Kurikmoon

Joaquin narušeného Jokera zahral parádne. Až tak, že nebolo pre mňa príjemné pozerať ten film. Druhý X by som si určite nepozrel. ()

Killda

Todd Phillips celkem neskrytě cituje a odkazuje na Nolanova Batmana, a tak jsem tedy Jokera vnímal jako prequel k Temnému rytíři než k modernímu DC digimaglajzu. A možná o to víc jsem si ho užil. Pheonix sice není zcela vhodný nástupce Heatha Ledgera, ale je určitě uznání hodný předchůdce. 8/10 ()

mkubalikova

S týdením odstupem nakonec dávám 90%. Tohle není odpočinkový film, chvilkama mě utahanost a doslovnost rušila a hned po projekci bych dala nižší hodnocení. Časem ale zůstane jen pocit z výborného filmu a fantastického výkonu Phoenixe. 🤡 ()

Vironey

Hlavní kouzlo Jokera tkví v tom extrémně vyostřeném, anti-hrdinském a veskrze depresivním rámci, ve kterém se ten v podstatě strašně jednoduchý příběh odehrává. V kontrastu ke všem těm uvědomělým a motivačně povzbudivým počinům dnešní kinematografie (a to nemyslím jen DC, Marvel a jiné komixoviny, ale i všechny ty multi-kulti, feministické, ekologické a udržitelné srágory, co vám to pozitivní sebeuvědomění agresivně tlačí do xichtu) je Joker antisociální a veskrze nepříjemné zjevení, které je ovšem uondané a stejně tupě údernické jako ostatní budící "silné" příběhy. Čtení mezi řádky už se dneska nenosí, takže scénář je úmorně doslovný, žádná lehkost vyprávění, inteligentní stavba příběhu taky nehrozí, prostě to do vás nabuší jak prvačka na gymplu ve svém prvním velkém epickém slohu na známky. A je to škoda, protože dát tohle někomu s naostřenějším perem a s nekompromisnější kamerou, tak by to byl bomba film - ve všech významech toho slova. ()

Herzeleid

Herecký výkon, atmosféra, vše pecka, ale co si budeme povídat, mohlo to mít rychlejší spád a více akce - ten závěr to celé nezachránil, v první části jsem se jednoduše chvílemi nudil. ()

ghatos

Když máme ten 17. listopad a zároveň 30 let od sametu, tak jsem si vybral k oslavě symbol zejména osobní svobody, ale i té politické 😉. Je úžasné pozorovat, jak universum Batmana funguje skoro v každé interpretaci. Tahle komorní expozice geneze anarchického zla nese v sobě i umělecké znaky (některé obrazy jsou skvělé). Za mě nejlépe symbolizuje tento film finální scénka s liliputem...o tom to celé je. Hnisající společenský bordel je základní premisou příběhu a Joker je jakoby (ne)náhodný symptom města plného krys, odpadků a hodně napjatých lidí. Za mě osobně nemám problém s tímhle komorním psychologickým dramatem, ale Joker má na víc. 75%. /Kino MAT/. ()

svobik

Extatický výkřiky teda nesdílím, odstřelovat Jokera ale taky nehodlám, pořád je to dobrej film. Na druhou stranu, to mimořádný hodnocení (v tuhle chvíli nějakých 89 %) je podle mě daný spíš obecným hypem a popularitou hlavním postavy, navíc ztvárněné skvělým Phoenixem. Pojednávat film o nějakým random šílenci, je hodnocení jasně nižší. V jádru vlastně docela fajn, nahoru to táhne zejména konec, na druhou stranu se nemůžu ubránit dojmu, že hlavně expozice zrovna moc vtahující nebyla. Jako by v ní Phillips za sebe náhodně nasázel scény s Fleckem, aniž by se snažil držet nějakou jednotnou linku. Ve finále jsem tedy čekal ještě o něco víc. ()

Skeksis

Tento Joker bol najvzdialenejší od svojho mena. Nicholsonov Joker bol umelý (toho by som si asi jediného pozvala na detskú oslavu, aj keď by sa mohla skončiť kadejako), Ledgerov Joker mal gule, Phoenixov Joker je zlomený človek. Psychická porucha, lieky, potkany, špina, odpadky, násilie a nespravodlivosť - asi tak by som zhrnula tento film. Musím však napísať, že tento Joker mi nápadne pripomínal postavu z filmu U zlatej rukavičky. ()

drackula

Je na akademickú debatu, či je toto "komiksový film", keďže prezentované myšlienky by fungovali aj vďaka Phoenixovmu majstrovstvu aj v situácii, že by tento príbeh nemal nič spoločné s DC a komiksami všeobecne. Každopádne skvelá vec, kiež by sa DC darilo točiť takéto záležitosti častejšie. 100% ()

cpt.Lynch

Hodně tíživé psychologické (psychopatické) drama. Komix je jen kulisa, která umožňuje se fimlu rozvinout tam, kam by se v mantinelech „normálního“ filmu asi nedostal. Phoenix famózní. 4,5* ()

JohnSmith

Joker je komixová postava jestli se nepletu. A komix by měl být zajímavý a zábavný. Phoenix si předvádí opravdu pěkné kreace, ale jinak je to strašná nuda. Opravdu nejsem ten typ diváka, co bude nad výkonem Phoenixe dvě hodiny slintat a pak tu napíše, že se jedná o veledílo. ()

RumbleFish

Nudný a plochý pohled na jednoho psychotika... Kdyby se neodehrával v Batmanovském univerzu, ale třeba v Karlíně, nebyl by v tom žádný rozdíl. Phoenix je v tom nevině, prostě dobře hrál špatně napsanou postavu v nenápaditě natočeném filmu s absencí atmosféry. ()

Guzi

Deprese jako prase. Pomalé vyprávění ukazuje zrod nejikoničtějšího komiksového padoucha všech dob a Phoenix si to viditelně užil a zařadil se po bok Nicholsona a Ledgera na vrchol (chudák Leto). Gotham zase jednou krásně hnusný a fantastické finále, které vystřeluje film do absolutních výšin. Pocta Taxi Driverovi s make-upem. ()

WincKruspe

Přijde mi, že jsou role, za které by Oscara získal i Adam Sandler. Když vynechám fyzickou transformaci, tak se mi Phoenix daleko víc líbil jako Johnny Cash. Nevím, jestli je to tím, že mě komixovky nezajímají a nechal jsem se dost ovlivnit reklamou, ale čekal jsem od filmu daleko víc. Ani to nemá takovou hloubku, jak bych čekal a většinu času se tam nic zásadního neděje. Asi jsem vážně od toho čekal daleko víc. ()

KASUGI

Spoilery. Čerstvě po shlédnutí si říkám, a jo, nebylo to špatné. Takové povedené drama, realistický komorní komiksový film, maximálně tak na 4 hvězdy. Jenže scény z filmu se mi zaryly pod kůži a neustále se mi přehrávaly v hlavě a já najednou uzřel, že se jedná o bravurní psychologický rozbor koloběhu násilí. Jak a proč vlastně vzniká. Jistěže, filmů o tom, jak se z klaďase stane zloduch jsou mraky. Joker jde ale ještě dál. Ukazuje nám i to, co člověku agrese a násilí přináší a proč ho to vlastně uspokojuje. Opomíjený, ignorovaný prosťáček, kterého všichni překračují a jenž se marně snaží prosadit, najednou zjišťuje, že jako padouch má větší respekt a úctu, kterou tolik hledal. Že ve světě, kde se mu bezdůvodně děje tolik příkoří, je snažší být svině, protože ty negativní myšlenky už nejsou tak těžké břemeno. A já s Jokerem soucítím jako s málokterou filmovou postavou, protože se v něm vidím. Ne, nestřílím makléře v metru, nebo moderátory ve studiu XD))), ale zkurvenost světa: všechen ten bordel jako politika, korupce, byrokracie, falešná korektnost, pošahaní sluníčkáři, magoři za volantem, lidská hloupost a neustálé lhaní médií = to všechno mě za ty roky pomalu, ale jistě mění. A z kdysi skromného, mírumilovného beránka se stává agresivní svině, která má upřímnou radost třeba ze smrti narcisisní blogerky, která, ač hovno uměla, byla přes stupidní selfíčka úspěšnější, než lidé se skutečným talentem (na tohle naráží Jokerův vtípek o policistech, kteří příjdou oznámit rodičům smrt jejich dítěte. Je to trefná poznámka o relativitě, co je a není vtipné a jízlivé rýpnutí do stand-up komiků, kteří v podstatě vypráví stejně (ne)vtipné vtipy, jako Joker v klubu a přesto jsou úspěšnější). A já se najednou po té agresivní zlomyslnosti cítím lehčí, protože teméř denodenně se na ulici, za volantem, v práci i před tv obrazovkou sám sebe v duchu ptám: "Lidi, proboha, proč jste takoví čuráci? Je to vážně tak těžké, být normální a nedělat ze sebe kokota?" Slušnost a respekt se vytrácí, lidé už jsou jen čísla a položky těch "nahoře". Transformace v agresi je obraný mechanizmus, jak ten bordel ustát a nezhroutit se. A já se modlím, abychom se všichni, kdož jsme v polovině té transformace, zase vrátili zpět, kým jsme byli, protože jakmile se nám za sviňárny dostane respektu a uznání, pak se staneme Jokerem a už nebude cesty zpět. Masterpiece!!! Mimochodem, docela by mě zajímalo, jak si tvůrci dvojky poradí s faktem, že si jistě spousta diváků díky tomuto filmu vypěstovala respekt k Jokerovi a nenávist k Wayneovským prasatům. Nemělo by to být obráceně? =) ()

