Komentáře uživatelů k filmu (1 092)

Joker podle mě nepatří mezi filmy, z nichž člověk vychází s jasně uceleným názorem na to, co právě viděl. Phillips s Phoenixem opravdu vykročili mimo mainstream, otázkou ale je, nakolik tenhle odvážný směr ustáli. Jestli čekáte herecký a řemeslný triumf, u něhož milovníci Taxikáře a Krále komedie zamáčknou nostalgickou slzu, tak ho rozhodně dostanete. Jokerovy ambice jsou ale daleko větší a zahrnují velmi aktuální témata ve složitém podání, u něhož je diskutabilní, zda funguje nebo ne. Vlastně mám pocit, že Joker do dnešní doby „film je potřeba okamžitě zaškatulkovat a přiklonit se na jednu nebo druhou stranu“ vůbec nepasuje – a to zcela záměrně. Zatím tedy zvedám palec opatrně nahoru a ke spokojenosti nebo pohoršení se poctivě dopracuju v dalších dnech.(27.9.2019)

Nejsem fanouškem komiksů a ani nějak zvlášť nehltám Batmana. Přesto vím, že postavu Jokera v minulosti ztvárnil například Jack Nicholson, Jared Leto či nezapomenutelný Heath Ledger. Na podání Joaquina Phoenixe jsem se těšil, protože o jeho hereckých kvalitách není třeba se přít. A tušil jsem, že tohle bude parádní záležitost., jež bude mít blízko i k psychologickému thrilleru. Nemýlil jsem se. Skvělé herecké představení, Phoenix si dle mého letos zaslouží Oscara, výtečně vybudovaná a houstnoucí atmosféra, proměna šikanovaného zkrachovalého komedianta v šíleného zločince, napojení na příběh Bruce Waynea,... to vše si budu z Phillipsova filmu pamatovat. Ač nejsem zastáncem neustálého natahování a nadstavování, Joker by si druhý díl snad i zasloužil.(1.11.2019)

Keď oznámili Jokera, ktorý nepatrí do rozšíreného sveta DC hrdinov, nevedel som čo o toho čakať, no podla režiséra a producenta mi bolo jasné, že Joker, žiadna komiksovka nebude a bude to predovšetkým drsná dráma. A tak aj je. Warneráci sa rozhodli neškrečkovať ikonické postavy iba do svojho rozšíreného sveta, ale dali vzniknut aj odvážnym a samostatným filmom a som aj za to rád, pretože takto máme možnosť vidieť ďalšiu skvelú verziu Jokera. Keď už som načal tu skvelú verziu, tak len doplním, že aj Joaquin Phoenix je ďalší skvelý šašo, ktorému keby dali zlatu sošku, tak by som sa nenahneval. Phoenix to zahral skutočne brilantne a ta gestikulácia, smiech a pohyby, fanúšikovia Jokera (ako ja) a aj nefanušikovia tento herecký koncert určite ocenia. Prejdem už teda k filmu, aby som tu zbytočne nerozberal každý detail, tak len poviem toľko, že "zrod" Jokera sa mi ľúbil, no predstavoval som si záverečné dianie oveľa skôr, kde by sme dostali aj trošku toho Jokerovskeho vyčíňania v Gothame. Bohužiaľ na to čas už nebol. Film ma dve hodiny, no niekedy mam pocit, že sa zbytočne vlečie, no na druhu stranu musím pochváliť atmosféru celého filmu, ktorá bola skutočne drsná a miestami aj dosť krvavá. Navyše aj hudba tu robí svoje. Nejedna sa o hudbu s výraznými melódiami, ale o hudbu s výrazným stupňujúcim sa tónom. A kombinácia drsnej réžie, napínavej hudby a výborného herca dava dokopy skutočne intenzitný filmový zážitok. 75% - 4*(6.10.2019)

Trochu hype. První půlka mě moc nebavila, sice jsem si užíval skvělou výpravu a Phillips fakt dokonale napodobil styl Martina Scorseseho nebo Davida Finchera, co se týče 70´s atmosféry špínavejch ulic New Yorku, hnusnejch exteriérů i interiérů, přelidněnýho města, kde furt jenom prší a přesto to působí opulentně. Na druhou stranu mě ale postava Jokera prostě nějak nevtáhla a na docela malym prostoru to až přehnaně schytával ze všech stran. Chápu, že to tak muselo bejt, aby se z něj stal totální psychopat, ale nějak jsem to tvůrcům nežral nebo mě to moc nevtáhlo. Druhá půlka začala být ale konečně napínavá a i ta anarchie, kterou Joker v ulicích rozpoutal, byla působivá. Přesto nevim, jak to chtěj s touhle postavou udělat do budoucna, v konfrontaci s Batmanem si nějak vůbec neumim představit, jak by to v tomhle provedení fungovalo. 70%(25.11.2019)

