Komentáře uživatelů k filmu (1 393)

Joker podle mě nepatří mezi filmy, z nichž člověk vychází s jasně uceleným názorem na to, co právě viděl. Phillips s Phoenixem opravdu vykročili mimo mainstream, otázkou ale je, nakolik tenhle odvážný směr ustáli. Jestli čekáte herecký a řemeslný triumf, u něhož milovníci Taxikáře a Krále komedie zamáčknou nostalgickou slzu, tak ho rozhodně dostanete. Jokerovy ambice jsou ale daleko větší a zahrnují velmi aktuální témata ve složitém podání, u něhož je diskutabilní, zda funguje nebo ne. Vlastně mám pocit, že Joker do dnešní doby „film je potřeba okamžitě zaškatulkovat a přiklonit se na jednu nebo druhou stranu“ vůbec nepasuje – a to zcela záměrně. Zatím tedy zvedám palec opatrně nahoru a ke spokojenosti nebo pohoršení se poctivě dopracuju v dalších dnech.(27.9.2019)

Není to tak velkolepé jako Marvel a kdyby bylo, byla by z toho sračka. Joaquin Phoenix si s Jokerem úžasně poradil, nevím, jestli ten smích předtím nějak nacvičoval před zrcadlem, ale byl úžasně propracovaný. Jeho taneček v metru je perfektně zachycený, až jsem si nad Jokerovým šílenstvím měla chuť taky jednu švihnout. K tomu podtržená depresivní hudba islandské skladatelky Hildur, jejíž příjmení neumím napsat, a ten rozprsklý mozek cítíte na plátně ještě dlouho potom.(13.11.2019)

Silný zážitok, jedinečnosť tohto filmu sa jednoznačne nedá poprieť. "Komiksovku" ako táto sme tu ešte nemali, a to je dobré. Hudba mrazivá, presne vystihuje kontext a vizualizácia mesta Gotham(prehnilého miesta kde sú podmienky na život viac než zložité, obzvlášt pre nízku vrstvu) je pastva pre oči. Taktiež stojí za zmienku oskarový výkon Joaquina Phoenixa ktorý predviedol fenomenálny výkon, do role Jokera sa absolútne vžil a poňal ju vo svojom jedinečnom štýle. Za mňa 10/10 a najlepší film podľa komiksu, ale viem si predstaviť že tento film nieje pre každého.(13.11.2019)

Po dlouhé době trailer který mě neupoutal a nijak zvlášť nezaujal ale po zhlédnutí filmu musím říct, nečekaný zážitek. Phoenix mohl dělat reklamu na Auschwitz. Když byl záběr na jeho záda jak si v šatně nazouvá boty, tak si říkám co je to za zkroucenou smažírnu a on to je Joker prosím pěkně! Výborné herecké podání Phoenixe v roli jednoho nešťastného človíčka který vlastně dokázal popsat svůj život jednou větou "I havent been happy for one minute of my entire fucking life". To je vlastně to co skrývá pod maskou Joker, svojí minulost! V průběhu filmu se odkrývá temná minulost jeho rodiny a co nová zjištění o to víc se Joker topí ve své psychotické narušené osobnosti. Děj se dal poměrně lehce předvídat a už jsem tušil jaký bude konec, bohužel napětí ke konci ubývalo ale pořád pro mě velké překvapení.(14.11.2019)

Nejlepší komiksovka od dob nolanovského Batmana.(14.11.2019)

• Bedro

Fakt nerozumiem tým hodnoteniam. Za mňa úplná strata času, nič mi ten film nedal.(15.11.2019)

A může se to klidně opakovat do omrzení... Joker je one-man show pana Phoenixe!! Dokonalá studie postupného šílenství a ještě prostřednictvím nejikoničtějšího komiksového padoucha.... Joaquin podal nadlidský výkon a celé dvě hodiny si ukradl pro sebe... Ovšem líbil se mi i mr. De Niro,který podal suverénní výkon hodný starého rutinera a jako pozvánka k Irčanovi obstál na výbornou. Nezbývá než doufat a těšit se,jak si ďábelský Phoenix pohraje s "Patizonem" v novém Batmanovi.(20.11.2019)

• Bezejmený

Depresivní, pomalý a skvěle zahraný film, se spoustou poněkud nelogických scén. Nejsem tak nadšený jako ostatní a film mě začal bavit asi tak 15 minut před koncem. Dost málo.(20.11.2019)

Dobrý posun komiksových filmů, už to bylo třeba!(20.11.2019)

Tak jako že komiksárny jde natočit i jinak a zajímavěji, mi již po jistou dobu není tajemstvím, ostatně, stačí se podívat na můj profil. Jestliže u nadmíru zdařilého surrealismu Billa Sienkiewicze vítězí nepřeberně barvitá síla uvolněné imaginace, krásy a šílenství, pak ani u tohoto rádoby psychothrilleru nelze očekávat žádnou akční smršť, která by prolétla okem – byla pouhou oku lahodící kratochvílí – ale ve skutečnosti nezanechala žádnou stopu. Naopak Joker je sžíravý a se značným důrazem na atmosféru (kde jinde krom komiksu jsem viděl Gotham tak temný?), brilantně znásobenou hereckým umem Joaquina Phoenixe. Z toho plyne nejen příklon ke zdlouhavějším scénám (mnohým až nadmíru), ale i k celkově jinému pojetí „světa“ viděného očima hlavního padoucha (jehož prožívání reality mi snad až moc evokuje některé knihy P. K. Dicka). To vše může být buď považováno za jiný (a snad i trošičku osobitější) příspěvek do pěkné řádky více či méně sobě podobných artových dramat současné komiksové módní vlny, nebo jako samoúčelné využití násilí a amorální extravagance, či snad odsoudit jen jako naprostou nudu a patos, postrádající skutečný smysl a chuť… Já za sebe s opatrnostní hodnotím 8/10(22.11.2019)

Je to výrazný výkon Joaquina Phoenixe. Už kdysi po shlédnutí Gladiátora a Mistra, jsem viděl hercův potenciál, o které ještě uslyšíme. Vynikající tragikomik v tomto filmu zúčtoval svou zkušenost. Bude to na Oscara. Na konci jsem myslel, že se odbouchne v přímém přenosu sám, ale toto jsem nečekal.(23.11.2019)

..."Míváte nějaké negativní myšlenky?" "Mám jenom negativní myšlenky."... Vážně působivý depresák. Komu by nad Arturem neukápla slza pochopení a soucitu? Kdo by necítil v hrudi chvění při jeho zmrtvýchvstání na sociálně rozjitřené ulici? Kolik to stálo úsilí udržet se v řadě a nikdo to neocenil. A jak málo stačilo, aby se dočkal aplausu? Jenže všechno je příliš jednoznačně nalinkováno dopředu. Přes všechny barvy klaunské masky a převleku si od začátku do konce vystačí s černou a bílou. A když k tomu přijdou místy ještě po lopatě servírované pravdy, ztratí se možnost na hlubší zamyšlení nad osamělostí jedince postaveného mimo společností/většinou vymezené hřiště jako Gotham v dýmu a plamenech sociálních nepokojů. PS: Dobrý výběr hudby. Jaksi rušivý dabing.(23.11.2019)

Výjimečný film,který byl výjimečně podaný. Myslela jsem,že to bude další komiksový film,plný velkolepých efektů, ale byla jsem překvapená. Jistě, fanoušci tohoto žánru budou zklamaní, ale tomuhle filmu drama pojetí jen prospělo. Něco tak suprovýho jsem už dlouho neviděla! Intenzivní studie charakteru a propad do temnoty. Navíc Joaquin Phoenix je naprosto fenomenální. Není to film pro každého. Buď ho milujete a nebo vás nudí. Ale za sebe můžu říct, že už jsem dlouho nebyla takhle konsternovaná fantastickým hereckým výkonem a poctivým, filmařským řemeslem. Klobouk dolů, tohle je film roku 2019!(23.11.2019)

Nedá se říct nic, než BRAVO, úžasně udělaný film s hloubkou, která běžným comixovkám prostě chybí....(23.11.2019)

Joaquin Phoenix je neskutečný, a právem se řadí mezi elitu, která titulního padoucha mohla ztvárnit. Dramatická nota funguje na jedničku, spolu s dávkou emocí, a soundtracku který je naprosto famozní, ve filmu je neuvěřitelný soundtrack https://www.youtube.com/watch?v=bxRHyRXqkSc který jsem po odchodu z kina poslouchal snad hodinu v kuse. Tenhle soundtrack je naprosto fenomenální a hraje tu velice často. Je to soundtrack od (Hildur Guðnadóttir) který ztvárnil hudbu například do Černobylu, a musím říct že tady odvedl neskutečnou práci. Nebo musím zmínit kamera, ta je naprosto skvělá, u záběrů na Joaquina z blízka jsem měl husí kůži a snad jsem ani nedýchal. Prostě celkově byl pro mě JOKER neskutečný zážitek. Který doporučuji úplně každému. 10/10(24.11.2019)

• Corso23

Film naprosto bez děje.. chtěli jsme se zvednout a odejít z kina, protože jsme se šílene nudili. Hrozne jsme se na film těšili a takové zklamání.. :-/ velká ztráta času. Jinak herecký výkon Joaquina byl fantastický. To je jediné plus filmu.(24.11.2019)

Fénix byl fajn klaun, jo jo. Maxi pták!!(26.11.2019)

Jak mě tenhle tip filmů nebere, tak po zkouknutí si to čapka namířila střemhlav k matičce Zemi. Pan Phoenix to šéfuje v opravdu velkým stylu (++) a ostatní mu jen přihrávají na smeč včetně pana Nira (--, slabší už to asi být nemohlo). Muzika z Islandu dobrý, čekal jsem však trošku víc. Kamera průměr, ovšem budování atmosféry od průměrného příběhu o neúspěšném klaunovi až k jakoby nechtěnému vládci Gothamu je mistrovské. Viva la revolución. 90/100(27.11.2019)

Asi žádný film ve mě ještě nevzbudil tak sporné emoce, když mi už už scéna začínala připadat vtipná, přišlo uvědomění jak moc tragická, absurdní nebo hrozivá ve skutečnosti je ... některé scény byly možná příliš dlouhé, když emoce byly na vrcholu, scény byly občas přetažené. A já si prostě nemůžu odpustit rýpnout do té nesrovnalosti "stáří" Jokera a Bruce, herecký výkon to sice velice sebejistě přebil, ale pořád to tam je.(29.11.2019)

Velmi nepresvedcivy film. V principe je to jedna velka roztahana zlatanina, ktora ma ukazat, preco je Joker Jokerom. Ponura atmosfera pocas celeho filmu. Velmi neprijemny Arthur a jeho smiech. Pocas filmu som asi 5x zyvol od nudy. Ehm...dakujem, ale rychlo zabudnut na tento nepodarok.(30.11.2019)

• Thug_Leo

Řemeslně dobré, dějově mizerné a celkově nadhodnoceno.(30.11.2019)