Komentáře uživatelů k filmu (1 113)

Joker podle mě nepatří mezi filmy, z nichž člověk vychází s jasně uceleným názorem na to, co právě viděl. Phillips s Phoenixem opravdu vykročili mimo mainstream, otázkou ale je, nakolik tenhle odvážný směr ustáli. Jestli čekáte herecký a řemeslný triumf, u něhož milovníci Taxikáře a Krále komedie zamáčknou nostalgickou slzu, tak ho rozhodně dostanete. Jokerovy ambice jsou ale daleko větší a zahrnují velmi aktuální témata ve složitém podání, u něhož je diskutabilní, zda funguje nebo ne. Vlastně mám pocit, že Joker do dnešní doby „film je potřeba okamžitě zaškatulkovat a přiklonit se na jednu nebo druhou stranu“ vůbec nepasuje – a to zcela záměrně. Zatím tedy zvedám palec opatrně nahoru a ke spokojenosti nebo pohoršení se poctivě dopracuju v dalších dnech.(27.9.2019)

Taxikář jednadvacátého století. To bylo výstižné...(16.10.2019)

• Investman

Z dvouhodinoveho filmu se koukate hodinu na to, jak se nekdo smeje. Malem jsem usnul v kine.(16.10.2019)

Za běžných okolností je tento film velmi kvalitní a povedený. Ale co když si zrovna prochází sledující svým osobním peklem? Vznikne z toho naprosto fantastický snímek, který vyjadřuje zoufalství šíleného člověka. Když posluchač je opuštěn svými přáteli a ponechán samotný, napospas osudu, odsouzený společností, na pokraji sil, teprve tehdy pochopí, jak neskutečně špatně se Arthur Fleck cítil a co ho motivovalo k jeho činům. Nemohu nic jiného než film doporučit, je to neuvěřitelný tobogán lidských emocí.(16.10.2019)

• Ja.Malachi

..ak chce niekto vidieť psychologický film o psychicky narušenom jedincovi..nech sa páči..čo je na tom že to zahral dobre?..takých ludí vidím naživo okolo plno-v správach a pod..prečo preboha by som mal mať potrebu ešte na to ísť strácať 122minút do kina a platit za to???...či to získa oskara?..samozrejme..ale filmy ktoré získajú oskara sú len pre určitý tip ludí ..nie pre mna..ja si chcem pri filme oddýchnuť od reality všedného dna-zabaviť sa -vidieť niečo čo normálne na ulici alebo niekde inde nevidím ..toto nieje Batmanov joker...toto je obyčajný film o chorom jedincovi...1* má phoenix -nieje to zlý herec.ale nieje to film o komixovej postave !(16.10.2019)

Dobrý film, ale nemohu se ubránit pocitu, že je o Jokerovi jako takovém jen náhodou a to mi troch vadí. Do onoho konceptu zapadá jen svojí maskou, ale jinak je spíš film jako drama o narušeném jedinci, který si prochází nejhorším obdobím svého života. A tak kdyby se film jmenoval třeba ,,Arthur" a nesetkal se s rodinou Wayne, tak by nám to ani nepřišlo jako z DC vesmíru. Každopádně pravý Joker by měl být přirozený vůdce a jakousi definicí chaosu, ale ve filmu se setkáme jen s nemocným chudáčkem který je občas trochu cool, ale většinou je to jen ustrašený třasořitka který od sebe odpuzuje snad všechny lidi.(16.10.2019)

3 hvězdy a to jen za estetiku filmu, protože obrazově se na to koukal hezky. K ději nemám co říct, protože sám film neříkal nic víc, než to, co jsme za posledních 20 let viděli už 50 krát.(16.10.2019)

• SRK

Všetci dávajú pozitivné komentáre, no budem trochu iný. V dnešnej dobe človek môže byť iný. Herecký výkon hlavnej postavy bol perfektný, ale film sám o sebe bol maximálne slabý a chabý. Prehnané reklamy a recenzie na tento film z neho "SPRAVILI" dobrý film, no ten film sa nestal dobrým filmom kvôli tomu aký je ale kvôli nesprávnym recenziám pár zaujatých ľudí. Nechápem ako môže mať aj tu na csfd.cz tak vysoké hodnotenie. Druhý krát by som tam už nešiel. V celej kinosále ľudia pozerali na hodinky a nudili sa... aj keď prišlo okolo 70 - 100 ľudí.(17.10.2019)

