Mám rád staré filmy. Protože se u nich pobavím tak královsky, jak u současné české komediální tvorby nikdy.(9.2.2009)

Průměrná ničím zvláštním nevyčnívající komedie s velmi dobrým hereckým obsazením dvou hlavních protagonistů, kteří tu zcela jiste nechali pospávat svůj komediální talent.(27.3.2009)

Udělat si srandu z právě skončené 2. světovky můžou snad jenom Češi. Navíc povedenou. Tramvajáci, kteří „zabili“ esesáka teď nevědí KAM S NÍM. Neruda se musel chechtat v rakvi, až mu víko odskakovalo...(16.10.2007)

Nejvíc na celém filmu se mi líbilo, jakým způsobem zobrazil soudržnost českých lidí za dob SS časů ....(13.2.2009)

Je to zábavné a vtipné, ale natočit něco takového dva roky po válce - to je síla.(19.8.2014)

Konečně někdo po dlouhé době oprášil tuto válečnou komedii.Já jsem ji snad poprvé viděl kolem roku 1970 a byl jsem unešen jejim humorem.Je opravdu u nás tak málo komedií s válečnou tematikou.A příště se budu dívat znovu.(10.2.2009)

Úžasná komédia :-D(29.8.2009)

Filipovskej a Marvan jako vždy perfektní,ale viděl jsem lepší komedie pro pamětníky. 70%(7.8.2011)

Stopáží krátká, těsněpoválečná komedie, ve stylu němých grotesek, dělající z německých vojáků správné tupce.(29.3.2016)

Výborná komedie o protektorátu!!(5.4.2017)

Grotesky nijak zvlášť nemusím, ale na tuhle sem se dodíval a nebylo to úplně špatné. Poválečná tvorba - takže námět pojednávající o zbavování se fašisty asi nikoho tolik nepřekvapí..(9.2.2009)

Dnes jsem znovu viděl tento film /zhlédnutý asi už podesáté/ a zase jsem si vychutnal určité scény. Dobrodružství dvou pražských tramvajáků v podání J. Marvana a F. Filipovského, jak se snaží zbavit SA - manna, jehož roli zahrál E. Linkers /už jednou se zhostil této role ve filmu Vzpoura hraček/ se bude promítat určitě ještě za padesát let a lidé se budou bavit. Film je napínavý se spoustou honiček, groteskních situací a mohu jej vřele doporučit všem - nejen pamětníkům starých filmů.(26.2.2011)

Krásná groteska s válečnou tématikou. Čeští Laurel a Hardy potěšili, i přesto že se museli potácet v protektorátním zřízení. A klidně by stopáž mohla být delší.(17.2.2012)

Ve své době hodně odvážně pojaté okupační téma. Moderní zpracování. Marvan v jedné ze svých nejlepších rolí (protože nepřehrává). Přestože fóry jsou občas skvěle ujeté, je to naštěstí daleko uměřenější než francouzské válečné komedie nebo naše pozdější Stůj, nebo se netrefím. Silné 3 hvězdičky.(11.3.2014)

naprosto geniální komedie s jednoduchou zápletkou, výborný Marvan s Filipovským, skvělá dvojice. bavil jsme se od zařátku do konce. překvapilo mne , že hned 2 roky po válce si dokázali dělat srandu z tak vážné věci.(2.5.2014)

Kvalitních bláznivých komedií ve stylu pozdějších amerických a francouzských nebylo v naší historii mnoho. Tady je vše navíc okořeněno skvělým Marvanem a Filipovským a skvělým scénářem. Líbila se mi i hudba. Film nenudil, měl spád a mě vcelku bavil. Na tehdejší dobu si zaslouží velké hodnocení.(17.1.2018)

Kdo by u nás dnes uměl natočit crazy komedii? Kolik jich v české kinematografii je? Pokud vím, jedna jediná. Skvělá legrace.(3.2.2018)

1 2 3 4 následující >>