• klúčik
  **

  Špionážny film na pozadí Víťazného februára. Tento scenár mohol vzniknúť určite len na objednávku, lebo neverím, že to niekto napísal len tak!! Ak to napísal tak to bol veľký ..... Barbara Brylská tá ešte ujde, ale Miroslav Zounar ako mladý milenec no to je trocha prehnané. Už bol trocha starý???? Krásne dielo o ničom ....30%.(9.4.2007)

 • Prochy38
  **

  Těšil jsem se na M. Moravce a F. Němce. Ti mě ani v nejmenším svými hereckými výkony nezklamaly. Jinak byl film celkem slabý. Nemohu přímo říct, že bych byl zklamán. Já agitaci ani jinou propagandu nějak nevnímám, takže to mi to nějak nepokazilo. Ale asi za týden už nebudu vědět, co se ve filmu dělo. B. Brylska to hrála dobře, ale nějak bych čekal více herectví. Od V. Ráže zase někdy raději méně :).(23.9.2012)

 • wosho
  odpad!

  Mnohé filmy,byť plné propagandy, se z 50.let povedly a dají se na ně dívat-asi mnozí tomu věřili a dělali to z lásky ke straně.Ale normalizační kousky,vynucené,to je peklo.Děs.Hrůza.Sračka.Pičovina.Kokotina.Chujovina......ono to není zábavné ani z pohledu milovníka braku.Toto a desítky dalších počinů této doby je k pláčí,anebo pro pravé masochysty a komunisty.Proto dávám jeden z prvních odpadů.(13.3.2007)

 • WANDRWALL
  **

  Barbara Brylska je využívána, aby sváděla muže, byla s nimi nafocená v choulostivých situacích a díky těmto snímkům pak mohli být vybraní muži kompromitováni.***Dle tohoto a podobným filmům musel ve své době divák nabrat dojem, že se zde odehrává velká špionážní hra, kterou musí odhalovat zdejší policie, aby mohli klidně spát a dobře pracovat. Jak ukázal pád socialistického systému, tak vše byla jedna velká bublina.(11.9.2011)

 • honajz
  *****

  Vynikající romantické melodrama, které by mělo spadat spíše pod film noir. Pokud jde o tu politickou linku, když se dnes podívám kolem sebe, kde to šílí samými fake news a jednotně tištěnými kartičkami a plakáty na demonstracích, tak bych se v hodnocení držel pěkně zpátky, jak kdo tehdy měl rozehrané politické hrátky, stejně jako dnes. A co vše je nakonec jen výsledkem kompromisu. Docela odvážný počin vrátit se s příběhem o 30 let zpět, do roku 1947, avšak ano, tehdy vládl zmatek a ujasnit si, kdo je kdo, nebylo snadné. Na filmu se mi líbí i nejednoznačnost postav - dokonce i ta největší mrcha má pro své jednání jisté lidsky pochopitelné opodstatnění. Trochu mne mrzí, že případ se štěchovickým archivem šel tak rychle ze stolu, ale jinak jde o velmi precizně vystavěný scénář, kdy mě zaujalo to trampské - a tehdy skutečně velmi populární - podhoubí včetně dvojího významu osady Zapomněnka, dovedně stavěný střet naivního idealismu tváří v tvář skutečné zvrácenosti, kdy cíl má ospravedlnit prostředky, a do všeho drobně zamontované odkazy na české dějiny. Zounar je dokonalý ve svém pojetí naivního vojáka, jen nevím, proč zde hraje Brylská, a ne třeba Švormová, která ji nejen namluvila, ale dala té postavě další rozměr - klidně to mohla hrát rovnou sama. Za mě poctivý kus filmařiny, a kdo v tom vidí agitku, tak asi nikdy žádnou pořádnou agitku neviděl. Jo, a málem bych zapomněl - hudba je skvělá, ale šacoval bych ji spíše na Hapku, než Svobodu, to mě trochu překvapilo.(16.12.2018)

 • - Filmovanie prebiehalo v Prahe. (dyfur)

 • - Vo filme môžeme vidieť vyslobodzovaciu verziu vozidla Chevrolet Canada s dvoma žeriavovými ramenami zo zbierky Emila Nachlinga, ktorý pôvodne slúžil Dopravnému podniku mesta Plzeň. (Raccoon.city)

 • - Poslední film režiséra Josefa Macha. (M.B)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace