Komentáře uživatelů k filmu (1 378)

Joker podle mě nepatří mezi filmy, z nichž člověk vychází s jasně uceleným názorem na to, co právě viděl. Phillips s Phoenixem opravdu vykročili mimo mainstream, otázkou ale je, nakolik tenhle odvážný směr ustáli. Jestli čekáte herecký a řemeslný triumf, u něhož milovníci Taxikáře a Krále komedie zamáčknou nostalgickou slzu, tak ho rozhodně dostanete. Jokerovy ambice jsou ale daleko větší a zahrnují velmi aktuální témata ve složitém podání, u něhož je diskutabilní, zda funguje nebo ne. Vlastně mám pocit, že Joker do dnešní doby „film je potřeba okamžitě zaškatulkovat a přiklonit se na jednu nebo druhou stranu“ vůbec nepasuje – a to zcela záměrně. Zatím tedy zvedám palec opatrně nahoru a ke spokojenosti nebo pohoršení se poctivě dopracuju v dalších dnech.(27.9.2019)

Krása!!! Temné, prepracované, Joaquin skvelý!!! Myslím, že oscarmi určite zamieša, pre mňa adept č. 1 zatiaľ. Jokera som miloval už v podaní Heatha Ledgera a myslel som, že to nič neprekoná. Tu sa dozvedáme, ako to všetko začalo a nemám čo vytknúť!(4.10.2019)

Chvíli jsme přemýšlel, zda dát 4 nebo 5 hvězd. Nakonec jsem se přiklonil k plnému počtu, jelikož všechny nedostatky filmu zamaskuje geniálním hereckým vystoupením Joaquin Phoenix. Překvapivá volba režiséra hyperkokotin, který přeskočil do jiných žánrových vod, nakonec nezklamala. Je vlastně škoda, že se nedělají originy komiksových záporáků.(4.10.2019)

Phoenix je fakt těžkej magor !!! Celý film si ukradl prakticky jenom pro sebe a dokázal něco, co spousta skalních fanoušků DC považovala za nemožné... Neposral to.(4.10.2019)

Masterpiece!!!(4.10.2019)

Joker je strhující psychologické drama a herecký koncert v jednom. Všemu jsem uvěřil a jeho jsem litoval, chápal a ke konci mu trošku i fandil. Za mě je to nejlepší film, co jsem kdy viděl a chci ho vidět zase!(4.10.2019)

Nejlepší film roku 2019, jedna z nejlepších (ne)komiksovek. Phoenix předvádí bravurní herecký koncert, jestli nedostane Oscara za nejlepšího herce, tak už nevím, kdo jiný- Film je tak psychologický deprimující, až se ze mě pomalu také stával Joker při sledování filmu v kině. Soundtrack naprosto dokonalý, který filmu hodně pomáhá + plus Arthurův smích, prostě bomba(4.10.2019)

Velkolepé dílo o přerodu zkrachovalého komika do role nejlepšího záporáka v dějinách filmu.Joker je po řemeslnické stránce bezchybný.Celé je to hezky natočeno.Hudba je skvělá a Todd Philips si všechno krásně pohlídal.To platí i o scénáři.Co je ale tento film předevšim?Joker je jedna velkolepá One man show!Joaquin Phoenix zde předvadí svůj životní výkon a ano je lepší než Heath Ledger který i přesto co dokázal v Temném rytíři neměl takový rozlet jako Phoenix.Každy jeho pohyb,každý jeho dialog je herecká dokonalost a tento skvělý herec si zde kráčí pro Oscara protože tohle je zatím nejlepší herecký výkon roku.Jak shrnout tento?Joker je druhý nejlepší komiksoví film.Jeden z nejlepších filmů roku a především komiksový masterpiece!(4.10.2019)

Velmi precizni a k dokonalosti se blizici oda na dulezitost empatie. Silnejsi a intenzivnejsi podivanou jsem od posledniho Mad Maxe nevidel/neprozil. *****(5.10.2019)

Co na to říct? Já bych to charakterizoval jako film o komiksové postavě, který si užijí i ti, kteří nikdy neviděli Batmana. Někteří to přirovnávají k filmu Taxi Driver a musím říct, že i já jsem z toho citil inspiraci tímto skvělým filmem od Scorsesiho. Ti, co viděli někdy nějakého Jokera, ať už to byl animovaný Mark Hamill, mafiánský boss Jack Nickolson či brilantní Heath Leadger v Temném rytíři, tak asi znají Jokerův origin (i když to platí jen u prvních dvou zmíněných) Pokud to třeba nevíte, tak v těch dvou případech spadl Joker do kyseliny a stal se z něj zcela vyšinutý cvok. V tomhle případě to tak není. Budoucím Jokerem je stand-up komediant Arthur Fleck, za jehož přeměnou vězí psychická nemoc a společnost, které je všechno u pr... a která z něj svými posměšky a nepochopením udělá Jokera. Je vidět, že si Joaquin Phoenix tuhle roli neuvěřitelně dával a byl v ní naprosto skvělý. Nevím, jestli nejlepší, protože Heath Leadger byl taky naprosto dokonalý. Jestli tenhle film (konkrétně tedy Phoenix jako Joker nevyhraje Oscara, tak je svět nespravedlivý. We are all clowns.(5.10.2019)

• Cako_SK

Pre mňa nie. Herecký výkon hlavnej postavy hodný oskara, ale film jednoducho nuda. Rozhodoval som sa či dve alebo tri hviezdičky, ale dávam dve, aby som zrazil percentá tohto overrated filmu. Príliš veľa politiky a zdĺhavých nudných scén, aj keď točené výbornou kamerou. A myslím že chyba nebude len vo mne, viacerí odchádzali z kina sklamaní.(5.10.2019)

Jako věrný fanoušek DC se tak úplně nemůžu nazvat. Postavu Jokera jsem měl tu možnost vidět jen ve dvou filmech, zde a v Sebevražedném oddílu. Zmíněný Sebevražedný oddíl na mě působil jako průměrná tuctovka a ztvárnění Jokera ze strany Jareda Leta tam ve mě nevyvolávalo extra pocity. Nicméně při tomto filmu jsem se rozhodně nenudil, řekl bych, že Phoenix do Jokera dal všechno a zahrál to nejlépe jak to šlo. Umí udělat blázna a šíleného maniaka zároveň, jako kdyby ním byl. Beru na vědomí, že fanoušci mají Jokera jenom jednoho, Ledgera. Líbilo se mi, jak si Joker dokázal vydobýt impérium bláznů. Já jsem spokojen.(5.10.2019)

JOKER 5* Je to neskutečně fascinující psycholohické drama o duševním rozkladu jednoho neštastného chlapa. Hlavní představitel Joaquin Phoenix to zahrál tak dobře! Věřila jsem mu naprosto všechno. Takové ponoření do role jsem snad nikdy neviděla. 👏👏👏🔝(5.10.2019)

Posledních několik let patří filmový průmysl jednoznačně komiksovému odvětví, který zcela ovládl současnou kinematografii a získal si větší část zcela pro sebe a to především díky Marvelu, jehož propojenost různorodých světů a geniálně propracovaný plán na několik let dopředu, přináší značný úspěch, což se o DC rozhodně říct nedá, jejich svět značně pokulhává za Marvelem a snaží se částečně zalepit tu obrovskou propast, která vznikla mezi těmito dvěma světy komiksového pojetí. Tento trend komiksových hrdinů řekněme způsobil to, že společnost začala mít menší a menší zájem o filmy, které jsou například více umělecky zaměřené, o filmy které v sobě mají určitou hloubku a duši a skrývají v sobě mnohem víc než se může na první pohled zdát, jednoduše přestal být zájem o poctivou filmařinu a na místo toho se do popředí dostala rádoby popcornová zábava, která zde kraluje už pěkně dlouhou dobu a zavadit o originální film, který přináší něco zcela jedinečného a smysluplného je v dnešní době poměrně zázrak. Od dob Temného rytíře od Nolana jsem o komiksový žánr více méně nezavadil, záměrně se mu vyhýbám, ale když byl ohlášen Joker, který už v traileru dal značně najevo, že se bude jednat o kompletně odlišný film z komiksového odvětví, zpozornil jsem, jelikož se mi ten nápad nesmírně líbil, psychologický pohled na jednu z nejšílenějších komiksových postav se mi značně zamlouval a první ohlasy z Benátek potvrzovali moje očekávání. Joker je skutečně zcela odlišným filmem, který se snaží vystoupit z onoho trendu, že komiksový film musí být popcornová zábava, snaží se jít mnohem více do hloubky postav, snaží se být psychologickým dramatem, které diváka vyvede z míry a zároveň se snaží pojmout film více uměleckým směrem. Bohužel Joker zůstal pouze u té snahy a finální výsledek je zcela odlišný. V žádném případě se nejedná o jednoznačný komiksový film, tento žánr je pouze ukryt na pozadí a v samotném filmu se vůbec neobjeví. Ačkoliv příběh vypráví o zrodu postavy Jokera, tak se této postavy v podstatě nedočkáme a ten film nemá s Jokerem absolutně nic společného. Joker byl v průběhu několika filmů ze světa Batmana prezentován mnoha způsoby. Joker je aspoň pro mě ikona bláznoství a šílenství. Ta postava by měla rozsévat chaos a zlo do morku kostí, má za úkol pobláznit a zešílet celé své okolí, toho se zde nedočkáme a pokud už ano, tak uchopení dané scény tomu absolutně vůbec neodpovídá. Chápu, ten film má pojednávat o zrodu postavy, tudíž je logické, že od samotného začátku ani neočekávám, že Joker bude pobíhat po Gothamu a šířit zlo, ale jestli se má ten film tvářit jako film o Jokeru, tak bych aspoň očekával, že se v průběhu filmu dočkám oné verze, kterou zná více méně každý, to znamená té finální verze Jokera a to mi v samotném filmu neuvěřitelně chybělo. Šílenství Jokera je nejlépe prezentováno skrze činy, ne nějakým sociálním a psychickým rozkladem postavy. V žádném případě se už vůbec nejedná o psychologické drama, jelikož příběh se opravdu lehce dotýká dané problematiky, která je v tomto případě tedy hodně banální, a nejde mnohem víc do hloubky. Problematika typu toho, že lidi jsou zlí a život s psychickou poruchou je těžký, byl viděn už mnohokrát a vůbec, vždyť tato problematika je naprosto logická, nepřináší tedy nic nového a závratného. Taxi Driver a The King of Comedy, filmy které se staly inspirací pro Todda Phillipse, jsou v tomhle ohledu o několik úrovní výše a Joker může opravdu jenom tiše závidět jejich psychologický rozstřel postavy a co se týče Taxi Driveru, tak jako sociální drama funguje jednoznačné lépe a mnohem lépe popisuje problematiku společnosti. Takže komiksový film to není, není to ani psychologický, či sociální drama. Je to pouhopouhá splácanina těchto žánrů, která se snaží tvářit různorodě, ale jako celek to absolutně nefunguje. Navíc, závěr filmu je průhlednej a předvídatelnej už od samotné poloviny, tudíž nenastává žádný moment překvapení, což by měla být u postavy Jokera klíčová věc, zde bohužel vůbec není. Film má tendenci neustále vysvětlovat určité situace a scény, viz například představa Arthura, že se stýká se sousedkou a mají mezi s sebou bližší vztah. Já se ptám proč? Proč měli tvůrci nutkání v ten daný moment vysvětlil onu scénu. Absolutně to ztratilo tu jedinečnost a nejistotu v divácích, kteří si v tu chvíli nebyli jistí a nevěděli, co si mají myslet. Přitom ten moment nejistoty a překvapení k té postavě prostě patří. Je film dělán pro širokou veřejnost, která snad nedokáže pochopit takto banální věc? Nechápu. Dále důraz na propojení s Batmanem v jistých částech až moc okatý a zbytečný dle mého názoru. Hudba taktéž nevyužita na maximum. Pár tónů smyčcového nástroje ve mně v žádném případě nevzbuzovala žádný strach a šílenství. Co ale musím uznat je to, že atmosféra 80. let vypadá opravdu skvěle, Gotham je opravdu špinavé a nekompromisní město plné zla a ten vzhled se mi neuvěřitelně líbil. Joaquin Phoenix je skvělej a jedinečnej, Oscar více méně už zaslouženej. Paradoxem je, že jeho herecký výkon musí být skvělej, jelikož kolem jeho postava je tou hlavní, kolem které se točí příběh a jedná se o one-man show, takže musí být skvěle zahraná a to se stalo. Jeho neuvěřitelná proměna, pohyb těla, obličejová mimika, šílený smích, to vše jednoznačně definuje jeden z nejlepších hereckých výkonů za posledních několik let. V rámci komiksových filmů jednoznačně skvělá změna, v rámci DC snad zázrak, ale pokud mám na Jokera pohlížet jako na něco hlubšího, respektive jako na sociální a psychologické drama, za které se film sám považuje a Phillips to taky potvrzuje, viz inspirace u Scorseseho filmů, tak je to hodně velká bída a řeči typu, že Phillips zasadil do filmu důležité poselství a že má film poukazovat provokativně na současný stav společnosti apod. kecy, jsou značným důkazem toho, že tady o postavu Jokera vůbec nejde. Cením snahu DC točit takové filmy a kéž by se celý jejich svět točil v takovém stylu. Marvel by v tu chvíli měl hodně velký problém, ale obávám se toho trendu, že se komiksové filmy teď vydají tímhle směrem psychologického filmu a že se v blízké době dočkáme podobných filmů, což si tak trochu protiřečí s mojí prosbou, ale tak co už. "Is it just me, or is it getting crazier out there?"(5.10.2019)

