poster

Naneživo (festivalový název)

 • Japonsko

  Camera wo Tomeru na!

 • Japonsko

  カメラを止めるな!

 • anglický

  One Cut of the Dead

Komedie / Horor

Japonsko, 2017, 96 min

Scénář:

Šiničiró Ueda

Kamera:

Cujoši Sone

Producenti:

Kódži Ičihaši
(další profese)
 • Rimsy
  ****

  Bizár, jak se patří, a hlavně výborný nápad! První půlhodina je skutečně k nepřežití, i když v dobré společnosti i na ni lze shovívavě nahlížet jako na zábavně nepovedené a nechtěně vtipné béčko. Druhá část filmu je však vtipná zcela záměrně a dost se jí to daří, poskytuje totiž na úvodní část zcela nový pohled. Nerad bych víc z příběhu prozrazoval, ale tahle komedie je opravdu hodně meta a bez ohledu na kvalitu humoru se nejeden divák dozví víc o tom, jak natáčení filmu vlastně probíhá. Jsem zvědav, jestli se jedná o náhodný úkaz, nebo můžeme od Šinčiró Uedy čekat další subverzivní absurdity jako v tomto případě. No, nechci říkat zbytečně moc, a tak jen znovu napíšu, že se jedná o výbornou zábavu, kterou se vyplatí vidět, a dál to radši nechám být.(3.7.2018)

 • Filmmaniak
  **

  Prvních pětatřicet minut je úplně debilní a neskutečně příšerný, laciný a amatérský zombie film bez jakéhokoli scénáře a řemeslného vkladu (až na to, že se celý odehrává v jednom jediném záběru) vyprávějící o filmařích, kteří natáčejí zombie horor, ale jsou na place zaskočeni skutečnou zombie nákazou. Stěží se to dá přežít a pravděpodobně to většina lidí vzdá po prvních patnácti minutách. Zbylá hodina je však o něco zajímavější - sledujeme v ní filmaře a herce, jak se na natáčení onoho zombie filmečku připravují a posléze i jak ho natáčejí, přičemž se ukazuje, proč byl výsledek tak zoufale mizerný (např. když jednoho z herců hrajícího zombie přepadl záchvat průjmu a ostatní herci kvůli tomu museli pár minut improvizovat). Film je to místy úsměvně nápaditý, ale pořád příliš stupidní a málo vtipný na to, aby byl dostatečně zábavný po celou dobu. Námět vzdáleně připomíná třeba Ztraceni v Mnichově, ale natočený i zahraný televizními ochotníky, bez hlubšího sdělení a s nulovou technickou i filmařskou kvalitou.(30.6.2018)

 • Slarque
  ****

  Ideální půlnoční film! Prvních asi 35 minut jsem fakt koukal s otevřenou pusou, na co jsem to vlezl. Jenže možná nejoriginálnějšímu vtípku navzdory má film ještě další hodinu, během které jednak začátek začne dávat smysl, a přitom se divák stále velmi dobře baví. Absurdní koncept tak Ueda povýšil na další úroveň a vlastně natočil mnohem chytřejší film, než by divák zombie hororu a natáčení zombie hororu mohl čekat. I když je to vlastně spíš komedie.(6.7.2018)

 • Sayko
  *****

  Tak tohle mě dostalo! Vymyslet tak geniální, ale zároveň debilní film? Takovou podívanou jsem nezažil od doby, kdy jsem poprvé viděl RRRrrrr! Čekal jsem japonskou, ukvíkanou (jak mají japončíci ve zvyku) horovou zombárnu a splnilo se mi to tak z poloviny. Kvíkání tam bylo tak ironické, až jsem se musel smát, hororu bych našel víc i v Hledá se Nemo, ale zombárna? Zombárna to byla solidní. Ale pozor! Pokud čekáte všude stříkající krev a profesionálně namaskované zombie, tak jste na velkém omylu! Film je totiž tak trochu parodií na zombie filmy a zároveň ukázkou, jak se takový „low budget“ snímek asi tak točí, jelikož v příběhu několikrát potkáme herce, který má hrát zombie, ale je tak zlitej, že ho ani nemusí namaskovat a on se na přeživší vrhá s tím, že chce zachránit, ale vypadá, jako by je chtěl sežrat! Prostě pecka! Absolutně to zazdíval vtip, který provázel celý film a kino se otřásalo smíchem ne-li každou půl minutu. Pokud jste začínající filmař a potřebujete rady ohledně natáčení nebo se chcete jenom zasmát nad strašně stupidní, ale zároveň výborně promyšlenou komedií (nebo máte prostě rádi zombíky), tak by tohle nemělo chybět ve vašem seznamu shlédnutých pecek! Mohu jen a jen doporučit. /Viděno na MFFKV/(8.7.2018)

 • RoseThrone
  *****

  Na půlnočním promítání ve Varech čekáte mnoho, dobrý film povětšinou ale ne. Bože, jak jsem se mýlila! Film je rozdělen do 3 částí, první část má nějakých 40 minut a v klidu by obstál, jako samostatný příjemný film u kterého se dobře pobavíte. Po skončení úvodní fáze máte pocit, že celý příběh skončil a že už tam nemůže nic být, čímž vás překvapí druhá část. Ta sice dost pokulhává po dobře rozjeté jedničce, ale bez téhle horší části byste se nedostali k epickému finále, který celou tuhle bláznivou věc pozvedne na krutopřísnou podívanou, která je lepší než co jste si kdy mohly představit. Finální část mě nenechala ani chvilku vydechnout a já odcházela ze sálu uslzená od smíchu. Jak já ty japončíky miluju!(7.7.2018)

 • - Film byl natočen za pouhých 8 dnů. (Bioscop)

 • - Při rozpočtu pouhých 27 tisíc amerických dolarů dokázal film jen v Japonsku vydělat 8 milionů dolarů. (Bioscop)

 • - Bez střihu film jede plných 37 minut. (Bioscop)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace