Emafera

Myslela jsem, že děsivějšího a nechutnějšího klauna už letos neuvidím, ale Joker To v pohodě strčil do kapsy. Bizarní a zároveň geniální podívaná s excelentním Joaquinem Phoenixem v hlavní roli. Smích, ze kterého mrazí v zádech a chvílemi se i kroutí vnitřnosti, mimika a pohyby, to vše nenechá diváka klidným. Podívaná to je působivá, možná až moc. Podruhé si takovou dávku vyšinutosti asi raději nechám ujít. ()

oldy

Tak tady si někdo pujde pro oskara. Hodně povedený film.Dobré psycho :) Klidně bych bral i pokračováni. ()

Honzin10

Jakože Jáchym byl fajn, muzika fajn, New York 70. let taky fajn. Zazie Beetz nepohrdnu v žádný roli a vidět DeNira po dlouý době v něčem, co není úplná sračka, to taky potěší. Ale nepřijde vám, že ve chvíli, kdy se pan Vtipálek poprvý chopí svýho revolveru a vysadí prášky, tak jeho dějovej oblouk skončil? Tečka. Potom následuje hodina a půl nutnýho čehosi, co vlastně nemá absolutně co říct. Žádná další myšlenka. Jen stupňování dříve naznačenýho. Možná to kluci benátský až moc vyhypovali, ale Taxikáře i Krále komedie jsem viděl, srovnání je tady asi žádoucí. Problém je v tom, že se jedná o úplně jiný váhový kategorie. Za mě tak 6.6./10 ()

mysiouxsie

Tohle není další řadový komiks o Batmanovi a Gotham City, tohle je propad do nejšpinavějších hlubin duševního bahna. Joaquin Phoenix je prostě šíleně zajímavý a znepokojující člověk.. Johnny Cash promine, ale z této proměny jeho osobnosti mě fakt mrazí. ()

tomanek

Naprosto unikátní film plný krásné hudby, příběhu, vývoje hlavní postavy, zajimavé(depresivní) atmosféry a to ani nemluvě o Phoenixově brilantním hereckém výkonu, který je hoden Oscara. Film na který jen tak nezapomenete, a konečně po dlouhé době něco za co se DC nemusí stydět. ()

Shaqual

Navzdory názvu filmu i dosavadní tvorbě pana Phillipse se u tohohle fakt moc nezasmějete. Místo toho budete skvědky ryzího a poměrně nekompromisního pádu k šílenství, který je tak krásně kontroverzní a temný, že se mi ani nechce věřit, že tenhle komerčně obří film vyšel v tomhle roce nebo snad i století. Už roky říkám, že filmů podle komiksu už mám plný zuby (a v tradičním slova smyslu to tak furt je), ale pokud se i další filmaři rozhodnout jít podobným směrem jako Joker, tak se fakt zlobit nebudu. ()

RAFT

Režisér Todd Phillips si konečně po různých komedií natočil jiný žánr a že,se mu to opravdu povedlo.Chtělo to asi dost let vypilovat scénář k naprosté dokonalosti .Joaquin Phoenix si tu zahrál fakt totálního magora s namalovaným ksichtem koněčně po od filmu Gladiátor jsme museli čekat 19 let než si zahraje v nějakém lepším filmu.New York zasažen do 70.let nebo asi tak,nějak je dobře zpracován.Režie dost dobrá .Příběh naprosto skvělý,Film dost dobrý ani sem nečekal že, mě film bude bavit ,podle trailerů sem filmu nedával vůbec šanci .Že by film roku ,no uvidíme .Každopádně režisérův nejlepší film co natočil .Za mě 95% ()

Flory14

Wow! Nic jiného nešlo jako první slovo napsat. Musím se přiznat že jako super fanoušek Jokera a celého Batman univerza, jsme se toho filmu bál a trochu mu vyčítal název Joker. Každopádně po filmu mohu říct jedno, ano! takto klidně mohl vypadat zrod šílence Jokera ( ikdyž se mi více líbí teorie toho že tato postava byla jen inspirací pro pravého Jokera). To že Phoenix útočí na Oscara není třeba psát, protože kdo viděl trailer nebo už něco slyšel o tom filmu, tak to že je to One Man show a já kyvu hlavou. Film má pomalé tempo ale vzhledem k tomu že podrobně a pořádně studujete jednu postavu je jenom dobře, funguje to skvěle a chápete každý krok. Film graduje a graduje a posledních 30minut je totální námrd. Nechápu reakce že film je násilný a odchody z kina, za mě naopak to bylo ještě málo vzhledem k tomu že je to Joker. Hudba je fenomenální, kdykoliv hrála navodila opravdu skvělou atsmoferu a při některých scén jsme měl v břiše fakt špatný pocit, a to je dobře! Malé mínus je za mě asi to že se to drželo trochu otřepaného klišé, chudý jsou dobří a ti bohatí jsou jen zmrdi. Osobně jsme s Thomasem Waynem souhlasil a měl často pravdu, ale to už bude subjektivní názor a každý to máme jinak. Filmu by asi slušel asi jiný název ale je to malá daň za to že vydělá o dost víc díky jménu a do budoucna se můžeme na podobné projekty těšit. Čistých pět hvězd a kandidát v osobním žebříčku na film roku. ()

ForGump

Mám velkou úctu k Joaquinu Phoenixovi, jehož Joker je srovnatelný s Ledgerovým absolutním herectvím. Problém je, že byť celý film je dramatický a psychologický a zdárně tak rozvíjí přemýšlení a chování hlavního hrdiny, tak na druhou je také zase extrémně pomalý a hlavně předvídatelný. A to je prakticky hlavní kámen úrazu všech prequelů, u světa Batmana se mi to projevilo dvojnásob, protože vždyť přece víme, jak to celé bylo a jak se to musí ubírat. Nicméně nelze mít výhrady k technickým stránkám filmu, zdaleka nejvíce se mi líbila tajemná hudba ženy, jejíž jméno vypadá velice islandsky. Nuže nadšený jsem nebyl. Lépe řečeno to znamená, že ve mně nezanechal výraznější stopu a kromě Phoenixova smíchu si z něj za pár dní nebudu nic pamatovat. A to je to, co od filmu potřebuji, ačkoliv dovedu uznat, že se nejedná o shit. 60% ()

papadoce

Nie, toto nie. Toto je napriek všetkým pozitívam (najmä technickým) najväčšie sklamanie aké som mohol utrpieť. Takto komiks proste vyzerať nemá. Bol som teraz sproste postavený medzi dva mlynské kamene. Buďto film zarežem príznakom odpad, pretože čoby komiks je obrovským sklamaním a nemá pôsobiť ako psychologická sonda do duše týraneho a životom zbitého jedinca alebo budem hodnotiť dielčie skvosty, ktoré si rozhodne hviezdu zaslúžia, ale zostanem v zásade nespokojný. Pre mňa jednoznačne z pohľadu udelenia hodnotenia najrozporuplnejší film histórie. Do piči s Philipsom. No tak takto. To čo sme mohli vidieť je neuveriteľná kamera. Famózna. Druhou dokonalosťou boli hudobné podmazy bezchybne podtrhujúce jednotlivé situácie. O tom žiadna. Tretiu hviezdu by som dal za záverečné znázornenie zrodu Jokera a jeho prepojenie na Bruca Wayna, čo mi zároveň dáva nádej, že prípadné pokračovanie bude skvostné po všetkých stránkach. Ale prisahám, že toto Philipsovi neodpustím. Som nasratý. A hnevajte sa na mňa alebo nie, ale Choakým to prehrával a nechytá sa ani na jedného zo svojich troch predchodcov. Do piči s Philipsom, len aby sa nezbudlo. Táto časť komentára bola dopísaná po opakovanom zhliadnutí Jokera s odstupom asi jedného roka alebo tak nejako. Rovnako tak štvrtá hviezda pribudla až potom. Nechce sa mi mazať pôvodný komentár, lebo presne opisuje pocity, ktoré som po kine mal. Teraz, keď už som vedel, do čoho idem a neviazal som sa na vlastnú predstavu Jokera, ani na Choakýmových dokonalých predchodcov, som zhovievavejší. Stále ukrivdený, ale chápavejší. ()

john.h

Nevim, co bych mel napsat, co jeste nezaznelo. Cistokrevna petka, kterou ode me dlouho nedostal high budget movie videny v kine, natoz komiksak. Podle me zrejme nejlepsi vyobrazeni Gothamu vsech dob. Neni to jen random metropole se sedemodrym filmem, jako u Nolana. Neni to ani prestylizovane jako od Burtona. Je to neco mezi. Hlavne samotne mesto je druhym hercem, ktery vlastne pomalu vytvaro postavu Jokera. Hlavnim hercem je samozrejme Phoenix, ktery predvadi vrchol kariery. Celkem dlouho s jeho Jokerem i soucitite a chapete ho, coz ten film strasne vyzdvihuje. Pro me osobne je vrcholem filmu jeho nastup na jeviste talk show, kdy si prestane veci predstavovat, prestane cokoliv predstirat, prestane zkouset napodobovat nekoho jineho a zacne byt sam sebou. Naprosto epicky zahrany moment a nasledny monolog je skvelym dezertem. Snazil jsem se schvalne napocitat sceny, kdy neni Phoenix na platne a moc jich neni. Vicemene nese cely film na svych zadech podporen spickovou atmosferou a ztvarnenim mesta. Za tohle musi dostat nejakou cenu. Chci videt pokracovani jeho pribehu, jen nevim, jestli mi to Pattinson nezkazi. Tohle je instantni klasika na urovni Dark Knighta. V nekterych ohledech i lepsi. Plna palba. ()

Hudino

Človeku občas pripadá, že cítiť úzkosť je prirodzenejšie a samočinnejšie než dýchanie. Dosiahnuť tento efekt pri, už tak dosť pragmatickom ľudskom vnímaní, je o precíznom fragmentovaní detailov, v žiadnom prípade nejde o experiment, je to "dielo chladnej a pevnej ruky". Všeobecné pravidlá hry sú v tomto prípade nastavené trochu špecifickejšie - sily tvorcov tu nie sú rozhodené rovnomerne, najbujarejšia vrava sa samozrejme vždy rozvíri okolo herca v hlavnej úlohe - filmy s Jokerom sú vlastne špičkou ľadovca filmov, kde je herec hrajúci prvé husle ťahačom celého kolosu úspechu. Isteže je naivné myslieť si, že celkový dojem závisí iba od neho, a aj keď nie som žolíkoznalec, dovolím si malinkatý, reštriktívny prierez odvážlivcov, ktorí sa na stvárnenie tohto zločinca odhodlali. Z toho mála, čo som videl, bol Nicholson podliak, ktorý stihol sklasičnieť, ale omínal ma pri ňom príliš rozprávkový Burtonov svet, Heath Ledger bol excelentný, ale nesedel mu prehnane realistický model Gothamu nolanovského looku, ktorý je podľa mňa do Batmana napchatý nasilu (nedá mi nezmieniť, že môjmu dojmu z Ledgerovho geniálneho výkonu uberá aj to, keď musím čítať komentáre o “jedinom skutočnom Jokerovi ” od ľudí, ktorí častokrát ani iné poňatie nevideli. Dúfam, že sa po tomto filme pseudohedledžeristom otrasie svet). Pán Philips je podľa všetkého dosť pozorný chlapík, pretože muchy predošlých pohľadov na vec dokázal odstrániť a svoj počin krásne vycentrovať. Pochopil, že stačí menej a pedantne. A zrazu...scéna bez textu, dva tóny od skladateľa, malý priestor verejných záchodkov a neohrabanosťou dokonalá choreografia vytvorili súzvuk s dlhým sustainom, po ktorom som mal v týchto filmoch suchoty! K samotnému výkonu Phoenixa mi nenapadne lepší výraz než mrazivý. Jokera nám ešte nikdy neprišlo ľúto, doposiaľ sme ho nechceli na jeho neodvrátiteľnej ceste ku zlu haltovať, teda Joaquin dosiahol progres, v ktorý som skoro nedúfal. Z ohlasov, ktoré som už zaznamenal by som vypichol prehnané násilie. Násilné to je, ale surovosť určite nie je pre film základným stavebným kameňom. Filmy, ktoré si na ňom zakladajú sú zväčša odpísané skôr, než sa k diskusii dostanú diváci s mozgom :) Áno hudba skvelá, z komentára explicitne vyplýva, že u mňa z OST vyhráva Bathroom dance a Defeated clown. Vďaka Vám za tento kúsok, ktorý pripomína, že efekt filmu na ľudskú hlavu musí niekedy nutne streliť k čiernej, aby sme opätovne pochopili najelementárnejšie poslanie umenia- nútiť nás dekódovať, skrz zmysly k pocitom. Nech už sú akékoľvek... ()

Comida

Úžasně propracovaný Jokerův coming out, jehož genialita stojí hlavně na hereckém výkonu hlavního představitele (vypadá to na Oscara), výbornému scénáři a atmosféře která diváka naprosto pohltí. Zajímavý je ovšem celé pojetí filmu. Žádná akční zábavička, ale depresivní a silné emocionální drama, jenž vypráví příběh o antihrdinovy který by v jiném případě byl za padoucha, ale přesto i když tu Arthur/Joker dělá věci které by v žádném případě neměly být oslavovány, člověk si prostě tu postavu oblíbí a v určitých momentech je mu ho i líto. Za chválu stojí také skvělý soundtrack. V jednu chvíli dokáže navnadit tu ponurou atmosféru a pak když zazní nějaká retro pecka, člověk má chuť si pobrukovat. 10/10. Zatím nejlepší film za rok 2019. ()