S odstupem jednoho dne dávám místo tři hvězd o jednu více. Za tu megatemnou atmosféru a schýzu, kterou je film nasycen. Celou dobu si na nic nehraje a říká divákovi že týpek je prostě v prdeli a až tak moc jeblej, že sebevíc jsem chtěl, stejně jsem za celou stopáž nepřeskočil na jeho stranu. Pak je potřeba přijmout fakt, že tenhle Joker nemá nic společného s Temným rytířem a to ani dějovou linií, tak ani žánrem. Tohle je hutné psychologické drama a totální one man show v podání skvělého herce v hlavní roli. Co se příběhu týče, myslim si, že se z toho dalo vykouzlit více.(17.10.2019)

Za mě je ten film strašně přeceňovaný. Protože udělat Jokera tak aby vůbec nijak nereflektoval svoji předlohu mně prostě připadá špatně. Jednoduše si odmyslete že postava Artura si na sebe načmárá makeup klauna a rázem máte normální průměrné drama o psychopatovi, byť luxusně zahraném. I Nolanova trilogie byla hodně jiná než komiksové originály ale přesto je v určitých ohledech respektovala. Téměř by se dalo říct že si z nich vybrala to nejlepší. Zatímco Phoenixův Joker je psychicky narušená ubrečená troska plná sebelítosti tak třeba Ledgerova nebo Nicholsonova verze je geniální zvrácený zločinec a to byla pro mě vždycky hlavní výsada Jokera. To bylo to co ho oproti ostatním padouchům zdobilo. Geniální zločinecká zvrácená mysl se stejně zvráceným smyslem pro humor. Film se navíc nikam neposouvá, prakticky nemá děj, zápletku, nic. Sledujeme pouze galakoncert Joaquina Phoenixe který sice hraje výborně ale to je pro mě na utáhnutí celého filmu prostě málo.(17.10.2019)

Epická záležitost. Opět skvělý Joaquin. 5 hvězd, není o čem se bavit.(18.10.2019)

"The worst part of having a mental illness is people expect you to behave as if you don't. " Pakliže bych měla film Joker popsat jednou větou, tak by to byla právě tato.. Nic pro slabé povahy. Ne že by ve filmu bylo nějaké násilí (po osmi řadách GOT jsem viděla už asi vše), ale útoky na mentálně postižené jedince, jakožto i na ty staré, děti a zvířata ve filmech já konkrétně nesu dost těžce. Film měl až takový ten klubový nádech. Bylo to pomalé, potichu, objevily se i nějaké chyby (několikrát opakující se zdařilé scény apod.) Ale film to byl skvělý a rozhodně doporučuji na něj zajít do kina. Skvělá hudba, dokonalá kamera a výkon skvělého Joaquina stojí za to. Doufám, že ho to psychicky nesemele jako Heatha :( byla to opravdu hodně "dark" role. Jo a je to asi první film, kdy mi byla postava Roberta De Nira opravdu velmi nesympatická! :D(18.10.2019)

Phoenix zde opravdu exceluje. Příběh je smutný, ale naprosto pohltí. Dlouho jsem neviděla film, který by měl takovou hloubku. Myslím, že si za tuto roli hlavní aktér zaslouží Oscara. Bravo!(18.10.2019)

super film, tézce se moc líbil(19.10.2019)

Dajte Joaquinovi oscara za toho Jokera a pre tento rok mame tu kategoriu vyriesenu..skvely vyvoj postavy..tlieskam(20.10.2019)

Často tančím jako Phoeniixův Joker tak nevím co to má znamenat.Naše myšlenkové pochody jsou totiž nevyzpytatelné.Myslím,že všichni máme v sobě své temné stránky a pokud se k nim přidá sled nepříznivých událostí navíc mající zrod v dětství,problém je na světě.No a k tomu všemu geniální herecký výkon na hranici možností je skvělá podívaná na světě!!(20.10.2019)

Hodně silný.(20.10.2019)

Skvělý herecký výkon Joaquina a výborná (ne)hudba dominují zrození hlavního padoucha Gotham City, který již nemá co ztratit. Film přináší mnohá znepokojení, sociální, politická, filmová... Úžasný filmový zážitek.(20.10.2019)

Dobrý, ale bál bych se Phoenixe někde potkat :-D(20.10.2019)

Famózní a realistická projekce do duše vnitřně zmasakrovaného člověka. 5* za scénář a můj oblíbený žánr.(21.10.2019)

• lui2

Pořád čekám, kdy přejde ta depresivní slátanina na koukatelný film a nedočkal jsem se. Podle recenzí jsem čekal opravdový hit, něco co si pustím třeba 2x po sobě, ale vůbec. Už to nechci vidět a je mi líto i toho času, který jsem tomu dal.(21.10.2019)