Zasloužených 5 hvězd. Pořádně se využila temnota pro kterou mám DC Comics tak rád. Temné, depresivní, anarchistické psycho, které nás provede vzestupem jednoho z nejlegendárnějších padouchů. Geniální scénář a to pojetí Gothamu bylo opravdu drsné. Phoenix bravo! [IMAX](2.10.2019)

Tak tohohle Jokera na komiksových stránkách nepotkáte. Nejde jen o make up, ale o celkový charakter. Sice komiksovýho Jokera mám velmi rád, ale v tomto případě mně to vůbec nevadí, protože je tahle nová verze Jokera skvělá a fascinující. Phoenixův klaun je citlivý loser, kterého trápí mnoho psychických poruch (včetně nekontrolovaného smíchu), má rád komedii (i když sám není vtipný) a rád tancuje. I po dokončení přeměny v Jokera je impulzivní a nespřádá žádné velké ďábelské plány. Tolik k hlavní postavě. Samotný film je naprosto precizní záležitost. Úžasně natočené, napínavé, plné skvělých herců, drsné a občas se objeví i hodně černý humor... Je to taky hodně zaměřené na společenskou kritiku, ale pokud nejste sami psychouši, tak si z toho snad neodnesete, že máte jít zapalovat auta a střílet boháče v klaunské masce. Holt tak už to někdy u filmu bývá, že fandíte vraždícím psychopatům. Takže ani tohle nemám filmu za zlé. Pro mě je tohle ultimátní filmový zážitek, film v podstatě bez chyby. (10/10)(5.10.2019)

• niethustra

Scéna: Joker točí cedulí, tu mu ukradne banda výrostků, on za nimi kvůli té ceduli běží až do liduprázdné, tmavé uličky, aby od výrostků dostal pořádně napít. Přemýšlím, fakt se to jmenuje JOKER, anebo BLOCKHEAD? Další scéna: Phoenix se nepříčetně směje a pláče zároveň. Zbývají dvě hodiny, takže jsem to vypnul.(12.11.2019)

Nekompromisná inkarnácia kultového zloducha čoby psychopata bez ideológie, ktorý sa necháva úplne pohltiť vlastným šialenstvom. Problémom je, že síce film poskytuje jasnú a originálnu cestu k zrodu Jokera, nedôjde do samotného konca. Akoby film snímal cestu larvy, ktorá sa zakuklí a keď už ide kukla prasnkúť, film skončí a nemôžeme naplno vidieť motýľa, teda narcistického "klaunského princa zločinu". Napriek predvídateľnosti a absencii výraznejšieho vyústenia ide o pozoruhodný film, ktorého najväčšou devízou je až neznesiteľne pochmúrna atmosféra a súcitný ponor do mysle odporného šialenca. Tento Joker je násobne nechutnejší a strašidelnejší než hocijaká predošlá filmová verzia postavy. Napriek tomu je divák nútený plne precítiť emancipáciu šialenstva titulného hrdinu, že pomaly bude mať po odchode z kina chuť si dať klaunovský make-up. Práve tento nekompromisný, nehanebný, politicky nekorektný prístup robí z Jokera unikátny divácky zážitok. Je to neopakovateľný náhľad do sveta "incelov" a šialencov a to vrátane záverečnej vražednej katarzie. A bez akéhokoľvek moralizovania a dovysvetľovania. Toto je pohľad do mysle psychopata. Bodka.(7.10.2019)

