázel celý film a kino se otřásalo smíchem ne-li každou půl minutu. Pokud jste začínající filmař a potřebujete rady ohledně natáčení nebo se chcete jenom zasmát nad strašně stupidní, ale zároveň výborně promyšlenou komedií (nebo máte prostě rádi zombíky), tak by tohle nemělo chybět ve vašem seznamu shlédnutých pecek! Mohu jen a jen doporučit. /Viděno na MFFKV/(8.7.2018)

Ideální půlnoční film! Prvních asi 35 minut jsem fakt koukal s otevřenou pusou, na co jsem to vlezl. Jenže možná nejoriginálnějšímu vtípku navzdory má film ještě další hodinu, během které jednak začátek začne dávat smysl, a přitom se divák stále velmi dobře baví. Absurdní koncept tak Ueda povýšil na další úroveň a vlastně natočil mnohem chytřejší film, než by divák zombie hororu a natáčení zombie hororu mohl čekat. I když je to vlastně spíš komedie.(6.7.2018)

Na půlnočním promítání ve Varech čekáte mnoho, dobrý film povětšinou ale ne. Bože, jak jsem se mýlila! Film je rozdělen do 3 částí, první část má nějakých 40 minut a v klidu by obstál, jako samostatný příjemný film u kterého se dobře pobavíte. Po skončení úvodní fáze máte pocit, že celý příběh skončil a že už tam nemůže nic být, čímž vás překvapí druhá část. Ta sice dost pokulhává po dobře rozjeté jedničce, ale bez téhle horší části byste se nedostali k epickému finále, který celou tuhle bláznivou věc pozvedne na krutopřísnou podívanou, která je lepší než co jste si kdy mohly představit. Finální část mě nenechala ani chvilku vydechnout a já odcházela ze sálu uslzená od smíchu. Jak já ty japončíky miluju!(7.7.2018)

No nebudu lhát, po cca půl hodině už jsem měl sbalenej svůj novej mffkv 53 batůžek a mrkli jsem na sebe, že to jebem...no ten střih na druhou část přišel jentaktak. Na začátku by mělo být asi nějaký varování, že nejdřív bude hovnová první třetina, ale že bez ní ten zbytek nedává smysl. #omgZas"naJedenStřih" #mffkv (70%)(6.7.2018)