Naneživo (festivalový název)

Japonsko, 2017, 96 min

Šin'ičiró Ueda

Cujoši Sone

Kódži Ičihaši

No nebudu lhát, po cca půl hodině už jsem měl sbalenej svůj novej mffkv 53 batůžek a mrkli jsem na sebe, že to jebem...no ten střih na druhou část přišel jentaktak. Na začátku by mělo být asi nějaký varování, že nejdřív bude hovnová první třetina, ale že bez ní ten zbytek nedává smysl. #omgZas"naJedenStřih" #mffkv (70%)(6.7.2018)

• Filmmaniak

Prvních pětatřicet minut je úplně debilní a neskutečně příšerný, laciný a amatérský zombie film bez jakéhokoli scénáře a řemeslného vkladu (až na to, že se celý odehrává v jednom jediném záběru) vyprávějící o filmařích, kteří natáčejí zombie horor, ale jsou na place zaskočeni skutečnou zombie nákazou. Stěží se to dá přežít a pravděpodobně to většina lidí vzdá po prvních patnácti minutách. Zbylá hodina je však o něco zajímavější - sledujeme v ní filmaře a herce, jak se na natáčení onoho zombie filmečku připravují a posléze i jak ho natáčejí, přičemž se ukazuje, proč byl výsledek tak zoufale mizerný (např. když jednoho z herců hrajícího zombie přepadl záchvat průjmu a ostatní herci kvůli tomu museli pár minut improvizovat). Film je to místy úsměvně nápaditý, ale pořád příliš stupidní a málo vtipný na to, aby byl dostatečně zábavný po celou dobu. Námět vzdáleně připomíná třeba Ztraceni v Mnichově, ale natočený i zahraný televizními ochotníky, bez hlubšího sdělení a s nulovou technickou i filmařskou kvalitou.(30.6.2018)

Je libo najlepsiu zombie komediu od cias Petera Jacksona? Total meta punk o stabe co toci film o stabe co toci zombie film na jeden zaber o stabe co toci zombie film? Say no more! Pozdravy z Japonska s cistym filmarskym srdieckom tepajucim litre krve vo fraske o vsetkych moznych nastrahach co mozu stretnut malu produkciu pocas natacania.. TOP! 😃(29.4.2020)

Půl hodiny na to člověk kouká a říká si, co to je za hovadinu. Maximálně amatérský zombie film po všech stránkách. No a pak příjde zlom a vše se mění v geniální záležitost a čistou radost z filmařiny. :) Doporučuju si vůbec nic o filmu nečíst než se do něj pustíte. Pom! (A taky doporučuju mrknout na hodnocení na imdb. Český divák je netrpělivý...)(29.5.2019)

Hodně svěží nápad, který je víc než zombie film velmi osobitá pocta filmu a filmařům. První minuty sice působí dost křečovitě, ale všechno má svůj účel a svoje místo. Je to částečně takové nutné zlo, aby se člověk v závěru královsky pobavil. Jenže tady se to čekání skutečně vyplatí a je až s podivem, kolik laciných vtípků tady najednou docela funguje. Velice příjemná meta záležitost.(22.4.2020)

• - Bez střihu film jede plných 37 minut. (Duoscop)

• - Při rozpočtu pouhých 27 tisíc amerických dolarů dokázal film jen v Japonsku vydělat 8 milionů dolarů. (Duoscop)

• - Film byl natočen za pouhých 8 dnů. (Duoscop)