The worst part of having a mental illness is people expect you to behave as if you don't. Tak tohle sedlo jako už dlouho nic. Určitě tomu trochu pomohl i ten imax, ale to, co se dělo na tom plátně.. Ta temnota a špína Gothamu, hnus a bordel a graffiti všude, nespravedlivost sociálního systému, ta všudypřítomná obrovská sociální propast, nevtíravej ale zároveň perfektně vygradovanej soundtrack (Ach ta Hildur)... Sakra, no prostě všechno! Moje největší obava byla, že dostaneme jenom film, kterej tohohle sociopata bude jen omlouvat, nedejbože snad glorifikovat. Ne, Joker fakt není cool. Je to někdo, kdo potřeboval pomoc, ale nikdy ji nedostal, protože když jste nikdo, tak no one gives a fuck. A jak to Phoenix hraje, z toho jeho šílenství a násilí (který je umírněnější, než bych čekala, ale hlavně je jen tam, kde je to zásadní pro další Jokerův vývoj) jde doslova mráz po zádech. Protože zároveň cejtíte i tu jeho ukrutnou bolest a nepochopení, kterou v sobě má. Silnej zážitek, fakt silnej, a tancujícího Joaquina Phoenixe na schodech si fakt klidně dám v kině ještě jednou nebo dvakrát, až tak to bylo dobrý!(2.10.2019)

KINO Špalíček/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Kamera 7/10/// PLUS: hudba, atmosféra, stylizace MÍNUS: nazval bych to pouze prequelem, který bez dalšího pokračování tolik nefunguje a v tom nejlepším snímek skončí, některé opakující se prvky (smích) po více jak hodině už tolik nefungují/// Shrnutí: Joker je neakční komiks, to je něco nového co tu ještě nebo minimálně dlouho nebylo. Díky úspěchu u kritiků i diváku z toho možná bude nový žánr, nebo přinejmenším nový trend. Dozvěděli jsme se pár spoilerů, že Joker nezabil Bruceovi rodiče (ačkoliv občas máme podezření), ale také jsme se dozvěděli, že je nepřímou příčinnou jejich smrti. Zároveň tedy, že loupežný motiv nebyl důvodem jejich úmrtí. Také nám film představí Jokera jako lidskou trosku, která je šikanována ze všech stran. To je podstatný motiv pro vznik psychopatického záporáka. Uvidíme jeho zrod, podaný uvěřitelně, přesvědčivě a budeme k němu přistupovat s větším pochopením. Dějově by mohl snímek klidně přecházet filmu Batman od Tima Burtona. Během sledování Jokera vše zapadá - motivace antihrdiny i jeho věk, nenávist k Waynovým i doba a prostředí. Je to stejný fikční svět, nebo je alternativní?/// Celkem 74%///(14.10.2019)

Nemainstreamová komiksovka, která představuje (konečně!) antihrdinu v pravé špinavé, reálné a nepříjemné podobě. Doslova niterní pohled do hlavy blázna, který se snaží vyrovnat se svým bezútěšným životem, ale bohužel kvůli vlivu chřadnoucí morálky společnosti směřuje k nevyhnutelné katarzi, u níž je čím dál více jasné, že skončí buď hodně špatně nebo ještě hůř.(3.10.2019)

Why so serious? Parádní prequel k Batman Begins. A po posledních dvou Nolanových trapných Rytířích Gothamu konečně film, který mrazí a nepotřebuje hloupé fráze ani automobilové honičky (! yeah!). Na začátku jsem v kině usedl s plným kelímkem latté machiato, na konci jsem odcházel s plným kelímkem studeného latté machiato. Nebyl čas usrkávat. Mám vůbec komentovat herecký gala večer pana Phoenixe? Jen takto - jestli nedostane Oscara, stihne filmové akademiky trest v podobě označení za šašky (ne klauny, klaun je zlověstnější). Jděte na film s čistou hlavou a nečekejte ubohou akční limonádu, tenhle film jde mnohem hlouběji, možná vám to ani nebude příjemné, ale zcela jistě vás to sejme. Tak který filmový Joker je po dnešku ten nejlepší? Ne, ne, fakt se nedokážu rozhodnout. Ale můžu s klidným svědomím říct jedno - Nicholson Jokera hrál, Ledger Jokera hrál (byť bravurně!), Phoenix Jokerem byl. Líp mi to vyjádřit nejde...(6.10.2019)

Nejlepší černohumorná komedie ever. Ze začátku se to tváří jako vážný drama, ale postupně to přeroste ve výbornou zábavu s brilantním Phoenixem. Ve druhé polovině jsem se nemohl přestat smát, nebo aspoň usmívat. Zvrácený humor podle mého gusta.(12.10.2019)

