Alright Now

• Velká Británie Songbird

Joanne (Cobie Smulders) žije v ilúzii o úspechu svojej hudobnej skupiny, avšak ten sa už dávno stal minulosťou. Keď jej členovia z kapely oznámia, že je definitívny koniec, rozíde sa so svojim priateľom, prehodnocuje svoje možnosti a nakoniec sa rozhodne nastúpiť na vysokú školu, kde plánuje úplne nový začiatok. Po tom, ako spozná svoju novú lásku, si uvedomí, že by bolo správne zoceliť staré pretrhané rodinné putá. (sochoking)

sochoking

Až na konci filmu mi došlo, že to je romantika, ale taká iná romantika. Ono to hocikomu nesekne, ale záver filmu sa podaril úplne napohodu a preto sa prikloním k trošku vyššiemu hodnoteniu. Vadilo mi pár drobností, ako napríklad pubertálne momenty hlavných postáv, ale to sa dalo prekúsnuť. Skôr ma vytáčalo, že neukázali ani raz "kozy" ked', už sa náramne vytasovali s nejako sexualitou. Potešila ma postava Larryho v podaní Noel Clarka. Taký stroskotaný 'frajírek'. Inak sa jedná o klasickú nízkorozpočtovú nezávislú záležitosť, ktorá vypadá, akoby v nej všetci improvizovali. ()