Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mnoho hrdinů, které jsme znali, zemřelo. Odešli na věčnost, ale někteří stále zůstali na krutém a temném světě. Jedním z nich je zaklínač Lambert (Mariusz Drężek) z cechu zaklínačů na Kaer Morhen. Nikdo jiný už ani nezůstal. Lambertův klid však naruší jeho stará známá čarodějka Triss (Magdalena Różańska), která ho poprosí a přátelskou službu. Nové a možná poslední dobrodružství začíná. (vyfuk)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

Z pohledu fan-filmu naprostá bomba a pouze tak to lze hodnotit. Pohled na Lamberta, jakožto posledního zaklínače je originální sám o sobě. Od Netflixu čekám určitě mnohem víc, nicméně náznaky hutné atmosféry tu jsou nezpochybnitelné a vizuál se mi prostě líbil. K vidění je potřeba mít alespoň povědomí o postavách a jejich vztahy. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Pół wieku poezji później zasnąłem dokładnie tak samo jak przy tych nudnych bzdurach grafomańskich Sapkowskiego. Rozhodně však tady sebou musím hluboce smýknout před talentem té partičky młodych entuzjastów ogólnopolskich plést biče z hoven! Na amatérský film to totiž vypadá naprosto skvěle a ponudilo mě v tom dokonce i několik opravdových herců. Ovšem jinak zatrucie i ruina, bo to niemożliwe na gównach domy budować. Kdysi vynikající povídkář Endy, vděčící za svůj věhlas výhradně honičum džojstyků, měl zůstat u svého kopyta a nepouštět se do větších literárních útvarů, protože těmi by unudil xmrti i Jiráska. No a kluci, kterým navíc kurwa nejdou dialogy, to satanžel postavili na jeho narkoleptickém románovém pseudosvětě plném neúnosně otravné vaty, kde ten babral ve své kokotské aroganci povyšuje fantasy na psychologický román, přičemž vůbec neumí záživně psát a psycholog je ještě víc na piču. A na pořádnou strygu nebo kikimoru už chudáci nevysomrovali prachy. Takže technicky skvělá práce a upřímně přeji všem tvůrcům, aby jednou dostali profi zázemí, pořádný rozpočet, gramotného scénáristu a hlavně záživnou předlohu. Nezbývá, než doufat, že Holý úd za týden toho unylého grafomana řádně kuchne jako Marťase v HoTu, vybere jen ty nejšťavnatější kousky, a že prkenný bukanýr Jindra Clavin nebude píchat jen samečky a jeho meč sem tam skončí i v pochvě. ()

Reklama

vyfuk 

všechny recenze uživatele

Ono se to ani nedá neporovnávat s novým Zaklínačem. Vyšlo to ve stejnou dobu a hlavně to pojednává o jedné a té samé tématice ze stejného světa. Tak nějak poté, co jste viděli nového Zaklínače, tak si říkáte, že horší už to být opravdu nemůže. A tak jdete s láskou do toho. A samozřejmě... je to amatérský film, nebo prostě minimálně jde o fan film, který rozpočet měl, ale kdo ví, jestli se dá mluvit o amatéřině. Ano, hodně scén působí jako z jiného filmařského světa, protože v rámci kamery a později i střihu jde o menší překlepy, které nejsou opraveny. Když si vezeme na paškál triky, tak tam není, co řešit. Není to film od Disney, takže se nedá bavit o nějaké extrémní kvalitě, ale v rámci možností si myslím, že jde o dobrou záležitost. každopádně jestli se dá mluvit o scénáři, tak mi přijde, že to nejde jinak než pozitivně. Jasně, občas se zaseknete v příběhu, který je někdy zpracován lehce chaoticky, ale jinak se nedá na nic stěžovat. Zajímavé je, že tvůrci si nevybrali nějakou část z napsané knihy, misi, ať už vedlejší nebo hlavní ze tří her. Vybrali si vlastní příběh, který je zasazený do světa Sapkovského, ale po svém. Originální příběh, originální vedení. To mě dost překvapilo. Necháte se vést novou linkou, která má v sobě cosi cynického a temného ze známého světa a zároveň jde o jednoduchý humor, který se objeví málokdy, ale stojí za to. Výsledek? Ať je těžké to celé porovnávat, tak si myslím, že fanouškovská tvůrčí originalita zvítězila nad korporátní snaze zavděčit se všem, ale zároveň nikomu. Ne pro každého skvělé. Pro někoho klenot. S láskou bych si představil další film. ()

Arkanoid 

všechny recenze uživatele

Hodil by sa charizmatickejší rozprávač. Fanfilm o zaklínačovi má hneď v úvode lepšiu výpravu ako prvá séria od Netflixu. Netflix vsadil pri počiatočnom oboznámení sa s hlavným hrdinom na cool efekt, fanfilm dáva dôraz na tajuplnosť a atmosféru pomalého odhaľovania divokého sveta. Filmu najmä v úvode a závere vládne hlavne akcia, nie však veľmi dobrá, až sa pýtate, či je to fanfilm alebo funfilm. Tvorcovia sa aspoň snažia akciu okoreniť epickými výrazmi v boji a heroickou hudbou. Môžeme sa kochať poľskými zrúcaninami a ich prírodou. Dynamická kamera filmu pomáha, vytvára lepší umelecký dojem, kostýmy tiež sedia k téme. S nástupom hlavnej postavy si tvorcovia dávajú načas, no jej príchod na scénu nie je epický. Marigoldov vymyslený syn tu svojou užitočnosťou prekonáva Marigolda Netflixu. Stráca sa to v detailoch: Prečo by zaklínač zahadzoval svoj amulet? Otázka ako spoznať zaklínača v 39. minúte je neadekvátne zodpovedaná. V 41. minúte to paroduje samo seba, no akoby to bol nechcený humor, lebo scéna nie je nijako využitá. Celý čas som sa nedozvedel, čo vlastne robila hľadaná čarodejnica. Lásku k látke občas cítiť, no viditeľne chýbajú peniaze a väčšie skúsenosti ohľadom formy. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Od fanoušků (a Zbigniewa Zamachowského) pro fanoušky a musí se to tak brát. Na poměry fanfilmu hodně slušná práce, která má pár slabších chvilek, ale ty lepší to vyvažují. Zejména celá scéna ve vesnici, která zdařile adaptuje poetiku předlohy. To, co Netflixácka verze úplně zazdila a to jest onen přidrzlý lehce buranský humor, tady rozhodně nechybí. Akčnější scény už jsou horší, někdy je to vlivem nezvládnutého načasování střihu scén trochu cringe, občas to vlivem neherců a nekvalitní kamery působí jako pornoparodie (akorát bez toho porna), ale povětšinou je to nečekaně dobrý a na poměry no-cost fanfilmu velice koukatelný kousek, který mimo ohromné porce fanservisu přidává i něco vlastního. ()

Galerie (61)

Zajímavosti (5)

  • Původní záměr byl film se stopáží 30 minut. Po obrovském zájmu fanoušků po celém světě narostla stopáž na trojnásobek, tedy 90 minut. (UncleMorty)
  • Film se snaží pokračovat ve šlépějích původního seriálového Zaklínače (od r. 2002). Hlavním pojítkem je především herec Zbigniew Zamachowski, který hraje Marigolda a v obou projektech se objevil. (UncleMorty)

Reklama

Reklama