Den matek (E04) (epizoda)

 • Německo

  Muttertag

 • Slovensko

  Deň matiek

Krimi

Německo, 1998, 1 h 30 min

 • subic
  ****

  Schimanski 04, celkově už 33. Začíná to pěkně, Schimi pochlastává v baru s nějakým svým belgickým kámošem, hrají kostky a vsadí i košili, aby se dověděl, že jako bývalý policista si musí měsíčně pro rentu osobně na pokladnu. Vrchní prokurátorku Ilse Bonnerovou už nahradila Julia Schäfer (Suzanne von Borsody). Tento díl je tak trochu jiný. Schimi tentokrát jede do bývalé Jugoslávie někam na hranice Srbska a Bosny hledat ztraceného hošana, který tam mezitím pěkně řádí. Hraje si tam na spasitele a na toho, kdy umí vše sehnat a vše zařídit, samozřejmě za peníze, je tam z něj hrdina. Organizuje v Německu krádeže zboží ve skladech, které potom převáží do bývalé Jugošky, kde na tom hezky vydělává. A navíc je to synáček kamarádky do Schäferové. Zajímavost: Schimiho trochu přimalovali, aby hned ze začátku tvrdil, že je narozen 23.7.1948.(19.10.2015)

 • Snorlax
  ***

  Z detektivky se stal válečný akční film. Kdo rezignuje na kriminálku, bude se dobře bavit.(15.3.2014)

 • Rodriguez
  ****

  Schimi je prostě v podání George nepřekonatelný....(4.8.2013)

 • WANDRWALL
  *

  Ani na Den matek neměl klid, kterého si užívali všichni kolem. On musel do práce, protože ho k tomu vybídla lstivá prokurátorka. Věděl jen, že za nejasných okolností zmizel nezkušený žoldák Christian v Chorvatsku. Případ nešlo odložit.***(2.10.2010)(2.10.2010)

 • Kovaja
  *****

  Jeden z top dílů nové série. Úvodní scénka když se Schimi dozvídá z dopisu v Belgii že mu plat již nebudou nadále posílat na účet ale bude si jej muset osobně vyzvedávat a poté se pěkně namíchnutý vydává vzít spravedlnost do svých rukou je úžasná. Poté přijímá nabídku a vydává se do bývalé Jugoslávie najít chudince mamince nezbedného synáčka.(7.9.2015)

 • - Hlavní postava Horst Schimanski (Götz George) zde uvádí datum svého narození 23. 7. 1948, což je o 10 let méně, než má ve skutečnosti Götz George. V celé seriálové sérii Místo činu (od r. 1970) a následné navazující sérii filmů Schimanski je to už potřetí, co uvádí své datum narození, ale pokaždé je jiné. (subic)