Když se tohle přifaří k/vedle/před/za Temné rytíře od Nolana, nebude to ničemu vadit. Ovšem jen tak řečnicky udělat k tomuhle sequel je panečku výzva. Samozřejmě vše stojí a padá na neskutečně živelném a sebezničujícím Joaquinovi Phoenixovi, jenž do toho dal ještě víc než před 40 lety DeNiro do Taxikáře.------ A hopla na světě je můj komentář číslo 2000 ...(14.10.2019)

90%....?? Tak to mi příjde dosti přehnané. Možná kdyby bylo v tomto filmu všechno na takové úrovni jako hudba a herecký výkon Phoenixe. Protože tyto dvě složky filmu dalece předčili vše ostatní. Za mě 80%(26.10.2019)

To, čo som očakával, som aj dostal. Vynikajúci prerod nevinného, duševne chorého muža na bláznivého zloducha s famóznym výkonom Joaquina Phoenixa. S Ledgerovým predstavením však Phoenixa nechcem zrovnávať, pretože obaja prezentovali Jokera v inej polohe, no jeden aj druhý to spravili naozaj excelentne. Spočiatku sa síce snímka rozbiehala trochu pomalšie a nemal som pocit, že by ju vedeli doceniť také masy divákov, no za krátku chvíľu ma Phillipsov film naozaj pohltil a záverom príjemne odrovnal.(22.10.2019)

Je Joker filmem jednoduše skvělým? Jako odpověď se mi vnucuje argument, že i sebedokonalejší umění občas plně funguje teprve tehdy, když pozorovatel přestane vnímat, že o velké umění jít má. U Jokera jsem se nemohl celou dobu zbavit pocitu, že sleduji něco skvělého a oslovujícího, co ale ve finále jede po odtažité a neosobní vypravěčské trajektorii. Brilantní momenty černého humoru a přesvědčivého propadu do depresivní duševní skořápky vyšinutého klauna tak střídají prvoplánové zjednodušující sekvence a zvraty, jež narušují vnucovanou realistickou auru (propojení s batmanovským univerzem, nedůslednost detektivní dvojice a svědka jednoho zásadního činu). Ve Phillipsově podání je celá společnost lautr zlá nebo zmagořelá, takže není problém zažehnout revoluci jedním (pravda značným) zločinem na úkor lidí, kteří si vlastně nic jiného nezasloužili. A přesto přese všechno se mi Joker líbil a pod 4* by mě jít ani nenapadlo. Je to totiž především nevídaná one-man-show s dráždivým psychologickým podkladem, jehož vrstvy a hranice mě zkrátka bavilo odkrývat. Výborně nejen zahráno (Phoenix ho má letos jistého), ale také ozvučeno (někdy sice hudba vystupovala z děje na můj vkus až moc, ale husinu naháněla stále solidní) a zrežírováno, s několika wow-momenty, které z hlavy nevyženu, i kdybych ten film už v životě neviděl. Zajímavá vize zrodu ikonické postavy, jejíž sociální kontext sice nefunguje zdaleka tak, jak bylo zamýšleno, ale minimálně z cinefilního hlediska jsem za její realizaci nesmírně rád. 80%(4.10.2019)