AndrewT

Rok 2019 je pro mě zatím nejhorší co se týká filmografie. Joker, Ad Astra, Slunovrat mají jedno společné, vysoké hodnocení a nudně dlouhé záběry na postavy, které jsou pouze pro vyplnění času a nikam děj neposouvají. Když si tento film rozebereme na minuty: 30 minut jsou záběry pouze na herce, jak se směje přičemž na konci už to začne být opravdu otravné, dalších 30 minut záběry jak kouří cigarety nebo se případně líčí, 15 minut záběry o jeho matce, 15 minut jak si vydělává na živobytí a posledních 30 minut nějaká menší akce, která vlastně akce ani není. Toť vše... přestávají už mě bavit zdejší ego honiči kteří dávají pět hvězd jenom proto aby nebyli mimo dav. ()

Terminer

Cesta od psychicky nemocného člověka, ke kterému se celý život všichni chovají jako dobytci, k ikoně zločinu a anarchie, která je natočena překvapivě minimalisticky a která je v podstatě one man show geniálního herce, v tomto případě Joaquina Phoenixe. Všichni ostatní v podstatě jen přihrávají a hlavně nedostanou moc prostoru, aby se nějak výrazně projevili. A vůbec to nevadí, protože filmové vyprávění je postaveno na subjektivním pohledu hlavní postavy, kterou se Phoenixovi, i přes počáteční pochopení a soucit, podařilo vykreslit dosti odpudivě. Jestli toho Oscara nedostane za tohle, tak už za nic. A já bude zvědavě čekat, jestli zlatý plešoun opravdu skončí v těch správných rukou. ()

Mahowny

Joaqinovo one men show. Pro shlédnutí doporučuji prostředí s možností láskyplného obětí a bez ostrých předmětů jako jsou nůžky. Je to vystrčený prostředník naší společnosti obdobně jako byl taxikář před půl stoletím. Celé je to postavené na herecké genialitě Phoenixe a dostatečně propracované psychologii Jokera. Film se nikam nežene a krásně postupně graduje do finální scény, která nabízí očekávanou katarzi. Osvobození od komiksového žánru filmu prospělo, přitom režisér zvládl navázat na nadstandardně povedenou Batmanovskou tvorbu. Těžkej film. Skoro se nechce věřit, že to natočil režisér Sračky ve Vegas. ()

Shanen29

Herecky a režisérsky vybroušený filmík.Phillips to tentokrát odpálil skvěle a já se bavil.Ovšem Joaquin zde předvádí skvělou mimiku a výkon. ()

šakal007

Snad poprvé film, který opravdu nastavuje zrcadlo - a člověk je za to rád a hltá každý záběr bez dutání. Tuší, jak to skončí, přesto hrdinovi drží palce a doufá v obrat. Dlouho mě tenhle film míjel, ačkoli jsem odevšad vnímal kladná hodnocení. Je to fantazie - snad bych na to šel i znovu. Kde vzali tak hnusného herce? Nic ve zlým, hraje skvěle! Ani nevím proč (kromě prostředí), vzpomněl jsem si na Formanův Přelet nebo na mistra komiků Jima Carreyho. Nádhera, že tam, kde se točí spousta sraček jenom kvůli tržbám, pořád ještě dokážou brilantně vyprávět příběhy. Díky! 👍 ()

Knor

Joker je nakonec ještě mnohem lepší než jsem očekával. Depresivní a temný příběh jednoho z nejznámějších komiksových záporáků v naprosto novým kabátě. Fanoušci Marvelovek a přepálených digibordelů budou asi zklamaný, protože tenhle film je na úplně jiný vlně než je dneska zvykem. Nejbližším přirovnáním je asi Taxikář od Scorseseho. Zkrátka tohle zpracování mě dostalo, tady se nic veselýho nestane, jen spousta smutku, nečekaný momenty, hodně černý humor a především naprosto dokonalej Joaquin Phoenix, kterej si za tuhle roli Oscara prostě zaslouží. Takhle přesvědčivej výkon se jen tak nevidí. Doporučuju, je to vynikající ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

13.01.2023

Seriálový The Penguin nabírá obsazení