Autogram

Na klauna netreba byť zlý, lebo... Psychologický ponor do hlavy blázna bol na mňa až príliš hlboký (a dlhý). Koniec to trochu napravil, ked ukázal, ako to bude vyzerať, keď sa ľuďom zapáčia blázni a vrahovia a postavia ich na piedestál. Alebo už tam sme...? ()

Darth_AK

Špatně se popisuje, co mi na Jokerovi vlastně vadí, ale nějak to zkusím. Zaprvé - toto není origin Jokera. Toto je origin šíleného psychopata, který zabije 6 lidí a postaví se na taxík. Celá spojitost s rodinou Wayneů nebo Jokerem jako postavou je úplně zbytečná, jedná se o stejný přerod postavy, jaký prodělala postava Michaela Douglase ve filmu od Joela Schumachera (na jméno si nevzpomenu, ale nakvašený řidič tam na začátků vystoupí z auta a postupně je čím dál víc zuřivější, až začne zabíjet lidi, a víc lidí - zkrátka Joker, akorát se nepotřeboval zaštiťovat velkou značkou, aby udělal profit). Chci říct - řekněme že žije blázen v Praze, kterému se stane opravdu hodně špatných věcí, je naštvaný na pana primátora Hřiba, že nerozumí chudým (i když to na Prahu moc nesedí, zdravím bohatý regione ;)) a nakonec by šel do otázek Václava Moravce a udělal to co Joker. Je snad takovej Pražák Joker? Och, ovšem, není. Jenže kdyby se film jmenoval "Bláznivý Pražák" moc lidí na to do kina nepůjde, že. Druhá věc, a ta mi vadí nejvíc, je to jak je v tomto filmu vyobrazeno násilí. Nedokážu to explicitně vyjádřit, ale něco na tom je tak strašně špatně a tak strašně zvrácené, že se to nedá popsat. Viděl jsem už pár hororů, i když je nenávidím, viděl jsem i nějaký nechuťárny (ahoj GoTko, see ya), ale nic mě neznechutilo tak jako Joker. Možná je to tím, jak je to všechno nasnímáno, skoro každá smrt musí mít přiblížení jak kdyby šlo o něco uměleckého, každé zabití většinou s sebou nese to, že Joker ještě přijde k mrtvole a nasype do ní x dalších nábojů, nestačí záběr na to jak dusí matku a střih - ne, musí to tam 30 vteřin být, jak ji dusí, a pak začne hrát osvobozující hudba .. Něco na tom je tak špatně, tak hrozně špatně, že nejsem schopen tomuto filmu dát víc hvězd než dávám. Nejde o to že by smrti byly něco, na co se nedá koukat (snad kromě vraždy nůžkami, ta je docela fujtajbl), ale .. Nechci se řadit k té pitomé kontroverzi, že Joker oslavuje násilí, to ne, nejsme tu v USA a neřešíme každý prd jako násilný čin, ale .. to jakým způsobem jsou zde zobrazeny vraždy a následné pojetí filmu z obrazového i hudebního hlediska je něco, co mnou prostě otřáslo a nedokážu popsat proč. A dá se namítat, že je to prostě Joker, takový má Joker být, to k němu patří. Jenže to není to - tohle není Joker. Joker byl v Temném rytíři. Byl to šílenec, co snil o chaosu a taky dělal hrozné věci, ale působilo to tak .. působilo to jinak. To co jsem viděl včera nebyl Joker. To byla balada o bláznovi s poruchou, co zastřelil nebo ubodal několik lidí a do toho hrála nevhodně proložená hudba. 1* pro Phoenixe, klidně ten smích předveď i na Oscarovi, až ho dostaneš, a 1* pro hezkou Zazie Beetz a jako vždy sympatického de Nira. Zbytek filmu se může jít bodnout. Je mi líto - a tohle není planý hate, nedělám to, abych tomuhle filmu kazil hodnocení - prostě se mi opravdu nelíbil. ()

Dexter256

Joker je pro me zatim nejlepším filmem roku. Doba ve které je vyprávěn je naprosto skvělá. Todd Phillips se opravdu vytáhl. A servíruje nám opravdu skvělou podívanou. Ale to hlavní co Jokera dělá tak dobrým je naprosto skvělý a v každé scéně dokonalý Joaquin Phoenix!! Jeho herecký výkon je prostě neuvěřitelný.!! V každé scéně mu věříte bláznivého Jokera víc a víc.A myslim že letos si nikdo jiný nezaslouží Oscara víc než právě Joker Joaquin Phoenix!! I tak je,ale pro mě zatím Heath Ledger tím nejlepším Jokerem.!! ()

ilonaho

Snad jen za hudbu, kameru a apel, kam vede omezování sociálních služeb... Jinak nesmyslná přehlídka násilí... ()

Specs

Hláška: Arthur Fleck: - "Největším problémem duševní choroby je, že lidi chtějí, abyste se chovali, že ji nemáte." ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

13.01.2023

Seriálový The Penguin nabírá obsazení