(93%) Viděno v kině (CZ dabing). JOKER je jeden z mých filmových případů, na které jsem dle trailerů a všelijakých ukázek nechtěl jít do kina a jak se to nakonec vyplatilo. Tohle se mi jednou za čas stane (někdy docela často), že se na jistý film těším a zklame mě, nebo naopak jako v tom to případě, čekám minimum a paradoxně dostanu nečekaný a příjemný opak. Postava JOKERA mě nejvíc bavila v TEMNÉM RYTÍŘOVI (2008). Ta stará verze o Batmanovi s M.Keatonem mě vůbec nebavila, ani role Jokera. Stejně tak ve filmu SEBEVRAŽEDNÝ ODDÍL (2016), kde se Joker objevil v podání Jardeda Leto. Prostě Heath Ledger z T.Rytíře byl u mě jednička. Ehm, do té doby než jsem dnes 4.10.2019 viděl tuto verzi ze světa DC filmů. Nedokážu říci, jestli Joaquin Phoenix zde překonal Ledgera, ale spíš bych střízlivě řekl, že se mu vyrovnal. Navíc bych tohoto „klauna“ k žádnému z DC snímků nepřirovnával. Tento filmový JOKER si šel vlastní cestou, cestou zrodu významné ikony, která je tak výrazná a úžasná. Dokážu zde vyzdvihnout X aspektů. Mezi přední aspekty patří, určitě bravurní herecký výkon Phoenixe, kde ani na vteřinu nezaváhám o uvěřitelnosti jeho postavy. Jeho herecký výkon bych mohl rozpitvávat do nekonečna, ale to nemusím. Ostatní herci bez problému včetně Roberta De Nira, který svojí úlohu zvládl dostatečně včetně finální scény. Hudba byla dalším velkým kladem snímku. Sice se zde dala poslouchat pouze samoúčelně ve filmu než samostatně, ale své si odvedla výtečně. Jsem rád, že snímek postupně nabíral na obrátkách. ½ se rozvíjela slušně a ta druhá byla už temnější a napínavější. Finále bylo už ostřejší a údernější. Rkové provedení a brutalita se zde určitě svých mezích držela, ale své scény a chvíle to také mělo. I když bych osobně ještě tak nějakou tu 1 – 2 drsnější scény uvítal a i snesl, ale nevadí. Možná tak přidal 15-20 min stopáže navíc. Silné momenty to mělo, především ty ze strany hlavního představitele. Celkové finále a demonstrace klaunů – to bylo opravdu impozantní. Nechci to vychvalovat zbytečně až do nebes. Často se divákům stává, že film vyzdvihnou a po čase je to přejde, třeba i po pár hodinách, ale mě to víc a víc unáší, takže dávám nakonec 93% než těch 90 co jsem chtěl původně dát. Ten onen opakovaný Jokerův smích mě neiritoval, jak někteří záporně píší, ale přijal jsem ho. Jasně to bylo ve filmu vysvětlené proč se tak Joker smál. I jsem ocenil ty jeho přeludy některých scén, které se jevily jako skutečné a byly jasně opodstatněné. Jak už jsem zmínil, tak krvavost a brutalita tu byla, ale ještě v přijatelném a snesitelném měřítku. Když to shrnu, celé se to logicky soustředilo na ústřední a nezapomenutelnou postavu Jokera. Byl to jeho a chvílemi smutný příběh. Nechci obhajovat jeho zlé činy, ale svůj důvod většinou měly. Takže to má i hloubku k zamyšlení. Není to jen samoúčelný snímek. Myslím, že není co už dodávat. Nejsem ovce, tentokrát se plně shoduji s recenzemi a CSFD hodnocením. Tohle ještě uvidím víckrát. Skvělá práce!(4.10.2019)

Abych byla fér, tak 4,5*, protože finální scéna je (oproti intenzivnímu zbytku) překvapivě nijaká, ale tím negativa končí. "JOKERa" neberu jako komiksovku a brát ho tak nebudu, protože bych se musela rozčilovat nad překopáním příběhu, Gothamu apod. a neužila bych si ten nádherně depresivní a vizuálně uhrančivý výlet do duše člověka, kterého jednoho dne přestane bavit dělat ze sebe klauna.:-)) P.S.: Oceňuji trailery, které neukázaly klíčové scény, ani zvraty.(9.11.2019)

Nádherně depresivní film plný smíchu...škoda, že se do toho pletl Joker, Waynovi atd...zcela nový, neznámý příběh o vyšinutém asociálovi, který nakonec najde své vysněné publikum, by se mi líbil mnohem víc, ale chápu, jak to všechno je a asi musí být. [Kino Citadela - Litvínov](4.10.2019)

Všechna špína světa zmuchlaná do jedné kuličky a narvaná do úsměvu šílence, který ji odmítá vyplivnout. Nemám rád zcivilňování comicsových postav, jako to dělal Ch. Nolan, ale tohle se mi velmi líbilo. Pro mne zatím nejlepší Joker, za ním pak Nicholson a spol. Jistě, dějově i příběhově nic nového, ale proč taky? Je to studie šílenství, které nás provází odpradávna a jehož nositelé se chovají pořád stejně. Umění musí stále a stále ukazovat, z čeho a jak se rodí násilí, abychom mu uměli případně čelit. A to nový Joker splnil beze zbytku, navzdory pseudointelektuálům i pomýleným, kteří čekali něco úplně jiného.(6.10.2019)

1 2 3 4 5 6 7 15 28 42 55