HaHaHaaaHaaa!!! Co k tomu dodat. Na tento snímek jsem se těšil už od začátku, ale takhle perfektní zpracování jsem opravdu nečekal. Joker je první snímek, který se soustředí opravdu čistě na rozvoj jeho charakteru od prvopočátku až po jeho úplný rozkvět. Heath Ledger pro mě bude pořád nejlepší Joker, jenže nedá se porovnávat s tímto snímkem, jelikož každý film byl jinak pojatý. Tady je věnován celý film a soustředěnost čistě Jokerovi, v Temném rytíři se to netočilo jen okolo Ledgera. Takže za mě Joaquin Phoenix tohle zahrál neskutečně přesvědčivě! Suprová kamera tomuto filmu dodala šťávu, jelikož bylo cítit opravdu jak režisér chce vyždímat každičký psycho detail postavy. A že se to povedlo! Jeden z mála filmů, kde se nedá předvídat, jak to skončí a to se mi opravdu líbí a palec hore! Trochu vidím v podání Joaquina a jeho vzhledu vzdání hold jeho kamarádovi Ledgerovi, jelikož ten kostým a hlavně vlasy byly opravdu podobné. Bravo! 90%(5.10.2019)

Herecký výkon klobúk dole !!! Wau(5.10.2019)

Určite veľký úspech pre DC, niečo takéto by sme mali vždy očakávať zakaždým, keď sa bude jednať o tieto dve písmenká. Rovnako tak aj pochvala pre Phoenixa, ktorý by si zaslúžil minimálne nomináciu na zlatého oskarka. Spočiatku som bol veľmi skeptickým, keď som videl meno Todd Phillips, pretože moc dobre viem, aké komediálne výstrely do prázdna nechal za sebou (nie, niesom fanúšikom série o tých troch ožranoch) a i keď som videl skvostný trailer, stále som bol na pochybách. Potom prišli Benátky s osem-minútovým potleskom, potom šťastní kritici, napokon aj diváci a a nakoniec keď som zakaždým šiel na internet, videl som tancujúceho klauna na schodoch no a dnes som mal tú česť si konečne film vychutnať, čo sa aj podarilo. Ponúkol nám pohľad na usmiateho šialenca z pohľadu prvej osoby, dovolil nám nahliadnuť do jeho súkromného života i nespravodlivého sveta okolo neho a následne sme si k nemu získaly sympatie a pochopenie aj z tej humánnej stránky. Plné hodnotenie však nedám, pretože záverečná pocitovka vyvolaná tvorcovskou originalitou sa mi nedostala. Povedzme, že niečo podobného som už videl vo viacerých filmoch. JOKER je ten typ celovečeráku, kde hlavná antipostava prežíva nepekné muky od strany života a spoločnosti (ktorú film aj následne kritizuje) a snaží sa diváka s postavou stotožniť. Výslednej satisfakcie sa však nedočkáme, pokiaľ nám ten výsledok stále niečo pripomína. Z kritického pohľadu ide o bežnú hollywoodsku rutinu, ktorá ale nie je na zahodenie, pretože táto má značku a jeden veľký herecký talent, na ktorý film spolieha od samého začiatku. Z mojej strany je to však stále spokojnosť a musím uznať, že táto vízia na najslávnejšieho záporáka nám vo filmovom svete chýbala - ponúkla nám realistický obraz toho, aká je naša spoločnosť napi*u. U mňa 4* a 80%.(5.10.2019)

Depka od začátku až do konce.(5.10.2019)

Už je to tady 100x napsané: Phoenix podal skvělý herecký výkon. Ve filmu snad není jediná scéna ve které by se neobjevil hlavní "hrdina", to znamená 122 minut úžasného hereckého výkonu (na Oscara?). Posledních 20 minut si přijdou na své i fanoušci již "hotového" Jokera.(5.10.2019)

Nemám slov(5.10.2019)

Geniální film s geniálním Phoenixem v hlavní roli. Nelze než doporučit a smeknout před všemi, kdo na snímku spolupracovali. Od scénáristy, přes hudbu, kameru, režii a úplně na tom nejvyšším piedestalu Mr. Phoenix!(6.10.2019)